MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ESKİŞEHİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

AİDAT ÖDEME FORMU

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BİLECİK   ESKİŞEHİR   KÜTAHYA 
 

 
 
 
 
2013 YILI EN AZ ÜCRET TANIMLARI
 

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI 
TMMOB Eskişehir İKK, TMMOB 41. Olağanüstü Genel Kurulu tarafından 19 Eylül gününün “TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ” ilân edilmesiyle ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Şube Yönetim Kurulu Başkanı A.Levent EGÜZ, Yönetim Kurulu Üyesi Metin ÇANGALGİL ve Şube Örgütlenme Sekreteri Kaan HÜRLER katılım sağladı.
 

Bugün mimar, mühendis ve şehir plancılarının mücadele dolu tarihleri açısından önemli bir gündür. "TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü" Bundan 32 yıl önce, 19 Eylül 1979`da TMMOB`nin çağrısıyla mühendis, mimar ve şehir plancıları, ekonomik ve demokratik talepleri için ülke çapında bir günlük: iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

19 Eylül 1979 Çarşamba günü, 49 il ve 443 işyerinde mühendis ve mimarların yanı sıra; işçi, teknik eleman, memur, sağlık görevlisi vb. çalışanların da aralarında yer aldığı 100 bini aşkın çalışanın aktif olarak katıldığı eyleme teknik eğitim gören öğrenciler de destek verdi. Eylem aynı zamanda çalışanların ortak mücadelesi açısından da bir örnek oluşturdu.

19 Eylül‘ün anlamı TMMOB‘nin tarihsel sürekliliği içerisinde karakterini aldığı mücadele süreçlerinde gelişmiştir. İşte böylesi bir mücadele gününü "Mimar, Mühendis ve Şehir Plancılarının Dayanışma Günü" olarak ilan etmenin ve kutlamanın, onurunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

32 yıl sonra TMMOB Türkiye‘nin her yerinden sesleniyor. Selam olsun Teoman ÖZTÜRK‘ ve arkadaşlarına.

Selam olsun 19 Eylül‘ü yaratanlara.

Selam olsun bugün de 19 Eylül anlayışını sürdürenlere.

TMMOB; bugünü geçmişteki bağlamlarından kopararak yorumlamaya dayalı görüşlerin aksine, geleceğin ancak geçmişin ayak izlerinden bugüne ve yarına uzanan· diyalektik bir yol üzerinden gidilerek kazanılacağının bilincindedir. Bugün yaşadığımız bütün olumsuzlukların nasıl ki geçmişteki iktidarlar ve uygulanan politikalar ile bir bağlantısı varsa, bu olumsuzlukların aşılması noktasında gösterilecek çaba ve direncin de geçmişteki mücadele çizgimiz1e doğrudan bağlantısı vardır.

Bu bağlamda, 19 Eylül 2011 ‘i TMMOB‘ye yönelik geliştirilen saldırı dalgasına karşı omuz omuza direnmenin bir çağrısı olarak "Mesleğimize ve Örgütümüzü Sahip Çıkıyoruz" şiarıyla kutluyoruz.

Ülkemizin son 30 yılı emperyalizmin tahakkümü altında yeni bir sömürü düzeninin kademeli olarak inşa edilmesi süreci olarak şekillenmiştir. Özelleştirme ve piyasalaştırma süreçleri kesintisiz olarak uygulanmaktadır. Dünya Ticaret Örgütü anlaşmalarından biri olan Hizmet Ticareti Genel Anlaşması (GA TS) ile mühendislik hizmetleri dahil enerjiden suya, sağlıktan eğitime, sosyal güvenlikten ulaşıma kadar tüm toplumsal hizmetler uluslararası ticarete açılmıştır.

AKP İktidarı KHK ile kurduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturduğu Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ile mesleğimizi ve örgütümüz TMMOB‘yi hedef almıştır. Çünkü TMMOB; çevreyi tahrip eden, kentlerimizi, kıyılarımızı, ormanlarımızı yağmalayan, kamusal değerlerimizi sermayeye peşkeş çeken anlayışın önünde bir engeldir. Çünkü TMMOB öznesinde insanın olduğu bir mesleğin uygulayıcıların örgütüdür, insan haklarından yana, barışı savunan ve bunun için gereğini yapan bir meslek örgütüdür ..

19 Eylül‘ün tarihsel anlamıyla herkesin huzurunda ve Türkiye‘nin her yerinden güçlü bir şekilde haykırıyoruz: "Bilimin ve tekniğin aydınlattığı yolumuzda kararlılıkla, yılmadan ve usanmadan mücadele ederek örgütümüzü ve mesleğimizi savunacağız."

Yaşasın TMMOB.

Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü.

Aziz ALBAYRAK

TMMOB Eskişehir İKKTORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEKİN

23.11.2020
 


Çok Okunanlar


ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİNDE GERÇEKLEŞEN MEZUNİYET TÖRENİNDE ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ MEZUNLARINA ROZET TAKILDI

HAVACILIK VE AVİYONİK SİSTEMLER PANELİ DÜZENLENDİ

EMO GENÇ BİLGİ AĞACI SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ, KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI EYÜP KAHVECİ’Yİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ AHMET ŞAKAR, T.C. PRAG BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRİ BERAT DEMİRCİ CÖRÜT İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

ŞUBEMİZİN 16.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ, TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. 6.BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET AYDIN’I VE OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. KÜTAHYA İL MÜDÜRÜ KAMİL UĞUR MUMCU’YU ZİYARET ETTİ

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ, ESKİŞEHİR TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI DT.AHMET ATAÇ`I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ İLE ESKİŞEHİR SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ) ARASINDA “EĞİTİM İŞBİRLİKLERİ” KAPSAMINDA PROTOKOL İMZALANDI

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCIMIZ SALİH EĞERCİ, 2. TEMİZ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ FUARI (WENERGY EXPO) KAPSAMINDA ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI (EMO) İZMİR ŞUBESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU’NA KATILDI

Okunma Sayısı: 745


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.