MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TRİBÜNDEN SAHAYA İNDİLER ( YEREL GAZETE, 24 NİSAN 2006 )


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Öncülüğünü Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)’ nın yaptığı ve içerisinde Mersin Barosu, Mersin Tabip Odası, Akdeniz Sosyal Forumu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kent Konseyi Çevre Komisyonu, Çevre Dostları Derneği ile çeşitli sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu bileşenlerce desteklenen Mersin Antinükleer Platform, Baro Hizmet Binasında yaptığı toplantıda 29 Nisan 2006 tarihinde Sinop’ta düzenlenecek “Nükleer santrala hayır” mitingine katılımla destek verme kararı aldı.
 

 

Akkuyu’da kurulabilecek olası bir nükleer santral için kentin çeşitli dinamikleri harekete geçti. Sinop ilinde yapılması kararlaştırılan nükleer santral için Sinop çevrecilerinin 29 Nisan’da yapmayı planladığı “Nükleer Santrala Hayır” mitingine destek vermek amacıyla Mersin’de de Antinükleer Platform oluşturuldu.

 

Öncülüğünü Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ‘nın yaptığı ve içlerinde Mersin Barosu, Mersin Tabip Odası, Akdeniz Sosyal Forumu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kent Konseyi Çevre Komisyonu, Çevre Dostları Derneği ile çeşitli sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu bileşenlerce desteklenen Mersin Antinükleer Platform, Baro hizmet binasında yaptığı toplantıda 29 Nisanda yapmayı planladığı “Nükleer Santrala Hayır” mitingine destek verme kararı aldı.

 

Antinükleer Platform’un Mersin Barosu Hizmet Binası Konferans Salonunda Çernobil Faciası’nın ardından yaşananların gösterildiği sinevizyon görüntülerinin ardından bir konuşma yapan EMO Başkanı Kamer GÜLBEYAZ, “Hükümet tarafından gündeme getirilen nükleer santral yapımının ilkinin Sinop ilinde gerçekleştirileceği belirtiliyor. Türkiye’de toplam 5 adet nükleer santral yapılacağı belirtildiğine göre Akkuyu’nun da önümüzdeki aylarda programa alınması söz konusu olacak demektir. Bu nedenle Sinop’ta düzenlenecek “Nükleer Santrala Hayır” mitingine katılımla destek verme kararı aldık. 29 Nisan tarihinde yapılacak bu miting için katılımlarıyla destek verecek olan meslek örgütleri ve oda temsilcilerinin 26 Nisan 2006 tarihine kadar listelerini bize bildirmeleri gerekmektedir. Katılımcılardan hiçbir talep edilmeyecektir” dedi.

 

İleriye yönelik olarak düşündüklerini de kaydeden Gülbeyaz, “Akkuyu gündeme gelmeden neler yapmak gerektiğini çok düşündük. Tribünden sahaya inmek gerektiğine inandık. Sinop’a gitmekle de her şey bitmiyor. Bu eylem “Nükleer santrala hayır anlamında ilk eylem. Mersinden bir grubun bu eyleme katılarak destek vermesi bir takım çevrelere Mersin’den bir mesaj göndermek anlamında oldukça önemli” diye konuştu.

 

EMO Başkanı Kamer Gülbeyaz, “Nükleer santrala hayır” kampanyası ile ilgili olarak başlattıkları imza kampanyasında topladıkları imzaları da kargo ile ilgili yerlere göndereceklerini söyledi.EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

TOROSLAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULUNA EMO MERSİN ŞUBEMİZİ TEMSİLEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA SEÇİLDİ.

ŞUBEMİZ 14.DÖNEM ENERJİ KOMİSYONU 1.TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

2024 YILININ İKİNCİ YARISINA İLİŞKİN ÜCRET TANIMLARI

ELEKTRİK ZAMLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMAMIZ YEREL BASINDA

EMO MERSİN ŞUBEMİZ 14. DÖNEM İLK DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YAZ AYLARININ KORKULU RÜYASI HAVUZLARDA MEYDANA GELEN ELEKTRİK TEHLİKELERİNE KARŞI ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA UYARILARDA BULUNDU.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISINA ŞUBEMİZDEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ HANİFİ YAYICI KATILDI.

TARSUS KENT KONSEYİ EMO TARSUS TEMSİLCİLİĞİMİZE ZİYARETTE BULUNDU.Okunma Sayısı: 1530


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.