MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

AKKUYU'DAN TÜRKİYE'YE 

NÜKLEERE İNAT YAŞASIN HAYAT

 

Nükleere İnat Yaşasın Hayat

6 Ağustos 2005 AKKUYU Etkinlikleri

 

6 Ağustosta Pazar sabahı Meresin'den Akkuyu'ya haraket eden kafilemiz saat 12:30 sularında Büyükeceli Köyüne ulaştı. Büyükeceli Köyü girişine gelindiğinde Ülkenin pekçok yerinden AKKUYU'ya akın eden yüzlerce kişilik NKP bileşenleri ile kortej oluşturuldu. Sinop Nükleersiz Yaşam Şenliğinde hayatlarını kaybeden Soner Öner ve Güneş için hazırlanan pankartın en önde yeraldığı Kortej 1,5 km lik miting alanına pankartlar ve dövizler ile, nükleer santrallere hayır yazılan şapka, tişörtlerle sloganlar atarak miting alanına yürüdü.

 

Nükleer karşıtı platformun bileşenleri tarafından taşınan pankartlarda anlamlı ve düşündürücü sloganlar vardı. “sonuç belli Çernobil, vazgeçin” , “yaşamayı seç nükleerden vazgeç” , “kentine sahip çık kendine sahip çık” , “nükleere inat, Soner Öner ve Güneş yaşayacak” , “nükleere inat yaşasın hayat” , “Kazım’ın katili nükleer lobisi” , “nükleere değil sağlığa bütçe” , nükleere karşıyız yaşamaya sevdalıyız” , “nükleer santral çözüm mü yoksa gizli ölüm mü” , “Hiroşima-Nagazaki bir daha asla” , “Çernobil bir daha asla” , “Sinop bir daha asla”, “Akkuyu bir daha asla asla asla” sloganlarının atıldığı mitingde aşırı sıcaklar nedeniyle konuşmalar kısa tutuldu.

 

Konuşmalarda açılışı Mersin Nükleer Karşıtı Platform Sözcüsü ve EMO Mersin Şube Başkanı Kamer Gülbeyaz yaptı. Doğa harikası Akkuyu ve yöre insanları adına katılımcıları selamlarken, 30 yıl önce 1976 yılında Akkuyu’da nükleer santral yapılması için verilen yer lisansının bugünkü koşullara göre öngörülen kriterlerin çok farklı  olduğunu öne sürerek ,yer lisansının iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Belediye Meclis Üyesi Ahmet Budak ise Akkuyu’da gündeme geldiği günden beri verilen mücadelede bu günkü yetişkin insanların çoğu küçükken annelerinin elini tutarak alana geldiğini ve hatta birçok insanda o günden bu yana emekli olduğunu belirterek, “mücadelemiz sürecektir” dedi.

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Köksal Aydın Çernobil faciasının dünyanın birçok yerini etkilediğini anımsatarak, Karadeniz bölgesindeki kanser hastalıklarının müdahale edilmezse daha da artacağı uyarısında bulundu.

 

EMO Genel Başkanı Kemal ULUSALER de yap işlet, yap işlet devret gibi anlaşmalarla özel sektöre alan açıldığını ifade ederek, “kamu adına iş yapacak olanlar direksiyonun başından çekilmişlerdir. Memurların sokakta taleplerini dile getirmelerine izin vermeyenler otoprodüktörlerin şalter indirmelerine göz yumuyorlar” diye konuştu. “Kamu yararına, gerçekçi enerji politikaları ortaya koymak için sesimiz tükene kadar bunları söyleyeceğiz, haykıracağız” diye konuştu.

 

KESK Genel başkanı İsmail Hakkı Tombul ise “nükleer santrallere Türkiye’nin değil, daha fazla kar etmek isteyenlerin gereksinimi olduğunu anlattı. KESK, bu ülkeye sahip çıkanların örgütüdür. Santrallere kesinlikle geçit vermeyeceğiz” dedi.

 

TMMOB Genel Başkanı hükümetin oldu bittiye getirerek nükleer santralleri kabul ettirmeye çalıştığını belirterek, “AKP hükümeti insana, emeğe, doğaya düşmandır; ama onları buradan uyarıyorum! Nükleer lobi dayatmalarına boyun eğmeyeceğiz. Soğancı hükümeti öncelikle “ülkenin öz kaynaklarını değerlendirmeye alması için uyarıda bulundu.”

 

 Kanser nedeniyle kaybettiğimiz ve nükleer santrallere karşı mücadelede simgeleşen şair ceketli sanatçı Kazım Koyuncu’nun abisi Oğuz Koyuncu’da Kazım Koyuncu’nun bugün aramızda olmamasının nedeninin Çernobil olduğunu belirterek “Çernobil katilleri hesap versin bu ülkede” dedi.

 

Samsun'a dönüş yolumuzun çok uzun olması nedeniyle saat 15:00 de kafilemiz Büyükeceli Köyünden alkışlarla teşekkür anonslarıyla uğurlandı. Yaklaşık 16 saat süren dönüş yolculuğumuz yorucu olmasına rağmen örgütsel dayanışmaya verdiğimiz destek ve yerel Nükleer Karşıtı Bileşenler ile oluşturulan uyumlu birliktelik tüm yorgunluğu silmeye yetti.

 

7 Ağustos Pazartesi sabah saat 06:30 da kafilemiz Samsun'a ulaştı.ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 1691


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.