MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TÜRKİYE-RUSYA NÜKLEER EKNOLOJİ TRANSFER ANLAŞMASI VE AKKUYU SANTRALİ PROJESİ


BASIN AÇIKLAMASI

 
Şubemiz tarafından düzenlenen 21 Eylül 2010 Salı günü saat 16:00 da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacak "Türkiye-Rusya Nükleer Teknoloji Transfer Anlaşması ve Akkuyu Santrali Projesi"konferansı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.
 

Basına ve Kamuoyuna,

Meslek örgütleri, temsil ettikleri meslek grubunun üyeleri arasında bir örgütlü güç olmanın ötesinde, alanlarıyla ilgili konularda kamuoyunu; zamanında,  doğru, etkili, her türlü siyasal, politik ve ideolojik etkilerden uzak; bilimin ve meslek etiğinin aydınlık ışığıyla bilgilendirmektir. Eğer bir meslek örgütü bu işlevini yerine getiremiyorsa hep bir eksik demektir.

İşte gün gibi ortada olan bu gerçekten hareketle; Elektrik Mühendisleri Odası olarak bizler, halkımızın her bir ferdinin elektriğe çarpılmaması, güzel ülkemizin denizinin-dağının, bahçesinin-bağının elektrikten yanmaması; aksine aydınlatması için kamuoyunu aydınlatma araç ve yöntemlerinin tamamını kullanarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Değerli basınımızın ve Mersin kamuoyunun da bildiği gibi, ülkemizde son yıllarda hemen her alanda olduğu gibi, nükleer santraller konusunda da halkımızın genel geçer taleplerinin aksine, dayatmalar galip gelmiştir.  "Akdeniz‘e bir kısrak başı gibi uzanan" yeryüzü cenneti Anadolu‘muzun inci-mercan şehri Mersin ilinin Akkuyu beldesine bir kara saplı bıçak gibi "Nükleer Enerji Santrali" yapılması kararı alınmıştır. Ne yazık ki, bu kararı alanlar; altın işlemeli, sedef kakmalı villa ya da malikânelerinde sefa sürürken bu santralin hayatlarını her anlamda etkileyecek olan Mersin halkı maniple edilmiş, çarpıtılmış bilgilerle tam bir kuşatılmışlık altında kara bahtına, kem talihine razı edilmeye çalışılmaktadır.

Değerli basınımız ve duyarlı Mersin halkı; oktan çıkan yay gibi, geçen zaman gibi ve ağızdan çıkan söz gibi nükleer santral da dönüşü olmayan kararlardır. Bu kararlar sadece; etkinlik ve güçleri belli sürelerle sınırlı siyasetçilerin değil, bilimin sonsuz ışığı ve geçerli kuralları ile değerlendirme yapan uzmanların ve bilim insanlarının da müdahil olması gereken büyüklükte ve önemdedir.

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi olarak bizler "Nükleer santraller, bu santrallerin ülkemiz için gerekliliği ve Mersin‘de bir nükleer santral kurulması" konusunda kamuoyunu aydınlatma ve doğru bilgiyi edinme haklarını kullanma mücadelelerinde müdahiliz.

Nükleer Santral gibi sonuçları çok ağır olabilecek bir sorunun bütün detaylarıyla tartışılması, halkın bu konuda fikir sahibi olması gerekir. Şubemiz konunun uzmanları tarafından tartışılmasını ve bu durumun Nükleer Santral yapılacak olan Mersin‘de tekrar gündeme gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Bu çerçevede Prof Dr. Hayrettin KILIÇ‘ın katılımıyla 21 Eylül 2010 saat 16.00‘da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda  ‘‘TÜRKİYE-RUSYA NÜKLEER TEKNOLOJİ TRANSFER ANLAŞMASI VE AKKUYU SANTRALİ PROJESİ‘ başlıklı bir konferans düzenlenecektir.

22 Eylül 2010 Salı günü ise Büyükeceli Köyünde yöre haklına bir bilgilendirme semineri yapılacaktır.

Basının değerli çalışanlarını ve duyarlı halkımızı bu önemli etkinliğe davet ediyoruz.

EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu a.

                                                                                              Seyfettin ATAR

                                                                                              BaşkanEMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI ŞUBEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTSO 15 NO’LU MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK KOMİTESİ KOMİTE BAŞKANI ATAHAN TEKİN VE KOMİTE ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ OLAN TEİAŞ MÜHENDİSİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZLA TARSUS OSB ENERJİ MÜDÜRÜ VE EMO GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ HANİFİ YAYICI`YI ZİYARET ETTİK.

TOROS ÜNİVERSİTESİ`NDE DÜZENLENEN `FUNCTIONAL MATERIALS SCIENCE AND ENGINEERING 2024` SEMPOZYUMUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILIM SAĞLADI.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU ODA TEMSİLCİLERİ OLARAK TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLADIK.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODAMIZIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GEÇMİŞ OLSUN MERSİN!

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIMSAL SULAMA VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA DIŞ PAYDAŞ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILDI.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ALANİNDA ÖNCÜ BİR FİRMA OLAN ALDO ENERJİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİ, DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK.

Okunma Sayısı: 1695


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.