MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 17

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 53  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜYELERİMİZLE TEKNE TURU DÜZENLENDİ 17.07.2017

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 16 Temmuz 2017 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla, Antalya Kemer Marina`dan başlayan tekne turunda bir araya geldik. Doğal güzellikleri ile herkesin hayran kaldığı Phaselis Koyu, Cennet Koyu ve Kiriş Koylarında verilen yüzme ve dinlenme molaları ile eğlenceli saatlerin yaşandığı günübirlik mavi yolculuk turumuz akşam saatlerinde tamamlandı.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK SMM` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR 16.07.2017

    

MİSEM eğitimleri kapsamında EMO Antalya Şubesi seminer salonunda, 26-27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde “Elektrik SMM ” eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 10.07.2017

    

Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, BEP-TR II oryantasyon eğitimlerinin üçüncüsü 10 Temmuz 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM eğitmeni Elektrik - Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 10 kişi katıldı.

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 05.07.2017

    

YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi, 25 üyemizin katılımıyla 03-05 Temmuz 2017 tarihlerinde, MİSEM Eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN’ ın anlatımıyla şubemizde gerçekleştirildi. Seminerin ikinci gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan YG laboratuvarında uygulamalı eğitim gerçekleştirilirken, eğitimin son gününde ise sabahki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne ve Aksa Doğalgaz Enerji Santraline düzenlenen teknik gezinin ardından 3 günlük eğitim tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 04.07.2017

    

Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, BEP-TR II oryantasyon eğitimlerinin ikincisi 03 Temmuz 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi. MİSEM eğitmeni Elektrik Elektronik Mühendisi Kemal Engin KOCASOY tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 13 kişi katıldı.

EMO ANTALYA ŞUBESİ`NDE BAYRAMLAŞMA 28.06.2017

    

EMO Antalya Şubesi’nin gelenekselleşen bayramlaşma töreni 27 Haziran 2017 tarihinde bayramın son günü Şube hizmet binasında gerçekleşti.EMO Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı Şaban TAT yaptığı kısa konuşmada bayramın, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak, başta katılımcıların olmak üzere tüm üyelerimizin bayramını kutladı.Daha sonra söz alan üyeler de, nice bayramlarda birlikte olma temennilerinde bulundu ve bayramlaşmanın ardından etkinlik sona erdi.

KAMU KURUMU PERSONELİNE İSG SEMİNERİ 23.06.2017

    

Şubemiz ve Antalya Valiliği işbirliği ile ilimizdeki resmi kurumlarda görev yapan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş güvenliği çalışmalarından sorumlu idari personellerin katılımı ile kamu kurumlarında İş Sağlığı Güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi, İş Sağlığı Güvenliği Profesyonellerinin çalışma planlarının oluşturulması ve taşeron çalıştıran kamu kurumlarının dikkat etmesi gereken konularının aktarıldığı 2 günlük bilgilendirme semineri Şubemizde gerçekleştirildi. 22-23.06.2016 tarihlerinde Şube Yedek Yönetim Kurulu üyemiz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mehmet AKMEŞE tarafından sunulan seminere çeşitli kurumlardan 89 kişi katılım sağladı.

BEP-TR II ORYANTASYON EĞİTİMLERİ BAŞLADI 21.06.2017

    

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı olarak görev yapan, serbest müşavir mühendis belgesi sahibi üyelerimizi ve diğer meslek odalarına üye olanları mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirmek ve enerji kimlik belgesi düzenlenmesi hakkında binalarda enerji performansı yazılımı ve masaüstü uygulaması olan BEP-TR II`ye geçişini sağlamak amacıyla, oryantasyon eğitimlerinin ilki 21 Haziran 2017 tarihinde Şubemizde gerçekleştirildi.Şube Teknik Görevlimiz Mehmet Burak DEMİR tarafından verilen eğitime, üyelerimiz ve diğer Oda üyelerinden toplam 20 kişi katıldı.

TRAFO MERKEZLERİ TASARIMI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 17.06.2017

    

MİSEM kapsamında `Trafo Merkezleri Tasarımı (36 KV` a Kadar) Eğitimi` 15-16 Haziran 2017 tarihlerinde 10 üyemizin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi. 36 kV‘a kadar olan Trafo Merkezlerinin tasarımına ilişkin konular MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Rüştü BEKDİKHAN tarafından verildi. Seminerin ilk gününde, Şube Hizmet Binamızda bulunan YG laboratuvarında uygulamalı ve teorik eğitim gerçekleştirildi.Eğitimin son gününde ise sabahtan öğlene kadar ki bölümde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü‘ne ait Trafo Merkezi`ne düzenlenen teknik gezi ile yapılan pratik eğitimin ardından Şubede devam eden teorik eğitimle 2 günlük eğitim tamamlandı.

SMM ÜYELERİMİZE AKDENİZ EDAŞ ETS SİSTEMİ TANITILDI 08.06.2017

    

Şubemiz ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları neticesinde, SMM üyelerimiz tarfından üretilen ag proje onay işlemleri, tesisat kontrol ve og geçici kabul işlemlerinin daha hızlı hizmet ve kolaylık sağlamak için, başvuruların Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. web sayfası üzerinden online olarak yapılması planlanan Enerji Talep Sistemi (ETS) tanıtım toplantısı Şubemiz seminer salonunda gerçekleştirildi. 07.06.2017 tarihinde yapılan toplantının açılış konuşması Şubemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban TAT tarafından yapıldı. TAT`dan sonra söz alan SMM Daimi Komisyonu Başkanı Rüştü BEKDİKHAN, Şube Yönetim Kurulumuz ve Şubemiz SMM Komisyonunun istikrarlı çalışmaları sonucunda, bölgemiz AKDENİZ EDAŞ birimlerinde uygulama birlikteliğinin sağlandığını belirtti ve bu iş birliğinden ötürü tüm AKDENİZ EDAŞ çalışanı meslektaşlarımıza teşekkürlerini sundu. Enerji Talep Sistemi tanıtımı ve soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

İTÜ ANTALYA MEZUNLAR DERNEĞİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET 07.06.2017

    

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Antalya Mezunları Derneği üyeleri, Şube Yönetim Kurulumuzu 07.06.2017 tarihinde ziyaret ettiler. Görüşmede Oda çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, mesleki uygulamalarda kamu yararını, meslektaş haklarını korumak, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı ilgilendiren konularda ve kentle ilgili gelişmelerde meslek odalarıyla birlikte yol almanın önemini vurguladı. Birlikte çalışma ortamı yaratmak için yapılabilecek çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.’DE GÖREVLİ ÜYELERİMİZE EĞİTİM DÜZENLENDİ 02.06.2017

    

Şubemiz ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları neticesinde, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde görev yapan üyelerimize yönelik MİSEM kapsamında Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Eğitimi düzenlendi. Akdeniz EDAŞ hizmet binasının eğitim salonunda gerçekleştirilen ve 15 üyemizin katıldığı eğitimde, Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği ve ilgili yönetmelikler kapsamında hazırlanması gereken projelere ilişkin detaylı bilgiler MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Ali GÜNDÜZ’ün anlatımıyla katılımcılara aktarıldı.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 01.06.2017

    

MİSEM Kapsamında Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Eğitimi 30-31 Mayıs 2017 tarihlerinde MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Ali GÜNDÜZ’ün anlatımıyla ve 13 üyemizin katılımıyla Şubemizde gerçekleştirildi.

GÖNÜLLERİN ŞAMİYONU EMO FUTBOL TAKIMLARIMIZ 27.05.2017

    

Bu yıl 26.sı düzenlenen ve 3 takımla katıldığımız Meslek Odaları Arası Halı Saha Futbol Turnuvasında, oynadığı her maçı kazanan EMO Master takımımız, 26.05.2017`daki final maçında Antalya Barosu takımına 3-2 yenilerek turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Turnuva boyunca Şubemizi en iyi şekilde temsil ederek göstermiş oldukları gayretlerden dolayı, Şubemiz adına ter döken gönüllerimizin şampiyonu EMO-Genç1 ve EMO-Genç2 takımlarımızın ve bizlere bu gururu yaşatan EMO Master takımımızın meslektaş oyuncularını kutluyor ve herbir meslektaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 27.05.2017

    

MİSEM kapsamında Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi 26-27 Mayıs 2017 tarihlerinde Şube hizmet binamızda 15 üyemizin katılımıyla Misem Eğitmeni Elektrik Mühendisi Serdar PAKER`in anlatımıyla gerçekleştirildi.

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.`DE TOPLANTI DÜZENLENDİ 26.05.2017

    

Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Şube SMM Komisyonu Üyelerimizin ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Müşteriler Direktörlüğü personelinin katıldığı ortak toplantı 24 Mayıs 2017 tarihinde Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Antalya İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi. İki kurum arasında koordinasyonun daha da geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen ortak toplantıda, serbest çalışan üyelerimiz tarafından üretilen mühendislik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması, eğitim çalışmaları, Oda üyelerinin haklarının korunmasına yönelik çalışmalar ile abonelik işlemleri sırasında yapılan tesisat kontrolleri ve kabul işlemleri ile enerji müsaadeleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

SD ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE MEZUNİYET SEVİNCİ 22.05.2017

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu`nun desteği ile Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine 18.05.2017 tarihinde mezuniyet yemeği düzenlendi. Etkinliğe bölüm öğretim elemanlarının yanı sıra Isparta Temsilcisi Güner MERDAN da katılarak, Oda üyeliğinin önemine değinip, yeni meslektaşlarını tebrik ettiler.

ŞUBEMİZDE OLAĞAN DENETLEME GERÇEKLEŞTİ 18.05.2017

    

45. Dönem Denetleme Kurulu 17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde olağan 3. denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi. Şubemizin denetlemesi başarıyla tamamlandı.

SMM’LER DE TÜM BİNALARA EKB DÜZENLEYEBİLECEK 17.05.2017

    

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, mevcut binalar için 2 Mayıs`tan itibaren zorunlu hale gelecek binalar ve bağımsız bölümlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme işlemlerinde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) aranması şartını 1 Ocak 2020`ye ertelerken, Enerji Yetki Belgesi olan Serbest Müşavir Mühendislere (SMM) sadece yeni binalar değil, mevcut tüm binalar için belge düzenleme yetkisi tanıdı.Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ EMO-GENÇ MEZUNİYET YEMEĞİ DÜZENLENDİ 15.05.2017

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu`nun desteği ile Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine 13.05.2017 tarihinde mezuniyet yemeği düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi EMO-Genç Başkanı Ömer YILMAZ`ın yaptığı kısa açılış konuşmasının ardından, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan METİN ve Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı üyemiz Prof.Dr. Şükrü ÖZEN, öğrencilerimize hitap ettiler. Konuşmalarında, Odaya kayıt olmanın önemine vurgu yaptılar ve tavsiyelerde bulundular.Konuşmaların ardından birlikte eğlenildi. Bugünün EMO-Genç`i; yarının mühendisi olacak tüm meslektaşlarımıza başarılı birer iş hayatı kazanmalarını, mesleğimize ve etik değerlerimize her zaman sahip çıkmalarını dileriz.

 


9.YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ-TANITIM VİDEOSU!

11.07.2017
 


Çok Okunanlar


SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `ELEKTRİK SMM` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR

EMO ANTALYA ŞUBESİ`NDE BAYRAMLAŞMA

ÜYELERİMİZLE TEKNE TURU DÜZENLENDİ

BEP-TR II ORYANTASYON EĞİTİMLERİ BAŞLADI

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

KAMU KURUMU PERSONELİNE İSG SEMİNERİ

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE BEP TR-II EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

IX. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU (KAYNAK-01.04.2017)

KRİTİK UYARI (HÜRRİYET AKDENİZ-07.07.2017)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri