MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MİSEM DANIŞMA KURULU YAPILDI 
EMO MİSEM Danışma Kurulu Antalya’da toplanarak, bugüne kadar yapılan eğitimler, 2017-2020 dönemi planı, yeni eğitimler ve eğitmen önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, kurumsal bir yapıya kavuşan MİSEM’in Personel Belgelendirme Kuruluşu, Sınav Merkezi ve belgelendirme faaliyetleri ile daha da gelişerek büyüyeceğini kaydetti.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Danışma Kurulu, 4 Mart 2017 tarihinde Antalya`da Oda ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri, MİSEM Daimi Komisyonu üyeleri, şube eğitim komisyonu üyeleri, eğitmenler ve MİSEM sorumlularının katılımı ile yapıldı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ortak değerlere bir kez daha sahip çıkmak, oda ve eğitim merkezini daha iyi noktalara taşımak için bir araya geldiklerini vurguladı. "2017 yılında 63 yaşına giren örgütlülüğümüz, Türkiye`nin toplumsal - siyasal yapısı ele alındığında azımsanmayacak değerde tarihsel bir süreci ve birikimi ifade etmektedir" diyen Yeşil, siyasal iktidarların arka bahçesine dönüşmeden, bağımsız ve demokratik kimliği her türlü saldırıya karşı korumanın önemine işaret etti.  

Yeşil, birçok kafa karışıklığına karşı 12 Eylül 2010 Anayasa Referandumu`nda "toplumun hak ve özgürlükler konusunda yanıltıldığını" her platformda dile getirdiklerini ve sonunda haklı olduklarının ortaya çıktığını kaydetti. Önümüzdeki dönemde de barış ve kardeşlik için her koşulda demokratik bir Anayasaya vurgu yapacaklarını belirten Yeşil, özelleştirmelere, işsizliğe, cinsiyet ayrımcılığına, emeğin sömürülmesine, doğa ve çevre felaketlerine neden olan rant ilişkilerine, eğitimin gericileştirilmesine, akademisyenlerin baskı altına alınmasına, özgür basının susturulmasına, keyfi yargılama ve tutukluluk süreçlerine, Cumhuriyet değerleri ve kazanımlarının yok sayılmasına "Hayır" demeye devam edeceklerini söyledi.

27 Bin Üyeye Eğitim

MİSEM`in bugün itibariyle 50 bine yakın katılımcıya, tekil olarak da 27 bin üyeye ulaştığını belirten Yeşil, aktif üyelerin yarısının eğitimlere katılarak belgelendirildiğini bildirdi. "MİSEM mayası tutmuştur" diyen Yeşil, kurumsal ve bütçesel olarak da sürdürülebilir bir yapıya kavuşan eğitim merkezinin, Personel Belgelendirme Kuruluşu, Sınav Merkezi ve belgelendirme faaliyetleri ile daha da gelişerek büyüyeceğini kaydetti.

Tamamlayıcı eğitimler veren MİSEM`in faaliyetlerini akademik eğitim yerine koymadığını belirten Yeşil, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ancak üzülerek söylemek gerekir ki ülkemizdeki mühendislik eğitimi sistemi çökmüştür. Tek tip insan yaratma sevdalıları üniversiteleri de bu kafayla dizayn etmişlerdir. İşsizlik ve özgüven sorunu yeni meslektaşlarımızı teknisyenlik seviyesine itmekte ve üretilen mühendislik emeği niteliksizleşmektedir. Bu gidişi üniversitelerin değiştiremeyeceği ortadadır. Hayat boşluk tanımaz; ya biz üyelerimiz için rol alıp niteliği artıracağız ya da yeni mezun meslektaşlarımız düşük ücretlerle çalışmaya mahkum olacak, KPSS kapılarını aşındırmaya devam edeceklerdir. Şimdi yapmamız gereken ülkemizdeki mühendislik eğitimi seviyesini gözeterek 2017-2020 planlaması yapmaktır."

Toplantıda daha sonra MİSEM çalışmaları hakkında bilgi verilerek, eğitimler değerlendirildi ve 2017-2020 dönemi planlanarak, yeni eğitim ve eğitmen önerileri tartışıldı. 

MİSEM Danışma Kurulu‘nda sunulan rapora aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

MİSEM RAPOR (5773 KB)KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

“24 HAZİRAN’DA NÜKLEERCİLERE OY YOK!”

EMO KOORDİNASYON KURULU VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI TOPLANIYOR

Okunma Sayısı: 313


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri