MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 68  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAZ OKULU BAŞLIYOR 15.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi çocuklara yönelik “Yaz Okulu” düzenliyor. Üyelerimiz veya birinci dereceden yakınlarının çocuklarının ücretsiz olarak katılabilecekler “Yaz Okulu” kapsamında “Sanat Atölyesi”, “Belgesel Atölyesi”, “Web Atölyesi” ve “Bilgisayar Atölyesi” çalışmaları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CİHAN KAYIKET’İ ANIYORUZ
PANEL-FORUM: 25. YILINDA 12 EYLÜL
14.07.2005

    

EMO Ankara Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Kayıket’i ölümünün 13. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Cihan Kayıket Anma Etkinlikleri kapsamında 29 Temmuz 2005 Cuma günü mezarlık ziyareti ve “Asmayalım da Besleyelim mi? 25. Yılında 12 Eylül” konulu panel-forum düzenlenecektir. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati İpek’in yöneticiliğini yapacağı panele, Yazar Mahmut Memduh Uyan, Ankara 78’liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüloğlu, Gazeteci- Yazar Erbil Tuşalp ve Avukat Mehdi Bektaş konuşmacı olarak katılacak. Açılış konuşmasının EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler tarafından yapılacak olan etkinliğe katılımızı bekler, iyi çalışmalar dileriz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ 13.07.2005

    

“TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği” kapsamında, Yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayınlanma tarihinden önce (18 Mart 2004) İşletme Sorumluluğu görevini üstlenmiş olan serbest, özel veya kamuda çalışan Elektrik Mühendislerine, “YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Belgesi”nin verilebilmesi için MİSEM kapsamında 1 (bir) günlük eğitim düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB’NİN UNUTULMAZ BAŞKANI TEOMAN ÖZTÜRK'Ü ANIYORUZ 07.07.2005

    

Teoman Öztürk' ü ölümünün 11. yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği' nin 1973- 1980 yılları arası başkanlığını yapan Öztürk, mühendis- mimar hareketinin toplumcu bir çizgiye sahip olmasında önder ve yiğit kişiliği ile hep ön saflarda yer almış bir isimdi. Teoman Öztürk’ün özgeçmişini ve anma programını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Tüm üyelerimizi TMMOB’nin unutulmaz başkanını anmaya davet ediyoruz.

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ TEMMUZ 2005 DERS PROGRAMI 30.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Temmuz 2005 döneminden “Santraller, Sayısal, Analog, Elektronik, PBX Santraller” “Birim Fiyat, Hakediş, Keşif, Metraj-1”, “Optik (Tıbbi) Görüntüleme Aygıtları”, “Rezonans Hesapları-Kompanzasyon”, “Birim Fiyat, Hakediş, Keşif, Metraj-2”, “Bilişim Sistemlerinde Güvenlik”, “Enstrümantasyon” ve “Yangın Algılama Sistemleri” konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İTUSEM BİLDİRİ GÖNDERME SÜRESİ UZATILDI 28.06.2005

    

Odamız adına EMO Adana Şubesi’nin düzenlediği ve 17-19 Kasım 2005 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek olan İletişim Teknolojileri Ulusal Sempozyumu (İTUSEM) bildiri özetleri son gönderme tarihi 15 Haziran 2005 tarihine kadar uzatıldı. Sempozyum bildiri konuları hakkında detaylı bilgiyi ve ayrıntıları haberimizi devamında bulabilirsiniz.

TMMOB ÖĞRENCİ ÜYE KURULTAYI YAPILIYOR 28.06.2005

    

TMMOB tarafından sekreteryalığı yürütülen "TMMOB Öğrenci Üye Kurultayı" 26 Kasım 2005 Cumartesi günü Ankara Kocatepe Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

İŞGAL ALTINDAKİ FİLİSTİN 08.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 09 Haziran 2005 günü Saat: 18.30’da “İşgal Altındaki Filistin” konulu söyleşi düzenleyecektir. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler’in açılış konuşmasını yapacağı söyleşiye konuşmacı olarak Amerikalı Yahudi Barış Aktivisti Anna Piller ve “Filistin İçin Kervan” Aktivisti Özhan Önder katılacaktır. Söyleşi sırasında Anna Piller, Filistin’de çektiği fotoğraflardan oluşan bir dia gösterisi de gerçekleştirecektir. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GELENEKSEL EMO PİKNİĞİNE DAVET 27.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği ‘Geleneksel EMO Pikniği’ bu yıl 05 Haziran 2005 Pazar günü Karagöl’de (Beypazarı) yapılacaktır. Şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen üyelerimizin 03 Haziran 2005 Cuma gününe kadar rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Ulaşımın ücretsiz sağlanacağı etkinliğimiz hakkında ayrıntılı bilgiyi ve kayıt bilgilerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

4. LİNUX VE ÖZGÜR YAZILIM ŞENLİĞİ ÇAĞRI 18.05.2005

    

Linux Kullanıcıları Derneği, 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 19-22 Mayıs 2005 tarihlerinde, Ankara Milli Kütüphane'de düzenliyor. Elektrik Mühendisleri Odası, şenliğe aktif destek veriyor. Şenlik kapsamında kullanılacak olan Büyüksalon, "EMO Salonu" olarak anılacak. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler'in de açılış konuşması yapacağı 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği’ne tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Ziyaretçi olarak katılım ücretsizdir. Konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ EKİM 2005 DERS PROGRAMI 17.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlediği "EMO Mühendislik Geliştirme Eğitimi" kapsamında Ağustos 2005 döneminden “AG Şebekelerde Sigorta Seçiciliği”, “Kablo TV,Kapalı Devre TV,Uydu Yayınları”, “Enerji Nakil Hattı Üzerinden İletişim (Power Line Carrier)”, “Mobil İletişim” ve “Yük Yönetimi ve Sistem Planlaması (Gerilim ve Frekans kontrolü ve Scada Sistemi)” konu başlıklarında konu başlıklarında ücretsiz seminerler düzenlenecektir. "Enerji Nakil Hattı Üzerinden İletişim (Power Line Carrier)" ve "Yük Yönetimi ve Sistem Planlaması (Gerilim ve Frekans kontrolü ve Scada Sistemi)" seminerleri kapsamında teknik geziler de düzenlenecektir. Ders programına ve kayıt bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BURSA YAPI YAŞAM FUARI'NA TEKNİK GEZİ 12.05.2005

    

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Mayıs 2005 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Bursa Yapı Yaşam Fuarı’na Şubemiz tarafından ücretsiz teknik gezi düzenlenecektir. Ücretsiz ulaşım hizmeti verilecek olan teknik geziye katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Konuya ilişkin detayları ve kayıt bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI 05.05.2005

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilirkişilik Yönetmeliği 05 Mayıs 2005 tarihli ve 25806 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ÇOCUKLARIMIZA 23 NİSAN ARMAĞANI 19.04.2005

    

23 Nisan 2005 Cumartesi günü gösterilecek olan “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı tiyatro oyunu çocuklarıyla birlikte izlemek isteyen üyelerimize tiyatro bileti sağlanacaktır. Saat 18.30 seansında Ankara Ekin Tiyatrosu’nda gösterimi yapılacak oyuna ilişkin bilgileri ve rezervasyon bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ 12.04.2005

    

EMO Yönetim Kurulu, “TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği”nin yayınlanmasından önce işletme sorumluluğu görevini üstlenmiş üyelerimizin MİSEM kapsamında düzenlenmekte olan 1 günlük eğitime katılmak koşuluyla 31.12.2005 tarihi sonuna kadar yetkilendirme belgesi verilmesini kararlaştırmıştır. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

'EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ' BAŞLADI 23.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik ücretsiz 71 ayrı başlıkta mühendislik uygulamalarını içeren eğitim programı düzenliyor. Toplam 9 ayı kapsayacak olan eğitim 6 Nisan 2005 günü başladı. Genç mühendislerin ve mühendis adaylarının pratik bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler, meslekte deneyimli mühendisler tarafından verilecektir. Eğitimlere katılmak isteyen üyelerimiz konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirler.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ II. TASLAK 04.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından görevlendirilen EMO İstanbul Şubesi'nin yürüttüğü, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinin IEC standartlarına göre güncellenmesi çalışmaları sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Yönetmeliğin tanıtılacağı WIN fuarı kapsamında 19.03.2005 tarihinde yapılacak olan toplantı için şubemizden otobüs kaldırılacaktır, katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırması gerekmektedir. Yayınlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği II. Taslak metnine ve konuya ilişkin ayrıntılara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ SEMİNERLER 11.02.2005

    

Şubemizin Eğitim Merkezi'nde üyelerimizin ücretsiz olarak katılabilecekleri, "Modüller Enerji İletim ve Dağıtım Tekniklerinde Yenilikler", "JUnit ile Yazılım Test Otomasyonu", "Ant ile Yazılım İnşa Otomasyonu", "O.G. ve Y.G. Elektrik Tesislerinde Korumanın Önemi, Selektif Koruma ve Röle Seçimi Semineri ve Uygulamalı Röle Çalışması", "MyFace ile Özgür JSF Uyarlaması ", "Hibernate ile Nesne İlişkisel Eşleme " ile "O.G. ve Y.G. Elektrik Tesislerinde Korumanın Önemi, Selektif Koruma ve Röle Seçimi Semineri ve Uygulamalı Röle Çalışması" konu başlıklı seminerler yapılacaktır. Seminerlerle hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YENİ YAYIN TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ 02.02.2005

    

“Yeni Yayın Teknolojileri: Etkileşimli Televizyon, ipTV, İsteğe Bağlı Video Semineri" 05 Şubat 2005 tarihinde yapılacaktır. Üyelerimize ücretsiz olarak düzenlenene seminerlere katılımın sınırlı olması nedeniyle önceden kayıt yaptırmanız rica olunur.

ŞUBAT 2005 ETKİNLİKLERİ 01.02.2005

    

Şubat ayı boyunca üyelerimize yönelik ücretsiz seminerlerimiz, eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz devam ediyor. Otomatik Transfer Şalterleri Teknik Semineri, CE Teknik Semineri, Proje Planlama Temel İlkeleri ve Bilgisayar Uygulamasında Primavera Kullanımı Semineri, Temel Bilgisayar Eğitimi, Temel Satranç Eğitimi ve Deprem Tatbikatı konu başlıklarını taşıyan etkinliklerimize ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 


ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

24.06.2022
 


Çok Okunanlar


AKILLI ŞEBEKELER ULUSAL ÇALIŞTAYI SUNUM VİDEOLARI YAYINA ALINDI

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2022/1 SAYISI ÇIKTI

ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ ALTYAPISI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 14. BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ’NE KATILDIK

YOĞUN YAĞIŞ NEDENİYLE MESLEKTAŞLARIMIZIN İŞ YERLERİNDE MEYDANA GELEN ZARARLARI YERİNDE İNCELEDİK

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDE SOLAR İNVERTÖR SEÇİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

YEŞİL MUTABAKAT EYLEM PLÂNI’NI DESTEKLİYOR VE EYLEM PLÂNI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDIK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.