MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 53  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

NÜKSEM 2007 BİLDİRİ ÜCRETLERİNİN YATIRILMASI GEREKİYOR! 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu “NÜKSEM 2007” ye bildiri sunumuyla katılacak olanların 16 Ekim 2007 tarihine kadar bildiri ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Ücretler “Türkiye İş Bankası Uray Şubesi 6607-304400-682674” nolu hesaba yatırılacaktır.

NÜKSEM 2007 PROGRAM KİTAPÇIĞI HAZIRLANDI 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek NÜKSEM 2007 program kitapçığını yazının devamındaki dosyalar bölümünden edinebilirsiniz.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU İÇİN REKLAM VE SPONSORLUKLAR KABUL EDİLMEYE BAŞLANMIŞTIR! 10.09.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu için reklam alımı ve sponsorluklar kabul edilmeye başlanmıştır. Bildiri kitabında yer alacak firma tanıtımı için reklam vermek isteyen ve sponsor olabilecek firmaların (üyelerimizde dahil) Şubemize başvuru yapmaları gerekmektedir. Sponsor olabilecek firmalar yazımızın devamındaki “Nükleer Enerji Sempozyumu Sponsor Formu” nu doldurarak mersin@emo.org.tr adresine gönderdikleri taktirde gerekli işlemler yapılacaktır.

“ELEKTRİK TESİSLERİNDE KISA DEVRE HESAPLARI” SEMİNERİ NOTLARI WEB SAYFAMIZA YAYINDA 15.06.2007

    

Şubemiz tarafından gerçekleştirilen “Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları” seminerinde anlatılan örnek çözümlü kısa devre hesaplarına ait notlar üyelerimizin yararlanması için web sayfamızda yayınlanmaktadır.İlgili notlara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

“ELEKTRİK TESİSLERİNDE KISA DEVRE HESAPLARI” SEMİNERİ YAPILDI 13.06.2007

    

12 Haziran 2007 Salı günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan “Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları” seminerine çok sayıda üye katılarak konu hakkında bilgi edindi. Seminerde Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları örnekler üzerinden detaylı bir şekilde anlatıldı. Bu konuda önemli bilgilerin aktarıldığı seminer 3 saat boyunca devam etti.

GÜLBEYAZ SUN TV’ DE 12.06.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Kamer Gülbeyaz, 12.06.2007 Salı günü “Nükleer Santraller ve Enerji Politikaları” konusunu tartışmak üzere Sun Tv’ de ki programa katılacak. Ülke gündeminde de sık rastladığımız Nükleer Santraller konusunda akıllara takılan sorulara cevap aranacak program saat 08.00 de ekranlarda olacak. Aynı konunun tartışılacağı bir sonraki program da 13.06.2007 Çarşamba günü Kent Radyo’da…

ŞUBEMİZİN DÜZENLEDİĞİ SEMİNERLER DEVAM EDİYOR… 11.06.2007

    

Üyelerimizin yoğun ilgisi ile düzenlemeye devam ettiğimiz seminerlerden son olarak düzenlenen "Enerjinin izlenmesi,ölçülmesi,kalitesi,harmonik ve kompanzasyon" semineri 8 Haziran Cuma günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.Çok sayıda üyenin katılmasıyla gerçekleştirilen seminerde, konunun uzmanı kişiler tarafından bilgilendirme yapıldı. "Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları" konulu bir sonraki seminer 12 Haziran 2007 salı günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda geçekleştirilecek.

“5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 04.06.2007

    

Mersin Nükleer Karşıtı Platform’ un “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeniyle düzenlediği etkinlikler ile ilgili bilgi, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Gülbeyaz tarafından basına aktarıldı. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda, Prof. Dr. Figen Kadırgan ve Doç. Dr. Tanay Sıdkı Uyar’ın verecekleri konferans, sonrasında devam edecek konser ve film gösterimiyle son bulacak etkinlik 6 Haziran 2007 Çarşamba Günü gerçekleştirilecek.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME VE DANIŞMA KURULU ORTAK TOPLANTISI 10.04.2007

    

Şubemizin Mersin Üniversitesi ile birlikte 19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştireceği “Nükleer Enerji Sempozyumu” Yürütme ve Danışma Kurulları 07 Nisan 2007 Cumartesi günü Mersin Otelinde bir araya geldi. Toplantı başlamadan önce bir basın bilgilendirmesi yapıldı. Basının geniş katılımıyla yapılan bilgilendirmeden sonra toplantı, gündem maddelerinin sırasıyla tartışılıp kararlar alınmasıyla devam etti.

MERSİN İLİ ELEKTRİK SORUNLARININ TESPİTİ İÇİN DÜZENLENEN ANKET SONUÇLARI 04.04.2007

    

EMO Mersin Şubesi olarak, sadece Mersin Merkez İlçede elektriği kullanan tüketicilerin bu alandaki görüşlerini öğrenmek üzere hazırlanan 21 soruluk anket çalışmasını, Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden 10 kişi, 800 kişi ile birebir görüşerek sonuçlandırdı. Anket sonuçlarını ekli dosyadan görebilirsiniz.

MERSİN ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İLK TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

02.04.2007 Pazartesi günü şube hizmet binamızda yapılan toplantı komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda elkt. mühendislerinin EMO tarafından “Elektronik SMM” ile belgelendirilmelerinin oda-üye ilişkileri açısından da teşvik edilmesi benimsendi. Diğer yandan Elkt. Mühendislerinin elektrik iç tesisat projeleri zayıf akım bölümüyle ilgili olarak, elk. mühendisleri ile birlikte projelere imza atmaları önerildi ve elk.-elkt. mühendislerinin Elektrik SMM alma koşulları tartışıldı

MERSİN SMM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

Mersin Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının ardından yapılan toplantıda yeni mezun Elektrik Mühendislerinin SMM belgesi almak için MİSEM kurslarına katılmaları ve ilerleyen süreçte avukat ve mali müşavirler gibi, mezuniyetten sonra bir yıllık staj ve sınav sonucunda belgelendirilmeleri önerildi. Ayrıca Fen adamlarının 3. sınıf için 16 kw proje çizme yetkilerinden vazgeçip 75 kw iş yapma yetkilerinin arttırılması yönündeki istekleri şube SMM Komisyonumuzca kabul edilmedi.

2. SMM SEMPOZYUMU TANITIM TOPLANTISI ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 02.04.2007

    

20-21 Ekim 2007 tarihlerinde Antalya’ da yapılacak olan 2. SMM Sempozyumu tanıtım toplantısı, Sempozyum Sekreteri Sıtkı Çiğdem’in sunumuyla 31 Mart Cumartesi günü Mersin Oteli’nde gerçekleştirildi. SMM’li üyelerimiz, TEDAŞ ve Bayındırlık Müdürlüğü’nde çalışan üyelerimizin katıldığı toplantıda sempozyum bildiri konuları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra üyelerimizin sorunları tartışıldı.

TÜM TÜRKİYE MUMLARLA DÜDÜKLERLE 20 MART 20:00 DE ALANLARDA 19.03.2007

    

TMMOB, DİSK, KESK, TTB, TDB, İstanbul Barosu, İstanbul SMMO, İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nın, ABD'nin Ortadoğu'dan çekilmesi, Irak'ta süren işgalin son bulması, savaşın ve ölümlerin durdurulması için bir aydır ülke genelinde çeşitli etkinliklerle sürdürdükleri kampanya, ülke çapında gerçekleştirilecek "SAVAŞA DUR DE, BİR SES VER, BİR IŞIK YAK" etkinliğiyle son bulacak.

SİZDE ANKETİMİZE KATILIN ! 16.03.2007

    

EMO Adana Şube ile birlikte Şubemizin 5 Nisan 2007 tarihinde Adana’da gerçekleştireceği “Çukurova Bölgesi Enerji Forumu” hazırlıkları sürdürülmektedir. Şubemizin Enerji Komisyonu da forumda bir sunum yapacaktır. Enerji Komisyonu’ muzun sunumunu zenginleştirmek için hazırlanan anket sorularımızı cevaplayarak mersin@emo.org.tr adresine e-mail olarak iletebilir veya 03242379409 nolu faksımıza gönderebilirsiniz.

MİLYONLAR 17 MART 2007 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK MİTİNGDE BULUŞUYOR! 16.03.2007

    

ABD’nin Irak saldırısının 4. yılı dolayısıyla dünyada yapılacak savaş karşıtı gösterilere paralel olarak 17 Mart 2007 tarihinde İstanbul’da Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu tarafından yapılacak mitinge TMMOB pankartı altında katılım sağlanarak destek verilecektir.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU 19-20 EKİM 2007 13.03.2007

    

Mersin Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz “Nükleer Enerji Sempozyumu” 19-20 Ekim 2007 tarihinde Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur ORAL Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır.Yapacağımız sempozyumu en iyi şekilde sonuçlandırılması ve sempozyumun amacına ulaşması için yapılan ilk yürütme kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.Sempozyum web alanının çalışmaları da devam etmekte olup, detaylı bilgileri www.emo.org.tr/etkinlikler/nukleerenerji adresinden edinebilirsiniz.

4. GELENEKSEL EMO-GENÇ FUTBOL TURNUVASI 07.03.2007

    

Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek 4. Geleneksel EMO-Genç Futbol Turnuvası, Mersin Üniversitesi Vadi Spor Tesisleri halı sahasında, 7 Mart Çarşamba günü açılış maçı ile start alacaktır. Daha tetaylı bilgileri www.meugenc.net adresinden edinebilirsiniz.

EMOENERJİ DERGİSİ'NİN İLK SAYISI ARTIK EMO ŞUBELERİNDE 02.03.2007

    

EMO Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve tüm EMO Şubelerine dağıtımı yapılan EMOENERJİ Dergisi üç ayda bir yayımlanacaktır. EMOENERJİ Dergisi'nin ilk sayısı şubemizden ücretsiz olarak temin edilebilir.

“ÜLKEMİZDE NÜKLEER SANTRALLER VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI” PANELİ YAPILDI 26.02.2007

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan panele, Prof. Dr. Halil Kumbur, eski Mersin Milletvekili Mehmet Emin Aydınbaş, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ve EMO Mersin Şube Yön. Kur. Başkanı Kamer Gülbeyaz katıldı.

 

Çok Okunanlar


2024 YILI SMM-BT BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

2024 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

EMO MERSİN ŞUBEMİZDE 14-16 KASIM 2023 TARİHLERİ ARASINDA YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK

EMO KARAMAN İL TEMSİLCİLİĞİ`MİZDE ÖMER ÇELİK SUNUMU İLE TOPRAKLAMALAR VE TOPRAKLAMALARDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ ALKAN ALKAYA VE ŞUBE SMM KOMİSYONU BAŞKANIMIZ ÇAĞRI DAĞLIOĞLU SMM ÜYEMİZ ALİ AKAR`A ZİYARETTE BULUNDULAR.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN KUTLAMA RESEPSİYONUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ ALKAN ALKAYA VE KIYMETLİ EŞİ KATILIM SAĞLADI.

MİNİK YAĞMUR`U İHMALLER ZİNCİRİ ÖLDÜRDÜ

EMO MERSİN ŞUBEMİZ 48. DÖNEM 4. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

13. DÖNEM 2.ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTIMIZI HİBRİT OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİK

SEMİNER DUYURUSU

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.