MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 68  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO 2008 YILI AJANDASI 24.12.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası 2008 yılı ajandası çıkmıştır. Üyelerimiz ajandalarını Şube ve Temsilciliklerimizden temin edebilirler.

SÖYLEŞİ - FOTOVOLTAİK PANELLER 17.12.2007

    

BERLİN HAHN MEİTNER INSTİTUTE‘DE, III-V BİLEŞİKLİ YARIİLETKENLİ GÜNEŞ PİLLERİ ÜZERİNE DOKTORA SONRASI ÇALIŞMA YAPAN, DR. EROL SAĞOL İLE BU KONU ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

TMMOB ADANA İL KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI 06.12.2007

    

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Mart 2006’da kabul edilen İmar Yönetmeliği’nin bazı maddelerinin kamu yararına ve hukuka aykırılığı nedeniyle açtığımız davanın çoğu maddesi YÜRÜTMEYİ DURDURMA kararı ile sonuçlandı. Böylelikle tartışmanın hukuki yanı noktalanmıştır.

NÜKLEERE NOTER ONAYI 22.11.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun’un TBMM’de yeniden görüşülerek kabul edildiği gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den görüşlerini iletmek üzere randevu talep etmiştir. Ne yazık ki AKP’nin genel seçim, Anayasa değişikliği, muhtıra, referandum gibi tüm süreçleri göz önüne alarak ısrarla Çankaya Köşkü’ne taşıdığı Sayın Abdullah Gül, Anayasal temele sahip kamu tüzel kişiliğine haiz bir meslek örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası’nın görüşlerini dinlemeyi dahi istememiştir. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından nükleer enerji yasasına noter hızıyla verilen onaya ilişkin yapılan basın açıklamasına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

GREVE GİZLİ ELLER MÜDAHALE EDİYOR 19.11.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Türk Telekom grevinde yaşanan gelişmeler üzerine bugün (17 Kasım 2007) bir basın açıklaması yaptı. Haber-Sen, EMO ve MMO’nun birlikte hazırladığı ve greve ilişkin yasal süreci anımsatan bildirinin dağıtılmasına dahi tahammül edilemediği belirtilen açıklamada, “Bu bildiriyi dağıtanlar gözaltına alınmakta, grev kırıcılığına göz yumulmakta, çalışanların en temel insan hakkı olan yaşama hakkını elinden alacak bir uygulamayla eczanelerden ilaç alımı engellenmekte, grev hükümetin el altından verdiği destekle söndürülmeye çalışılmaktadır” denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ EĞİTİMİ 15.11.2007

    

ŞUBEMİZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTRİLEN YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİNİN EĞİTİMİ'NİN ÜÇÜNCÜSÜ 21-22-23 KASIM'DA HATAY'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE MİTİNGİ YAPILDI 05.11.2007

    

KESK, TMMOB VE TTB'NİN ÇAĞRICILIĞINI YAPTIĞI VE "ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE MİTİNGİ" ÜLKEMİZİN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN GELEN 40 BİN CİVARINDA KİŞİYİ ANKARA'DA BULUŞTURDU.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE EŞİTLİKÇİ BİR TÜRKİYE İÇİN 3 KASIM'DA ANKARA'YA 01.11.2007

    

"Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye" için mühendisler, mimarlar, şehir plancıları, kamu çalışanları, doktorlar alana çıkıyor. Emperyalizm, faşizmin ve gericiliğin uzantısı politikaların ülkemizde uygulanmasına karşı TMMOB, KESK ve TTB'nin çağrısıyla düzenlenecek olan mitinge çeşitli siyasal partiler ve demokratik kitle örgütleri destek verecek. Tüm şubelere katılım için çağrı yazısı gönderen Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik, telekomünikasyon, bilgisayar ve biyomedikal mühendislerini miting alanına çağırıyor.

3 Kasım 2007 Cumartesi
Toplanma Saati:
10:00
Toplanma Yeri:
Hipodrom
Yürüyüş Saati:
10:30
Yürüyüş Güzergahı:
Talatpaşa Bulvarı, Opera Köprüsü, Atatürk Bulvarı
Miting Yeri:
Sıhhiye Meydanı - Ankara

BARIŞ VE DEMOKRASİ İÇİN ŞİDDETE HAYIR 26.10.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 25 Ekim 2007 tarihinde Hakkari'de PKK tarafından yapılan saldırıyı kınayan ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren bir basın açıklaması yaptı. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu'nun basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ EĞİTİMİ 22.10.2007

    

ADANA İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN YAPI DENETÇİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİNİN EĞİTİMİ 24-25-26 EKİM'DE EMO ADANA ŞUBESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

İTUSEM 2007 PANELİ İNTERNETTEN CANLI YAYINLANACAK 18.10.2007

    

ARKADAŞIMIZ HASAN BALIKÇIYI ANDIK 18.10.2007

    

18 EKİM 2002 YILINDA KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMINA KARŞI YÜRÜTTÜĞÜ MÜCADELE SIRASINDA KATLEDİLEN ARKADAŞIMIZ HASAN BALIKÇI'YI ARAMIZDAN AYRILIŞININ 5. YILDÖNÜMÜNDE AİLESİ VE SEVENLERİ İLE MEZARI BAŞINDA ANDIK.

İTUSEM 2007 BAŞLIYOR 16.10.2007

    

III. İletişim Teknolojileri Ulusal Sempozyumu 18-19 Ekim 2007 tarihinde gerçekleştirilecektir.

SEMİNER 07.09.2007

    

EMO ADANA ŞUBESİ VE ABB FİRMASI İŞBİRLİĞİ İLE ADANA HİLTONSA OTELİNDE SEMİNER DÜZENLENDİ.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ’NİN SMM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ İLE İLGİLİ DAVASINDA TEMYİZ SÜRECİ SONUÇLANDI 31.08.2007

    

EMO SMM Hizmetleri Yönetmeliği’nin bazı maddelerinin iptali istemiyle üyelerimiz tarafından açılan davada Danıştay 8. Dairesi, 21 Aralık 2005 tarihinde transkript incelemesiyle ilgili maddeyi iptal etmişti. Odamızın temyiz başvurusu üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu 5 Temmuz 2007 tarihinde Danıştay 8. Daire’nin aldığı kararın bu kısmının bozulmasını hükme bağlamıştır. Böylece Elektrik-Elektronik Mühendisliği unvanlı üyelerimizin hangi tür SMM Belgesi alacaklarının belirlenmesi amacıyla transkript incelemesi yapılmasını hükme bağlayan ilgili Yönetmelik maddesi yeniden yürürlüğe girmiştir.

ELEKTRİK PİYASASI ÇÖKÜYOR, KAMU İŞ BAŞINA 01.08.2007

    

Yaşanan elektrik kesintileri, nedenleri ve alınması gereken önlemlere ilişkin Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından bugün (31 Temmuz 2007) yazılı basın açıklaması yapıldı. “Son 5 yıldır yürürlükte olan serbest piyasa mantığı çökmüştür. Yeni Meclis acilen 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nu feshetmelidir. Kamunun derhal bir kriz yönetimi oluşturarak, inisiyatifi ele alması, acil yatırım programı oluşturması gerekmektedir” uyarısı yapılan açıklamanın tam metnini yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

TELEKOM’DAN KRONOMETRİK ZAM 26.07.2007

    

Sehiriçi görüşmelerdeki hileli zammın yargı kararıyla yürütmesinin durdurulmasının ardından Türk Telekom yeni tarifesini seçimlerden bir gün önce yürürlüğe koydu. Sabit ücretteki yargı kararına aykırı zam korunurken, şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarında kronometrik zam devreye sokuldu. EMO‘nun yaptığı hesaplamaları da içeren Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından yeni tarifeye ilişkin bugün (25 Temmuz 2007) yapılan basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ACI KAYBIMIZ 06.07.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Onur Kurulu Üyesi Eyüp Sabri Aksüt, bugün (06 Temmuz 2007) aramızdan ayrıldı. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Aksüt’ü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Eyüp Sabri Aksüt, EMO İzmir Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 22. ve 23. Dönemler Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği, EMO 40. ve 39. Dönem Onur Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştu.

SEMİNER 30.05.2007

    

EMO Adana Şubesi ve Entes Elektronik işbirliği ile Bilgisayar Haberleşmeli Reaktif Güç Kontrol Röleleri ve Şebeke Analizörleri Semineri düzenlenecektir.

ENDÜSTRİYEL OTOMASYONA GİRİŞ SEMİNERİ 15.05.2007

    

EMO ADANA ŞUBESİ OLARAK 20-21-22 HAZİRAN 2007 TARİHLERİNDE `ENDÜSTRİYEL OTOMASYONA GİRİŞ SEMİNERİ` DÜZENLENECEKTİR.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.