MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 21

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

"İNSANCA YAŞAM İÇİN HİZMET ÜRETMİYORUZ" KESK'İN MÜCADELESİ TMMOB'NİN MÜCADELESİDİR. 
14 Aralık 2006 tarihinde kamı emekçilerinin,KESK'in eylem inde birlikteydik.
 

Değerli Kamu Emekçileri, Kamu Emekçilerinin Dostları, Sevgili Mücadele Arkadaşlarım,

KESK‘in tarihi, sözün alanlarda kalmaması ve yaşama geçirilmesi tarihidir. Bizler, hak aramanın suç sayıldığı, örgütlenmenin yasaklandığı bir zaman diliminde başlattığımız yürüyüşümüzü bugünlere getirdik. Şu anda tüm Türkiye‘de yüz binlerce kamu emekçisi alanlarda ve yüz binlerce yürek birlikte atmaktadır. Bunun verdiği coşkuyla tüm emekçileri buradan bir kez daha selamlıyorum.

Bugüne gelinmesinde 2007 bütçesine yaptığımız İtirazların ve taleplerimizin dikkate alınmaması belirleyici roloynamıştır. Halkın ihtiyaçlarını Değil, Sermaye Ve Rantiyenin ihtiyaçlarını Öngören, Yoksulluk Ve işsizliği Artıran, insanca Yaşanacak Ücreti Çok Gören, Ücret Ve Çalışma Koşullarını Tek Taraflı Belirleyen, Eğitime Yeterli Bütçe, Okulumuza Ödenek Ayırmayan, Sağlıkta Yıkıma Neden Olan Tis Ve Grev Hakkını Engelleyen 2007 bütçesinin halktan, emekçiden yana değiştirilmesini talep ettik. Ancak siyasal iktidar, sizleri, naıkı değilIMF‘yi düşündüğünden, bütçeyi onların isteğine göre şekillendirdiğinden taleplerimizi dikkate almadı.

KESK olarak;

Tis Ve Grev Hakkımız,

Çalışma Yaşammm Demokratikleşmesi,

iş Güvenceli istihdam, insanca Yaşanacak Bir Ücret, Sağlık Ve Eğitime Yeterli Bütçe,

Herkese Parasız, Eşit, Ulaşılabilir, Nitelikli Karpusal Hizmet ve Demokratik Türkiye için yani insanca Yaşam için bugün hizmet üretmedik. Bu taleplerle bugün alanlardayız. Taleplerimizin arkasındayız. Bizler kesintisiz ve giderek artan bir kararlılıkla, fiili ve meşru eylemlerimizle kendi geleceğimizi kendi ellerimizle yaratmaya devam edeceğiz. Bugün emekçilerin her kazanımında bu kararlılık ve bedeller vardır. Kulaklarını emekçiden gelen sese tıkayanlar, gözlerini alanlardan kaçıranların sonu, bundan önceki hükümetlerle aynı olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. O gün geldiğinde IMF de onları kurtaramayacaktır.

Sevgili Emekçiler,

.5.si yapılan Toplu görüşmelerde "bu oyunun figüranı olmayacağız, görüşerek oyalanmayacağız" dedik. V e görüşmelerden çekildik. Aradan geçen zaman, haklılığımızı her gün daha da artıran gelişmelerle geçti. Milyonlarca kamu emekçisi %3+3, 4+4 zam ile açlığa ve sefalete mahkum edilmiştir.

Devlet Memurları Yasası ile kamu çalışanlarının iş güvencesi ortadan kaldırılmakta, siyasal kadrolaşmanın önü daha da açılmaktadır.

1 Ocak 2007 tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası ile sağlıkta yıkım süreci hızlanacaktır.

Temel insani haklardan olan EGİTİME ve SAGLIGA önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da yeterli kaynak ayrılmamış, bunun sonucunda eğitimde ve sağlıkta eşitsizlikler ve yıkım süreci devam etmektedir.

IMF ve Dünya Bankası‘nın "Yapısal Uyum ve İstikrar Programları" ile ülkemiz iç ve dış borçların cenderesine alınmaktadır.

Ülke ekonomisiyle ilgili alınan kararlar, başta emek örgütleri olmak üzere toplumun örgütlü kesimleri dışlanarak, IMF, Dünya Bankası ve rant çevreleriyle alınmaktadır.

Özelleştirme ve sosyal tesislerin satılması uygulamaları son hızla devam etmektedir. Kamu emekçilerinin siyaset yapma yasağı, sürgünler ve baskılar giderek artmaktadır.

Ülkemizde toplumsal barışın sağlanmaması yeni gerginliklere davetiye çıkannakta, bu gerginlik ve kutuplaşmadan çıkar umulmaktadır. Kamu emekçisine ve tüm halka ayrılması gereken bütçe imkanları bu nedenle heba edilmeye devam edilmektedir.

Değerli Mücadele arkadaşlarım,

AKP iktidarının iş başına geldiği günden bu yana yapılmak istenen değişikliklerin özünü biliyorsunuz: Kamusal alanın daraltılması, kamu personel sayısının azaltılması, sağlık, eğitim ve sosyal güvenliğin özelleştirilmesi hedefleniyor. Temel hak ve ihtiyaçlar alınır satılır hale getirilerek, yeni bir toplumsal düzen yaratılmaya çalışılıyor. Bütün ekonomik kararları IMF almakta, AKP hükümeti uygulamaktadır. 2007 Bütçesi de böyle hazırlanmıştır. Bütçe verileri göstermektedir ki, zengin daha zenginleşecek, bizlerin hayatı ise daha da çekilmez hale gelecektir. Çünkü bÜtçede kamu emekçileri için en kÜçÜk bir iyileştirme dahi yoktur.

Kamu çalışanlarının Tİs ve GREV HAKKINA yönelik yasaklamalar devam etmektedir. 12 Eylül hukukundan miras kalan 2821, 2822 v.e aynı zihniyetin devamı olarak çıkarılan 4688 sayılı yasa ile çalışanların ÖZGÜR ve DEMOKRA TİK ortamda ortak örgÜtlenmesi engellenmektedir.

Bu nedenledir ki, 15 Ağustos 2006 tarihinden beri, yani 5. Toplu GörÜşmelerden bu yana ısrarla ve altını çizerek vurguluyoruz; KESK olarak yeni bir sÜreç başlattık. Bu süreç, Tİs ve Grev hakkımızın gereğini yerine getirmek, getirtmektir. Bu sÜreci kararlılıkla, sonuna kadar götüreceğimizi herkes görecektir.

Bugün burada ve Türkİye‘nin dört bir yanında yÜz binlerce kamu emekçisinin Üretimden gelen gücÜnü kullanarak alanlara çıkması, bu politikaları sürdÜrmekte ısrar edenlere demokratik bir uyarıdır. Bu uyarıyı dikkate almayan yaklaşımlar ve siyasal tercihler sürdürülürse, demokratik ve meşru yollardan eylemlerimizin devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

AKP hükümetini uyarıyoruz. Halk ve emekçi karşıtı politikalardan vazgeç yoksa seni İMF, DÜnya Bankası, emir-direktif aldığın ağabeyin Amerika bile kurtaramayacaktır.

Geleceğimizi karartmayacağız. Geleceğimize sahip çıkacağız.

 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


AKDENİZ EDAŞ DOĞU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ`NE ZİYARET

TMMOB HEYETİ İLE ANTALYA İKK BİLEŞENLERİ ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

18 EYLÜL DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 1217


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.