MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 82  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜYELERİMİZLE KONSER ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYORUZ! «Yeni» 19.08.2019

    

Şubemiz Sosyal ve Kültürel Etkinlikleri kapsamında 23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 21:00`da Antalya Sahne-Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu`nda gerçekleştirilecek olan Musa Eroğlu, Güler Duman ve Yediveren Orkestrası`nın `Sazımızla Sözümüzle` adlı konseri için üyelerimize özel indirimli bilet fiyatı 30 TL/kişi dir. Bilet almak isteyen üyelerimizin Şubemizle iletişime geçmeleri rica olunur.

ŞUBEMİZDE BAYRAMLAŞMA MERASİMİ YAPILDI 16.08.2019

    

EMO Antalya Şubesinin gelenekselleşen bayramlaşma merasimi, Kurban Bayramının son günü olan 14 Ağustos 2019 tarihinde şube yönetim kurulu üyelerimiz, şube personelimiz ve üyelerimizin katılımıyla hizmet binamızda gerçekleşti. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, yaptığı konuşmasında bayramının ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak tüm üyelerimizin bayramını kutladı. Daha sonra söz alan üyeler de nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu. Sohbet ve bayramlaşmanın ardından etkinlik sona erdi.

EGE İNCİLERİ GEZİSİ PLANLANMIŞTIR! 07.08.2019

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında Ege İncileri Gezisi planlanmıştır. 29 Ağustos Perşembe gecesi Antalya`dan başlayacak olan gezi 1 Eylül 2019 Pazar akşamı Antalya`da sonlanacaktır. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılacak üyelerimizin 15 Ağustos 2019 Perşembe gününe kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ODAMIZ 36023 SİCİL NO`LU ÜYESİ CİHAN BAŞTÜRK VEFAT ETMİŞTİR 05.08.2019

    

36023 sicil numaralı üyemiz CİHAN BAŞTÜRK 04 Ağustos 2019 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ŞABAN TAT’IN YENİLENEBİLİR ENERJİ KULLANIMI HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI KANAL V HABER’DE AKTARILDI 02.08.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban TAT, giderek artan enerji ihtiyacına karşın fosil yakıtların hızla azaldığını ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelimin artması gerektiği konularında görüşlerini Kanal V Haber’de kamuoyuna aktardı. Yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artmasıyla enerjide dışa bağımlılığın kolaylıkla azalacağına dikkat çeken Tat, evlerin çatılarında GES santrallerinin artması gerektiğini dile getirdi. Tat’ın değerlendirmelerini yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

UÇANSU GEZİSİ DÜZENLENDİ 29.07.2019

    

28 Temmuz 2019 Pazar günü, yaklaşık 60 kişinin katılımıyla, Antalya’nın en yüksek şelalesi olan Serik ilçesi Gebiz beldesine bağlı Kozan Köyü sınırlarında bulunan Gebiz Uçansu Şelalesine düzenlenen gezide üyelerimizle bir araya geldik. Toroslardan gelerek yeşillikler içine dökülen Uçansu şelalesinde ve Kral Havuzu`nda görsel bir şölen yaşadık. Yeşilin her tonunun bulunduğu muhteşem manzara eşliğinde yapılan doğa yürüyüşü ve çeşitli aktiviteler ile aynı gün etkinlik tamamlandı.

YEKSEM 2019 YÜRÜTME KURULU 8.TOPLANTISI YAPILDI 29.07.2019

    

X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM 2019) Yürütme Kurulu 8. Toplantısını 26 Temmuz 2019 Cuma günü Şube Hizmet Binamızda gerçekleştirdi. Toplantıda, sempozyum çalışmaları hakkında genel değerlendirmenin yapılmasından sonra, panel konu başlıkları ve çağrılı konuşmacı önerileri ile ilgili karşılıklı görüşler paylaşıldı. Yürütme Kurulu üyelerinin dilek ve önerileri ile toplantı sonlandırıldı.

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.07.2019

    

Şubemizde 17-20 Temmuz 2019 tarihlerinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi` düzenlendi. Üyelerimiz, TMMOB üyeleri ve farklı meslek gruplarından katılımcıların katıldığı eğitim, Avukat İlker EVREN ve Elektrik Mühendisi Latife Şimşek BAYSAL’ın anlatımıyla gerçekleştirildi.

ATSO 24.GRUP MESLEK KOMİTESİ`NE ZİYARET 16.07.2019

    

10.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi’ne yönelik olarak Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Şaban TAT, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi Başkanı Ayhan ÇAKIR’ı ve komite üyelerini 10 Temmuz 2019 tarihinde ziyaret etti. Ziyarette sempozyum içeriği ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılarak destek talep edildi.

ŞUBEMİZDE ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 06.07.2019

    

MİSEM kapsamında Enerji Nakil Hatları (36 KV’a kadar) Proje Eğitimi 01-06 Temmuz 2019 tarihlerinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM Eğitmeni Ahmet ŞAFAK‘ın sunumu ile gerçekleştirilen eğitimde, proje yapım ve kontrollük işlerinde görev alacak üyelerimize yüksek gerilim ENH (36 kV`a kadar) Swallow iletkenli projelendirmede yardımcı olacak konular teorik ve ağırlıklı olarak pratik olarak ele alındı.

`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM` SEMİNERİ ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 01.07.2019

    

Şubemiz ve Perspektif Akademi firması işbirliği ile 29 Haziran 2019 Cumartesi günü `Şiddetsiz İletişimi` konulu kişisel gelişim semineri Şubemiz seminer salonunda düzenlendi. Kadın Mühendisler Komisyonu`nun organizasyonuyla düzenlenen seminerin açılış konuşması, komisyon başkanı üyemiz Ülkü KARABACAK’ın yaptığı ve Psikolojik Danışman Erdem ÖZ’ün sunduğu seminer üyelerimiz tarafından ilgiyle izlendi.

ÜYELERİMİZLE DEMRE ÜÇAĞIZ’DA MAVİ YOLCULUKDA BULUŞTUK 01.07.2019

    

30 Haziran 2019 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla Antalya`ya 170 km olan Demre Üçağız Köyü’ nden başlayan Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağara, Gökkaya Koyu, Burç Koyu ve Simena (Kale Köyü) tarihi kalıntılar ve doğal güzelliklerin arasında yapılan yat turunda bir araya geldik. Gezinti, koylarda verilen yüzme ve dinlenme molası ile eğlenceli saatlerin yaşandığı mavi yolculuk tamamlandı.

YEKSEM YÜRÜTME KURULU 7.TOPLANTISI YAPILDI 28.06.2019

    

X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM 2019) Yürütme Kurulu 7. Toplantısını 27 Haziran 2019 Perşembe günü Şube Hizmet Binamızda gerçekleştirdi. Toplantıda, sempozyum çalışmaları hakkında genel değerlendirmenin yapılmasından sonra, panel konu başlıkları ve çağrılı konuşmacı önerileri ile ilgili karşılıklı görüşler paylaşıldı. Yürütme Kurulu üyelerinin dilek ve önerileri ile toplantı sonlandırıldı.

YAPI VE TESİSLERDE YILDIRIMDAN KORUNMA VE AG PARAFUDR TASARIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 24.06.2019

    

Şubemiz ve Yıldırımdan Korunma Merkezi (Yılkomer) iş birliği ile 22 Haziran 2019 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonunda “IEC 62305 Standartı Kapsamında Yapı ve Tesislerde Yıldırımdan Korunma ve AG Parafudr Tasarımı” konulu teknik seminer düzenlendi. Açılış konuşması, Şube Teknik Müdürümüz Niyazi İL tarafından yapılan seminerde katılımcılara yıldırımın oluşumu ve korunma yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Örnek dış yıldırımlık hesapları ve AG parafudr sistemleri hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı seminer soru cevap bölümünün ardından tamamlandı.

YEKSEM 2019 BİLDİRİ SON GÖNDERİM TARİHİ 05 AĞUSTOS 2019’A UZATILDI! 21.06.2019

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO Antalya Şubemiz tarafından12-14 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya`da Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi`nde gerçekleştirilecek olan X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi`ne bildiri gönderme son tarihi, gelen yoğun talep üzerine 05 Ağustos 2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

MAVİ YOLCULUK`DA BULUŞALIM! 20.06.2019

    

30 Haziran 2019 Pazar günü Antalya`nın batısında Finike ile Kaş ilçeleri arasında yer alan ve muhteşem doğasıyla kendine hayran bırakan Antalya`ya yaklaşık 170 km mesafedeki Demre ilçesi Çayağzı bölgesinden Kekova tekne turu düzenlenecektir. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılmak isteyen üyelerimizin 27 Haziran 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ:`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM` 19.06.2019

    

Şubemiz ve Perspektif Akademi firması iş birliği ile 29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat: 13.30`da Şubemiz seminer salonunda `Şiddetsiz İletişim` konulu kişisel gelişim semineri verilecektir. Seminere tüm üyelerimiz davetlidir.

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN... 15.06.2019

    

Varlıklarıyla bize güç veren ve
her daim yolumuzu aydınlatan
tüm babalarımızın
BABALAR GÜNÜ`nü Kutlarız...

EMO Antalya Şubesi
13. Dönem Yönetim Kurulu

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 15.06.2019

    

MİSEM kapsamında YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 12-14 Haziran 2019 tarihleri arasında Şubemizde düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN`ın anlatımıyla gerçekleştirilen eğitimin ikinci gününde Şubemiz YG Laboratuvarında katılımcılara YG malzemeleri ve manevralar hakkında pratik eğitim verildi. Eğitimin son günü Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne ve TEİAŞ 19.Bölge Müdürlüğü`ne ait Serbest Bölge Trafo Merkezi`ne düzenlenen teknik gezi ile 3 günlük eğitim tamamlandı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YEMİN TÖRENİNE KATILDIK 14.06.2019

    

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2018-2019 yılı mezunları Mühendislik Yemin Töreni 13 Haziran 2019 günü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.Şubemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban TAT öğrencileri tebrik edip, meslek hayatlarında başarılar diledi ve dereceye giren öğrencilere ödüllerini sundu. EMO Antalya Şubesi olarak mezun olan meslektaşlarımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.

 


ŞABAN TAT’IN YENİLENEBİLİR ENERJİ KULLANIMI HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI KANAL V HABER’DE AKTARILDI

02.08.2019
 


Çok Okunanlar


EGE İNCİLERİ GEZİSİ PLANLANMIŞTIR!

ODAMIZ 36023 SİCİL NO`LU ÜYESİ CİHAN BAŞTÜRK VEFAT ETMİŞTİR

UÇANSU GEZİSİ DÜZENLENDİ

YEKSEM 2019 YÜRÜTME KURULU 8.TOPLANTISI YAPILDI

ŞABAN TAT’IN YENİLENEBİLİR ENERJİ KULLANIMI HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI KANAL V HABER’DE AKTARILDI

ŞUBEMİZDE BAYRAMLAŞMA MERASİMİ YAPILDI

ÜYELERİMİZLE KONSER ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYORUZ!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri