MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 68  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KONFERANS : ENERJİNİN ETKİN KULLANIMI VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI 06.04.2008

    

Konuşmacı olarak Doç. Dr. Tanay Sıdkı UYAR'IN katıldığı konferans 8 Nisan 2008 saat 14:00'da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi.

ANMA 05.04.2008

    

6 Nisan 1997 tarihinde Samsun'da yapılan EMO koordinasyon kurulu toplantısı dönüşünde geçirmiş oldukları trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz arkadaşlarımız, Tevfik OKUMUŞ, İbrahim ATALI ve Mehmet AYSAN mezarları başında anıldı. Anmaya EMO Adana Şube, İstanbul Şube ve Samsun Şube yöneticileri, EMO Denetleme Kurulu üyeleri ile aileleri ve dostları katıldılar. Adana‘da ki anmanın ardından 17 kişilik bir grup, Celal POLAT‘ı mezarı başında anmak üzere Tunceli‘ye gitti. Tunceli'de yapılan anmaya ayrıca EMO Genel Başkanı B. Kemal ULUSALER ve TMMOB 2. Başkanı Hüseyin YEŞİL'de katıldılar.

YILDIRIMDAN KORUNMA KONUSUNDA YETKİ DAVASINI EMO KAZANDI 28.03.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın, yıldırımdan korunma konusunda fizik mühendislerine yetki veren yönetmelik düzenlemesine karşı açtığı dava yerinde bulunularak, yürütmeyi durdurma kararı verildi. Resmi Gazete’de 21 Haziran 2007 tarihinde yayımlanan “TMMOB Fizik Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik ve Mühendislik Hizmetleri Uygulama, Büro Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği”nde, “Fizik, Nükleer Enerji ve Matematik Mühendisliği uzmanlık alanları” başlığı altında “yıldırımdan korunma sistemlerinin tasarımını, kontrolünü ve değerlendirmesini yapmak” hükmüne de yer verilmişti. EMO’nun bu hükmün iptaline ilişkin açtığı dava üzerine Danıştay 8. Dairesi, 12 Şubat 2008 tarihli oybirliğiyle verdiği kararla düzenlemede hukuka uyarlık bulunmadığına hükmederek, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

TEİAŞ‘TA LİYAKATA AYKIRI ATAMAYA GEÇİT YOK 26.02.2008

    

AKP hükümetleri döneminde yaşanan yoğun kadrolaşma hareketleri, teknik açıdan da kurumları zafiyete uğratan bir içeriğe bürünmüştür. Türkiye Elektrik İletim A.Ş’de (TEİAŞ) kamu hizmetinin gereği gibi yürütülebilmesi için zorunlu olan ve yıllardır titizlikle uyulan, “teknik kadrolara mühendislerin getirilmesi” ilkesi, mevcut iktidar döneminde siyasi kadrolaşma uğruna bozulmuştur. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından açılan davada, TEİAŞ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin, teknik görevlere mühendis olmayan personeli atamaya yönelik düzenlemesinin hukuka aykırı olduğu saptanarak, yürütmesi durdurulmuştur. Konuya ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası 40. Dönem Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasının tamamına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

DEMOKRAT MÜHENDİSLER GÖREVE DEVAM EDİYOR 25.02.2008

    

EMO Adana Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu 23-24 Şubat 2008 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki ayrı listenin katıldığı seçimlerde Demokrat Mühendisler olarak seçime katılan liste 298 oy alırken, Genç Demokrat Mühendisler Grubu ise 160 oy aldı. Yeni yönetim Kurulu, Demokrat Mühendisler olarak seçime giren, Mehmet MAK, M. Fatih SOYDEMİR, Ekrem GÜLTEKİN, Seydi SUGAN, İlhan YILDIRIM, Derya OLPAK KADEŞ VE Umut ÇELİK'ten oluşuyor.

DAĞITIM ŞEBEKELERİ ÜZERİNDE BÜYÜK OYUN 20.02.2008

    

Dengeleme ve uzlaştırma sistemiyle oluşturulan elektrik borsasında enerji dengesizlik tutarı üzerinden 2007 yılında 1.9 milyar YTL ceza ödemek zorunda bırakılan TEDAŞ’a özelleştirme öncesinde yatırım yapması için Dünya Bankası’ndan Türkiye Cumhuriyeti garantörlüğü altında kredi kullandırılıyor. Konuya ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası 40. Dönem Yönetim Kurulu'nun yaptığı basın açıklamasının tamamına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

GENEL KURUL 30.01.2008

    

Şubemiz 12. Olağan Genel Kurul takvimi belirlendi.

TİYATRO "ÇERNOBİL'DEN SESLER" 21.01.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi olarak organize ettiğimiz, Tiyatro Boyalı Kuş'un sahneleyeceği "Çernobil‘den Sesler" isimli tiyatro oyunu 3 Şubat 2008 Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda izlenebilir.

ENERJİ VERİMLİĞİ HAFTASI BAŞLIYOR 08.01.2008

    

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle 10-13 Ocak 2008 tarihleri arasında Enerji Verimliliği Haftası Konferansı ve Fuarı düzenliyor. Geçen yıl kabul edilen Enerji Verimliliği Yasası kapsamında hafta etkinliklerinin Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, meslek odaları ve TOBB işbirliği ile Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmesi öngörülmüştü. Bu kapsamda EMO’nun da destek olduğu hafta etkinliklerinde TMMOB Danışmanı Elektrik Mühendisi Orhan Örücü ve EMO Enerji Birim Koordinatörü Necati İpek sunum yapacak.

SMM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI 03.01.2008

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 31 Aralık 2007 tarih ve 26743 (2. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. 18 Mart 2004 tarihli ve 25406 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte yapılan değişiklikler 1 Ocak 2008 tarihinde yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YURTTAŞLARA AKP’NİN YENİ YIL ARAMAĞANI: ZAM 26.12.2007

    

Seçimlerde elektriğe 4 yıldır zam yapmadıklarını söyleyerek oy toplayan AKP Hükümeti, yeni yılda yurttaşlara yüzde 15 zam “armağan” etti. Elektriğe zam, bayramda IMF ile sürdürülen 7. gözden geçirme çerçevesinde karara bağlanırken, 1.6 milyar dolarlık kredinin serbest bırakılmasının da koşulu olarak alındı. Böylece seçim öncesinde elektriğe zam yapmamak için IMF’ye “yatırım yapmama” sözü veren AKP Hükümeti, dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi öncesinde elektriğe zam yaparak özel şirketlerin talebini yerine getirmiş oldu. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından bugün (25 Aralık 2007) konuya ilişkin yapılan basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 2008 YILI AJANDASI 24.12.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası 2008 yılı ajandası çıkmıştır. Üyelerimiz ajandalarını Şube ve Temsilciliklerimizden temin edebilirler.

SÖYLEŞİ - FOTOVOLTAİK PANELLER 17.12.2007

    

BERLİN HAHN MEİTNER INSTİTUTE‘DE, III-V BİLEŞİKLİ YARIİLETKENLİ GÜNEŞ PİLLERİ ÜZERİNE DOKTORA SONRASI ÇALIŞMA YAPAN, DR. EROL SAĞOL İLE BU KONU ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

TMMOB ADANA İL KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI 06.12.2007

    

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Mart 2006’da kabul edilen İmar Yönetmeliği’nin bazı maddelerinin kamu yararına ve hukuka aykırılığı nedeniyle açtığımız davanın çoğu maddesi YÜRÜTMEYİ DURDURMA kararı ile sonuçlandı. Böylelikle tartışmanın hukuki yanı noktalanmıştır.

NÜKLEERE NOTER ONAYI 22.11.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun’un TBMM’de yeniden görüşülerek kabul edildiği gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den görüşlerini iletmek üzere randevu talep etmiştir. Ne yazık ki AKP’nin genel seçim, Anayasa değişikliği, muhtıra, referandum gibi tüm süreçleri göz önüne alarak ısrarla Çankaya Köşkü’ne taşıdığı Sayın Abdullah Gül, Anayasal temele sahip kamu tüzel kişiliğine haiz bir meslek örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası’nın görüşlerini dinlemeyi dahi istememiştir. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından nükleer enerji yasasına noter hızıyla verilen onaya ilişkin yapılan basın açıklamasına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

GREVE GİZLİ ELLER MÜDAHALE EDİYOR 19.11.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Türk Telekom grevinde yaşanan gelişmeler üzerine bugün (17 Kasım 2007) bir basın açıklaması yaptı. Haber-Sen, EMO ve MMO’nun birlikte hazırladığı ve greve ilişkin yasal süreci anımsatan bildirinin dağıtılmasına dahi tahammül edilemediği belirtilen açıklamada, “Bu bildiriyi dağıtanlar gözaltına alınmakta, grev kırıcılığına göz yumulmakta, çalışanların en temel insan hakkı olan yaşama hakkını elinden alacak bir uygulamayla eczanelerden ilaç alımı engellenmekte, grev hükümetin el altından verdiği destekle söndürülmeye çalışılmaktadır” denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ EĞİTİMİ 15.11.2007

    

ŞUBEMİZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTRİLEN YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİNİN EĞİTİMİ'NİN ÜÇÜNCÜSÜ 21-22-23 KASIM'DA HATAY'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE MİTİNGİ YAPILDI 05.11.2007

    

KESK, TMMOB VE TTB'NİN ÇAĞRICILIĞINI YAPTIĞI VE "ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE MİTİNGİ" ÜLKEMİZİN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN GELEN 40 BİN CİVARINDA KİŞİYİ ANKARA'DA BULUŞTURDU.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE İÇİN 3 KASIM'DA ANKARA'YA 01.11.2007

    

"Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye" için mühendisler, mimarlar, şehir plancıları, kamu çalışanları, doktorlar alana çıkıyor. Emperyalizm, faşizmin ve gericiliğin uzantısı politikaların ülkemizde uygulanmasına karşı TMMOB, KESK ve TTB'nin çağrısıyla düzenlenecek olan mitinge çeşitli siyasal partiler ve demokratik kitle örgütleri destek verecek. Tüm şubelere katılım için çağrı yazısı gönderen Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik, telekomünikasyon, bilgisayar ve biyomedikal mühendislerini miting alanına çağırıyor.

3 Kasım 2007 Cumartesi
Toplanma Saati:
10:00
Toplanma Yeri:
Hipodrom
Yürüyüş Saati:
10:30
Yürüyüş Güzergahı:
Talatpaşa Bulvarı, Opera Köprüsü, Atatürk Bulvarı
Miting Yeri:
Sıhhiye Meydanı - Ankara

BARIŞ VE DEMOKRASİ İÇİN ŞİDDETE HAYIR 26.10.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 25 Ekim 2007 tarihinde Hakkari'de PKK tarafından yapılan saldırıyı kınayan ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren bir basın açıklaması yaptı. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu'nun basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


SEMİNER DAVETİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.