MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 48  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE EMO-GENÇ STANDI AÇILDI «Yeni» 30.09.2016

    

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından 29-30 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen `Fakülte Temsilciliği Tanışma ve Bilgilendirme Etkinliği` kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne kayıt olan öğrencilere Odamızı tanıtmak, Şube etkinliklerini ve EMO-Genç yapısını açıklamak amacıyla Mühendislik Fakültesinde EMO-Genç Standı açıldı. Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerine, EMO örgütlülüğü, EMO Antalya Şubesi etkinlikleri hakkında bilgi verilirken EMO-Genç’in yapısı, amacı, gerçekleştirdiği etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulunuldu ve EMO-Genç’e üye olmaları sağlandı.

EMO MANAVGAT VE ALANYA İLÇE TEMSİLCİLİKLERİNDE SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 09.09.2016

    

SMM üyelerimizin genelde ve kendi yerellerinde yaşadıkları sorunların derlenmesi, Oda ve Şube faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılması ve 2017 En Az Ücret Tanımlarının belirlenmesine yönelik olarak planlanan SMM Üye toplantıları EMO Manavgat ve Alanya ilçe Temsilciliklerinde 08 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA “ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİM” SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR 08.09.2016

    

Şubemiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 03-04-05-06-07-08 Ekim 2016 tarihlerinde “Enerji Nakil Hatları (36 KV’a kadar) Proje Eğitim” semineri düzenlenecektir.Seminerlere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapmaları gerekmektedir.

TMMOB ANTALYA İKK TOPLANDI 06.09.2016

    

Başkanlığını Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Vahap TUNCER’in ve Başkan Yardımcılığını da EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban TAT’ın yaptığı TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, 19 Eylül Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları dayanışma günü kutlamaları ve genel değerlendirme gündemleriyle Antalya İKK bileşenlerinin katılımıyla 06 Eylül 2016 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 03.09.2016

    

MİSEM Kapsamında Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Eğitimi 01-02 Eylül 2016 tarihleri arasında Şubemizde gerçekleştirildi. Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği kapsamında Güç Dağıtım Tesisatı, Kısa Devre Hesaplamaları, Gerilim Düşümü Hesapları, Yedek Güç Sistemleri, kuvvet, aydınlatma, reaktif güç kompanzasyonu tesisleri, koruma, haberleşme, yangın algılama, güvenlik ve benzeri sistemlerin teknik gereksinimlere uygun projelendirilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Eğitimi MİSEM eğitmeni Ali GÜNDÜZ’ün anlatımıyla gerçekleştirildi.

ÖLÜDENİZ-MARMARİS-DALYAN TURU DÜZENLENDİ 31.08.2016

    

Şubemiz Sosyal etkinlikleri çerçevesinde, 27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde üyelerimiz ve ailelerinin katıldığı 90 kişilik grupla Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Marmaris, Dalyan, İztuzu Plajı, Saklıkent Kanyon’unu kapsayan keyifli bir gezi düzenlendi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN... 29.08.2016

    

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.

ŞUBEMİZDE TRAFO MERKEZLERİ TASARIMI (36KV`A KADAR) EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 24.08.2016

    

MİSEM kapsamında `Trafo Merkezleri(36 KV` a Kadar) Tasarımı Eğitimi` 22-23 Ağustos 2016 tarihlerinde 21 üyemizin katılımıyla Şubemizde düzenlendi.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.08.2016

    

MİSEM Kapsamında `Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi` 19-20 Ağustos 2016 tarihlerinde 26 üyemizin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 03.08.2016

    

MİSEM Kapsamında `Elektrik SMM Eğitimi` 01-03 Ağustos 2016 tarihlerinde Şubemizde gerçekleştirildi. Yeni SMM üyelerimizin meslek yaşamlarının yeni döneminde mümkün olduğunca bilgilendirilmesinin amaçlandığı eğitim, MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN tarafından verildi

ŞUBE TEKNİK MÜDÜRÜMÜZ NİYAZİ İL, TRT ANTALYA RADYOSU`NA KONUK OLDU 14.07.2016

    

Şube Teknik Müdürümüz Niyazi İL, 14.07.2016 tarihinde TRT Antalya Radyosu canlı yayın konuğu oldu, klimaların etkin kullanımı ve enerji tasarrufu konularında görüşlerini paylaştı. Yaz sıcaklarının etkisini fazlasıyla gösterdiği bu günlerde, iklimlendirme cihazlarının pazardaki çeşitliliği karşısında, özellikle klima alırken dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirmede bulundu. Klimaların montajının doğru yapılmasının ve rutin bakımlara özen gösterilmesinin, iklimlendirme üzerindeki olumlu etkisine değindi. Ayrıca, hayatımızın vazgeçilmesi haline getirdiğimiz elektrikli cihazların sayı ve çeşitliliğinin artması ile birlikte, enerjiye olan ihtiyacımızın da her geçen gün arttığını belirten İL, elektrik kullanımında ev ve ofislerdeki alışkanlıklarımızda çok küçük değişiklikler yaparak, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanabileceğini vurguladı.

KARADENİZ, BATUM (GÜRCİSTAN) VE ANADOLU TURU DÜZENLENDİ 13.07.2016

    

Şubemiz sosyal etkinlikler çerçevesinde, 1-9 Temmuz 2016 tarihleri arasında üyelerimiz ve ailelerinin katıldığı bir grupla Sinop`tan başlayarak Karadeniz kentleri, Batum (Gürcistan) ve Anadolu turu yapıldı.

GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 11.07.2016

    

Şubemizde geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni, Ramazan Bayramının son gününde (07.07.2016), üyelerimizin katılımıyla Şube binamızda gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Saymanı Murat SÖNMEZ, açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini vurgulayarak, bayramlaşmaya katılan tüm üyelerimizin bayramını kutladı. Daha sonra söz alan üyeler de, nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu ve bayramlaşmanın ardından etkinik sona erdi.

13293 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ HASAN DEVECİ VEFAT ETTİ 09.07.2016

    

Üyemiz Hasan DEVECİ 25 Haziran 2016 tarihinde Hakk`ın rahmetine kavuşmuştur. 1955 yılında Elmalı`da doğan Hasan DEVECİ, 1985 yılında Almanya- Wiesbedan Üniversitesi Elektroteknik Mühendisliği Fakültesi`nden mezun oldu. 1985 yılında TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’na üye olan ve uzun yıllar serbest olarak faaliyet gösteren DEVECİ`nin cenazesi, 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Antalya ili Elmalı İlçesi Eymir Köyü`nde defnedildi. Merhuma Allah`tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve mühendislik camiasına başsağlığı dileriz.

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 21.06.2016

    

Isparta İl Temsilciliğimizde MİSEM kapsamında düzenlenen `YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi` 21 Üyemizin katılımıyla 16-18 Haziran 2016 tarihleri arasında, Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN‘in anlatımıyla gerçekleştirildi. Eğitimde, TMMOB, EMO, MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri, Mühendislik Ve Etik, Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları, Yönetmelikler, Standartlar, Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklamalar, Güç, Ölçü ve Koruma Transformatörleri, Dağıtım Şebekelerinde Koruma, Kompanzasyon ve Harmonikler, Manevralar ve Elektrik Tesislerinde Güvenlik konularına yer verildi.

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 16.06.2016

    

15 Haziran 2016 Çarşamba günü, EMO Isparta Temsilciliğimiz`de; `TN mi? TT mi? Elektrik Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar` isimli teknik seminer Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN`in sunumuyla gerçekleştirildi. EMO Isparta Temsilcimiz Güner MERDAN`ın da katıldığı seminerde Topraklama ölçümlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, Arıza Akım Hesapları, TN ve TT sistemleri arasındaki farklar, TN ve TT sistemlerinde arıza akımı hesapları ve TN sistemin güvenli oluşunun bilimsel kanıtı, TT sistemindeki güvenlik açığından kaynaklanan emsal teşkil eden dava dosyası, YG sistemlerinde güvenlik doğrultusunda doğru topraklama yöntemleri ve hesapları gibi konu başlıklarına değinildi.Seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ`NDE TOPLANTI 11.06.2016

    

Şubemiz ile Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya İl Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı ortak toplantı 07 Haziran 2016 tarihinde Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Antalya İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.Toplantıya ilişkin detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞABAN TAT, `TARIMIN BAŞKENTİNDEN` ADLI PROGRAMA KONUK OLDU 10.06.2016

    

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, 09.06.2016 tarihinde Kanal VTV`de yayınlanan `Tarımın Başkentinden` adlı programa konuk oldu. Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkan Yardımcısı Uğur Burhan YILDIRIM ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap TUNCER`in de konuk olduğu programda, Çevre, Tarım ve Enerji`nin İlişkisi birlikte değerlendirildi. Programda, Yerli ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımına önem verilmesi gerektiğini vurgulayan TAT, uzun vadeli düşünüldüğünde yenilenebilir enerji alanında yapılacak yatırımlar ile, sonsuz enerji kaynağı olan Güneş`in bilinçli kullanıldığında, bir ömür sınırı olmadan verimli bir enerji kaynağı olabileceğini belirtti.

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ VE BATUM TURU 09.06.2016

    

1 Temmuz 2016 Cuma akşamı Antalya`dan başlayacak olan tur Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas ve Kayseri gezilerinden sonra 8 Temmuz`da Antalya`ya varış ile tamamlanacaktır. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılacak üyelerimizin 14 Haziran Salı günü mesai bitimine kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK TESİSATI KONTROL VE UYGUNLUK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 06.06.2016

    

Şubemiz ve Testone Teknoloji Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. firması işbirliği ile 04 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 13:00`da Şubemiz seminer salonunda “Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı Kontrol ve Uygunluk (Uygulamalı)“ konulu seminer 40 üyemizin katılımı ile düzenlendi.

 

Çok Okunanlar


SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA “ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİM” SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR

ÖLÜDENİZ-MARMARİS-DALYAN TURU DÜZENLENDİ

EMO MANAVGAT VE ALANYA İLÇE TEMSİLCİLİKLERİNDE SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB ANTALYA İKK TOPLANDI

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE EMO-GENÇ STANDI AÇILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2016 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri