MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 14

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 38  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR VE TOPRAKLAMALAR BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ DÜZENLENDİ «Yeni» 19.12.2014

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 15-17 Aralık 2014 tarihlerinde 28 üyemizin katılımıyla şubemizde düzenlendi. Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`in yaptığı eğitim, Elektrik Mühendisi Hasan AKTAŞ‘ın anlatımıyla gerçekleşti. Eğitimin son günü CLK Akdeniz Enerji‘ye ait Trafo Merkezindeki uygulamanın ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı. Ayrıca 16 Aralık 2014 tarihinde de Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Belgesi Yenileme Eğitimi saat:18:00-21:00 arasında Şubemizde gerçekleştirildi.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ`SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR 18.12.2014

    

MİSEM Eğitim Yönergeleri`ndeki belge yenileme şartları gereği, sahip olduğu yetki belgesinin süresi 5 yılı dolan üyelerimizin belgelerini yenilemek için `Yetki Belgeleri Yenileme Eğitimi`ne katılımları zorunludur. Bu kapsamda; 23 Aralık 2014 Salı günü saat: 18:00-21:00 saatleri arasında Şubemizde ELEKTRİK YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ ücretsiz olarak düzenlenecektir.Seminere katılmak için; düzenlenecek eğitime ait yetki belgesi süresi dolan veya 2014 yılı sonunda süresi dolacak olan belge sahibi üyelerimizin, eğitim sırasında süresi dolmuş yetki belgesini de yanında bulundurması ve ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

ENERJİ KALİTESİ VE KOMPANZASYON TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 14.12.2014

    

Şubemiz ve Klemsan Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 13 Aralık 2014 tarihinde Şubemiz`de Enerji Kalitesi ve Kompanzasyon konu başlıklı seminer 76 üyemizin katılımı ile gerçekleştirildi. Üyeler tarafından yoğun ilgi alan seminerin açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu üyesi Ferhat YAMAK yaptı. Soru cevap kısmının ardından yapılan kokteyl ile program tamamlandı.

İLHAN METİN`E ZİYARET 13.12.2014

    

Üyelerimizden Adil ŞENOL ve Bayram BODUR, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğündeki makamında Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`i ziyaret ettiler. Ziyarette Antalya OSB’nin çalışmaları hakkında ve odamız meslek alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

BEDİİ FAİK KESKİN`İ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK... 05.12.2014

    

EMO Antalya Şubesi 2. Dönem Yönetim Kurulu üyesi, 12174 sicil numaralı üyemiz Bedii Faik KESKİN 3 Aralık 2014 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Ailesi, sevenleri ve meslektaşlarımızın katılımıyla 4 Aralık 2014 tarihinde EMO Antalya Şube Binası önünde gerçekleştirilen törenden sonra, Muratpaşa Cami ‘sinde kılınan cenaze namazı ardından, Andızlı Mezarlığı’na defnedildi. Merhuma Allah`tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ENERJİ KALİTESİ VE KOMPANZASYON TEKNİK SEMİNERİ 01.12.2014

    

EMO Antalya Şubesi ve Klemsan A.Ş. firması işbirliği ile 13 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 13:00`da, Şubemiz seminer salonunda üyelerimize Enerji Kalitesi ve Kompanzasyon ile ilgili teknik seminer verilecektir. Seminer sonunda kokteyl düzenlenecek olup, seminere tüm üyelerimiz davetlidir.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.11.2014

    

MİSEM kapsamında “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi” EMO Antalya Şubesinde 27-28 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi. Elektrik İç Tesislerinin Kontrolünün yapılması ve konu hakkında üyelerimizi bilgilendirmek, tesislerin sürekli ve güvenli çalışır durumda olması için sahip olması gereken bilgi ve deneyimi ile kontrol ve bakım prosedürlerinin standart hale getirilmesinin amaçlandığı eğitim Serdar PAKER`in sunumuyla 15 üyemize aktarıldı.Son günü yapılan sınav ile eğitim sona ermiştir.

EMO ANTALYA ŞUBESİ VE ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. İŞBİRLİĞİ İLE SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.11.2014

    

Şubemiz ve Ulusoy Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 26 Kasım 2014 tarihinde Rixos Downtown Hotel`de teknik tanıtım semineri gerçekleştirildi. Ulusoy Elektrik firmasının ürünleri hakkında teknik bilgilendirme ile başlayan etkinlikte; ilk olarak Subemiz Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`in ardından Ulusoy Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Sait ULUSOY açılış konusmalarını yaptılar.Yaklaşık 300 üyemizin katılımıyla gercekleşen etkinlik verilen kokteyl ile son buldu.

KADIN ÜYELERİMİZE TEKNİK GEZİ 26.11.2014

    

Kadın üyelerimize yönelik 22 Kasım 2014 tarihinde TEİAŞ Batı Akdeniz Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü’ne ait Varsak trafo merkezine teknik gezi düzenlendi. Teknik gezide İşletme Müdürü Gülhan GÜZEL tarafından kadın üyelerimize, Antalya bölgesine ait trafo merkezlerinin yük dağılımları, üretim ve tüketimine ilişkin anlık durumları, enter konnekte sistemi ve yük tevziinin çalışmasına ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.Ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisi Ferhat YAMAK tarafından da açık ve kapalı şalt sahaları hakkında açıklamalarda bulunuldu.Şube Yönetim Kurulu üyesi Tülay KOÇ etkinlik sonunda katkılarından dolayı Gülhan GÜZEL’e ve Ferhat YAMAK’a teşekkür belgesi takdim etti.

SDÜ`NDE EMO-GENÇ ETKİNLİĞİ 24.11.2014

    

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü`nde EMO-Genç etkinliği 19.11.2014 tarihinde düzenlendi.Etkinlikte Emo-Genç oluşumu hakkında bilgilendirme yapıldı, Odamızca hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Bölüm öğrencilerine Emo-Genç üyelik başvurusu için kayıt kartları dağıtılarak, üyelik başvuruları alındı.

EMO ANTALYA ŞUBESİ GES KİTAPÇIĞI 17.11.2014

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Şube Hizmet Binamızda kurmuş olduğumuz güneş enerjisi santrali ile elektrik üretimi yapmakta ve üretilen elektriği Antalya şehir şebekesine vermekteyiz. Bu alanda farkındalık oluşturmak, güneş enerjisinden elektrik üretimine ilgi duyanlara, gerek kentimize, gerekse üyelerimize doğru bilgiler sunmak, yol göstermek, sistem kurulumundan başvuru süreçlerine kadar yol haritasını çıkarmak amacıyla “TMMOB EMO Antalya Şubesi GES-Lisansız Elektrik Üretim Süreci Kitapçığı” hazırladık. Kitapçığa yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

ÜYELERİMİZDEN İLHAN METİN`E ZİYARET 08.11.2014

    

Üyelerimizden Nurcan KAZAK, Gökhan TÜRKTEMEL ve Adem AYDIN aynı zamanda Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü olarak görev yapan Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`i OSB`deki makamında 04 Kasım 2014 tarihinde ziyaret ettiler. Ziyarette Oda çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ÜYEMİZ DERYA AKSU`YA MESLEKTE 25 YIL BELGESİ 08.11.2014

    

Meslekte 25 yılını dolduran üyemiz Derya AKSU`ya Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN, Başkan Yardımcımız İbrahim KÜCÜ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Çiğdem IŞIKYÜREK tarafından 08.11.2014 tarihinde onur belgesi takdim edildi. Verilen belgeye teşekkür eden üyemiz 11. Dönem Yönetim Kurulu’na başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`Ü SAYGIYLA ANIYORUZ 08.11.2014

    

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yılında, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `PATLAYICI PARLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİKSEL GÜVENLİK EĞİTİMİ` PLANLANMIŞTIR 06.11.2014

    

Şubemiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 09-10 ARALIK 2014 tarihlerinde “Patlayıcı Parlayıcı Ortamlarda Elektriksel Güvenlik” eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve 01 ARALIK 2014 tarihine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

TMMOB ANTALYA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 03.11.2014

    

TMMOB Antalya İKK Kadın Çalışma Grubu’nun düzenlemiş olduğu, EXPO 2016 Antalya ve TMMOB Antalya İKK işbirliği ile yapılması planlanan Antalya Bilim Merkezi Projesi çalışmalarının görüşülmesi amacıyla 31.10.2014 tarihinde Şubemizde 4.sü gerçekleştirilen toplantıya geniş katılım sağlandı. Toplantıya EXPO 2016 Antalya Proje ve Yapım İşleri Direktörü Hidayet ERŞAN tüm ekibi ile katılırken, TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu Temsilcisi Vahap TUNCER, TMMOB Antalya İKK Kadın Çalışma Grubu, Antalya Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi, TUBİTAK, BAKA, Antalya Kent Konseyi yetkilileri tarafından katılım sağlanmıştır. Ayrıca odamız adına TMMOB Antalya IKK kadın çalışma grubu temsilcileri, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz`den Tülay KOÇ ve Çiğdem IŞIKYÜREK katılım sağlamıştır. Toplantıya ilişkin detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz...

ASANSÖR FİRMALARINA ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ZORUNLULUĞU 03.11.2014

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından açılan 2 ayrı davada kamu yararı açısından asansör firmalarında elektrik ve/veya elektronik mühendislerinin istihdamının zorunlu olduğu yönünde karar verildi. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği ile TSE standardında konuya ilişkin elektrik/elektronik mühendislerine yer verilmeyen hükümleri iptal eden yargı kararları ve bu kararlar üzerine EMO tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TSE‘ye gönderilen uyarı yazısını içeren basın bültenimizin tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz.

İBRAHİM KÜCÜ VTV`DE 30.10.2014

    

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İbrahim KÜCÜ, Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi hizmet binasının çatısında kurulan 5,88 Kw’lık güneş enerjisi santralinden elektrik üretimine ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine ilişkin 28.10.2014 tarihinde kanal VTV`de açıklamalarda bulundu. KÜCÜ, güneşe sırtımızı değil yüzümüzü dönerek güneş enerjisinden daha çok yararlanmamız gerektiğini belirterek, kurdukları sistemle farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI`MIZ KUTLU OLSUN 28.10.2014

    

Cumhuriyetimizin ilanının 91. yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bu günde Büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar ; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, saygılarımızı sunarız.

TMMOB 60 YAŞINDA ‘’DÜNDEN BUGÜNE TMMOB ‘’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.10.2014

    

TMMOB 60. kuruluş yıldönümü Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından, 20 Ekim 2014 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi konferans salonunda mimar, mühendis, şehir plancıları üyelerin, konukların katılımıyla “Dünden Bugüne TMMOB” konulu panel düzenlendi. Panelistler TMMOB`nin kuruluşundan bugüne kadar mesleki ve toplumsal alandaki tarihsel gelişimini kendi meslek alanlarının bakış açılarıyla anlattılar.

 

Çok Okunanlar


SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ`SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR

SDÜ`NDE EMO-GENÇ ETKİNLİĞİ

KADIN ÜYELERİMİZE TEKNİK GEZİ

EMO ANTALYA ŞUBESİ VE ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. İŞBİRLİĞİ İLE SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ENERJİ KALİTESİ VE KOMPANZASYON TEKNİK SEMİNERİ

ENGELLİLERİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRALIM, HAYATIN HER ALANINDA FIRSAT EŞİTLİLİĞİNİ SAĞLAYALIM (02.12.2014)

BEDİİ FAİK KESKİN`İ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK...

ENGELLİLERE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYALIM (AKDENİZ GERÇEK-03.12.2014)

ENGEL‘LEMEYİN FIRSAT VERİN (ANTALYA-03.12.2014)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2014 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri