MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TÜRKİYE-RUSYA NÜKLEER EKNOLOJİ TRANSFER ANLAŞMASI VE AKKUYU SANTRALİ PROJESİ


BASIN AÇIKLAMASI

 
Şubemiz tarafından düzenlenen 21 Eylül 2010 Salı günü saat 16:00 da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacak "Türkiye-Rusya Nükleer Teknoloji Transfer Anlaşması ve Akkuyu Santrali Projesi"konferansı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.
 

Basına ve Kamuoyuna,

Meslek örgütleri, temsil ettikleri meslek grubunun üyeleri arasında bir örgütlü güç olmanın ötesinde, alanlarıyla ilgili konularda kamuoyunu; zamanında,  doğru, etkili, her türlü siyasal, politik ve ideolojik etkilerden uzak; bilimin ve meslek etiğinin aydınlık ışığıyla bilgilendirmektir. Eğer bir meslek örgütü bu işlevini yerine getiremiyorsa hep bir eksik demektir.

İşte gün gibi ortada olan bu gerçekten hareketle; Elektrik Mühendisleri Odası olarak bizler, halkımızın her bir ferdinin elektriğe çarpılmaması, güzel ülkemizin denizinin-dağının, bahçesinin-bağının elektrikten yanmaması; aksine aydınlatması için kamuoyunu aydınlatma araç ve yöntemlerinin tamamını kullanarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Değerli basınımızın ve Mersin kamuoyunun da bildiği gibi, ülkemizde son yıllarda hemen her alanda olduğu gibi, nükleer santraller konusunda da halkımızın genel geçer taleplerinin aksine, dayatmalar galip gelmiştir.  "Akdeniz‘e bir kısrak başı gibi uzanan" yeryüzü cenneti Anadolu‘muzun inci-mercan şehri Mersin ilinin Akkuyu beldesine bir kara saplı bıçak gibi "Nükleer Enerji Santrali" yapılması kararı alınmıştır. Ne yazık ki, bu kararı alanlar; altın işlemeli, sedef kakmalı villa ya da malikânelerinde sefa sürürken bu santralin hayatlarını her anlamda etkileyecek olan Mersin halkı maniple edilmiş, çarpıtılmış bilgilerle tam bir kuşatılmışlık altında kara bahtına, kem talihine razı edilmeye çalışılmaktadır.

Değerli basınımız ve duyarlı Mersin halkı; oktan çıkan yay gibi, geçen zaman gibi ve ağızdan çıkan söz gibi nükleer santral da dönüşü olmayan kararlardır. Bu kararlar sadece; etkinlik ve güçleri belli sürelerle sınırlı siyasetçilerin değil, bilimin sonsuz ışığı ve geçerli kuralları ile değerlendirme yapan uzmanların ve bilim insanlarının da müdahil olması gereken büyüklükte ve önemdedir.

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi olarak bizler "Nükleer santraller, bu santrallerin ülkemiz için gerekliliği ve Mersin‘de bir nükleer santral kurulması" konusunda kamuoyunu aydınlatma ve doğru bilgiyi edinme haklarını kullanma mücadelelerinde müdahiliz.

Nükleer Santral gibi sonuçları çok ağır olabilecek bir sorunun bütün detaylarıyla tartışılması, halkın bu konuda fikir sahibi olması gerekir. Şubemiz konunun uzmanları tarafından tartışılmasını ve bu durumun Nükleer Santral yapılacak olan Mersin‘de tekrar gündeme gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Bu çerçevede Prof Dr. Hayrettin KILIÇ‘ın katılımıyla 21 Eylül 2010 saat 16.00‘da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda  ‘‘TÜRKİYE-RUSYA NÜKLEER TEKNOLOJİ TRANSFER ANLAŞMASI VE AKKUYU SANTRALİ PROJESİ‘ başlıklı bir konferans düzenlenecektir.

22 Eylül 2010 Salı günü ise Büyükeceli Köyünde yöre haklına bir bilgilendirme semineri yapılacaktır.

Basının değerli çalışanlarını ve duyarlı halkımızı bu önemli etkinliğe davet ediyoruz.

EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu a.

                                                                                              Seyfettin ATAR

                                                                                              Başkan


Çok Okunanlar


HATAYDA AFET SONRASI İNCELEMELERDE BULUNAN EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI MEHMET MAZMANOĞLU VE YAZMANI EYLEM ÖLMEZOĞLU MERSİN SUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

ŞUBEMİZ VE MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ İLE YAPILAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA GÜÇ SİSTEMLERİ ANALİZİ VE YG TEKNİĞİ KURSLARI DÜZENLENECEKTİR.

EMO ERDEMLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİ OLARAK TEMSİLCİ YARDIMCIMIZ MUSTAFA AKYOKUŞ`U, YENİ AÇTIĞI İŞYERİNDE ZİYARET ETTİK.

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRME HAZIRLIK SÜRECİ 2 YIL UZATILDI

DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERİNE DEVAM EDEN EMİN KORAMAZ BAŞKANLIĞINDAKİ TMMOB HEYETİ 8 MART 2023 TARİHİNDE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER İLE BİR ARAYA GELDİ

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ŞEFİ TURGUT ERMERCİMEK EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ TARSUS İLÇE TEMSİLCİLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SN. PROF. DR. EROL YAŞAR `I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ.

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI (EMO) MERSİN ŞUBESİ İLE MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (MEUSEM) HİZMET İÇİ EĞİTİM REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN YÜRÜTÜLMESİNE AİT İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN !

Okunma Sayısı: 1686


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.