Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan panele, Prof. Dr. Halil Kumbur, eski Mersin Milletvekili Mehmet Emin Aydınbaş, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ve EMO Mersin Şube Yön. Kur. Başkanı Kamer Gülbeyaz katıldı.
Panelde, Akkuyu‘da nükleer santral yapımının gündemde olması nedeniyle, ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanmasına yönelik nükleer santral yapımı isteği ve değerlendirilmesi gereken potansiyel yenilenebilir enerji kaynaklarımız irdelendi.
|