MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2021.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 278  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

HERKESE SAĞLIK VE GÜVENLİ GELECEK HAKKI İÇİN ORTAK MÜCADELE MİTİNGİ 16.02.2006

    

TMMOB’nin de bileşeni olduğu Emek Platformu, hükümet tarafından hazırlanan ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu gündeminde olan, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu tasarısına, toplumun sosyal güvenlik ve sağlık haklarını tehdit ettiği, kazanılmış hakları ortadan kaldırdığı, sağlık ve sosyal güvenlik kurumlarını ticari işletmelere dönüştüreceği gerekçeleri ile karşı çıkmaktadır. Konuya ve mitinge ilişkin ayrıntılı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ELEKTRİK - ELEKTRONİK MUHENDİSLERİNİN DİKKATİNE 15.02.2006

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 08.02.2006 tarih ve 39/47 sayılı oturumunda, Danıştay 8. Dairesinin 2004/5669 E. 2005/5319 K. sayılı ve 21.12.2005 tarihli kararıyla, Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimizi ilgilendiren, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği’nin 8/g maddesi ile 9/ h maddesinin birinci fıkrasının 3. ve 4. cümlelerinin iptal kararını görüştü.

EMO'DAN TELEKOM İÇİN ALTERNATİF FORUM 02.02.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası olarak, kamunun birikimleriyle oluşturulmuş Türk Telekom'un özelleştirilmesi sürecinde gösterdiğimiz karşı duruşu, dün olduğu gibi bugün de sürdürmekteyiz. Gelinen noktada çalışanlar, sağlıklı bir değerlendirme ortamı olmaksızın, belirsizlikler içinde tercih yapmaya zorlanmaktadır.

MİSEM KAPSAMINDA EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT 2006 DÖNEMİ 30.01.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde Şubat 2006 döneminde MİSEM kapsamında “Y.G. Tesislerinde İşletme Sorumluluğu” (ELK.13.01 ), “Enerji Nakil Hatları Proje Semineri” (ELK.15.01), “Asansör SMM”, “Bilirkişilik Eğitimi” ve “Elektrik SMM” eğitimleri yapılacaktır.

TELEKOM ÇALIŞANINA SUNULAN 1. TİP SÖZLEŞMENİN DEĞERLENDİRMESİ 27.01.2006

    

Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin devredilmesinin ardından yeni şirketin çalışanları elinde tutmak için "havuç-sopa" mantığına dayalı olarak hazırladığı 1.Tip Sözleşme odamız tarafından incelenmiştir. 1. Tip Sözleşme'ye ilişkin değerlendirmesi yazımızın devamındadır.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ ODAMIZA ÜYE OLUYOR 23.01.2006

    

Biyomedikal Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri Odası’na üye olmaya başladı. Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları EMO Ankara Şubesi’ne üye oluyorlar.

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ 20.01.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası `Orta Doğu (ODTÜ) Öğretim Elemanları Derneği` ve `Bilim ve Ütopya Kooperatifi` ile birlikte oluşturduğumuz `Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü`nün 4.sünü gerçekleştiriliyor.

'YENİ YIL'A COŞKULU MERHABA 28.12.2005

    

TMMOB ve Odamızın 50. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında EMO Ankara Şubesi’nin düzenlediği “EMO Geleneksel Gecesi” 24 Aralık 2004 Cuma akşamı TKİ Misafirhanesi'nde gerçekleştirildi. TRT sanatçıları Fatma Nurten Demirkol ve Kubilay Dökmetaş’ın sahne aldıkları gecede, üyelerimiz yılın yorgunluğunu attı. Şubemiz üyelerinin göstermiş olduğu ilgiye ve gecemize katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz. Ayrıntıları ve fotoğrafları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BENİMLE OKUR MUSUN? BENİMLE OYNAR MISIN? 21.11.2005

    

Dünya Çocuk Kitapları Haftası (14-20 Kasım) ve Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla “Benimle Okur musun? Benimle Oynar mısın?” etkinliği düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı koordinasyonunda düzenlenen etkinliğe EMO Ankara Şubesi de destek verdi. EMO Ankara Şubesi 2005 Yaz Okulu kapsamında yapılan Belgesel Atölyesi ve Bilgisayar Atölyesi çalışmaların ürünleri olan kısa filmlerin ve sunumların etkinlik aralarında gösterimleri yapıldı.

MESLEĞİMİZİN ONURU HASAN BALIKÇI ANILDI 20.10.2005

    

Yolsuzluk ve rüşvetle mücadelenin örnek ismi olan ve kaçak elektrik kullanımına karşı yürüttüğü mücadelede hayatını kaybeden, üyemiz, EMO Adana Şubesi yöneticisi ve TEDAŞ çalışanı Hasan Balıkçı, EMO Adana Şubesi’nin düzenlediği etkinlikler ile anıldı. Balıkçı 3. ölüm yıldönümünde Kayışlı köyünde bulunan kabri başında yapılan anma etkinliğinin yanı sıra, “Hasan Balıkçı ve Kamu Yararı” başlıklı bir de panel düzenlendi. Anma etkinliklerinde Balıkçı’nın mücadelesinin önemi vurgulanarak, Elektrik Mühendisleri Odası’nın Balıkçı’nın mücadelesinin sürdürmekte kararlı olduğu ve Balıkçı davasının titizlikle takip edileceği dile getirildi.

BİNLERCE MİMAR, MÜHENDİS VE ŞEHİR PLANCISI ANKARA’DAYDI 10.10.2005

    

TMMOB Mitingi, 8 Ekim 2005 günü Sıhhiye Meydanı’nda yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen mimar, mühendis ve şehir plancıları tren garı önünde toplandı. Buradan kortej oluşturarak, yürüyüşe geçen 10 bini aşkın mimar, mühendis ve şehir plancısı, Sıhhiye Meydanı’nı doldurdu. Elektrik Mühendisleri Odası üyelerin de kitlesel olarak katıldıkları mitingde “Telekom Halkındır Satılamaz”, “Nükleer Santral İstemiyoruz” pankartları ile yürüdü. TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı miting alanda yaptığı konuşmada, TMMOB üyelerinin yüzde 25'nin işsiz ya da meslek dışı işlerde çalıştığına işaret ederek, çözümün birliktelikten geçtiğini vurguladı. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

II. ULUSAL YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ SEMPOZYUMU YAPILDI. UYMS’05’E BÜYÜK İLGİ. 26.09.2005

    

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri II. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’05) 22-23-24 Eylül 2005 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Yazılım Mühendisliği alanında önemli isimlerin davetli konuşmacı olarak katıldığı UYMS’05’de farklı oturumlarda toplam 38 bildiri sunumu yapıldı. 3 panelin de gerçekleştirildiği sempozyum kapsamında yapılan sergi izleyicilerden ilgi gördü. 3 gün boyunca 700 kişinin ziyaret ettiği sempozyum, yazılım mühendisliği alanında yapılan akademik ve endüstriyel çalışmaları bir arada sundu. Yazımızın devamında UYMS’05 çalışmalarının ayrıntılarını bulabilirsiniz.

EMO ANKARA ŞUBESİ 2005 YAZ OKULU TAMAMLANDI 19.09.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin üyelerinin veya birinci dereceden yakınlarının çocuklarına yönelik ücretsiz olarak başlattığı “Yaz Okulu” çalışmaları, 16 Eylül 2005 Cuma günü yapılan etkinlikle tamamlandı. Yaz okulu kapsamında yapılan atölye çalışmalarının ürünlerinin sergilendiği ‘Yaz Sonu’ etkinliğine aralarında açılış konuşması da yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB 2. Başkanı Oğuz Gündoğdu, TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler'in de bulunduğu çok sayıda davetli, üyelerimiz ve Yaz Okulu katılımcısı çocuklarımız hazır bulundu. ‘Yaz Sonu’ etkinliğine ilişkin detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI MİTİNGE HAZIRLANIYOR 15.09.2005

    

TMMOB Yönetim Kurulu, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının “ücret yetersizliği ve dengesizliği”, “çalışma alanlarının yokedilmesi” ve işsiz mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunlarının ülke gündemine taşınması amacıyla 08 Ekim 2005 Cumartesi günü Ankara`da miting düzenleme kararı aldı. Bugüne dek söylediklerimizi bir kez daha hep birlikte söylemek için tüm üyelerimizi TMMOB mitingine davet ediyoruz. TMMOB Yönetim Kurulunun konuya ilişkin basın açıklamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz. ÖZGÜRLÜKTEN, EMEKTEN, DEMOKRASİDEN VE BARIŞTAN YANA BİR TÜRKİYE İÇİN TMMOB MİTİNGİNDE BULUŞALIM...

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİNİN DEVLERİ ANKARA`DA 10.09.2005

    

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’05) yazılım mühendisliği alanın önemli isimlerini ağırlayacak. İlk transistörlü bilgisayar için mikrokod programını geliştiren ve yazılım mühendisliği alanın kurucularından sayılan Prof Dr. C. V. Ramamoorthy, Prof. Dr. Mehmet Akşit ve Prof. Dr. Murat M. Tanık sempozyuma davetli konuşmacı olarak katılacaklar.

EMO ETİK KOMİSYONU, SEFI YILLIK KONFERANSI’NDA 09.09.2005

    

EMO Etik Komisyonu, Ankara’da yapılan SEFI (European Society for Engineering Education) 33. Yıllık Konferansı’nda bildiri sundu. Avrupa’nın mühendislik eğitimi alanındaki en büyük organizasyonu olarak kabul edilen SEFI’nin 33. Yıllık Konferansı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde “Uygarlıkların Buluştuğu Yerde Mühendislik Eğitimi` başlığı altında yapıldı. Konferansın açılışında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı da açılış bildirisi sundu. Konferans hakkında detaylı bilgiyi ve söz konusu bildirilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

KURUCU ÜYEMİZ TAHSİN ARMAY’I KAYBETTİK 05.09.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası kurucu üyesi Tahsin Armay’ı 5 Eylül 2005 günü kaybettik. 4 sicil numaralı Elektrik Mühendisleri Odası üyesi olan Armay, 06 Eylül 2005 (yarın) Karşıya Mezarlığı Cami’sinden öğle namazının ardından defnedilecek. Odamızın ve mesleğimizin çınarı, EMO 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Armay’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, sevenlerine ve EMO camiasına başsağlığı dileriz. Tahsin Armay'ın özgeçmişini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM`UN SATIŞI İPTAL EDİLMELİ KAMPANYASI
EMO’DAN İPTAL DAVASI
17.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası, (EMO) Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin % 55 oranındaki hissesinin blok olarak satışına ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 01.07.2005 tarihli ihalenin ve satışa ilişkin nihai devir işlemlerinin onayına ilişkin 02.08.2005 tarih ve 25894 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 25.07.2005 tarih ve 2005/9146 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesinin iptali ile dava sonuna kadar yürütülmesinin durdurulması istemiyle Danıştay`a 17 Ağustos 2005 günü dava açtı. Aynı gün Saat 11.00`de EMO Genel Merkezi’nde EMO, Makina Mühendisleri Odası ve Haber-Sen ortak basın toplantısı yaparak, `Özelleştirmeler durdurulmalı, Türk Telekom`un satışı iptal edilmelidir!` başlıklı kampanya çağrısını kamuoyuna duyurdu.

CİHAN KAYIKET ANISINA PANEL-FORUM, 25. YILINDA 12 EYLÜL 01.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi 11’inci Dönem Yönetim Kurulu üyesi Cihan Kayıket, ölümünün 13’üncü yılında, “Asmayalım da Besleyelim mi, 25. Yılında 12 Eylül” başlıklı bir panelle anıldı. 12 Eylül sürecinin masaya yatırıldığı Panel-Forum’un konuşmalarının bant çözümünün yapılmasının ardından EMO Ankara Şubesi tarafından kitap olarak yayınlanacak. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CİHAN KAYIKET KABRİ BAŞINDA ANILDI 29.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Kayıket’i ölümünün 13. yıl dönümünde 29 Temmuz 2005 tarihinde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında yakınları, çalışma arkadaşları ve EMO yöneticilerinin katılımıyla anıldı.

 


DİJİTAL İKİZ VE SANAL GERÇEKLİK BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16.05.2022
 


Çok Okunanlar


ANKARA RÜZGARI KÜLTÜR SANAT VE YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ “HERKES RESİM ALSIN DİYE ANNELERE DAİR” SANAL SERGİSİ

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL / EMO-GENÇ BULUŞMASI WEBİNARI GERÇEKLEŞECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 2022 MAYIS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

HARMONİKLER VE HARMONİKLERDEN KORUNMA YOLLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM İLK DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKILLI ŞEBEKELER ULUSAL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR (MEDYAPORT, 29.04.2022)

YAPAY ZEKA UYGULAMALARI VE OPTİMİZASYON BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ

28 NİSAN DÜNYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GÜNÜ

EMO 12 MAYIS’TA AKILLI ŞEBEKELER ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEK (ENERJİ GAZETESİ, 01.05.2022)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.