MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2021.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 271  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ANKARA İKK TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLADI 20.09.2021

    

Yüz bin mühendis, mimar ve şehir plancısının `iş bırakma eylemi` yaptığı 19 Eylül 1979`un yıldönümünde TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından 20 Eylül 2021 Pazartesi günü TMMOB binası önünde basın açıklaması düzenlendi.

12 EYLÜL’ÜN KARANLIĞI SÜRÜYOR 09.09.2021

    

12 Eylül askeri darbesinde 50 kişi idam edildi, 650 bin kişi gözaltına alındı, 30 bin kişi sakıncalı bulunarak işten atıldı, 171 kişinin işkence ile öldürüldüğü belgelendi, 31 gazeteci cezaevine girdi, 3 gazeteci öldürüldü. 12 Eylül askeri darbesinin karanlığı sürüyor…

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYESİ MUSTAFA MUMCU’NUN ELEVATOR WORLD TURKEY DERGİSİ’NDE MAKALESİ YAYINLANDI 08.09.2021

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Mumcu’nun asansör sektör dergisi Elevator World Turkey Eylül-Ekim 2021 sayısında “Tüm Dünyanın Başı Sağolsun” başlıklı bir makalesi yayınladı. Makaleye haberin devamından ulaşabilirsiniz.

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ 01.09.2021

    

Savaşların olmadığı anaların göz yaşlarının dindiği, çocukların aç yatmadığı, göçlerin yaşanmadığı barış içinde bir dünya için demokrasiye, insan haklarına, laikliğe ve bağımsızlığa sahip çıkmanın tam zamanı.

TMMOB TEİAŞ RAPORU YAYIMLANDI 01.09.2021

    

TMMOB Eylül 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Kararıyla özelleştirme kapsamına alınan TEİAŞ`a ilişkin 31 Ağustos 2021 tarihinde bir rapor yayımladı. Raporun tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

7326 SAYILI KANUNA GÖRE ODA AİDAT BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI BAŞVURU SÜRESİ 1 AY UZATILDI 31.08.2021

    

Resmi Gazete’de 27 Ağustos 2021 tarih ve 31581 Sayı ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun”da son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 1 ay uzatılmıştır. Kanun kapsamında, Oda aidat borçlarının yapılandırılması için son başvuru tarihi 30 Eylül 2021, ilk taksit ödeme süresinin son tarihi ise 31 Ekim 2021 olmuştur. Açıklamanın tamamına haberin devamında ulaşabilirsiniz.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN 30.08.2021

    

Emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü sağlayanları başta Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetler anıyoruz.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

KASTAMONU İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR YERİNE ULAŞTI 24.08.2021

    

Organize edilen yardım kampanyası çerçevesinde toplanan malzemeler EMO Ankara Şubesi ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri tarafından Kastamonu’ya 19 Ağustos Perşembe günü götürüldü. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli, Şube Denetçisi Seyit Osman Acar ve Şube Teknik Görevlisi Gizem Yürümez’in katıldığı ziyarette afet bölgesindeki son durumun yanı sıra bölgede bulunan HES ile ilgili incelemelerde de bulunuldu.

ACI KAYBIMIZ 18.08.2021

    

EMO Ankara Şubesi üyelerinden 6102 sicil numaralı Elektrik Mühendisi Hasan Baycan 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü vefat etmiştir. Bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düşerek aramızdan ayrılan Hasan Baycan`ın cenazesi bugün, 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü, ikindi namazında Karşıyaka Mezarlığı`na defnedilecektir.

EMO ANKARA ŞUBESİ 2021 YILI ONLİNE STAJ PROGRAMI KAPSAMINDA KEÇİLİ GES’E TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ 16.08.2021

    

EMO Ankara Şubesi 2021 yılı online staj programı kapsamında 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü Keçili GES’e teknik gezi düzenlendi. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen geziye EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Özgür Karagülle, Örgütlenme Sekreteri Ferhat Bitecek, Teknik Görevliler Melis Kultufan ve Fatma Gizem Yürümez de katıldılar.

DAYANIŞMANIN ADI KASTAMONU 14.08.2021

    

Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sonrası bölge halkının yaralarını sarmak amacıyla dayanışma kampanyası başlatıldı. Dayanışmaya Ankara içinden katkı sunmak isteyenler, ihtiyaçları 17.08.2021 Salı günü saat 18.00’e kadar her gün şubemize iletilebilir. Toplanan malzemeler Şubemiz tarafından Kastamonu Temsilciliğimize ulaştırılacaktır. Ankara dışı ve Salı günü sonrası gönderimler Kastamonu Afet Kriz Masası’na yapılacaktır. İletişim bilgileri haberimizin devamındadır.

PLÂNSIZ PROGRAMSIZ KENTLEŞMENİN SONU FELAKET! 12.08.2021

    

Dere yataklarının, heyelan bölgelerinin yerleşime açılmasıyla ortaya çıkan çarpık kentleşme Karadeniz Bölgesi’nde felaketi de beraberinde getiriyor. Akarsuların kâr uğruna dere tipi HES’lerle çevrilmesi, iklim değişikliğinin yarattığı olumsuzluklar , ağaçların yok edilmesi sonucu sel baskınları can almaya devam ediyor. Kastamonu, Sinop, Samsun, Bartın, Karabük’te meydana gelen felakette yaşamını yitirenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyor, felaketi yaşayanlara geçmiş olsun diyoruz.

TMMOB, TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN CUMHURBAŞKANI KARARININ İPTALİ İSTEMİYLE DAVA AÇTI 11.08.2021

    

TMMOB tarafından Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketinin özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin 03.07.2021 tarih 31530 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 02.07.2021 tarih 4222 sayılı Cumhurbaşkanı kararının iptali istemiyle dava açıldı.

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLİYOR 10.08.2021

    

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 27-28-29 Ağustos; 3-4-5 Eylül; 11-12-13 Eylül 2021 tarihlerinde 3 hafta boyunca 72 saat sürecek “D-1 Temel Bina Akustiği” eğitimi düzenleniyor.31/5/2017 tarihli ve 30082 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” kapsamında, bina akustik projesi düzenleyecek ve/veya ölçüm yapacak uzmanlara yönelik eğitim kayıt yaptırmak isteyen üyelerimiz 18 Ağustos 2021 Cuma saat 17.00`a kadar ekte bulunan kayıt formunu doldurup Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin info@mimarlarodasiankara.org adresine iletmesi gerekmektedir.

ACİL DURUM YÖNETİMİNDE BİLGİSİZ VE BECERİKSİZ SİYASİ İKTİDAR, ORMAN YANGINLARINI ADETA SEYREDİYOR 09.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanlarınca yapılan ortak açıklamada, daha ağır sorunlarla karşı karşıya kalınmaması için halen yangın riski altında olan santrallara ve kömür stok sahalarına ulaşmadan yangının kesin olarak söndürülmesi gerektiği vurgulandı.

OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ 09.08.2021

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli ve Örgütlenme Sekreteri Ferhat Bitecek, 3 Ağustos 2021 Salı günü OSTİM Teknik Üniversitesi’ni ziyaret ederek; . Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, Dr. Öğretim Üyesi Serkan Bürken ve Üyemiz Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Serdengeçti ile Üniversite-Oda-Sanayi işbirliği hakkında görüştü. Görüşmede devam eden online staj programımız ve ortak yapılabilecek işler konuşulurken, OSTİM istihdam ofisi ile EMO arasında iletişim ağının oluşturulması gerekliliği hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’NİN 76. YILINDA NÜKLEER ACI DİNMEDİ! 06.08.2021

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasının 76. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, başta ülke topraklarımızda muhafaza edilen nükleer silahlar olmak üzere, tüm dünyada var olan nükleer silahlar, nükleer santrallar ve insanlığın “yok etme” kültürüyle ürettiği bütün hayallerden vazgeçilmesi çağrısı yaptı. Açıklamanın tamamına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

KESİNTİ GEREKÇELERİ BELGELERLE KAMUOYUNA AÇIKLANMALI 05.08.2021

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, elektrik kesintilerine ilişkin basın açıklaması nedeniyle bazı enerji bürokratları tarafından sosyal medya üzerinden EMO’ya ithamlarda bulunulması üzerine açıklama yaptı. EMO’nun halkla ilişkilerinde dürüstlüğü ve ahlakı korumak, uzmanlık alanında ülke çıkarlarına uygun politikalar üretmek ve ilgilileri uyarmanın ana görevi olduğu vurgulanan açıklamada, kesinti gerekçelerinin somut belge ve raporlarla kamuoyuna açıklanması istendi.

ANTALYA, MUĞLA VE VAN’LA HAYDİ DAYANIŞMAYA! 05.08.2021

    

Ülkemiz, felaketlere dönüşen doğa olaylarının ağır sonuçları altında zor günler geçirmektedir. Afet öncesi hazırlık, müdahale ve afet sonrası organizasyon konusunda ortaya çıkan yetersizlik, yanlışlar ve ülke yönetimin gösterdiği tutum tablonun ağırlaşmasına neden olmuştur. TMMOB ve bağlı birimleri yangın ve sel felaketinden etkilenen bölgelerde başından itibaren sürecin içerisinde yer almış, dayanışma faaliyetleri organize etmiştir. Güncel ihtiyaç listesi ve ihtiyaçların gönderileceği iletişim bilgilerin haberin devamında yer almaktadır.

BİZİM ASIL KATİLİMİZ SÖZLEŞMEYİ FESHEDEN İKTİDARDIR! 04.08.2021

    

EMO Ankara Şubesi Kadın Mühendisler Komisyonu tarafından 3 Ağustos 2021 tarihinde yapılan açıklamada “Henüz 21 yaşında hayatının baharında bizden koparılan Azra’nın katili sadece vahşi eylemleri gerçekleştiren Mustafa Murat Ayhan değil, İstanbul Sözleşmesi’ni tek imza ile feshedenler; bugüne kadar yaşanan cinayetlere caydırıcı cezalar uygulamayanlar; tacizcileri, tecavüzcüleri serbest bırakanlar; koruma talep eden kadınları koruyamayanlardır.” denildi. Açıklamanın tamamına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

 


ELEKTROMANYETİK UYUMLULUK MÜHENDİSLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

27.10.2021
 


Çok Okunanlar


KASIM-ARALIK AYLARINDA EMO ANKARA ŞUBESİNCE DÜZENLENECEK MİSEM EĞİTİMLERİ

ABB YUMUŞAK YOLVERİCİLER BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM 3.OLAĞAN DENETLEMESİ YAPILDI

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ YENİ HİZMET BİNASI AÇILIYOR

OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM (OEDAŞ) İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

10 EKİM’İ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

ELEKTROMANYETİK UYUMLULUK MÜHENDİSLİĞİ WEBINAR DÜZENLENECEK

NKP: PARİS İKLİM ANLAŞMASI NÜKLEER ENERJİNİN TRUVA ATI MI !

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU 9-11 ARALIKTA DÜZENLENECEK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.