ORGANİZASYON PROGRAMI |
12.Nis.07 | Perşembe |
| Eskişehir‘e Varış, Öğretmen Evine Yerleşme |
19.00 - 22.00 | Açılış Kokteyli |
| |
13.Nis.07 | Cuma |
08.00 - 09.00 | Kahvaltı |
10.00 - 11.00 | Açılış Konuşmaları |
| - Özer ÇELİK ( BBTK Başkanı ) |
| - Yrd.Doç.Dr. Nihat ADAR ( Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı ) |
| - Prof.Dr. Adnan KONUK ( Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı ) |
| - Prof.Dr. Nejat AKGÜN ( Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü ) |
| - Kemal B. ULUSALER ( Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı) |
11.00 - 11.15 | Kahve/Çay Molası |
11.15 - 12.45 | Sektörün Bilgisayar Mühendislerinden Beklentileri |
| - Doç.Dr. Turhan MENTEŞ ( Türkiye Bilişim Derneği Başkanı ) |
| - Doç.Dr. Mustafa AKGÜL ( Linux Kullanıcıları Derneği Başkanı ) |
| - Gölay ŞAKİROĞULLARI (Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı) |
12.45 - 13.45 | Öğle Yemeği |
13.45 - 15.15 | Ülkemizde Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi |
| - Yrd.Doç.Dr. Nihat ADAR (ESOGU Bilgisayar Mühendisliği Böl. Başk.) |
| - Prof.Dr. Yaşar HOŞCAN (Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Böl. Başk.) |
| - Doç. Dr. Şeref SAĞIROĞLU (Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Böl. Başk.) |
| - Prof.Dr. Ali YAZICI (TOBB-ETU Bilgisayar Mühendisliği Böl. Başk.) |
15.15 - 15.30 | Kahve/Çay Molası |
15.30 - 16.30 | 21. Yüzyıl, Gereken Beceriler ve Eğitim Reformu |
| Jale AKYEL (IBM Türkiye Genel Müdür Yardımcısı) |
16.30 - 16.45 | Kahve/Çay Molası |
16.45 - 18.00 | Yurt Dışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi |
| Moderatör: Murathan Özcan |
| - Hindistan Modeli - Oktay Dursun ( Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) |
| - Almanya Modeli - Sevtap Duman ( Gazi Üniversitesi ) |
| - Amerika Modeli - Ufuk Kılıç ( Boğaziçi Üniversitesi ) |
| - İrlanda Modeli - Kürşat Karaoğlan ( Selçuk Üniversitesi ) |
| - İsrail Modeli - Halim Yıldız ( Yıldız Teknik Üniversitesi ) |
19.00 - 20.00 | Akşam Yemeği |
20.00 - 22.00 | Şehir Gezisi |
| |
14 Nisan 07 | Cumartesi |
08.00 - 09.30 | Kahvaltı |
10.00 - 11.30 | Ana Sponsor Oturumu: Microsoft Student Partner Çalışmaları |
| - Tarık Kranda (MSP Teknik Lider/ İstanbul Üniversitesi) |
| - Ufuk Kılıç (ImagineCup Lideri / Boğaziçi Üniversitesi) |
11.30 - 11.45 | Kahve/Çay Molası |
11.45 - 12.45 | Yazılım Kalitesi ve CMMI |
| Ekrem Aksoy (ESOGÜ Öğretim Görevlisi / Yazılım Mimarı) |
12.45 - 13.30 | Öğle Yemeği |
13.30 - 14.15 | Yazılım ve Savunma Sanayisi |
| Savronik A.Ş. |
14.15 - 14.30 | Kahve/Çay Molası |
14.30 - 15.15 | Eğitim, Tecrübe ve Proje Yönetimi |
| Alpaslan Akışık ( Akışık Bilgisayar Yönetim Kurulu Başk.) |
| Koray Kırdınlı (Proje Yöneticisi) |
15.15 - 15.30 | Kahve/Çay Molası |
15.30 - 16.30 | Türkiye‘de Bilgisayar Mühendisliği ve Meslek Odası Çalışmaları |
| Birkan Sarıfakıoğlu (EMO Bilgisayar MEDAK Komisyon Başkanı) |
16.30 - 16.45 | Kahve/Çay Molası |
16.45 - 17.30 | BİLMÖK Yapılandırma ve Yönetmelik Çalışmaları |
17.30 - 18.30 | 3. BİLMÖK Sonuç ve Değerlendirme |
18.30 - 20.00 | Teknik Gezi :Eskişehir Yazılım Üssü Genç Girişimci Eğitim Merkezi |
20.00 - 21.00 | Akşam Yemeği |
21.00 - 24.00 | Eğlence : Hayal Kahvesi |
| |
15 Nisan 07 | Pazar |
09.00 - 10.00 | Kahvaltı |
10.30 - 11.30 | Üniversite Sunumları & 4. BİLMÖK Seçimi |
11.30 - 12.15 | 4. BİLMÖK İçerik Çalışması |
12.15 - 14.00 | Öğle Yemeği - Sakarbaşı Alabalık Tesileri |
14.00 - 18.30 | Yazılıkaya Gezisi |
19.00 - ... | Veda |