MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İSKENDERUN VE İSRAİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEN İNSANLIK DIŞI SALDIRILARI KINIYORUZ


BASIN AÇIKLAMASI

İSKENDERUN VE İSRAİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEN İNSANLIK DIŞI SALDIRILARI KINIYORUZ!..

Son günlerde coğrafyamızda ve ülkemizde yeni senaryolar yazılmakta ve uygulanmaktadır. Geçtiğimiz günlerde artarak süren çatışma ortamında insanlarımızın hayatını kaybetmesinin ardından, son olarak İskenderun Deniz İkmal Destek Komutanlığına yapılan saldırı, Türkiye‘ nin iç siyaset ortamı ve toplumsal atmosferine yapılmış bir saldırı niteliğindedir. Bu saldırı bir arada yaşama, kardeşlik ve toplumsal barış gerekliliklerine karşı yapılmıştır. Toplumumuzu kutuplaşmalara yöneltici teröre karşı, emek ve demokrasi güçlerinin bir arada yaşam talebi tek gerçek çözüm olarak çatışmaların karşısına çıkarılmalıdır. Meydana gelen terörist saldırıda yaşamını yitiren 6 askerimizin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu ve önceki bölücü saldırılardan zarar gören yalnızca yaşamını kaybeden ve yaralanan insanlarımız değil, bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşama umudumuz, barış ve demokrasidir. Toplumu birbirine düşman etmeye ve şiddet uygulamalarını meşrulaştırmaya yönelik gelişmeler karşısında barışı ve demokrasiyi her zamankinden daha fazla sahiplenmek durumundayız. Bu saldırıların kardeşçe yaşamaya hizmet etmediği açıktır. Barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülkede, bir arada yaşamak hepimizin yararına olacaktır. Şiddet ve terörle bir yere varmak mümkün değildir.

Yine aynı bölgede ve aynı zaman dilimi içerisinde gerçekleşen, yıllardır devam eden İsrail ambargosu altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım ulaştırabilmek amacıyla yola çıkan Yardım Filosu‘ na, İsrail ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıyı gerekçesi ne olursa olsun kabul etmek mümkün değildir. Saldırılarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bu saldırı, İsrail‘ in yıllardır Filistin halkına uyguladığı işgal ve katliamın boyutunu bir kez daha dünyaya göstermektedir.

İlaç ve tıbbi malzeme dahil, her türden insani ihtiyaç maddesinin Gazze‘ ye giriş - çıkışını yasaklayan İsrail Devleti‘ nin ambargosu, 2009 yılında bölgeye düzenlenen askeri operasyonların ardından, yaşanamaz boyutlara gelmiştir. Yıkılan hastanelerin bile yeniden yapılmasına izin vermeyen İsrail, bölge halkını adeta ölüme terk etmiştir.

Dünya Devletleri, gözleri önünde yaşanan bu insanlık dışı ambargoya seyirci kalmayı tercih etmiştir. Bu duruma karşı harekete geçen yardım kuruluşlarının çabaları ise ne yazık ki İsrail Devleti tarafından şiddetle bastırılmıştır.

İnsanlık dışı bu saldırılar ve şiddet derhal son bulmalıdır. İsrail ordusu, el koyduğu Yardım Filosunu derhal serbest bırakmalıdır. Yiyecek, içecek, ilaç, tıbbi malzeme ve acil ihtiyaç maddelerinden oluşan insani yardımın Gazze‘ ye ulaşması sağlanmalıdır. Gazze‘ de 3 yıldır devam eden ambargo kaldırılmalı, İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik operasyonları derhal son bulmalıdır. Dünya Devletleri, Gazze ve Filistin‘ in diğer kentlerinde yaşanan insanlık trajedisinin yaralarını sarabilmek, kentlerini yeniden yaşanabilir hale getirmek için elbirliği yapmalıdır.

İsrail‘ i, onun Filistin halkına yaptığı katliamları destekleyen başta ABD ve tüm emperyalist güçleri ve bu saldırılara sessiz kalanları lanetliyoruz.

Dünya devletleri artık bu şiddete dur demeli, İsrail‘ in Filistin topraklarında Filistin halkına yönelik insanlık dışı, kabul edilemez zulmüne son verilmelidir.

Filistin halkına yapılanlar unutulmayacaktır ve bu büyük trajedinin hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.

TMMOB Samsun İKK
01.06.2010ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 1502


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.