MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 47  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SEMİNER: ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA` EĞİTİMİ PLANLANMIŞTIR 20.07.2016

    

Şubemizde MİSEM eğitimleri kapsamında, 19-20 Ağustos 2016 tarihlerinde “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama” eğitimi düzenlenecektir. Seminere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize/Temsilciliğimize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

ŞUBE TEKNİK MÜDÜRÜMÜZ NİYAZİ İL, TRT ANTALYA RADYOSU`NA KONUK OLDU 14.07.2016

    

Şube Teknik Müdürümüz Niyazi İL, 14.07.2016 tarihinde TRT Antalya Radyosu canlı yayın konuğu oldu, klimaların etkin kullanımı ve enerji tasarrufu konularında görüşlerini paylaştı. Yaz sıcaklarının etkisini fazlasıyla gösterdiği bu günlerde, iklimlendirme cihazlarının pazardaki çeşitliliği karşısında, özellikle klima alırken dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirmede bulundu. Klimaların montajının doğru yapılmasının ve rutin bakımlara özen gösterilmesinin, iklimlendirme üzerindeki olumlu etkisine değindi. Ayrıca, hayatımızın vazgeçilmesi haline getirdiğimiz elektrikli cihazların sayı ve çeşitliliğinin artması ile birlikte, enerjiye olan ihtiyacımızın da her geçen gün arttığını belirten İL, elektrik kullanımında ev ve ofislerdeki alışkanlıklarımızda çok küçük değişiklikler yaparak, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanabileceğini vurguladı.

KARADENİZ, BATUM (GÜRCİSTAN) VE ANADOLU TURU DÜZENLENDİ 13.07.2016

    

Şubemiz sosyal etkinlikler çerçevesinde, 1-9 Temmuz 2016 tarihleri arasında üyelerimiz ve ailelerinin katıldığı bir grupla Sinop`tan başlayarak Karadeniz kentleri, Batum (Gürcistan) ve Anadolu turu yapıldı.

GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 11.07.2016

    

Şubemizde geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni, Ramazan Bayramının son gününde (07.07.2016), üyelerimizin katılımıyla Şube binamızda gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Saymanı Murat SÖNMEZ, açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini vurgulayarak, bayramlaşmaya katılan tüm üyelerimizin bayramını kutladı. Daha sonra söz alan üyeler de, nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu ve bayramlaşmanın ardından etkinik sona erdi.

13293 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ HASAN DEVECİ VEFAT ETTİ 09.07.2016

    

Üyemiz Hasan DEVECİ 25 Haziran 2016 tarihinde Hakk`ın rahmetine kavuşmuştur. 1955 yılında Elmalı`da doğan Hasan DEVECİ, 1985 yılında Almanya- Wiesbedan Üniversitesi Elektroteknik Mühendisliği Fakültesi`nden mezun oldu. 1985 yılında TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’na üye olan ve uzun yıllar serbest olarak faaliyet gösteren DEVECİ`nin cenazesi, 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Antalya ili Elmalı İlçesi Eymir Köyü`nde defnedildi. Merhuma Allah`tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve mühendislik camiasına başsağlığı dileriz.

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 21.06.2016

    

Isparta İl Temsilciliğimizde MİSEM kapsamında düzenlenen `YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi` 21 Üyemizin katılımıyla 16-18 Haziran 2016 tarihleri arasında, Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN‘in anlatımıyla gerçekleştirildi. Eğitimde, TMMOB, EMO, MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri, Mühendislik Ve Etik, Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları, Yönetmelikler, Standartlar, Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklamalar, Güç, Ölçü ve Koruma Transformatörleri, Dağıtım Şebekelerinde Koruma, Kompanzasyon ve Harmonikler, Manevralar ve Elektrik Tesislerinde Güvenlik konularına yer verildi.

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 16.06.2016

    

15 Haziran 2016 Çarşamba günü, EMO Isparta Temsilciliğimiz`de; `TN mi? TT mi? Elektrik Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar` isimli teknik seminer Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN`in sunumuyla gerçekleştirildi. EMO Isparta Temsilcimiz Güner MERDAN`ın da katıldığı seminerde Topraklama ölçümlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, Arıza Akım Hesapları, TN ve TT sistemleri arasındaki farklar, TN ve TT sistemlerinde arıza akımı hesapları ve TN sistemin güvenli oluşunun bilimsel kanıtı, TT sistemindeki güvenlik açığından kaynaklanan emsal teşkil eden dava dosyası, YG sistemlerinde güvenlik doğrultusunda doğru topraklama yöntemleri ve hesapları gibi konu başlıklarına değinildi.Seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ`NDE TOPLANTI 11.06.2016

    

Şubemiz ile Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya İl Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı ortak toplantı 07 Haziran 2016 tarihinde Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Antalya İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.Toplantıya ilişkin detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞABAN TAT, `TARIMIN BAŞKENTİNDEN` ADLI PROGRAMA KONUK OLDU 10.06.2016

    

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, 09.06.2016 tarihinde Kanal VTV`de yayınlanan `Tarımın Başkentinden` adlı programa konuk oldu. Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkan Yardımcısı Uğur Burhan YILDIRIM ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap TUNCER`in de konuk olduğu programda, Çevre, Tarım ve Enerji`nin İlişkisi birlikte değerlendirildi. Programda, Yerli ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımına önem verilmesi gerektiğini vurgulayan TAT, uzun vadeli düşünüldüğünde yenilenebilir enerji alanında yapılacak yatırımlar ile, sonsuz enerji kaynağı olan Güneş`in bilinçli kullanıldığında, bir ömür sınırı olmadan verimli bir enerji kaynağı olabileceğini belirtti.

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ VE BATUM TURU 09.06.2016

    

1 Temmuz 2016 Cuma akşamı Antalya`dan başlayacak olan tur Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas ve Kayseri gezilerinden sonra 8 Temmuz`da Antalya`ya varış ile tamamlanacaktır. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılacak üyelerimizin 14 Haziran Salı günü mesai bitimine kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK TESİSATI KONTROL VE UYGUNLUK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 06.06.2016

    

Şubemiz ve Testone Teknoloji Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. firması işbirliği ile 04 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 13:00`da Şubemiz seminer salonunda “Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı Kontrol ve Uygunluk (Uygulamalı)“ konulu seminer 40 üyemizin katılımı ile düzenlendi.

KAMU KURUMLARINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 03.06.2016

    

Kamu kurumlarında İş Sağlığı Güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi, İş Sağlığı Güvenliği Profesyonellerinin çalışma planlarının oluşturulması ve taşeron çalıştıran kamu kurumlarının dikkat etmesi gereken konularının anlatıldığı seminer, Şube Yönetim Kurulu üyemiz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Muratpaşa Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Sorumlusu Mehmet AKMEŞE’nin konuşmalarıyla 03.06.2016 tarihinde Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. Şubemiz ve Antalya Valiliği işbirliği ile, ilimizdeki resmi kurumlarda görev yapan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş güvenliği çalışmalarından sorumlu idari personellerin katılımı ile gerçekleştirilen seminere 86 kişi katıldı.

TMMOB 44.OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLANDI 30.05.2016

    

TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu 26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi. TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu’na Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT ve üyelerimiz İbrahim KÜCÜ ile Ahmet AKDAĞ, genel kurul delegesi olarak katılıp, birlik ve beraberlik içerisinde oylarını kullandılar.

YENİ ÜYELERİMİZLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI 28.05.2016

    

Odamıza yeni kayıt yaptıran ve nakil gelen meslektaşlarımıza yönelik olarak 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü Şubemizde Üye Tanışma Toplantısı düzenlendi. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN tarafından üyelerimize Odamızın ve Şubemizin çalışmaları ve etkinlikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Bir meslek örgütü olan Odamızın ne gibi faaliyetlerde bulunduğunu ve üyelerimizin Odamızdan nasıl istifade edebileceklerinin konuşulduğu tanışma toplantısı samimi bir ortamda gerçekleşti.

ŞUBEMİZDE `ALÇAK GERİLİM ŞALT ÜRÜNLERİ` KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 28.05.2016

    

Şubemiz ve Himel Elektrik Firması işbirliğiyle 28.05.2016 Cumartesi Günü Şubemiz seminer salonunda açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Durali ÇAKIR`ın yaptığı `Alçak Gerilim Şalt Ürünleri` konulu seminer düzenlendi. Açılış konuşmasında ÇAKIR, Şubemizde düzenlenen eğitimler hakkında kısa bilgi aktardı.

ÜYELERLE TİYATRO`DA BULUŞTUK 25.05.2016

    

Antalya 7. Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, Haşim İşcan Kültür Merkezi`nde `Teneke` adlı oyunda üyelerimizle buluştuk. Ünlü yazar Yaşar KEMAL tarafından kaleme alınan ve Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 24.05.2016 tarihinde sahnelenen, Çukurova`nın köylerinde çeltik ağaları ile halkın zorlu mücadelesini konu alan oyunu üyelerimiz ve aileleri ile birlikte izledik.

ÜYE İŞYERİ ZİYARETİ 25.05.2016

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, SMM üyemiz Abdullah Edip VURAL’ı makamında ziyaret ederek, Şube faaliyetleri ve meslek alanlarımızdaki gelişmelerle ilgili görüş ve öneri paylaşımında bulunuldu.

ÜYELERLE TATİL ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELİNDİ 23.05.2016

    

19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında Side Trendy Palm Beach Otel`de keyifli bir tatil etkinliği düzenlendi. Toros Dağları`ndan Akdeniz`e dökülen Manavgat Çayı`nın muhteşem doğasının yanında, altın tozu gibi parlayan bir sahile ve Akdeniz`in pırıl pırıl masmavi sularına ev sahipliği yapan Side`de, üyelerimiz ve aileleri yoğun iş temposundan uzaklaşıp eğlenceli bir tatil etkinliğinde bir araya geldiler.

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİ 23.05.2016

    

20.05.2016 Cuma günü şubemizin olağan denetlemesi başarıyla tamamlandı. Şubemizin 2016 yılı ilk denetlemesi yapılırken şube yönetim kurulumuz ve personelimiz hazır bulundular.

AG ŞALT ÜRÜNLERİ SEMİNERİ 20.05.2016

    

Şubemiz ve Himel Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 13:00`da Şubemiz seminer salonunda `ALÇAK GERİLİM ŞALT ÜRÜNLERİ` konulu seminer verilecektir. Seminer sonunda kokteyl düzenlenecek olup seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Seminer programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 

Çok Okunanlar


SEMİNER: ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA` EĞİTİMİ PLANLANMIŞTIR

GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KARADENİZ, BATUM (GÜRCİSTAN) VE ANADOLU TURU DÜZENLENDİ

13293 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ HASAN DEVECİ VEFAT ETTİ

ŞUBE TEKNİK MÜDÜRÜMÜZ NİYAZİ İL, TRT ANTALYA RADYOSU`NA KONUK OLDU

TMMOB ANTALYA İL KOORDİNASYON KURULU (12.07.2016) - ULUSLARARASI İŞGÜCÜ KANUNU TASARISI

İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK İHANETİ (AKDENİZ‘DE YENİ YÜZYIL-26.07.2016)

İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK İHANETİ (AKDENİZ GERÇEK-26.07.2016)

İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK İHANETİ (HİLAL-26.07.2016)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2016 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri