MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 39  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

İLHAN METİN TRT ANTALYA RADYOSU YAYININA KATILDI 16.01.2015

    

Enerji Verimliliği haftası nedeni ile Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, 16 Ocak 2015 Cuma günü TRT Antalya Radyosu’na canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda enerji verimliliği ve enerji tasarrufuna ilişkin soruları yanıtladı.

TRT ANTALYA RADYOSU ÜYE ZİYARETİ 16.01.2015

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN ve Şube Müdürü İbrahim SEYDAN 16 Ocak 2015 tarihinde, TRT Antalya Radyosu`da görev yapan üyelerimizi ziyaret ettiler. Üyelerimizle yapılan görüşmede, oda üye ilişkileri ve meslek alanlarımız konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

İLHAN METİN VTV`DE ANA HABERE KATILDI 14.01.2015

    

EMO Antalya Şube Başkanı İlhan METİN, Kanal VTV’de yayınlanan Ana Haber bültenine telefon bağlantısı ile katılarak elektrik kesintilerine ve nedenlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.İlhan METİN’in 12 Ocak 2015 tarihinde Ana Haber bülteninde yayınlanan değerlendirmelerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİM` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR 12.01.2015

    

Şubemiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 04-05-06 Şubat 2015 tarihlerinde “YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu” eğitim semineri düzenlenecektir.Seminerlere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR. 05.01.2015

    

Şubemiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 27-28-29 Ocak 2015 tarihlerinde “Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri” konulu eğitim semineri düzenlenecektir.Seminerlere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN 30.12.2014

    

2015 yılının üyelerimize, halkımıza sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni eder, huzurlu bir yıl dileriz.
EMO ANTALYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

İLHAN METİN VTV`DE 29.12.2014

    

İlhan METİN 27.12.2014 tarihinde VTV’de katıldığı programda, Antalya’nın enerji durumu, yenilenebilir enerji kaynakları, HES’ler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “3194 sayılı İmar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” isimli yeni bir torba yasa hazırlığı içerisinde bulunulmasına ilişkin Oda ve Şube görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

SEMİNER:ALANYA TEMSİLCİLİĞMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU VE HARMONİKLER EĞİTİM` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR 26.12.2014

    

Temsilciliğimiz Seminer salonunda MİSEM eğitimleri kapsamında, 23-24 Ocak 2015 tarihlerinde “REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU VE HARMONİKLER EĞİTİMİ” düzenlenecektir.Seminerlere katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki katılım şartlarını yerine getirmeleri ve seminer tarihinden en geç 1 hafta önce mesai bitimine kadar Şubemize veya yazımızın devamından online başvuru yapması gerekmektedir.

ELEKTRİK YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU YETKİLENDİRME BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.12.2014

    

MİSEM kapsamında `Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Belgesi Yenileme Eğitimi 23 Aralık 2014 tarihinde 36 üyemizin katılımıyla Şubemizde düzenlendi. Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu hizmetini yürüten üyelerimizin belgelerinin yenilenmesi amaçlandığı ve katılımcılara Yönetmelikler, teknik yenilikler, karşılaşılan sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi aktarıldığı eğitim üyemiz Elektrik Mühendisi Necati OKMAN tarafından verildi.

ŞUBEMİZİN 11. DÖNEM OLAĞAN 2. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 23.12.2014

    

Şubemizin 11.Dönem olağan 2. denetlemesi 21.12.2014 Pazar ve 22.12.2014 Pazartesi günleri Şubemizde başarıyla gerçekleştirildi. Şubemizin denetlemesi yapılırken Şube Yönetim Kurulu üyeleri, denetçileri ve personeli de hazır bulundular.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR VE TOPRAKLAMALAR YETKİLENDİRME BELGESİ YENİLEME EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 19.12.2014

    

MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 15-17 Aralık 2014 tarihlerinde 28 üyemizin katılımıyla şubemizde düzenlendi. Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`in yaptığı eğitim, Elektrik Mühendisi Hasan AKTAŞ‘ın anlatımıyla gerçekleşti. Eğitimin son günü CLK Akdeniz Enerji‘ye ait Trafo Merkezindeki uygulamanın ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı. Ayrıca 16 Aralık 2014 tarihinde de Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yetkilendirme Belgesi Yenileme Eğitimi saat:18:00-21:00 arasında Şubemizde gerçekleştirildi.

ENERJİ KALİTESİ VE KOMPANZASYON TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ 14.12.2014

    

Şubemiz ve Klemsan Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 13 Aralık 2014 tarihinde Şubemiz`de Enerji Kalitesi ve Kompanzasyon konu başlıklı seminer 76 üyemizin katılımı ile gerçekleştirildi. Üyeler tarafından yoğun ilgi alan seminerin açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu üyesi Ferhat YAMAK yaptı. Seminerde; harmonikler, seri ve paralel rezonans oluşumları gibi enerji kalitesi problemlerinin yanında kompanzasyonun faydaları ve iyi bir kompanzasyon panosunun nasıl tasarlanması gerektiği gibi konular katılımcılara aktarıldı.Soru cevap kısmının ardından yapılan kokteyl ile program tamamlandı.

İLHAN METİN`E ZİYARET 13.12.2014

    

Üyelerimizden Adil ŞENOL ve Bayram BODUR, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğündeki makamında Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`i ziyaret ettiler. Ziyarette Antalya OSB’nin çalışmaları hakkında ve odamız meslek alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

EMO ANTALYA ŞUBESİ GES KİTAPÇIĞI 06.12.2014

    

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Şube Hizmet Binamızda kurmuş olduğumuz güneş enerjisi santrali ile elektrik üretimi yapmakta ve üretilen elektriği Antalya şehir şebekesine vermekteyiz. Bu alanda farkındalık oluşturmak, güneş enerjisinden elektrik üretimine ilgi duyanlara, gerek kentimize, gerekse üyelerimize doğru bilgiler sunmak, yol göstermek, sistem kurulumundan başvuru süreçlerine kadar yol haritasını çıkarmak amacıyla “TMMOB EMO Antalya Şubesi GES-Lisansız Elektrik Üretim Süreci Kitapçığı” hazırladık. Kitapçığa yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

BEDİİ FAİK KESKİN`İ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK... 05.12.2014

    

EMO Antalya Şubesi 2. Dönem Yönetim Kurulu üyesi, 12174 sicil numaralı üyemiz Bedii Faik KESKİN 3 Aralık 2014 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Ailesi, sevenleri ve meslektaşlarımızın katılımıyla 4 Aralık 2014 tarihinde EMO Antalya Şube Binası önünde gerçekleştirilen törenden sonra, Muratpaşa Cami ‘sinde kılınan cenaze namazı ardından, Andızlı Mezarlığı’na defnedildi. Merhuma Allah`tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİNİN DENETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.11.2014

    

MİSEM kapsamında “Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlama Eğitimi” EMO Antalya Şubesinde 27-28 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi. Elektrik İç Tesislerinin Kontrolünün yapılması ve konu hakkında üyelerimizi bilgilendirmek, tesislerin sürekli ve güvenli çalışır durumda olması için sahip olması gereken bilgi ve deneyimi ile kontrol ve bakım prosedürlerinin standart hale getirilmesinin amaçlandığı eğitim Serdar PAKER`in sunumuyla 15 üyemize aktarıldı.Son günü yapılan sınav ile eğitim sona ermiştir.

EMO ANTALYA ŞUBESİ VE ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. İŞBİRLİĞİ İLE SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.11.2014

    

Şubemiz ve Ulusoy Elektrik A.Ş. firması işbirliği ile 26 Kasım 2014 tarihinde Rixos Downtown Hotel`de teknik tanıtım semineri gerçekleştirildi. Ulusoy Elektrik firmasının ürünleri hakkında teknik bilgilendirme ile başlayan etkinlikte; ilk olarak Subemiz Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`in ardından Ulusoy Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Sait ULUSOY açılış konusmalarını yaptılar.Yaklaşık 300 üyemizin katılımıyla gercekleşen etkinlik verilen kokteyl ile son buldu.

KADIN ÜYELERİMİZE TEKNİK GEZİ 26.11.2014

    

Kadın üyelerimize yönelik 22 Kasım 2014 tarihinde TEİAŞ Batı Akdeniz Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü’ne ait Varsak trafo merkezine teknik gezi düzenlendi. Teknik gezide İşletme Müdürü Gülhan GÜZEL tarafından kadın üyelerimize, Antalya bölgesine ait trafo merkezlerinin yük dağılımları, üretim ve tüketimine ilişkin anlık durumları, enter konnekte sistemi ve yük tevziinin çalışmasına ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.Ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisi Ferhat YAMAK tarafından da açık ve kapalı şalt sahaları hakkında açıklamalarda bulunuldu.Şube Yönetim Kurulu üyesi Tülay KOÇ etkinlik sonunda katkılarından dolayı Gülhan GÜZEL’e ve Ferhat YAMAK’a teşekkür belgesi takdim etti.

SDÜ`NDE EMO-GENÇ ETKİNLİĞİ 24.11.2014

    

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü`nde EMO-Genç etkinliği 19.11.2014 tarihinde düzenlendi.Etkinlikte Emo-Genç oluşumu hakkında bilgilendirme yapıldı, Odamızca hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Bölüm öğrencilerine Emo-Genç üyelik başvurusu için kayıt kartları dağıtılarak, üyelik başvuruları alındı.

ÜYELERİMİZDEN İLHAN METİN`E ZİYARET 08.11.2014

    

Üyelerimizden Nurcan KAZAK, Gökhan TÜRKTEMEL ve Adem AYDIN aynı zamanda Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü olarak görev yapan Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN`i OSB`deki makamında 04 Kasım 2014 tarihinde ziyaret ettiler. Ziyarette Oda çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Çok Okunanlar


SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR.

SEMİNER:ŞUBEMİZDE MİSEM KAPSAMINDA `YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİM` SEMİNERİ PLANLANMIŞTIR

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

İLHAN METİN VTV`DE

30 MİLYON ABONE PARASINI GERİ İSTİYOR (ANTALYA-30.12.2014)

İLHAN METİN VTV`DE ANA HABERE KATILDI

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ENERJİ TASARRUFU YAŞAM KALİTEMİZDEN ÖDÜN VERMEDEN ENERJİYİ VERİMLİ KULLANMAK OLANAKLIDIR (15.01.2015)

İLHAN METİN TRT ANTALYA RADYOSU YAYININA KATILDI

TRT ANTALYA RADYOSU ÜYE ZİYARETİ

EMO ANTALYA ŞUBESİ GES KULLANIMINA BAŞLADI (KAYNAK ELEKTRİK-01.12.2014)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2015 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri