MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 18

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 54  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZDE PLC TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ! 15.09.2017

    

MİSEM kapsamında PLC Temel Eğitimi, 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Şubemizde gerçekleştirildi. Otomasyon sistemlerinde sıklıkla kullanılan PLC sistemlerini tanıtmak ve temel bilgileri aktarmak amacıyla düzenlenen ve 7 üyemizin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin açılışı, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet AYDIN tarafından yapıldı.

ELEKTRİKÇİLER ODASI ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 14.09.2017

    

Antalya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf ERDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri 14.09.2017 tarihinde Şube Yönetim Kurulumuza ziyarette bulundular. Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Başkan Yardımcısı Şaban TAT, Sayman Murat SÖNMEZ ve Yönetim Kurulu Üyesi Aslıhan VURAL`ın hazır bulunduğu ziyarette, meslek alanlarımız ve mühendislik mesleğinin sorunlarının yanı sıra, üretim ve proje çalışmalarında ara eleman eksikliği ve istihdamı konusunda yaşanılan sorunlar ile mesleğin icrası sırasında her iki Odanın yaşadığı sorunlar ve çözümleri, ortak çalışma alanlarının yaratılması görüşülmüş, daha sık bir araya gelerek işbirliği ile çalışılması amacıyla karşılıklı iyi niyet ortaya konulmuştur.

56855 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ RAMAZAN YILDIRIM VEFAT ETTİ 09.09.2017

    

56855 sicil numaralı üyemiz Ramazan YILDIRIM 09 EYLÜL 2017 tarihinde trafik kazası sonucunda yaşamını yitirmiştir.1991 Antalya ili Aksu ilçesi doğumlu olan Ramazan YILDIRIM, 2014 yılında Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Aynı yıl odamıza kayıt olan Ramazan YILDIRIM`ın ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ATSO 24.GRUP MESLEK KOMİTESİ`NDEN İLHAN METİN`E DAVET 09.09.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi’nin daveti üzerine 07.09.2017 tarihinde, yapı denetim alanında çalışan meslektaşlarımızın sorunları ayrıca yapı denetim alanında gerek uygulamada gerekse de mevzuatlarda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

YENİ KAYIT VE NAKİL GELEN ÜYELERİMİZLE TANIŞMA KAHVALTISINDA BİRARAYA GELDİK 21.08.2017

    

Şube Yönetim Kurulumuz, Odamıza yeni kayıt olan ve nakil gelmiş olan üyelerimizle 19 Ağustos 2017 tarihinde düzenlenen tanışma kahvaltısında bir araya geldi. Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN`in yaptığı etkinliğe, Başkan Yardımcımız Şaban TAT, Yazmanımız Çiğdem IŞIKYÜREK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ferhat YAMAK, Ahmet AYDIN, Nihat Ozan YOLCULAR ve Şube Denetçisi Suat KAŞ da katılım sağladılar.

TÜRKİYE`NİN MALDİVLER`İ-SALDA GÖLÜ`NE GEZİ DÜZENLENDİ 21.08.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 20 Ağustos 2017 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin de katıldığı yaklaşık 50 kişilik bir grupla, Türkiye’nin Maldivler’i unvanına sahip olan ve Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’ne günübirlik gezi düzenlendi.

EMO ALANYA İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 10.08.2017

    

Şube Yönetim Kurulumuz 09.08.2017 tarihinde EMO Alanya İlçe Temsilciliği üyelerimizin geniş katılımı ile gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Başkan Yardımcısı Şaban TAT, Şube Yazmanı Çiğdem IŞIKYÜREK ve EMO Alanya İlçe Temsilcisi Umut MİRİOĞLU ile Temsilci Yardımcısı Ali ARAS`ın da katıldığı toplantıda Şube çalışmalarımız, meslek alanımız ve enerji alanındaki çalışmalarımız hakkında üyelerimize bilgilendirmede bulunuldu. Toplantıda ayrıca, üyelerimizin hizmet üretiminde karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm ve önerilerinin yanı sıra Temsilcilik çalışmalarına dair öneriler de ele alınıp değerlendirildi.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 04.08.2017

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 02-04 Ağustos 2017 tarihleri arasında EMO Antalya Şubesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşması, Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN tarafından yapılan eğitime 35 üyemiz katıldı. MİSEM Eğitmenleri, Elektrik Mühendisi Ahmet ŞAFAK`ın sunumu ve Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN`ın katkıları ile gerçekleştirdiğimiz eğitim 3 gün süreyle devam etti.

ŞUBEMİZDE BEP TR-2 ORYANTASYON EĞİTİMİ`NİN 5.`Sİ DÜZENLENDİ 01.08.2017

    

31 Temmuz 2017 tarihinde Şubemiz seminer salonunda, Şube Teknik Görevlimiz Mehmet Burak DEMİR ‘in sunumuyla, binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP TR-II oryantasyon eğitiminin beşincisi düzenlendi. Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ferhat YAMAK tarafından yapılan eğitime 7 kişi katıldı. 1 gün süren eğitimde, katılımcılara binalarda enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında program üzerinde uygulamalı olarak bilgilendirmede bulunuldu.

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.07.2017

    

MİSEM Kapsamında `Elektrik SMM Eğitimi` 26-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Şubemizde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet AKMEŞE’ nin yaptığı eğitim Şubemiz MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN`ın sunumu ile gerçekleştirildi. 35 kişinin katıldığı eğitim, Şubemiz OG Laboratuvarındaki pratik uygulamaların ardından tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BEP TR-2 ORYANTASYON EĞİTİMİ`NİN 4`NCÜSÜ DÜZENLENDİ 25.07.2017

    

24 Temmuz 2017 Tarihinde Şubemiz seminer salonunda Teknik Görevli Mehmet Burak DEMİR ‘in sunumuyla, binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP TR-II oryantasyon eğitiminin dördüncüsüne üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 10 kişi katıldı. Katılımcılara 1 gün süren eğitimde, binalarda enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında program üzerinde uygulamalı olarak bilgilendirmede bulunuldu.

ÜYELERİMİZLE TEKNE TURU DÜZENLENDİ 17.07.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 16 Temmuz 2017 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla, Antalya Kemer Marina`dan başlayan tekne turunda bir araya geldik. Doğal güzellikleri ile herkesin hayran kaldığı Phaselis Koyu, Cennet Koyu ve Kiriş Koylarında verilen yüzme ve dinlenme molaları ile eğlenceli saatlerin yaşandığı günübirlik mavi yolculuk turumuz akşam saatlerinde tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 10.07.2017

    

Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, BEP-TR II oryantasyon eğitimlerinin üçüncüsü 10 Temmuz 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM eğitmeni Elektrik - Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 10 kişi katıldı.

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 05.07.2017

    

YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi, 25 üyemizin katılımıyla 03-05 Temmuz 2017 tarihlerinde, MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN’ ın anlatımıyla şubemizde gerçekleştirildi. Seminerin ikinci gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan YG laboratuvarında uygulamalı eğitim gerçekleştirilirken, eğitimin son gününde ise sabahki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne ve Aksa Doğalgaz Enerji Santraline düzenlenen teknik gezinin ardından 3 günlük eğitim tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 04.07.2017

    

Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, BEP-TR II oryantasyon eğitimlerinin ikincisi 03 Temmuz 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM eğitmeni Elektrik Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 13 kişi katıldı.

EMO ANTALYA ŞUBESİ`NDE BAYRAMLAŞMA 28.06.2017

    

EMO Antalya Şubesi’nin gelenekselleşen bayramlaşma töreni 27 Haziran 2017 tarihinde bayramın son günü Şube hizmet binasında gerçekleşti.EMO Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı Şaban TAT yaptığı kısa konuşmada bayramın, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak, başta katılımcıların olmak üzere tüm üyelerimizin bayramını kutladı.Daha sonra söz alan üyeler de, nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu ve bayramlaşmanın ardından etkinlik sona erdi.

KAMU KURUMU PERSONELİNE İSG SEMİNERİ 23.06.2017

    

Şubemiz ve Antalya Valiliği işbirliği ile ilimizdeki resmi kurumlarda görev yapan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş güvenliği çalışmalarından sorumlu idari personellerin katılımı ile kamu kurumlarında İş Sağlığı Güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi, İş Sağlığı Güvenliği Profesyonellerinin çalışma planlarının oluşturulması ve taşeron çalıştıran kamu kurumlarının dikkat etmesi gereken konularının aktarıldığı 2 günlük bilgilendirme semineri Şubemizde gerçekleştirildi. 22-23.06.2016 tarihlerinde Şube Yedek Yönetim Kurulu üyemiz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mehmet AKMEŞE tarafından sunulan seminere çeşitli kurumlardan 89 kişi katılım sağladı.

BEP-TR II ORYANTASYON EĞİTİMLERİ BAŞLADI 21.06.2017

    

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı olarak görev yapan, serbest müşavir mühendis belgesi sahibi üyelerimizi ve diğer meslek odalarına üye olanları mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirmek ve enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, oryantasyon eğitimlerinin ilki 21 Haziran 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi.Şube Teknik Görevlimiz Mehmet Burak DEMİR tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 20 kişi katıldı.

TRAFO MERKEZLERİ TASARIMI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 17.06.2017

    

MİSEM kapsamında `Trafo Merkezleri Tasarımı (36 KV` a Kadar) Eğitimi` 15-16 Haziran 2017 tarihlerinde 10 üyemizin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi. 36 kV‘a kadar olan Trafo Merkezlerinin tasarımına ilişkin konular MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN tarafından verildi. Seminerin ilk gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan YG laboratuvarında uygulamalı ve teorik eğitim gerçekleştirildi.Eğitimin son gününde ise sabahtan öğlene kadar ki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne düzenlenen teknik gezi ile yapılan pratik eğitimin ardından Şubede devam eden teorik eğitimle 2 günlük eğitim tamamlandı.

SMM ÜYELERİMİZE AKDENİZ EDAŞ ETS SİSTEMİ TANITILDI 08.06.2017

    

Şubemiz ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları neticesinde, SMM üyelerimiz tarafından üretilen AG proje onay işlemleri, tesisat kontrol ve OG geçici kabul işlemlerinin daha hızlı hizmet ve kolaylık sağlamak için, başvuruların Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. web sayfası üzerinden online olarak yapılması planlanan Enerji Talep Sistemi (ETS) tanıtım toplantısı Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. 07.06.2017 tarihinde yapılan toplantının açılış konuşması Şubemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban TAT tarafından yapıldı. TAT`dan sonra söz alan SMM Daimi Komisyonu Başkanı Rüştü BEKDİKHAN, Şube Yönetim Kurulumuz ve Şubemiz SMM Komisyonunun istikrarlı çalışmaları sonucunda, bölgemiz AKDENİZ EDAŞ birimlerinde uygulama birlikteliğinin sağlandığını belirtti ve bu iş birliğinden ötürü tüm AKDENİZ EDAŞ çalışanı meslektaşlarımıza teşekkürlerini sundu. Enerji Talep Sistemi tanıtımı ve soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

 


9.YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ-TANITIM VİDEOSU!

11.07.2017
 


Çok Okunanlar


56855 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ RAMAZAN YILDIRIM VEFAT ETTİ

ELEKTRİKÇİLER ODASI ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

ŞUBEMİZDE PLC TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ!

ATSO 24.GRUP MESLEK KOMİTESİ`NDEN İLHAN METİN`E DAVET

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU (ANTALYA GÜNDEM-08.09.2017)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri