MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 52  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.`DE TOPLANTI DÜZENLENDİ «Yeni» 26.05.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Şube SMM Komisyonu Üyelerimizin ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Müşteriler Direktörlüğü personelinin katıldığı ortak toplantı 24 Mayıs 2017 tarihinde Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Antalya İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi. İki kurum arasında koordinasyonun daha da geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen ortak toplantıda, serbest çalışan üyelerimiz tarafından üretilen mühendislik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması, eğitim çalışmaları, Oda üyelerinin haklarının korunmasına yönelik çalışmalar ile abonelik işlemleri sırasında yapılan tesisat kontrolleri ve kabul işlemleri ile enerji müsaadeleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

ŞUBEMİZDE OLAĞAN DENETLEME GERÇEKLEŞTİ 18.05.2017

    

45. Dönem Denetleme Kurulu 17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde olağan 3. denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi. Şubemizin denetlemesi başarıyla tamamlandı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ EMO-GENÇ MEZUNİYET YEMEĞİ DÜZENLENDİ 15.05.2017

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu`nun desteği ile Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine 13.05.2017 tarihinde mezuniyet yemeği düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi EMO-Genç Başkanı Ömer YILMAZ`ın yaptığı kısa açılış konuşmasının ardından, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN ve Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı üyemiz Prof.Dr. Şükrü ÖZEN, öğrencilerimize hitap ettiler. Konuşmalarında, Odaya kayıt olmanın önemine vurgu yaptılar ve tavsiyelerde bulundular.Konuşmaların ardından birlikte eğlenildi. Bugünün EMO-Genç`i; yarının mühendisi olacak tüm meslektaşlarımıza başarılı birer iş hayatı kazanmalarını, mesleğimize ve etik değerlerimize her zaman sahip çıkmalarını dileriz.

ALANYA VE MANAVGAT İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ DENETLEMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 12.05.2017

    

5 Mayıs 2017 tarihinde EMO Alanya ve 11 Mayıs 2017 tarihinde de EMO Manavgat İlçe Temsilciliklerimiz’in olağan denetlemesi, Şube Denetleme Kurulu üyeleri Ertuğrul Gazi ÜNAL ve Suat KAŞ`ın yanı sıra Şube Müdürümüz İbrahim SEYDAN ve Şube Teknik Müdürümüz Niyazi İL`in katılımı ile gerçekleştirildi. Temsilciliklerimizin idari ve mali çalışmalarının kontrol edildiği denetleme esnasında, şube çalışanlarımızın yanı sıra Manavgat Temsilcisi Abdullah CENGİZ, Temsilci Yardımcısı Abdullah AYDIN ile Alanya Temsilcisi Umut MİRİOĞLU ve Temsilci Yardımcısı Ali ARAS da hazır bulundular.

2017 YILI MAYIS AYI ETKİNLİK TAKVİMİ 11.05.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 2017 yılı Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan etkinlikler belirlenmiştir. Etkinlik takvimine ve etkinliklerin detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 11.05.2017

    

Şubemiz Biyomedikal Mühendisliği Komisyonu üyeleri komisyon toplantısında bir araya geldiler. 10 Mayıs 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirilen toplantıda, dönem içerisinde yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmede ve üyelerimize yönelik düzenlenmesi düşünülen teknik bilgilendirme semineri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

ÜYELERLE TATİL ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELİNDİ 02.05.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 29 Nisan - 1 Mayıs 2017 tarihleri arasında Trendy Aspendos Beach Otel`de tatil etkinliği düzenlendi. Üyelerimiz ve aileleri yoğun iş temposundan uzaklaşıp eğlenceli ve keyifli bir tatil etkinliğinde bir araya geldiler.

ATSO 24. GRUP MESLEK KOMİTESİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET 29.04.2017

    

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi üyeleri Şube Yönetim Kurulumuzu 26.04.2017 tarihinde ziyaret ettiler. Görüşmede Oda çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, mesleki uygulamalarda kamu yararını, meslektaş haklarını korumak, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı ilgilendiren konularda ve kentle ilgili gelişmelerde meslek odalarıyla birlikte yol almanın önemini vurguladı. Birlikte çalışma ortamı yaratmak için yapılabilecek çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

SEMİNER: ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA` EĞİTİMİ PLANLANMIŞTIR 28.04.2017

    

Şubemizde MİSEM eğitimleri kapsamında, 26-27 Mayıs 2017 tarihlerinde “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama” eğitimi düzenlenecektir. Seminere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize/Temsilciliğimize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

İSG ALANINDAKİ SON DEĞİŞİM VE YENİLİKLER SEMİNERİ YAPILDI 23.04.2017

    

Açılışını Şube Yönetim Kurulu üyesi Ferhat YAMAK’ ın yaptığı ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Elektrik Mühendisi Soner ÖRS’ ün sunumuyla “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Son Değişim ve Yenilikler” konulu seminer 22 Nisan 2017 Cumartesi günü şube binamızda gerçekleştirildi. 46 üyemizin katıldığı seminerde, 6331 sayılı kanunun getirdiği yükümlülükler, İSG kanunda son değişim ve yenilikler, temel iş sağlığı ve iş güvenliği ana başlığı altında çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası sebepleri, hukuki sonuçları ve çalışma mevzuatı ve iş güvenliğini sağlamada alınması gereken önlemler ile ilgili bilgiler verildi.

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.04.2017

    

YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi, 18 üyemizin katılımıyla 17-19 Nisan 2017 tarihlerinde, MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN’ın anlatımıyla şubemizde gerçekleştirildi. Seminerin ikinci gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan YG laboratuvarında uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Eğitimin son gününde ise öğleden sonraki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne ve işyeri temsilcimiz Onur BIYIKLI`nın anlatımlarıyla da TEİAŞ 19.Bölge Müdürlüğü`ne ait Akorsan Trafo Merkezi`ne düzenlenen teknik gezi ile yapılan pratik eğitimin ardından 3 günlük eğitim tamamlandı.

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK AKSAMLARIN TEMİZLİĞİ VE KORUNMASI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİDİ 17.04.2017

    

Şubemiz ve Clean XL Endüstriyel Bakım ve Koruma Kimyasalları firması ortak organizasyonuyla gerçekleştirilen “Elektrik ve Elektronik Aksamların Temizliği ve Korunması” konulu seminer 32 üyemizin katılımıyla 15 Nisan 2017 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonu`nda düzenlendi. Seminerde, elektrik ve elektronik sistemlerde oluşabilecek risklerin azaltılması yönünde yardımcı ürünler ile temizliğin yapılmasının önemine değinildi.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 13.04.2017

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 11-13 Nisan 2017 tarihleri arasında EMO Antalya Şubesi Hizmet Binası’nda 24 üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitmen Elektrik Yüksek Mühendisi Taner İRİZ‘in sunumu, Misem Eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN ve EMO Antalya Şube Teknik Görevlisi M.Burak DEMİR`in katkıları ile gerçekleştirdiğimiz eğitim 3 gün süreyle devam etti.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ VE ENERJİ YÖNETİCİLİĞİ SEMİNERİ 10.04.2017

    

Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat YAMAK’ın yaptığı “Enerji Kimlik Belgesi ve Enerji Yöneticiliği” semineri 08 Nisan 2017 Cumartesi günü Şubemizde gerçekleştirildi. Elektrik Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY’un sunduğu ve 48 üyemizin katıldığı seminerde; enerji verimliliği ve enerji tasarrufu kavramlarına değinerek, enerji yöneticiliği ve enerji verimliliği ile ilgili yasal mevzuatlara ilişkin bilgiler aktaran KOCASOY; enerji kimlik belgesi ve uygulaması zorunlu binalar, enerji yöneticiliği konularında ayrıntılı bilgiler verdi.

MESLEK ODALARI ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR 07.04.2017

    

Bu yıl 26. kez düzenlenecek olan ve Meslek Odaları arasındaki dayanışmayı güçlendirmek amacıyla düzenlenen Geleneksel Antalya Meslek Odaları arası Halı Saha Futbol Turnuvası 10 Nisan 2017 tarihinde başlıyor. EMO-1, EMO-2 ve EMO Master takımlarımızın katılacağı turnuva bu yıl Park Antalya Spor Tesislerinde düzenlenecek. Geçen yılın turnuva şampiyonu olan EMO-2 takımımız ile İnşaat Master takımı arasındaki süper kupa açılış maçı ile başlayacak olan turnuva fikstürüne yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

2017 YILI NİSAN AYI ETKİNLİK TAKVİMİ 03.04.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 2017 yılı Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan etkinlikler belirlenmiştir. Etkinlik takvimine ve etkinliklerin detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE “KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER” BAŞLIKLI SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.03.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in Şube çalışmaları ve Şubemiz tarafından 03-04-05 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan 9. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu hakkında kısa bir bilgilendirme konuşmasından sonra, “Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreler” konulu seminer Elektrik Mühendisi Ethem GÜNER tarafından katılımcılara aktarıldı. Bir gün öncesi EMO Isparta Temsilciliğimiz`de düzenlenen ardından da Şubemiz seminer salonunda 25.03.2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen ve 52 üyemizin katıldığı seminerde, kompanzasyon problemleri ve çözüm önerileri ile birlikte Harmonikler ve zararları, Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreli sistemlerin tesislere sağladığı faydalar anlatıldı.Seminer soru-cevap bölümü ile sona erdi.

KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER SEMİNERİ ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.03.2017

    

EMO Isparta Temsilciliğimiz’de 24.03.2017 Cuma günü “Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreler” konulu seminer düzenlendi.Elektrik Mühendisi Ethem GÜNER tarafından sunulan seminerde; kompanzasyon uygulamaları ve çözümleri, Harmonik Filtre Sistemleri konuları katılımcılara soru ve cevaplarla aktarıldı.

WIN EURASIA 2017 FUARI TEKNİK GEZİSİ DÜZENLENDİ 20.03.2017

    

16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilen, endüstri ve otomasyon dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan WIN EURASIA 24. ENDÜSTRİYEL OTOMASYON FUARI`na 18 Mart cumartesi günü, üyelerimizin yanı sıra, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi EMO-Genç üyelerimizin yoğun katılımı ile yaklaşık 150 kişilik bir grupla teknik gezi düzenlendi. Üyelerimizin fuar alanında birçok projenin uygulamasını görme olanağı bulduğu ve otomasyon hakkında son gelişmeleri takip edebildiği gezimiz; 20 Mart pazar sabahı Isparta ve Antalya`ya geri dönüş ile son buldu.

BİNA ZAYIF AKIM TESİSATI, YANGIN ALGILAMA VE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 18.03.2017

    

Yapı denetim sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik “Bina Zayıf Akım Tesisatı, Yangın Algılama ve Kamera Güvenlik Sistemleri” konulu bilgilendirme semineri, 18 Mart 2017 Cumartesi günü, üyelerimizden Rüştü BEKDİKHAN, Suat KAŞ ve Alper GÜL’ün ortak sunumlarıyla Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. Zayıf Akım Tesisatının kapsamı, mevzuattaki yeri, Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğin önemi gibi konularda bilgilendirmenin yapıldığı etkinlik, soru cevap bölümünün ardından tamamlandı.

 

Çok Okunanlar


SEMİNER: ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA` EĞİTİMİ PLANLANMIŞTIR

2017 YILI MAYIS AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ EMO-GENÇ MEZUNİYET YEMEĞİ DÜZENLENDİ

ÜYELERLE TATİL ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELİNDİ

ATSO 24. GRUP MESLEK KOMİTESİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

ŞUBEMİZDE OLAĞAN DENETLEME GERÇEKLEŞTİ

ALANYA VE MANAVGAT İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ DENETLEMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.`DE TOPLANTI DÜZENLENDİ

EKB OLMAZSA OLMAZ (HİLAL-24.05.2017)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri