MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 52  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZDE “KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER” BAŞLIKLI SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.03.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in Şube çalışmaları ve Şubemiz tarafından 03-04-05 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan 9. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu hakkında kısa bir bilgilendirme konuşmasından sonra, “Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreler” konulu seminer Elektrik Mühendisi Ethem GÜNER tarafından katılımcılara aktarıldı. Bir gün öncesi EMO Isparta Temsilciliğimiz`de düzenlenen ardından da Şubemiz seminer salonunda 25.03.2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen ve 52 üyemizin katıldığı seminerde, kompanzasyon problemleri ve çözüm önerileri ile birlikte Harmonikler ve zararları, Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreli sistemlerin tesislere sağladığı faydalar anlatıldı.Seminer soru-cevap bölümü ile sona erdi.

KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER SEMİNERİ ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.03.2017

    

EMO Isparta Temsilciliğimiz’de 24.03.2017 Cuma günü “Kompanzasyonda Kullanılan Harmonik Filtreler” konulu seminer düzenlendi.Elektrik Mühendisi Ethem GÜNER tarafından sunulan seminerde; kompanzasyon uygulamaları ve çözümleri, Harmonik Filtre Sistemleri konuları katılımcılara soru ve cevaplarla aktarıldı.

WIN EURASIA 2017 FUARI TEKNİK GEZİSİ DÜZENLENDİ 20.03.2017

    

16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilen, endüstri ve otomasyon dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan WIN EURASIA 24. ENDÜSTRİYEL OTOMASYON FUARI`na 18 Mart cumartesi günü, üyelerimizin yanı sıra, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi EMO-Genç üyelerimizin yoğun katılımı ile yaklaşık 150 kişilik bir grupla teknik gezi düzenlendi. Üyelerimizin fuar alanında birçok projenin uygulamasını görme olanağı bulduğu ve otomasyon hakkında son gelişmeleri takip edebildiği gezimiz; 20 Mart pazar sabahı Isparta ve Antalya`ya geri dönüş ile son buldu.

BİNA ZAYIF AKIM TESİSATI, YANGIN ALGILAMA VE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 18.03.2017

    

Yapı denetim sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik “Bina Zayıf Akım Tesisatı, Yangın Algılama ve Kamera Güvenlik Sistemleri” konulu bilgilendirme semineri, 18 Mart 2017 Cumartesi günü, üyelerimizden Rüştü BEKDİKHAN, Suat KAŞ ve Alper GÜL’ün ortak sunumlarıyla Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. Zayıf Akım Tesisatının kapsamı, mevzuattaki yeri, Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğin önemi gibi konularda bilgilendirmenin yapıldığı etkinlik, soru cevap bölümünün ardından tamamlandı.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 16.03.2017

    

MİSEM Kapsamında `Elektrik SMM Eğitimi` 14-16 Mart 2017 tarihleri arasında Şubemizde gerçekleştirildi. Eğitimde; yönetmelikler, 1 kV Altı Tesisler, kompanzasyon ve harmonikler, zayıf akım sistemleri, OG dağıtım sistemleri, elektrik tesislerinde dolaylı dokunmaya karşı koruma ve topraklama konuları Şubemiz MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN`ın sunumu ile gerçekleştirildi. 25 kişinin katıldığı eğitim, Şubemiz OG Laboratuvarındaki pratik uygulamaların ardından tamamlandı.

ÇOCUKLU ÜYELERİMİZLE, ÇOCUK TİYATROSUNDA BULUŞTUK 13.03.2017

    

Çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla, Şubemiz sosyal etkinlikleri çerçevesinde, 12 Mart 2017 Pazar günü saat 13.00`da çocuklu üyelerimizle Karaalioğlu Parkı`nda bir araya geldik ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sahnelenen “Özgürlüğe Kaçış” adlı çocuk tiyatrosunu birlikte izledik.

YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 11.03.2017

    

Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri konusunda katılımcıların asgari yetkinliğe ulaşmasının amaçlandığı MİSEM kapsamında Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri Eğitimi 09-11 Mart 207 tarihlerinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM Eğitmeni Elektronik Mühendisi Alper GÜL tarafından verilen eğitime 18 üyemiz katıldı.

TIBBİ CİHAZLARDA POTANSİYEL DENGELEME VE ELEKTRİKSEL GÜVENLİK KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 11.03.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat YAMAK`ın açılış konuşmasının ardından, Şube Biyomedikal Komisyonu Başkanı İnci BİLGE` de seminer hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. Elektrik ve Elektronik Mühendisi Barbaros EFİLTİ tarafından “Tıbbi Cihazlarda Potansiyel Dengeleme ve Elektriksel Güvenlik” konusu kapsamında teknik bilgiler katılımcılara sunuldu. EFİLTİ, sunumunda biyomedikal sektörü alanında genel bilgiler, biyomedikal mühendisliği ve biyomedikal firmalarının sektördeki faaliyetleriyle alakalı bilgiler de aktardı. Seminere 55 üyemiz katıldı.

ŞUBEMİZDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI (YENİ TASARLANAN BİNA) EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 09.03.2017

    

Şubemiz eğitim çalışmaları çerçevesinde MİSEM Kapsamında Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi 06-07-08 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. MİSEM eğitmeni Elektrik Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY tarafından verilen eğitime 26 SMM üyemiz, 5 SM belgeli Mimar, 2 SİM belgeli İnşaat Mühendisi ve 1 SMM Büro Tescil Belgeli Makine Mühendisi katıldı. Hem mevzuat hem de uygulamalı eğitimle ilgili genel bilgilendirmelerin yapıldığı eğitim, son günü yapılan sınavla tamamlandı.

2017 EMO ANTALYA ŞUBESİ ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI 09.03.2017

    

Şubemiz ve Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciliği işbirliği ile 01-02 Nisan 2017 tarihlerinde `2017 EMO Antalya Şubesi Ödüllü Satranç Turnuvası`yapılması planlanmaktadır. Turnuvaya katılmak isteyen üyelerimizin, 1.derece yakınlarının ve çocuklarının doğum tarihi ve TC kimlik numaraları ile birlikte isimlerini 20 Mart 2017 tarihine kadar Şubemize bildirmeleri rica olunur.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 07.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak; Cumhuriyetle Kazanılmış Çağdaş Haklar ve Özgürlüklerle Birlikte, Yaşamın Her Alanında Başarıyla Yer Almış Kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutluyoruz.Hayatin her alaninda kadin erkek yan yana,omuz omuza, guzellikleri birlikte yasamak dilegiyle.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ 07.03.2017

    

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebi ile Şubemiz’de 06 Mart 2017 Pazartesi günü Hasbiye GÜNATÇI tarafından “Hazzın Erkek Egemen Kurgusuna Karşı Kendimizi Tanıyor Muyuz?” konulu anlatı gerçekleştirildi. Kadın üyeler tarafından büyük ilgi gören etkinliğin açılış konuşması, Şube Yazman Üyemiz Çiğdem IŞIKYÜREK tarafından yapıldı.

2017 YILI MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ 01.03.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 2017 yılı Mart ayı içerisinde yapılması planlanan etkinlikler belirlenmiştir. Etkinlik takvimine ve etkinliklerin detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ÜYELERİMİZLE OLYMPOS TELEFERİK VE ULUPINAR GEZİSİ DÜZENLENDİ 28.02.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri çerçevesinde 26 Şubat 2017 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin katıldığı yaklaşık 150 kişilik bir grupla, Olympos Beydağları Milli Parkı içinden geçerek yaptığımız seyahatten sonra, muhteşem bir dağ manzarası eşliğinde yaptığımız teleferik gezisinin ardından, 2365 metredeki Tahtalı dağı zirvesine vardık. Zirvedeki Antalya manzarasının tadını çıkarıp, zirveden indikten sonra, kaynak suları ile meşhur, doğa ile iç içe bulunan, Antalya’nın Kemer İlçesine bağlı Ulupınar Köyü’ne birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından günübirlik gezimiz tamamlandı.

ŞUBEMİZDE ASANSÖR SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 27.02.2017

    

Meslek İçi Eğitim (MİSEM) kapsamında Şubemizde Asansör SMM Eğitimi gerçekleştirildi. Misem Eğitmeni Elektrik Mühendisi M. Bahadır DEMİR’ in anlatımıyla 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen eğitime 31 üye katıldı.

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE SMM ÜYE TOPLANTISI 24.02.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, SMM Komisyonu Başkanımız ve Şube Denetleme Kurulu Üyelerimiz, 23 Şubat 2017 tarihinde Isparta Temsilciliği SMM üyelerimizle bir araya geldiler. Şube çalışmalarının ve SMM faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı sonunda memnuniyetlerini ifade eden temsilcilik üyelerimiz, Yönetim Kurulumuza başarılı çalışmalarının devamı dileklerine bulundular.

MESLEK ODALARI VE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ 24.02.2017

    

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Ayhan TOPUZ ve yardımcıları ile Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in yanı sıra Çevre, İnşaat, Jeoloji, Makina ve Gıda Mühendisleri Odaları Antalya Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri 23.02.207 tarihinde yemekli toplantıda bir araya geldi. Meslek Odaları ve üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu.

TEMSİLCİLİKLERİN DENETLEMESİ DEVAM EDİYOR 23.02.2017

    

Temsilciliklerimizde TMMOB ve EMO mevzuatı çerçevesinde uygulama birliğinin sağlanması amacı ile, EMO Burdur ve EMO Isparta İl Temsilciliklerimizin de olağan denetlemesi 23.02.2017 tarihinde, Şube Denetleme Kurulu üyeleri Ertuğrul Gazi ÜNAL ve Suat KAŞ tarafından gerçekleştirildi. Denetleme esnasında, Burdur Temsilci Mehmet ÇIĞRI ve Isparta Temsilcisi Güner MERDAN da hazır bulundular.

MEHMET ÇALLIOĞLU`NA TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ 22.02.2017

    

EMO Isparta ve Burdur İl Temsilciliklerimizde Teknik Görevli olarak görev yapan ve bu yıl itibariyle TEİAŞ 7. Bölge Müdürlüğü`nde göreve başlayan üyemiz Mehmet ÇALLIOĞLU`na, Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN tarafından 23.02.2017 tarihinde teşekkür plaketi takdim edildi. Odamıza uzun yıllar verdiği sonsuz emek ve katkıdan ötürü, Tüm EMO ailesi olarak, üyemize teşekkür eder ve yeni görevinde başarılar dileriz.

EMO-GENÇ STAJ BAŞVURUSU 20.02.2017

    

Şubemiz’ in, öğrenci üyelerimize staj yapabilecekleri iş yerleri bulunması ve bu hizmetin kurumsallaştırılması çalışmaları 12. Dönem`de de devam etmektedir. Bu kapsamda konu ile ilgilenen EMO-Genç üyeleri aşağıdaki linkten online olarak başvurabilir veya ekte yer alan staj başvuru formunu doldurarak antalya@emo.org.tr adresine veya 0242-237-6047 faks numarasına iletebilirler.

 

Çok Okunanlar


TIBBİ CİHAZLARDA POTANSİYEL DENGELEME VE ELEKTRİKSEL GÜVENLİK KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

WIN EURASIA 2017 FUARI TEKNİK GEZİSİ DÜZENLENDİ

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ŞUBEMİZDE ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI (YENİ TASARLANAN BİNA) EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

ŞUBEMİZDE “KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER” BAŞLIKLI SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİNA ZAYIF AKIM TESİSATI, YANGIN ALGILAMA VE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

KOMPANZASYONDA KULLANILAN HARMONİK FİLTRELER SEMİNERİ ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri