MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 69  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÇOCUKLARIMIZA 23 NİSAN ARMAĞANI 19.04.2005

    

23 Nisan 2005 Cumartesi günü gösterilecek olan “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı tiyatro oyunu çocuklarıyla birlikte izlemek isteyen üyelerimize tiyatro bileti sağlanacaktır. Saat 18.30 seansında Ankara Ekin Tiyatrosu’nda gösterimi yapılacak oyuna ilişkin bilgileri ve rezervasyon bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ 12.04.2005

    

EMO Yönetim Kurulu, “TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği”nin yayınlanmasından önce işletme sorumluluğu görevini üstlenmiş üyelerimizin MİSEM kapsamında düzenlenmekte olan 1 günlük eğitime katılmak koşuluyla 31.12.2005 tarihi sonuna kadar yetkilendirme belgesi verilmesini kararlaştırmıştır. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

'EMO MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMİ' BAŞLADI 23.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, genç mühendislere ve son sınıf öğrencisi EMO-Genç üyelerine yönelik ücretsiz 71 ayrı başlıkta mühendislik uygulamalarını içeren eğitim programı düzenliyor. Toplam 9 ayı kapsayacak olan eğitim 6 Nisan 2005 günü başladı. Genç mühendislerin ve mühendis adaylarının pratik bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler, meslekte deneyimli mühendisler tarafından verilecektir. Eğitimlere katılmak isteyen üyelerimiz konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirler.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ II. TASLAK 04.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından görevlendirilen EMO İstanbul Şubesi'nin yürüttüğü, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinin IEC standartlarına göre güncellenmesi çalışmaları sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Yönetmeliğin tanıtılacağı WIN fuarı kapsamında 19.03.2005 tarihinde yapılacak olan toplantı için şubemizden otobüs kaldırılacaktır, katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırması gerekmektedir. Yayınlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği II. Taslak metnine ve konuya ilişkin ayrıntılara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ SEMİNERLER 11.02.2005

    

Şubemizin Eğitim Merkezi'nde üyelerimizin ücretsiz olarak katılabilecekleri, "Modüller Enerji İletim ve Dağıtım Tekniklerinde Yenilikler", "JUnit ile Yazılım Test Otomasyonu", "Ant ile Yazılım İnşa Otomasyonu", "O.G. ve Y.G. Elektrik Tesislerinde Korumanın Önemi, Selektif Koruma ve Röle Seçimi Semineri ve Uygulamalı Röle Çalışması", "MyFace ile Özgür JSF Uyarlaması ", "Hibernate ile Nesne İlişkisel Eşleme " ile "O.G. ve Y.G. Elektrik Tesislerinde Korumanın Önemi, Selektif Koruma ve Röle Seçimi Semineri ve Uygulamalı Röle Çalışması" konu başlıklı seminerler yapılacaktır. Seminerlerle hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YENİ YAYIN TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ 02.02.2005

    

“Yeni Yayın Teknolojileri: Etkileşimli Televizyon, ipTV, İsteğe Bağlı Video Semineri" 05 Şubat 2005 tarihinde yapılacaktır. Üyelerimize ücretsiz olarak düzenlenene seminerlere katılımın sınırlı olması nedeniyle önceden kayıt yaptırmanız rica olunur.

ŞUBAT 2005 ETKİNLİKLERİ 01.02.2005

    

Şubat ayı boyunca üyelerimize yönelik ücretsiz seminerlerimiz, eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz devam ediyor. Otomatik Transfer Şalterleri Teknik Semineri, CE Teknik Semineri, Proje Planlama Temel İlkeleri ve Bilgisayar Uygulamasında Primavera Kullanımı Semineri, Temel Bilgisayar Eğitimi, Temel Satranç Eğitimi ve Deprem Tatbikatı konu başlıklarını taşıyan etkinliklerimize ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AB-GATS SÜRECİNİN MÜHENDİSLİK ALANINA ETKİLERİ SEMPOZYUMU 18.01.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi “AB-GATS Sürecinin Mühendislik Alanına Etkileri Sempozyumu”nu 4 Haziran 2005 günü İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde Mustafa Kemal Anfisi’ninde düzenleyecektir. Sempozyum, “dünya ölçeğinde siyasi, iktisadi, sosyal ve kültürel büyük bir dönüşümün yaşanmakta olduğu günümüzde, Avrupa Birliği - Hizmet Ticareti Genel Anlaşması (AB – GATS) ekseninden gündeme gelen konuları ve sorunları ülkemizin, mesleğimizin ve insanlığın geleceği açısından değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

2005’İN İLK SEMİNERLERİ 03.01.2005

    

EMO Ankara Şubesi 2005 yıllının ilk seminerlerini düzenliyor. Üyelerimizin ücretsiz olarak katılabileceği “Yazılım Mimarileri ve Çerçeve Yaklaşımlar” ile “Yeni Yayın Teknolojileri: Etkileşimli Televizyon, ipTV, İsteğe Bağlı Video” konu başlıklı seminerler hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Seminerlere katılımın sınırlı olması nedeniyle en az iki gün öncesine kadar kayıt yaptırmanız rica olunur.

ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI 28.12.2004

    

Üyemiz Necmettin Berçin’e acilen böbrek nakli yapılması gerekmektedir. Üyelerimizin zor gününde meslektaşlarıyla maddi ve manevi dayanışma içerisinde olacakları inancıyla Necmettin Berçin'e destek olmaya çağırıyoruz. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SMM ÜYELERİMİZE ÇAĞRI 20.12.2004

    

Serbest Müşavir Mühendis (SMM) üyelerimizi , 30 Aralık 2004 Perşembe günü Saat 16.00’da EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde, SMM Sorunları Sempozyumu, Yeni Proje Yönetmeliğinin Uygulanması konuların gündeme getirileceği toplantıya davet ediyoruz. Toplantı sonunda bir de kokteylin verileceği etkinliğimize, tüm SMM üyelerimiz katılımını bekliyoruz.

"AB SÜRECİ VE MÜHENDİSLİK-MİMARLIK" PANELİ 13.12.2004

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, 15 Aralık 2004 Çarşamba günü “Avrupa Birliği Süreci ve Mühendislik - Mimarlık” konulu Panel-Forum düzenlemektedir. Tüm üyelerimizin yazımızın devamında ayrıntılarına yer verdiğimiz Panel-Forum’a katılımını bekliyoruz.

ODAMIZ ELEKTRONİK ARŞİVİ HERKESİN KULLANIMINA AÇILDI 09.12.2004

    

Odamızın 50 yıllık birikiminin aktarıldığı, http://arsiv.emo.org.tr adresinde yer alan elektronik arşiv üzerindeki kullanıcı şifresi kaldırıldı.

OPEN OFFİCE’İN YTL DESTEKLEYEN 1.1.4 SÜRÜMÜ ÇIKTI 25.11.2004

    

Açık kaynak kodlu Open Office’in Yeni Türk Lirası’nı da destekleyen yeni sürümü piyasaya çıktı. Microsoft Office’nin en büyük rakibi olarak değerlendirilen ve ücretsiz olarak dağıtılan Open Office’in 1.1.4 kodlu sürümü Türkçe desteğinizin yanı sıra bir takım yeni özellikleri de içersinde barındırıyor. Yeni sürümün kullanıcıların karşılaştıkları bir çok soruna çözüm bulduğu ve Open Office’nin hızlı gelişimini sergilediği değerlendirmeleri yapılıyor. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SEMİNER TAKVİMİNDE DÜZELTME 23.11.2004

    

Daha önce 25 Kasım 2004 Perşembe günü düzenleneceğiniz duyurduğumuz, “Kamu İdareleri İçin İhale Düzenleme ve İhale İşlemlerinin Kontrolü Teknik Eğitim Semineri” 01 Aralık 2004 Çarşamba gününe alınmıştır. Zorunlu değişiklik için üyelerimizden özür dileriz. Daha önce 18 Kasım 2004 günü düzenlenen “Yaklaşık Maliyet ve Hakediş Düzenleme Teknik Eğitim Semineri” ise yoğun istek üzerine, 8 Aralık 2004 Çarşamba günü tekrar edilecektir. Ücretsiz verilecek seminerlere katılımın sınırlı tutulması zorunluluğundan dolayı seminer tarihinden iki gün öncesine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ÜCRETSİZ SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR 17.11.2004

    

Şubemiz tarafından “O.G. ve Y.G. Elektrik Tesislerinde Korumanın Önemi, Selektif Koruma, Röle Seçimi”, “Java Güvenlik Politikası Dosyaları” ve “Java 5.0 RMI ve RMI Güvenliği” konu başlıklı ücretsiz seminerler düzenlenecektir. Katılımın sınırlı tutulması zorunluluğundan dolayı, seminer tarihinden en geç 2 (iki) gün önce kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Seminerlere ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz

EMO-GENÇ ETKİNLİKLERİ 17.11.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Öğrenci Üye Komisyonu "Yüksek Öğretim ve Mühendislik Eğitimi” konulu panel forum düzenleyecektir. Penel-Foruma ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KPSS KADROLARI 05.11.2004

    

Lisans düzeyindeki kadroların büyük bir çoğunluğunu mühendis kadroları oluşturmaktadır. Not: Tercih Kılavuzu 8-12 Kasım 2004 tarihleri arasında ÖSYM temsilciliklerinden alınabilecektir. Boş Kadrolar için yazının devamını tıklayınız.

KASIM 2004 ETKİNLİKLERİ 27.10.2004

    

Şubemizce 17 Kasım – 25 Kasım 2004 tarihleri arasında üyelerimize yönelik düzenlenecek seminerler ve programların ayrıntılarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Ücretsiz verilecek seminere katılımın sınırlı tutulması zorunluluğundan dolayı seminer tarihinden iki gün öncesine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir.

TMMOB 50. YIL ETKİNLİKLERİ 22.10.2004

    

TMMOB'nin 50. Yıl etkinlikleri takvimi yazımızın devamındadır.

 


ELEKTRİK ÜRETİMİNDE ESCO MODELİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

09.02.2023
 


Çok Okunanlar


25-26-27 MAYIS 2023 TARİHLERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİ VE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KONULARINDA EĞİTİM SERİSİ DÜZENLENİYOR

ÜYE AİDAT BORÇLARI YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE AKILLI ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

YEŞİL BİNALAR ULUSAL SERTİFİKALANDIRMA VE KAMUDA ENERJİ PERFORMANS SÖZLEŞMELERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

AG SİSTEMLERDE OTOMATİK TRANSFER ANAHTARLAMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK

MENTOR ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR

“YAPAY ZEK’DAN ÜRETKEN YAPAY ZEK’YA: DEĞİŞİME HAZIR MIYIZ?” KONFERANSI DÜZENLENDİ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GENÇLERLE 19 MAYIS ÖZEL ETKİNLİĞİ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GENÇLERLE 19 MAYIS ÖZEL ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 15. BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDIK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.