MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 14

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 38  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KADIN ÜYELERİMİZE TEKNİK GEZİ «Yeni» 26.11.2014

    

Kadın üyelerimize yönelik 22 Kasım 2014 tarihinde TEİAŞ Batı Akdeniz Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü’ne ait Varsak trafo merkezine teknik gezi düzenlendi. Teknik gezide İşletme Müdürü Gülhan GÜZEL tarafından kadın üyelerimize, Antalya bölgesine ait trafo merkezlerinin yük dağılımları, üretim ve tüketimine ilişkin anlık durumları, enter konnekte sistemi ve yük tevziinin çalışmasına ilişkin bilgilendirme bulunuldu.Ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisi Ferhat YAMAK tarafından da açık ve kapalı şalt sahaları hakkında açıklamalarda bulunuldu.Şube Yönetim Kurulu üyesi Tülay KOÇ etkinlik sonunda katkılarından dolayı Gülhan GÜZEL’e ve Ferhat YAMAK’a teşekkür belgesi takdim etti.

SDÜ`NDE EMO-GENÇ ETKİNLİĞİ 24.11.2014

    

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü`nde EMO-Genç etkinliği 19.11.2014 tarihinde düzenlendi.Etkinlikte Emo-Genç oluşumu hakkında bilgilendirme yapıldı, Odamızca hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Bölüm öğrencilerine Emo-Genç üyelik başvurusu için kayıt kartları dağıtılarak, üyelik başvuruları alındı.

FİRMA VE TEKNİK ÜRÜN TANITIM SEMİNERİ 22.11.2014

    

Şubemiz ve Ulusoy Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile, 26 Kasım 2014, Çarşamba günü 19:00`da Rixos Downtown Antalya otelinde, firma ve teknik ürün tanıtım semineri verilecektir. Seminer sonunda kokteyl düzenlenecek olur, seminere tüm üyelerimiz davetlidir.

EMO ANTALYA ŞUBESİ GES KİTAPÇIĞI 17.11.2014

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Şube Hizmet Binamızda kurmuş olduğumuz güneş enerjisi santrali ile elektrik üretimi yapmakta ve üretilen elektriği Antalya şehir şebekesine vermekteyiz. Bu alanda farkındalık oluşturmak, güneş enerjisinden elektrik üretimine ilgi duyanlara, gerek kentimize, gerekse üyelerimize doğru bilgiler sunmak, yol göstermek, sistem kurulumundan başvuru süreçlerine kadar yol haritasını çıkarmak amacıyla “TMMOB EMO Antalya Şubesi GES-Lisansız Elektrik Üretim Süreci Kitapçığı” hazırladık. Kitapçığa yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

SEMİNER: ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA “ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ” PLANLANMIŞTIR 16.11.2014

    

Şubemizde MİSEM eğitimleri kapsamında, 15-17 Aralık 2014 tarihlerinde “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar” eğitimi düzenlenecektir. Seminere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize/Temsilciliğimize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

ÜYELERİMİZDEN İLHAN METİN`E ZİYARET 08.11.2014

    

Üyelerimizden Nurcan KAZAK, Gökhan TÜRKTEMEL ve Adem AYDIN aynı zamanda Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü olarak görev yapan Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`i OSB`deki makamında 04 Kasım 2014 tarihinde ziyaret ettiler. Ziyarette Oda çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ÜYEMİZ DERYA AKSU`YA MESLEKTE 25 YIL BELGESİ 08.11.2014

    

Meslekte 25 yılını dolduran üyemiz Derya AKSU`ya Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Başkan Yardımcımız İbrahim KÜCÜ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Çiğdem IŞIKYÜREK tarafından 08.11.2014 tarihinde onur belgesi takdim edildi. Verilen belgeye teşekkür eden üyemiz 11. Dönem Yönetim Kurulu’na başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`Ü SAYGIYLA ANIYORUZ 08.11.2014

    

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yılında, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `PATLAYICI PARLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİKSEL GÜVENLİK EĞİTİMİ` PLANLANMIŞTIR 06.11.2014

    

Şubemiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 09-10 ARALIK 2014 tarihlerinde “Patlayıcı Parlayıcı Ortamlarda Elektriksel Güvenlik” eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve 01 ARALIK 2014 tarihine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

TMMOB ANTALYA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 03.11.2014

    

TMMOB Antalya İKK Kadın Çalışma Grubu’nun düzenlemiş olduğu, EXPO 2016 Antalya ve TMMOB Antalya İKK işbirliği ile yapılması planlanan Antalya Bilim Merkezi Projesi çalışmalarının görüşülmesi amacıyla 31.10.2014 tarihinde Şubemizde 4.sü gerçekleştirilen toplantıya geniş katılım sağlandı. Toplantıya EXPO 2016 Antalya Proje ve Yapım İşleri Direktörü Hidayet ERŞAN tüm ekibi ile katılırken, TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu Temsilcisi Vahap TUNCER, TMMOB Antalya İKK Kadın Çalışma Grubu, Antalya Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi, TUBİTAK, BAKA, Antalya Kent Konseyi yetkilileri tarafından katılım sağlanmıştır. Ayrıca odamız adına TMMOB Antalya IKK kadın çalışma grubu temsilcileri, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz`den Tülay KOÇ ve Çiğdem IŞIKYÜREK katılım sağlamıştır. Toplantıya ilişkin detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz...

ASANSÖR FİRMALARINA ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ZORUNLULUĞU 03.11.2014

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından açılan 2 ayrı davada kamu yararı açısından asansör firmalarında elektrik ve/veya elektronik mühendislerinin istihdamının zorunlu olduğu yönünde karar verildi. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği ile TSE standardında konuya ilişkin elektrik/elektronik mühendislerine yer verilmeyen hükümleri iptal eden yargı kararları ve bu kararlar üzerine EMO tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TSE‘ye gönderilen uyarı yazısını içeren basın bültenimizin tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz.

İBRAHİM KÜCÜ VTV`DE 30.10.2014

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İbrahim KÜCÜ, Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi hizmet binasının çatısında kurulan 5,88 Kw’lık güneş enerjisi santralinden elektrik üretimine ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine ilişkin 28.10.2014 tarihinde kanal VTV`de açıklamalarda bulundu. KÜCÜ, güneşe sırtımızı değil yüzümüzü dönerek güneş enerjisinden daha çok yararlanmamız gerektiğini belirterek, kurdukları sistemle farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI`MIZ KUTLU OLSUN 28.10.2014

    

Cumhuriyetimizin ilanının 91. yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bu günde Büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar ; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, saygılarımızı sunarız.

TMMOB 60 YAŞINDA ‘’DÜNDEN BUGÜNE TMMOB ‘’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.10.2014

    

TMMOB 60. kuruluş yıldönümü Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından, 20 Ekim 2014 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi konferans salonunda mimar, mühendis, şehir plancıları üyelerin, konukların katılımıyla “Dünden Bugüne TMMOB” konulu panel düzenlendi. Panelistler TMMOB`nin kuruluşundan bugüne kadar mesleki ve toplumsal alandaki tarihsel gelişimini kendi meslek alanlarının bakış açılarıyla anlattılar.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ EMO-GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ 20.10.2014

    

Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne kayıt olan öğrencilere Odamızı tanıtmak, Şube etkinliklerini ve EMO-Genç yapısını açıklamak amacıyla 18 Ekim 2014 tarihinde Şubemizde EMO-Genç tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ, Şube Saymanı Şaban TAT, Şube Yönetim Kurulu üyeleri Tülay KOÇ ve Aslıhan VURAL katıldılar. Öğrencilere, EMO örgütlülüğü, EMO Antalya Şubesi hakkında bilgi verilirken EMO-Genç’in yapısı faaliyetleri, amacı, gerçekleştirdiği etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulunulduktan sonra EMO-Genç öğrencilerinin soruları yanıtlandı.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 20.10.2014

    

Şubemiz ve Seviye OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği firması işbirliği ile şubemizde, İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyon Başkanımız Levent ÖZEL tarafından `İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları` konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İbrahim KÜCÜ yaptı. İş Güvenliği uygulamalarının önemine değinen KÜCÜ`nün konuşmasının ardından, Levent ÖZEL sunumunu aktardı. Soru-cevap bölümünün ardından seminer tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ 08.10.2014

    

Her bayram üyelerimizle bir araya geldiğimiz bayramlaşma töreni, Kurban Bayramı’nın son gününde (07 Ekim 2014) Şube hizmet binamızda gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı ve bayramlaşmaya katılan tüm üyelerimizin bayramını kutlayarak nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ 02.10.2014

    

18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat:13:30`da Şubemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu çalışmaları çerçevesinde, Seviye OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği firması işbirliği ile Şubemiz seminer salonunda, 6331 Sayılı Kanunun başta olmak üzere iş kazalarının önüne geçilmesi için dikkat edilmesi gereken konuların işleneceği `İş Sağlığı ve Güvenliği” başlıklı seminer verilecektir. Seminere üyelerimiz davetlidir

ÜYE ZİYARETİ 02.10.2014

    

Antalya Büyükşehir Belediyesi`nde görev yapan üyemiz, Sarp EMEKCİL Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz Suat KAŞ ve Ferhat YAMAK tarafından 02.10.2014 tarihinde makamında ziyaret edildi.Görüşmede Şubemiz etkinlikleri ve çalışmalarına ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.09.2014

    

Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`in yaptığı, MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 25-27 Eylül 2014 tarihlerinde 31 üyemizin katılımıyla Şubemizde düzenlendi. Elektrik Yüksek Mühendisi Taner İRİZ‘ın anlatımıyla eğitim gerçekleştirilirken, eğitimin son günü AKDENİZ Elektrik Dağıtım A.Ş.‘ye ait Trafo Merkezindeki uygulamanın ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı.

 

Çok Okunanlar


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI`MIZ KUTLU OLSUN

İBRAHİM KÜCÜ VTV`DE

GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETİMİ BAŞLADI (AKDENİZ‘DE YENİ YÜZYIL- 29.10.2014)

EMO ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK (POSTA AKDENİZ-29.10.2014)

ANTALYA‘DA GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ (TOROS GAZETESİ-29.10.2014)

GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK (HİLAL-30.10.2014)

ASANSÖR FİRMALARINA ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ZORUNLULUĞU (03.11.2014)

TMMOB ANTALYA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

ASANSÖR FİRMALARINA ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ZORUNLULUĞU

ASANSÖRE DENETİM (AKDENİZ BEYAZ-04.11.2014)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2014 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri