MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ 
22 Temmuzda etkinliklere Şubemizce katılım sağlandı
 

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BASIN DUYURUSU

SİNOP’TA NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ

Hükümet’in nükleer santralın kurulacak ilk yer olarak ilan ettiği Sinop, “Nükleere inat, yaşasın hayat!” sloganı ile 17-23 Temmuz günlerinde “Nükleersiz Yaşam Şenliği”ne ev sahipliği yapacak.

Nükleer Karşıtı Platform’un 17 Haziran 2006 tarihinde yaptığı Eşgüdüm Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda Nükleersiz Yaşam Şenliği Sinop’ta yapılıyor. “Nükleer Santral İstemiyoruz” başlıklı imza kampanyası kapsamında toplanan imzaların yer aldığı serginin yanı sıra fotoğraf, karikatür sergileri, çeşitli grupların açtığı stantlar, konserler, şiir dinletileri, tiyatro oyunu gösterimi, forum ve panellerin yer aldığı etkinlikle Sinop, 17-23 Temmuz tarihleri arasında “Nükleersiz Yaşam” talebiyle şenlenecek. Şenlik süresince Ressam Taner Güven ve arkadaşları şenlik süresince NKP ofisinin önünde tablo yapacaklar ve tablolar Nükleer Karşıtı Platforma bağışlanacak. BİA’dan Özcan Yurdalan, çocuklar için Nükleer Karşıtı Platform’un Sinop ofisi önünde fotoğraf atölyesi oluşturacaklar.

Etkinlikler, 17 Temmuz Pazartesi günü saat 17.00’de Atatürk Anıtı Çevresi’nde Avukat Yalçın Oğuz’un yapacağı açılış konuşması ile başlayacak. Standlar ve sergilerin açılışının ardından aynı gün saat 20.00’den itibaren yerel sanatçılar ve Fuat Saka’nın konseri gerçekleştirilecek. Belediye konser alanında gerçekleştirilecek olan konserler arasında Sinop Sanat Tiyatrosu’nun “Nükleerle Evleniyorum” oyunu sahnelenecek.

Şenlik, ikinci gün saat 17.00-20.00 arasında “Nasıl Bir Sinop İstiyoruz” başlıklı Taka Cafe’de gerçekleştirilecek olan forumla devam edecek. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Yılmazer, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aziz Konukman ve Dr. Okan Alpar’ın konuşmacı olarak katılacağı forumun ardından Belediye Konser Alanı’nda Vardiya Müzik Grubu’nun konseri ve “Dina K’aK’i” isimli Kazım Koyuncu belgeseli sunulacak. Üçüncü gün, 17.00-20.00 saatleri arasında “Sabahattin Ali’yi Anma Etkinliği ve Şiir Dinletisi” gerçekleştirilecek.

Şenlik kapsamında 20 Temmuz Perşembe günü Taka Bar’da yine 17.00-20.00 saatleri arasında “Bilgilendirme ve Birlikte Değerlendirme” toplantısı gerçekleştirilecek. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Öğretim Üyesi Ali Osman Karababa ve AKÇEP Sekreteri Oktay Demirkan’ın konuşmacı olarak katılacağı bu panelde “enerjide seçenekler, enerji üretimi ve çevre, temiz enerji kaynakları” konuları ele alınacak.

Sinop Çernobil Olmayacak konulu görsel sunum ise 21 Temmuz Cuma güne Taka Cafe’de gerçekleştirilecek. Git Dergisi’nden Timur Danış, Greenpeace’den Hilal Atıcı’nın hazırladığı sunuma, Seyyah Çalgıcı Kemal Çokşen ve orkestrası da ara müzik bölümüyle renk katacak.

Şenliğin altıncı gününde (22 Temmuz Cumartesi) 17.00-20.00 saatleri arasında “Niçin Nükleer Santral Kurulmak İsteniyor?” konulu panel Taka Cafe’de düzenlenecek. ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İnci Gökmen, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Cengiz Göltaş, Mersin Üniversitesi Araştırma Görevlisi Deniz Ayas, Bergama Köylüleri Sözcüsü Oktay Konyar’ın konuşmacı olarak katılacağı panel kapsamında Ekonomist Oya Koca tarafından da görsel sunum gerçekleştirilecek. Akşam saat 20.00’den itibaren de Helesa Grubu, Bulutsuzluk Özlemi ve Moğollar’ın Atatürk Anıtı Çevresi’nde konserleri yapılacak.

Şenlik, 23 Temmuz Pazar günü yapılacak basın açıklaması ve sergilerin kapanışıyla tamamlanacak.

  NÜKLEER KARŞITI PLATFORM SEKRETARYASI
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

 

Dosyalar

(37 KB)ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 1386


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.