MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 18

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 54  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YAPEX 2017 FUARINA KATILDIK 20.11.2017

    

15-18 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya Expo Center’da bu yıl 25.si düzenlenen Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı-YAPEX 2017’de, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak standımızla yer aldık. YAPEX fuarına sektörden firmalar, kurum ve kuruluşlar ile çok sayıda il-ilçe belediyesi katılım gösterdi. 4 gün süren fuar boyunca, fuarı ziyarete gelen vatandaşlar ile odamız ve diğer meslek odalarından üyelerle bir araya gelindi. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Başkan Yardımcımız Şaban TAT ve Yönetim Kurulu Üyemiz N. Ozan YOLCULAR da, standımızı ziyaret eden üyelerimize dönem çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular.

DİZEL GENERATÖR VE EKİPMANLARI SEÇİM KRİTERLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 19.11.2017

    

Açılış konuşması Şube Yönetim Kurulu üyemiz Erol YALÇIN tarafından yapılan “Dizel Generatör ve Ekipmanları Seçim Kriterleri” konulu teknik seminer 18 Kasım 2017 Cumartesi günü, MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN’ın sunumuyla şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi.

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ`NİN ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENDİ 18.11.2017

    

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan `Bilirkişilik Yönetmeliği` çerçevesinde Şubemizde MİSEM KAPSAMINDA 15-18 Kasım 2017 tarihlerinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi`nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

ASANSÖR VE ELEKTROMEKANİK TAŞIYICILAR KOMİSYONU TOPLANDI 18.11.2017

    

Şubemiz Asansör ve Elektromekanik Taşıyıcılar Komisyonu üyeleri, 17 Kasım 2017 tarihinde komisyon toplantısında bir araya geldiler. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN’in de katılımı ile Şubemizde gerçekleştirilen toplantıda, gerçekleştirilen dönem etkinliklerinin ve sektörümüzdeki son gelişmelerin genel bir değerlendirmesi yapıldı ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

ÜYE İŞ YERİ ZİYARETİ YAPILDI 17.11.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN ve Başkan Yardımcımız Şaban TAT, bu sene iş yerini açıp SMM olarak çalışmaya başlayan Halil İbrahim TUĞ`u 16.11.2017 tarihinde Korkuteli ilçesinde bulunan ofisinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Üyemize, Oda çalışmaları hakkında bilgi verilerek dönem içerisinde gerekleştirilecek etkinliklerimize katılım sağlanması konusunda ricada bulunuldu.

SMM ÜYE ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.11.2017

    

16 Kasım 2017 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN ve Başkan Yardımcımız Şaban TAT, Antalya İli Elmalı İlçesinde SMM olarak faaliyet gösteren üyemiz Adil KAÇAR’a iş yerlerinde ziyarette bulundu. Şube çalışmaları ve dönem içerisinde planlanan etkinlikler ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığı ziyaret esnasında meslek alanlarımız ve SMM üye çalışmaları ile ilgili de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten ötürü çok memnun olduğunu dile getiren Kaçar, Şube Yönetim Kurulumuza başarılı çalışmalarının devamı dileklerinde bulundu.

BOLU-YEDİGÖLLER-ABANT GEZİSİ DÜZENLENDİ 13.11.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri çerçevesinde 10-12 Kasım 2017 tarihleri arasında üyelerimiz ve ailelerinin katıldığı yaklaşık 50 kişilik bir grupla, Bolu-Yedigöller-Abant Gezisi gerçekleştirilmiştir. Gezinin detaylarına ve fotoğraflarına yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 11.11.2017

    

MİSEM kapsamında Enerji Nakil Hatları (36 KV’a kadar) Proje Eğitimi 06-11 Kasım 2017 tarihlerinde 11 üyemizin katılımı ile Şubemizde düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Tayyibe ACET‘in sunumu ile gerçekleştirilen eğitimde, proje yapım ve kontrollük işlerinde görev alacak Elektrik ve Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimize yüksek gerilim ENH (36 kV`a kadar) Swallow iletkenli projelendirme işinde her konuda yardımcı olacak konular teorik ve ağırlıkla pratik olarak ele alındı.

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ`NİN İKİNCİSİ DÜZENLENDİ 02.11.2017

    

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan `Bilirkişilik Yönetmeliği` çerçevesinde Şubemizde MİSEM KAPSAMINDA 28 Ekim - 1 Kasım 2017 tarihinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi`nin ikincisi gerçekleştirildi. Eğitime üyelerimiz, TMMOB üyeleri ve farklı meslek gruplarından olmak üzere 24 kişi katıldı.

2017 YILI KASIM AYI ETKİNLİK TAKVİMİ 31.10.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 2017 yılı Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan etkinlikler belirlenmiştir. Etkinlik takvimine ve etkinliklerin detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.10.2017

    

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan `Bilirkişilik Yönetmeliği` çerçevesinde Şubemizde MİSEM KAPSAMINDA 24-27 Ekim 2017 tarihinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi`nin ilki gerçekleştirildi.Açılışını Şube Yönetim Kurulu Yazmanımız Çiğdem IŞIKYÜREK`in yaptığı eğitime üyelerimiz, TMMOB üyeleri ve farklı meslek gruplarından olmak üzere 21 kişi katıldı.

MİSEM KAPSAMINDA YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 14.10.2017

    

11-13 Ekim 2017 tarihlerinde Şubemizde Y.G Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN tarafından verilen eğitime 29 üyemiz katıldı.Seminerin ikinci gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan yg laboratuarında uygulamalı eğitim gerçekleştirilirken, eğitimin son gününde ise öğleden sonraki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne düzenlenen teknik gezinin ardından 3 günlük eğitim tamamlandı.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 07.10.2017

    

Şubemizde 04-05-06 Ekim 2017 tarihlerinde Teknik Görevlimiz Elektrik-Elektronik Mühendisi Mehmet Burak DEMİR’ in anlatımıyla Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı eğitimi düzenlendi. Eğitime üyelerimiz ve diğer Oda Üyelerinden toplam 14 kişi katıldı.

TRANSFORMATÖR ÜRETİMİNDE GELİŞEN YENİ TEKNOLOJİLER VE TRANSFORMATÖR BAKIMI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ 07.10.2017

    

Şubemiz ve BETA Transformatör Elektromekanik San. Tic. Ltd. Şti. firması ortak organizasyonuyla “Transformatör Üretiminde Gelişen Yeni Teknolojiler ve Transformatör Bakımı” konulu seminer 110 üyemizin katılımıyla 07 Ekim 2017 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonu`nda düzenlendi.Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında; Şubemizin dönemsel çalışmalarından ve 03-05 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi hakkında da bilgilendirmede bulunarak, üyelerimizi sempozyuma davet etti.

ŞUBEMİZDE ASANSÖR SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 30.09.2017

    

Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında Asansör SMM Eğitimi, MİSEM Eğitmeni üyemiz İbrahim KÜCÜ`nün anlatımıyla 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Şubemizde düzenlendi. 13 üyemizin katıldığı eğitimin açılış konuşması, Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ferhat YAMAK tarafından yapıldı.

ŞUBEMİZDE OLAĞAN DENETLEMESİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ! 30.09.2017

    

Şubemizin 45. Dönem 4. Olağan Denetlemesi, 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Başarıyla tamamlanan denetleme süresinde Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve personelimiz hazır bulundular.

ŞUBEMİZDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ DÜZENLENDİ! 23.09.2017

    

MİSEM Kapsamında Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimleri, 18-20 ve 21-23 Eylül 2017 tarihleri arasında şubemizde gerçekleştirildi. Şube Teknik Görevlimiz, Elektrik Elektronik Mühendisi Mehmet Burak DEMİR ‘in sunumuyla gerçekleştirilen eğitimlere toplam 36 Mühendis ve Mimar katıldı. Hem mevzuat hem de binalarda enerji performansı yazılımı olan BEP TR-II kullanımını kapsayan uygulamalı eğitimler, son günlerinde yapılan sınavlarla tamamlandı.

ŞUBEMİZDE PLC TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ! 15.09.2017

    

MİSEM kapsamında PLC Temel Eğitimi, 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Şubemizde gerçekleştirildi. Otomasyon sistemlerinde sıklıkla kullanılan PLC sistemlerini tanıtmak ve temel bilgileri aktarmak amacıyla düzenlenen ve 7 üyemizin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin açılışı, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet AYDIN tarafından yapıldı.

ELEKTRİKÇİLER ODASI ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 14.09.2017

    

Antalya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf ERDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri 14.09.2017 tarihinde Şube Yönetim Kurulumuza ziyarette bulundular. Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Başkan Yardımcısı Şaban TAT, Sayman Murat SÖNMEZ ve Yönetim Kurulu Üyesi Aslıhan VURAL`ın hazır bulunduğu ziyarette, meslek alanlarımız ve mühendislik mesleğinin sorunlarının yanı sıra, üretim ve proje çalışmalarında ara eleman eksikliği ve istihdamı konusunda yaşanılan sorunlar ile mesleğin icrası sırasında her iki Odanın yaşadığı sorunlar ve çözümleri, ortak çalışma alanlarının yaratılması görüşülmüş, daha sık bir araya gelerek işbirliği ile çalışılması amacıyla karşılıklı iyi niyet ortaya konulmuştur.

56855 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ RAMAZAN YILDIRIM VEFAT ETTİ 09.09.2017

    

56855 sicil numaralı üyemiz Ramazan YILDIRIM 09 EYLÜL 2017 tarihinde trafik kazası sonucunda yaşamını yitirmiştir.1991 Antalya ili Aksu ilçesi doğumlu olan Ramazan YILDIRIM, 2014 yılında Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Aynı yıl odamıza kayıt olan Ramazan YILDIRIM`ın ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

 


9.YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ-TANITIM VİDEOSU!

11.07.2017
 


Çok Okunanlar


2017 YILI KASIM AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

BOLU-YEDİGÖLLER-ABANT GEZİSİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ`NİN İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

ÜYE İŞ YERİ ZİYARETİ YAPILDI

SMM ÜYE ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“9. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ 03 KASIM 2017 DE BAŞLIYOR”

YAPEX 2017 FUARINA KATILDIK

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ`NİN ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri