MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MERSİN NÜKLEER KARŞITI PLATFORM SÖZCÜSÜ KAMER GÜLBEYAZ : “YENİ ÇERNOBİLLER İSTEMİYORUZ” ( GÜNEYDE İMECE, 27 NİSAN 2006 )


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Tüm dünyayı sarsan facia dönemin Türk yetkililerince küçümsenmişti, facianın boyutları bugün daha iyi anlaşılıyor.
 

Bundan tam 20 yıl önce meydana gelen ve binlerce insanın ölümü ile çevrede onarılmaz tahribatlara neden olan Çernobil Nükleer Santralının patlamasının yıldönümünde hükümete seslenen Mersin Nükleer Karşıtı Platform Sözcüsü Kamer Gülbeyaz, Sinop’ta kurulmak istenen nükleer santralın yaratacağı tehlikelere dikkat çekti. Gülbeyaz “Hükümeti, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı ülkemizi telafisi mümkün olmayacak zararlara yol açacak bu girişimden bir an evvel vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz. Çernobil faciasının 20. yılında yeni Çernobiller istemiyoruz” dedi.

 

“Ülkemiz, sonu olmayan bir maceraya sürükleniyor”

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Mersin Şube Binası’nda bir basın açıklaması yapan EMO Mersin Şube Başkanı ve Mersin Nükleer Karşıtı Platform Sözcüsü kamer GÜLBEYAZ, hükümeti, nükleer santral kurma inadından vazgeçmeye çağırdı. Bundan tam 20 yıl önce (26 Nisan 1986) Ukrayna’daki Çernobil Nükleer Santralı’nda meydana gelen patlamada binlerce kişinin hayatını kaybettiğini, çevrenin çok büyük tahribata uğradığını ve bugün bile bölgede yaşayan insanların ciddi sorunlar yaşadığını hatırlatan Gülbeyaz, “ Çernobil’in etkileri halen sürerken ve Karadeniz Bölgemizde bile kanserden dolayı ölümler artarken, hükümet ise nükleer santral kurma hevesi ile ülkemizi sonu olmayan bir maceraya sürüklemektedir. 1970’li yılların başından beri süregelen mevcut kaynaklarımızın yetersiz olduğu ve nükleer santral kurulmazsa karanlıkta kalacağımız yalanı, bugün yeniden ısıtılarak önümüze sürülmektedir” diye konuştu.

 

 

“Nükleer enerjiye ihtiyacımız yok”

 

Ülkemizde kurulmak istenen nükleer santralların yaratacağı tehlikelere dikkat çeken Mersin Nükleer Karşıtı Platform sözcüsü Gülbeyaz, 26 Nisan 1986 tarihinde meydana gelen ve binlerce kişinin ölümüne neden olan Çernobil Nükleer Santral’ini hatırlatarak, yaklaşmakta olan tehlikelere işaret etti. “Başbakan Erdoğan’ın Sinop’ta 1800 Mega Watt gücünde nükleer santral kurulması kararını aldığını açıklaması ve şirketlerle görüşmelere başlanması, kirli, pahalı, tehlikeli, dışa bağımlı bir teknoloji ile ülkemizin mahkum edileceği anlamına gelmektedir” diyen Gülbeyaz, “1970’lerde mevcut kaynaklarımızın yetmediği tezi üzerine kurulan, “nükleer enerjiden başka şansımız yok” kandırmacasının, bugün geçerli olmadığı ve doğal kaynaklarımızın yeni hesaplamalarla söylenenden çok daha fazla ve yeterli olduğu resmi kurumlarca da doğrulanmaktadır. Ülkemizin zengin güneş, jeotermal, organik atık, rüzgar ve su gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının yanı sıra, mevcut üretim tesislerinde kayıpların önlenerek enerjide verimliliğin ön plana çıkarılması gerekmektedir” diye kaydetti.

 

 

 

 

 

Gülbeyaz, Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyelerinin de kitlesel olarak, 29 Nisan 2006 Cumartesi günü Sinop’ta düzenlenecek olan “Nükleer Karşıtı Platform Mitinge” katılacağını sözlerine ekledi.

 


Çok Okunanlar


2024 YILI SMM-BT BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

2024 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

EMO MERSİN ŞUBEMİZDE 14-16 KASIM 2023 TARİHLERİ ARASINDA YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK

EMO KARAMAN İL TEMSİLCİLİĞİ`MİZDE ÖMER ÇELİK SUNUMU İLE TOPRAKLAMALAR VE TOPRAKLAMALARDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ ALKAN ALKAYA VE ŞUBE SMM KOMİSYONU BAŞKANIMIZ ÇAĞRI DAĞLIOĞLU SMM ÜYEMİZ ALİ AKAR`A ZİYARETTE BULUNDULAR.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN KUTLAMA RESEPSİYONUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ ALKAN ALKAYA VE KIYMETLİ EŞİ KATILIM SAĞLADI.

MİNİK YAĞMUR`U İHMALLER ZİNCİRİ ÖLDÜRDÜ

EMO MERSİN ŞUBEMİZ 48. DÖNEM 4. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

13. DÖNEM 2.ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTIMIZI HİBRİT OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİK

SEMİNER DUYURUSU

Okunma Sayısı: 1257


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.