MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

UĞUR MUMCU ANILDI


BASIN AÇIKLAMASI

24.01.2010 


Basına ve Kamuoyuna,

            Bugün 17 yıl önce karlı bir kış gününde hain bir suikast sonucu katledilen, kalemini hiçbir zaman pazarlık unsuru yapmayan, canıyla kanıyla emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesinin hafızalarımızın daima en taze yerinde kalacak olan aydınlık bir temsilcisini hasretle andığımız gündür.
            Bugün Uğur Mumcu öncülüğünde ışığını topluma aktarmak isteyen ve faili meçhule kurban giden bütün devrimci aydınlarımızı hasretle andığımız gündür.
Bugün çağdaşlık ve laiklik düşmanı çevrelerin, emek düşmanlarının, silah ve uyuşturucu kaçakçılarının, hayali ihracatçıların, hortumcuların, vurguncuların, Uğur Mumcu‘ yu ve diğer devrimci aydınlarımızı neden katlettiklerini iyi düşünmemiz gereken bir gündür.
            Uğur Mumcu yolsuzluk ve yoksulluktan arınmış, tam bağımsız bir Türkiye için halkı aydınlatmaya çalışan yeri doldurulamaz yurtsever bir gazeteci olarak tarihe mal olmuştur.
            Uğur Mumcu laikliğin, hukukun üstünlüğünün, özgürlüğün, demokrasinin, bilimin, insanı doğruya güzele götüren aydınlanmanın, emeğin yılmaz bir savunucusu olmuştur.
            Susmayı, kendi kabuğunun içine çekilmeyi çağın suçu olarak niteleyen Mumcu "cesur bir kere, korkak bin kere ölür" anlayışının erdemini yaşamı pahasına hepimize kanıtlamıştır.
             Demokrasi ve insan hakları savunucusu olarak ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.
 Uğur Mumcu, Atatürk ilkelerini, cumhuriyetin kazanımlarını, ulusal bağımsızlığı savunan seçkin bir aydındır...
             Aydınlanma yolunda ilerlerken, aydınlanmanın ışığının kitlelere ulaşması her devirde, hep engellenmek istenmiştir. Işığın getirdiği aydınlıktan, bilgiden ve gerçeklerden, karanlık ilişki ağlarını çıkar ilmekleriyle örüp, halkın yarınlarını çalanlar korkarlar. Ve bu korkuyla da sürekli baskı, zulüm yaparlar ve ölüm emirlerini yağdırırlar. Son otuz yıldır aydınlarımız, aydınlanmanın ışığını topluma aktarmak isteyen o güzel insanlar, bu korkakların verdikleri emirlerle baskı ve zulüm görmüşler, arkalarında dul eşler, öksüz ve yetim çocuklar, acılı ana babalar bırakarak katledilmişledir.
En uzak halkalarından en yakın halkalarına kadar "faili meçhul" cinayetlerin acısını toplumca yoğun olarak yaşadığımız ülkemizde, dilimize yerleştirilmek istenen ‘faili meçhul‘ kavramına karşı bilinçli bir şekilde karşı koymak artık aydın olmanın bir gereğidir. Bir toplumda adalet ve demokrasi, ancak, dayatmalara, baskılara, hoşgörüsüzlüğe, işkenceye, haksızlığa direnen yurttaşların çoğalmasıyla yerleşebilir.
            Son yıllarda Ülkemizde izlemekte olduğumuz milliyetçi ve ayrıştırıcı kışkırtmalar sokaklarımızda bir linç kültürünü hakim kılmaya başlamıştır. Edirne‘de, Kars‘da düşüncelerini açıklamaya çalışan gençlerimiz linç edilmeye çalışılmıştır. Manisa‘da roman vatandaşlarımız yaşadıkları ilçeyi terk etmek zorunda bırakılmışlardır. Ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinde yıllılardır süren şiddet hali artarak devam etmektedir. Demokratik tepkilerini dile getirenler sokaklarda vurulmakta, akşam saatlerinde evine giden 17 yaşındaki küçük bedenler bindiği otobüste yakılmaktadır. Emek mücadelesi veren Tekel işçilerine, İstanbul da taşeron çalışmaya karşı çıkan itfaiye işçilerine gaz bombası tazyikli su ve cop ile müdahale edilebilmektedir. Kısacası birlikte yaşama ve tahammül gücümüz her geçen gün azalmaktadır.
Uğur Mumcu‘nun da dediği gibi; "masum insanlar öldürülürken susulamaz! Susan da bu insanlık suçuna katılmış olur. Bu masum insanlar, Türk de olur,  Kürt de Arap da, Yahudi de olur Hıristiyan da, Müslüman da olur. Ölenlerde ne ırk ayrımı yapılır ne din... Ölen insandır."

            "Biz unutkan bir ulusuz. Unutuyoruz olup bitenleri. Unutuyoruz ve oğulları kızları ölen ana-babaları, kanlı gözyaşlarıyla baş başa bırakıp gidiyoruz."
             Artık unutmayalım, unutturmayalım!


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)-Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES)-Enerji Maden Emekçileri Sendikası(ESM)-Yapı Yol Sendikası-TÜM BEL SEN-Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği Samsun İKK-Samsun Tabip Odası-Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

 

 ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 1757


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.