MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 47  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 21.06.2016

    

Isparta İl Temsilciliğimizde MİSEM kapsamında düzenlenen `YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi` 21 Üyemizin katılımıyla 16-18 Haziran 2016 tarihleri arasında, Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN‘in anlatımıyla gerçekleştirildi. Eğitimde, TMMOB, EMO, MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri, Mühendislik Ve Etik, Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları, Yönetmelikler, Standartlar, Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklamalar, Güç, Ölçü ve Koruma Transformatörleri, Dağıtım Şebekelerinde Koruma, Kompanzasyon ve Harmonikler, Manevralar ve Elektrik Tesislerinde Güvenlik konularına yer verildi.

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 16.06.2016

    

15 Haziran 2016 Çarşamba günü, EMO Isparta Temsilciliğimiz`de; `TN mi? TT mi? Elektrik Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlar` isimli teknik seminer Elektrik Mühendisi Musa ÇEÇEN`in sunumuyla gerçekleştirildi. EMO Isparta Temsilcimiz Güner MERDAN`ın da katıldığı seminerde Topraklama ölçümlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, Arıza Akım Hesapları, TN ve TT sistemleri arasındaki farklar, TN ve TT sistemlerinde arıza akımı hesapları ve TN sistemin güvenli oluşunun bilimsel kanıtı, TT sistemindeki güvenlik açığından kaynaklanan emsal teşkil eden dava dosyası, YG sistemlerinde güvenlik doğrultusunda doğru topraklama yöntemleri ve hesapları gibi konu başlıklarına değinildi.Seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ`NDE TOPLANTI 11.06.2016

    

Şubemiz ile Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya İl Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı ortak toplantı 07 Haziran 2016 tarihinde Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Antalya İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.Toplantıya ilişkin detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞABAN TAT, `TARIMIN BAŞKENTİNDEN` ADLI PROGRAMA KONUK OLDU 10.06.2016

    

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, 09.06.2016 tarihinde Kanal VTV`de yayınlanan `Tarımın Başkentinden` adlı programa konuk oldu. Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkan Yardımcısı Uğur Burhan YILDIRIM ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap TUNCER`in de konuk olduğu programda, Çevre, Tarım ve Enerji`nin İlişkisi birlikte değerlendirildi. Programda, Yerli ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımına önem verilmesi gerektiğini vurgulayan TAT, uzun vadeli düşünüldüğünde yenilenebilir enerji alanında yapılacak yatırımlar ile, sonsuz enerji kaynağı olan Güneş`in bilinçli kullanıldığında, bir ömür sınırı olmadan verimli bir enerji kaynağı olabileceğini belirtti.

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ VE BATUM TURU 09.06.2016

    

1 Temmuz 2016 Cuma akşamı Antalya`dan başlayacak olan tur Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas ve Kayseri gezilerinden sonra 8 Temmuz`da Antalya`ya varış ile tamamlanacaktır. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılacak üyelerimizin 14 Haziran Salı günü mesai bitimine kadar Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK TESİSATI KONTROL VE UYGUNLUK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 06.06.2016

    

Şubemiz ve Testone Teknoloji Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. firması işbirliği ile 04 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 13:00`da Şubemiz seminer salonunda “Alçak Gerilim Elektrik Tesisatı Kontrol ve Uygunluk (Uygulamalı)“ konulu seminer 40 üyemizin katılımı ile düzenlendi.

KAMU KURUMLARINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 03.06.2016

    

Kamu kurumlarında İş Sağlığı Güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi, İş Sağlığı Güvenliği Profesyonellerinin çalışma planlarının oluşturulması ve taşeron çalıştıran kamu kurumlarının dikkat etmesi gereken konularının anlatıldığı seminer, Şube Yönetim Kurulu üyemiz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Muratpaşa Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Sorumlusu Mehmet AKMEŞE’nin konuşmalarıyla 03.06.2016 tarihinde Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. Şubemiz ve Antalya Valiliği işbirliği ile, ilimizdeki resmi kurumlarda görev yapan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş güvenliği çalışmalarından sorumlu idari personellerin katılımı ile gerçekleştirilen seminere 86 kişi katıldı.

TMMOB 44.OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLANDI 30.05.2016

    

TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu 26-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi. TMMOB 44. Olağan Genel Kurulu’na Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT ve üyelerimiz İbrahim KÜCÜ ile Ahmet AKDAĞ, genel kurul delegesi olarak katılıp, birlik ve beraberlik içerisinde oylarını kullandılar.

YENİ ÜYELERİMİZLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI 28.05.2016

    

Odamıza yeni kayıt yaptıran ve nakil gelen meslektaşlarımıza yönelik olarak 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü Şubemizde Üye Tanışma Toplantısı düzenlendi. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN tarafından üyelerimize Odamızın ve Şubemizin çalışmaları ve etkinlikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Bir meslek örgütü olan Odamızın ne gibi faaliyetlerde bulunduğunu ve üyelerimizin Odamızdan nasıl istifade edebileceklerinin konuşulduğu tanışma toplantısı samimi bir ortamda gerçekleşti.

ŞUBEMİZDE `ALÇAK GERİLİM ŞALT ÜRÜNLERİ` KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 28.05.2016

    

Şubemiz ve Himel Elektrik Firması işbirliğiyle 28.05.2016 Cumartesi Günü Şubemiz seminer salonunda açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Durali ÇAKIR`ın yaptığı `Alçak Gerilim Şalt Ürünleri` konulu seminer düzenlendi. Açılış konuşmasında ÇAKIR, Şubemizde düzenlenen eğitimler hakkında kısa bilgi aktardı.

ÜYELERLE TİYATRO`DA BULUŞTUK 25.05.2016

    

Antalya 7. Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, Haşim İşcan Kültür Merkezi`nde `Teneke` adlı oyunda üyelerimizle buluştuk. Ünlü yazar Yaşar KEMAL tarafından kaleme alınan ve Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 24.05.2016 tarihinde sahnelenen, Çukurova`nın köylerinde çeltik ağaları ile halkın zorlu mücadelesini konu alan oyunu üyelerimiz ve aileleri ile birlikte izledik.

ÜYE İŞYERİ ZİYARETİ 25.05.2016

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, SMM üyemiz Abdullah Edip VURAL’ı makamında ziyaret ederek, Şube faaliyetleri ve meslek alanlarımızdaki gelişmelerle ilgili görüş ve öneri paylaşımında bulunuldu.

ÜYELERLE TATİL ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELİNDİ 23.05.2016

    

19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında Side Trendy Palm Beach Otel`de keyifli bir tatil etkinliği düzenlendi. Toros Dağları`ndan Akdeniz`e dökülen Manavgat Çayı`nın muhteşem doğasının yanında, altın tozu gibi parlayan bir sahile ve Akdeniz`in pırıl pırıl masmavi sularına ev sahipliği yapan Side`de, üyelerimiz ve aileleri yoğun iş temposundan uzaklaşıp eğlenceli bir tatil etkinliğinde bir araya geldiler.

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİ 23.05.2016

    

20.05.2016 Cuma günü şubemizin olağan denetlemesi başarıyla tamamlandı. Şubemizin 2016 yılı ilk denetlemesi yapılırken şube yönetim kurulumuz ve personelimiz hazır bulundular.

AG ŞALT ÜRÜNLERİ SEMİNERİ 20.05.2016

    

Şubemiz ve Himel Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 13:00`da Şubemiz seminer salonunda `ALÇAK GERİLİM ŞALT ÜRÜNLERİ` konulu seminer verilecektir. Seminer sonunda kokteyl düzenlenecek olup seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Seminer programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ 19.05.2016

    

Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 97. yılını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

AKDENİZ EDAŞ ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 19.05.2016

    

Akdeniz EDAŞ Genel Müdürü Murat YİĞİT 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Özlem Temel BIYIKLI ve Şube SMM Komisyonu Başkanımız Rüştü BEKDİKHAN tarafından makamında ziyaret edildi.

ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR 18.05.2016

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Başkan Yardımcımız Şaban TAT ve üyemiz Alper GÜL, AGT Ağaç Sanayi firmasında görev yapan üyelerimizden Fikret Yaşar ERDOĞAN ve Emre SELÇUK`a ziyarette bulundular. Şube çalışmaları ve dönem içerisinde planlanan etkinlikler ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığı ziyaret esnasında meslek alanlarımız ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

ÜYELERİMİZLE BOLLYWOOD MÜZİKALİNİ İZLEDİK 18.05.2016

    

Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 7. düzenlenen `Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali` açılışında, 17.05.2016 tarihinde Hindistan`dan Taj Express grubunun sergilediği `Bollywood Müzikali`ni üyelerimiz ve aileleri ile birlikte izledik. Adını 1964 yılından bu yana Hindistan’da yolcu taşıyan ünlü Taj Express treninden alan topluluk; seyircileri Hindistan’ın rüyalar şehri Mumbai’den Taj Mahal’e neşeli, ritmik ve enerjik bir yolculuğa çıkardı.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ`NDE MEZUNİYET SEVİNCİ 18.05.2016

    

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü 2015–2016 Eğitim–Öğretim yılı mezuniyet töreni 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Törene EMO Isparta İl Temsilcisi Güner MERDAN ve üyelerimizde katıldı.

 

Çok Okunanlar


BAŞTAN BAŞA KARADENİZ VE BATUM TURU

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ`NDE TOPLANTI

BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞABAN TAT, `TARIMIN BAŞKENTİNDEN` ADLI PROGRAMA KONUK OLDU

ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK TESİSATI KONTROL VE UYGUNLUK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ`NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

KAMU KURUMLARINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

ISPARTA TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2016 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri