MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN 441. SAYISI YAYIMLANDI


DUYURU


 
Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 441. sayısı yayımlandı. `Nasıl Bir Üniversite?` başlığıyla dosya konusunu kapağa taşıyan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin bu sayısında üniversitelerde öğrencilere yönelen şiddet kullanımı ve saldırılar dikkate alınarak üniversite yönetimi konusu ele alınıyor. Öğrenci gruplarının, üniversitelerdeki eğitim ve yaşama ilişkin sorunları ve önerilerine yer veriliyor. Dergide yer alan `EMO 56 Yaşında, EMO Bilimsel Dergi Yayınlıyor, Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler` başlıklı yazılar da kapaktan okuyuculara duyuruluyor.
 

 lektrik Mühendisliği Dergisi‘nin 441. sayısında "Nasıl Bir Üniversite?" konulu dosya kapsamında Prof. Dr. A. Hamit Serbest‘in "2547 sayılı Yasa Yerine Son Yıllarda Önerilen Yeni Yasa Taslaklarının Karşılaştırılması ve Üniversite Yönetim Modeli Üzerine Öneriler" başlıklı çalışmasına ve Prof. Dr. Alpaslan Işıklı‘nın "Siyasal İktidar ve Üniversiteler" başlıklı makalesine yer verildi. Emek Gençliği, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci Kolektifleri ve TKP‘li Öğrenciler de dergimize üniversitelerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. Yine dosya kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine yapılan saldırı ve okul giriş yasağı uygulamalarına karşı EMO‘nun verdiği destek ile EMO Yönetim Kurulu tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında yapılan "Demokrasi Görüntüsünde Faşizm" açıklaması haber olarak yer alıyor. ODTÜ‘nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Beşinci Üniversite Kurultayı ile Öğretim Üyeleri Derneği, Üniversite Konseyleri Derneği, Eğitim-Sen, Öğrenci Gençlik Sendikası, Emek Gençliği, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci Kolektifleri ve TKP‘li öğrenciler tarafından düzenlenen Üniversite Konferansı‘nın sonuç bildirgesine de dosya kapsamında yer veriliyor. Üniversite Konseyleri Derneği‘nin ve Mülkiyeliler Birliği‘nin öğrencilere yönelik şiddet içeren müdahaleler üzerine yaptığı açıklamalara da haber olarak erişebilirsiniz.  

EMO‘nun 56. kuruluş yıldönümü nedeniyle mesleki alanlarımıza ve ülke sorunlarına ilişkin EMO Yönetim Kurulu‘nun değerlendirmelerini dergimizin bu sayısında bulabilirsiniz.

EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Paker‘in Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu‘nda (ELECO 2010) yaptığı "Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler" başlıklı sunuma dergimizden ulaşabilirsiniz. TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Musa Çeçen‘in "Yaşamın İçinde, Kapsamın Dışında Mühendis Olmak" başlıklı yazısı, elektrik dağıtım kurumlarının özelleştirilmesiyle kamu çalışanlarının karşı karşıya bırakıldığı sıkıntıları ortaya koyuyor. EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bozkırlıoğlu, "İstenmeyen İletilerin Engellenmesinde Yöntem Kargaşası" başlıklı çalışmasında AKP Hükümeti‘nin elektronik ticarete ilişkin yasa tasarısı kapsamında yapmaya çalıştığı düzenleme ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun hazırladığı tebliğ taslağı inceleniyor. Dergimizde yer alan makaleler kapsamında Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi-Kamu Yönetimi Uzmanı Özgür Coşar‘ın IPTV Yönetmeliği Ne Getiriyor?" başlıklı çalışmasına yer veriliyor. EMO Etik Komisyonu Üyesi İhsan Karababa‘nın "Etiğin İçi Boşaltılarak Etik Dışı Kullanımı" başlıklı yazısını da bu sayımızda okuyabilirsiniz.

AKP Hükümeti‘nin Torba Yasa kapsamında Meclis‘e gönderdiği tasarıda yer alan ancak tepkiler üzerine tasarıdan çıkarılan; özelleştirmeye ilişkin mahkeme kararlarının uygulanmamasına ilişkin düzenleme girişimine karşı EMO‘nun tepkisini de dergimizin sayfalarında bulacaksınız.

Kamuoyunda önemli bir tartışma maddesi olan hidroelektrik santrallarına ilişkin olarak EMO‘nun Karadeniz‘de yaptığı yerinde inceleme gezisi, EMO‘nun oluşturduğu heyetin TBMM‘de İnternet Yasaklarına ilişkin olarak yaptığı görüşmeler ve talepleri, EMO‘nun Yükseköğretim Kurulu‘nun Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olanların Elektrik Mühendisi olarak tanınmasına yönelik kararını bildiren yazısına verdiği yanıt 441. sayımızda yer alıyor.

Elazığ-Malatya-Bingöl ve Tunceli İlleri Enerji Forumu; Gaziantep‘te düzenlenen "Özelleştirmeler ve Enerji Sektöründeki Etkileri" paneli; ODTÜ Mezunları Derneği‘nde düzenlenen "4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu Uygulama Sonuçları" konulu paneli; kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı ile katledilen Hasan Balıkçı anısına Adana ve İzmir‘de düzenlenen enerji politikalarına ilişkin paneller; Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi tarafından hazırlanan 2010 Enerji Raporu‘nun sunumu ve ardından düzenlenen enerji paneli; Büyük Madenci Grevi ve Yürüyüşü‘nün 20. yılı nedeniyle Zonguldak‘ta düzenlenen paneli; Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar mühendisliği Sempozyumu da dergimizde haber olarak bulabileceğiniz etkinlikleri oluşturuyor.

Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı‘na ilişkin TMMOB‘un TBMM‘ye gönderdiği görüş, yine bu tasarıya ilişkin Ziraat Mühendisleri Odası ile Kırsal Çevre ve Ormancılık Derneği‘nin değerlendirmeleri dergimizde haber olarak yer alıyor.

Nükleer Karşıtı Platform‘un Eşgüdüm Kurulu Toplantısı‘nda alınan kararlar haber olarak duyuruluyor.

TMMOB Danışma Kurulu toplantısı, EMO Ankara Şubesi tarafından EMO Genel Merkezi‘nde düzenlenen "İşyerinde Psikolojik Taciz" paneli, EMO Bilimsel Dergi Danışma Kurulu toplantısı da haber olarak okuyuculara aktarılıyor. EMO‘nun enerji kimlik belgesi uzmanlığı eğitimleri ile sanayi ve bina enerji yöneticiliği eğitimlerine başlaması da 2 duyuru haber olarak sayfalarımızda yer alıyor.

Sanayi Eski Bakanı Yüksek Elektrik Mühendisi Ayhan Çilingiroğlu‘nun Elektrik Mühendisi Pedro Alyanak‘ın anısına kaleme aldığı "Bu Dünyadan Bir Piyer Bey Geçti..." yazısını da okuyabilirsiniz.

Dergimizin kitap tanıtım bölümünde EMO İzmir Şubesi tarafından basılan Alpaslan Güzeliş‘in yazdığı "Telgraftan İnternete Telekomünikasyon", Funda Başaran‘ın "İletişim Teknolojileri ve Toplumsal Gelişme Yayılmanın Ekonomi Politiği" kitabı, Tuğba Yıldırım‘ın yazdığı "İlkleri Gerçekleştiren Yenilikçi Profesör Oğuz Manas" ve Mahmut Hamsici‘nin "Dereler ve İsyanlar" kitapları okuyucularımıza tanıtılıyor.

MİSEM etkinliklerine ilişkin istatistiki bilgilere, üye istatistiklerine, EMO komisyonlarından kısa haberlere, 42. Dönem EMO Etkinliklerine ilişkin Sempozyum Takvimi‘ne de dergimizde yer veriliyor. Dergimizde yer alan EMO Güncesi ve Şube Etkinlikleri bölümleriyle de EMO örgütlülüğü kapsamında gerçekleştirilmiş olan etkinliklere kronolojik olarak ulaşabilirsiniz.

Elektrik Mühendisliği Dergisi‘nin 441. sayısını aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

 

Bağlantılar

www.emo.org.tr/yayinlar/dergi_goster.php?kodu=626&dergi=1
 


EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZİN 13.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYINDADIR.

EMO MERSİN ŞUBE 14.OLAĞAN GENEL KURUL VE SEÇİMLERİNE TÜM ÜYELERİMİZ DAVETLİDİR.

ŞUBEMİZİN 13.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYINDADIR.

ŞUBEMİZ 14. OLAĞAN GENEL KURULU, 24-25 ŞUBAT 2024 TARİHLERİNDE YAPILDI.

14.DÖNEM ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ MAZBATASINI ALDI, GÖREV DAĞILIMINI YAPARAK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ`NE ÖZEL MERSİN ŞUBE KADIN ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞUYOR!

Okunma Sayısı: 1717


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.