MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 82  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YEKSEM YÜRÜTME KURULU 4.TOPLANTISI YAPILDI 11.05.2019

    

X.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu Yürütme Kurulu 4. Toplantısı 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü, sempozyum yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla Şubemizde yapıldı. Sempozyum çalışmaları hakkında genel değerlendirmenin ardından, sempozyum yeri, panel konuları, çağrılı konuşmacılar ve sponsorluk çalışmaları gibi gündem konuları hakkında karşılıklı fikir alış verişinin yapıldığı toplantı, yürütme kurulu üyelerinin dilek ve önerileri ile sonlandırıldı.

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ! 10.05.2019

    

EMO 46. Dönem Denetleme Kurulu üyeleri tarafından 09-10 Mayıs 2019 tarihlerinde Şubemizin 46/3. Olağan Denetlemesi gerçekleştirdi. Şube yönetim kurulu üyelerimiz ve şube personelimizin de hazır bulunduğu şube denetlememiz başarı ile tamamlandı.

1 MAYIS ANTALYA`DA COŞKUYLA KUTLANDI! 02.05.2019

    

Emeğin, emekçinin, alın terinin onurlu bayramı olan 1 Mayıs‘ta, TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilen yürüyüş için tüm mühendis, mimar ve şehir plancıları, gruplar halinde saat 14.00`da Güllük Caddesi`ndeki Aydın Kanza Parkı`nda, TMMOB Antalya İKK pankartı arkasında toplanarak yürüyüşe katıldılar. Şenlik havasında geçen yürüyüşte, EMO Antalya Şubesi olarak da katılım gösterdiğimiz 1 Mayıs kutlamaları Cumhuriyet Meydanı`nda son buldu.

1 MAYIS`TA ALANLARDAYIZ! 30.04.2019

    

Emeğin, Emekçinin, Alın terinin Onurlu Bayramı olan 1 Mayıs‘ta, başta üyelerimiz ve EMO-Genç üyelerimiz olmak üzere tüm mühendis, mimar ve şehir plancıları ile birlikte Aydın Kanza Parkı`nda TMMOB pankartı altında toplanarak diğer emek ve meslek örgütleri ile bir arada olacağız. Yürüyüş ve mitinge katılımınızı dileriz.

EMEĞİN, EMEKÇİNİN, ALIN TERİNİN ONURLU BAYRAMI 1 MAYIS KUTLU OLSUN!

Toplanma Yeri: Aydın Kanza Parkı (100. Yıl ile Güllük Caddesi kesişimi)
Toplanma Saati: 14.00
Yürüyüş Güzergahı: Güllük-Cumhuriyet Meydanı
Miting Yeri: Cumhuriyet Bayramı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİNE KATILIM SAĞLANDI 24.04.2019

    

Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle 23 Nisan 2019 tarihinde T.C. Antalya Valiliği tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı`na düzenlenen çelenk sunma törenine Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Personelimiz ve EMO-Genç Üyelerimizin yanı sıra, TMMOB Antalya İKK bileşenleri ile katılım sağlandı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN! 23.04.2019

    

Bağımsızlığımızın simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99. yılını coşkuyla kutladığımız bu anlamlı günde; Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen bütün kahramanları saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden kutluyoruz.

MANAVGAT`TA KAHVALTI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. 22.04.2019

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri çerçevesinde 21 Nisan 2019 Pazar günü, Manavgat İlçe Temsilciliği üyelerimiz ve aileleri ile birlikte Manavgat Taş Konak Restaurant’ta bir araya gelerek muhteşem doğa eşliğinde kahvaltı yapıp hoşça vakit geçirdik.

YEKSEM YÜRÜTME KURULU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR! 22.04.2019

    

10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu Yürütme Kurulu 3. Toplantısı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü, Yürütme Kurulu Başkanı Şaban TAT`ın başkanlığında Şubemizde yapıldı. Sempozyum web sayfası ile sponsorluk çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından, EMO Şubelerine, üniversite bölüm başkanlıklarına, teknokentlere, kurum, kuruluş ve derneklere sempozyum duyurularının yapılması; destekleyen kuruluşların belirlenmesi gibi gündem konularının ardından yürütme kurulu üyelerinin dilek ve önerileri ile toplantı sonlandırıldı.

YAPAY ZEKANIN ŞİRKETLER İÇİN OLUŞTURDUĞU FIRSATLAR VE RİSKLER SEMİNERİ DÜZENLENDİ 20.04.2019

    

Şubemiz Biyomedikal Mühendisliği Komisyonu`nun organizasyonuyla, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonunda “Yapay Zekanın Şirketler İçin Oluşturduğu Fırsatlar ve Riskler” konulu seminer, Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ümit Deniz ULUŞAR`ın anlatımıyla gerçekleştirildi. Biyomedikal Müh. Komisyonu Başkanı İnci BİLGE`nin açılış konuşması ile başlayan seminer, üyelerimiz tarafından ilgi ile dinlendi. Soru ve cevap bölümünün ardından etkinlik tamamlandı.

ŞUBEMİZDE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 20.04.2019

    

Şubemizde 17-20 Nisan 2019 tarihlerinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi` düzenlendi. Üyelerimiz ve farklı meslek gruplarından üyelerin katıldığı eğitimde, `Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler ve İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar`, `Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Etik İlkeler`, `Bilirkişi İncelemesi`, `Rapor Yazımı Usul ve Esasları` bölümleri 3 gün boyunca Avukat İlker EVREN tarafından, 1 günlük `Uygulama` bölümü ise Latife ŞİMŞEK BAYSAL tarafından katılımcılara aktarıldı.

ÜYELERİMİZ VE AİLELERİ İLE KAHVALTI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK 15.04.2019

    

Şubemiz Sosyal ve Kültürel Etkinlikleri çerçevesinde 14 Nisan 2019 Pazar günü Kepez Park Orman içinde bulunan Lavanta Restaurant`ta üye kahvaltı etkinliği düzenlendi. Güzel bir Antalya sabahında yönetim kurulu üyelerimiz, üyelerimiz ve aileleri ile birlikte muhteşem doğa eşliğinde kahvaltı yapıp hoşça vakit geçirdik. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen kahvaltı sonrası bolca sohbet etme imkanı bulan üyelerimiz, Şube Yönetim Kurulumuza ve Sosyal Etkinlikler Komisyonumuza teşekkürlerini dile getirdiler.

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİNDE EMO-GENÇ TANITIM STANDI AÇILDI VE MESLEKİ TANITIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ 13.04.2019

    

Şube Yönetim Kurulumuz ve Antalya Bilim Üniversitesi işbirliği ile 12 Nisan 2019 tarihinde Antalya Bilim Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine Mesleki Tanıtım Semineri düzenlendi. Mezuniyet sonrası iş mülakatları, işe alınma süreci, iş hayatına hazırlanma vb. konularda bilgilendirmelerin yapıldığı semineri bölüm öğrencileri ilgi ile dinledi. Haberin devamına yazımızın ekinden ulaşabilirsiniz.

EMO ALANYA İLÇE TEMSİLCİLİĞİ’NDE SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ 13.04.2019

    

EMO Alanya İlçe Temsilciliğimizde 12 Nisan 2019 tarihinde SMM üye toplantısı yapıldı. Başkan Yardımcımız Şaban TAT ve Yönetim Kurulu Üyemiz Eser ORAKLI’nın da katılım sağladığı toplantıya, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Doğu Bölge Müdürü M.Emin ŞEKEROĞLU, şirkette görev alan mühendisler, EMO Alanya İlçe Temsilcilerimiz ve Alanya’da faaliyet gösteren SMM üyelerimiz katıldılar. Şubemiz, üyelerimiz ve Dağıtım Şirketi arasındaki koordinasyonun daha da geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; ETS`deki değişiklikler ile enerji bağlantı görüşleri konuları hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Ayrıca, özel trafolu abonelere YG İşletme Sorumluğu sözleşmelerinin yapılması zorunluluğunun hatırlatılması, enerji dağıtımı konusunda elektrik mühendisliği uygulamasının önemi dile getirildi ve diğer SMM uygulamaları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

SEMİNER: YAPAY ZEKANIN ŞİRKETLER İÇİN OLUŞTURDUĞU FIRSATLAR VE RİSKLER 11.04.2019

    

EMO Antalya Şubesi Biyomedikal Mühendisliği Komisyonu`nun organizasyonuyla, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 14.00`da Şubemiz seminer salonunda “Yapay Zekanın Şirketler İçin Oluşturduğu Fırsatlar ve Riskler” konulu seminer, Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ümit Deniz ULUŞAR`ın anlatımıyla gerçekleştirilecektir. Seminere tüm üyelerimiz davetlidir.

ELEKTRONİK İLE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLERİNİN ASANSÖR ALANINDAKİ MAĞDURİYETİNE SON VERİLDİ 10.04.2019

    

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği`nin yetkili servis ile ilgili 13. Maddesi’nde “Servis teknik sorumlusunun, makina veya elektrik veya elektronik veya elektrik-elektronik veya elektronik ve haberleşme veya mekatronik alanlarında mühendislik/teknoloji fakültelerinin birinden mezun olması gerekir” koşulu getirildi. Böylece elektronik ile elektronik ve haberleşme mühendislerinin asansör işletme ve bakımındaki yetkileri mevzuat üzerinde de tanımlanmış oldu.

TEMSİLCİLİKLERİMİZİN OLAĞAN DENETLEMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ! 08.04.2019

    

EMO Antalya Şubemize bağlı il ve ilçe temsilciliklerimizin kurumsal işleyişi, idari ve mali açıdan, Şube Denetçileri Mehmet Bahadır DEMİR ve Ferhat ÇAĞLI tarafından denetlendi. 2 Nisan 2019 tarihinde EMO Isparta ve EMO Burdur İl Temsilcilikleri, 3 Nisan 2019 tarihinde EMO Manavgat ve EMO Alanya İlçe Temsilciliklerinin ve 4 Nisan 2019 tarihinde de Finike İlçe Temsilciliğimizin 13.Dönem üçüncü olağan denetlemeleri gerçekleştirildi. Denetlemeler sırasında Isparta İl Temsilcisi Güner MERDAN, Finike İlçe Temsilcisi Doğan YILDIRIM ve Temsilci Yardımcısı Ramazan OKTAY, Alanya İlçe Temsilcisi Umut MİRİOĞLU ve Temsilci Yardımcısı Ali ARAS da yer aldı.

ŞUBEMİZDE DENEYİM PAYLAŞIMI SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 08.04.2019

    

Meslek hayatımızda edindiğimiz tecrübe ve anılarımızı paylaştığımız “Deneyim Paylaşımı Söyleşisi” 06 Nisan 2019 cumartesi günü Şube Hizmet Binamızda gerçekleştirildi. Açılış konuşması Şube Başkanımız İlhan METİN tarafından yapılan söyleşi, üyelerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Haberin devamına yazımız ekinden ulaşabilirsiniz.

TEDAŞ AKDENİZ BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ ZİYARETİ! 05.04.2019

    

Şube Başkan Yardımcımız Şaban TAT, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Eser ORAKLI ve İbrahim KAYMAZ ile birlikte, TEDAŞ Akdeniz Bölge Koordinatörü Bayram CİFCİ`ye ve TEDAŞ Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü`nde görev yapan üyelerimize ziyarette bulundular. Ziyarette, üyelerimize Oda ve Şube çalışmaları hakkında bilgi aktarılarak, bölgemizdeki enerji yatırımları, enerji müsaadesi ve tesis kabul süreçlerine ilişkin konular görüşüldü. TEDAŞ nezdinde üyelerimizin talep ve beklentilerinin de dile getirildiği toplantıda, kurumlar arası işbirliğinin önemi vurgulandı.

BAŞKAN YARDIMCIMIZ KANAL ANTALYA`YA CANLI YAYIN KONUĞU OLDU! 03.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şaban TAT, 03 Nisan 2019 tarihinde Kanal Antalya TV`de Kartal OĞUZ`un sunduğu `Ara Haber` programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Şaban TAT programda, EMO’nun genel bir tanıtımını yaptıktan sonra, EMO Antalya Şubesi’nin yapısı, faaliyet alanları, çalışmaları ve amaçları gibi konularda kamuoyuna bilgi aktardı. Haberin videosuna yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO ANTALYA ŞUBESİ TÜRK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER 02.04.2019

    

Şubemiz üyeleri ve yakınlarından oluşan Türk Müziği Korosu’nun konseri, şef Jülide Akdeniz yönetiminde Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu`nda konukların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.Türk Müziğinin seçkin eserlerinin icra edildiği konserin açılış konuşması, Şube Başkan Yardımcımız Şaban TAT tarafından yapıldı.

 


BAŞKAN YARDIMCIMIZ KANAL ANTALYA`YA CANLI YAYIN KONUĞU OLDU!

03.04.2019
 


Çok Okunanlar


MAVİ YOLCULUK`DA BULUŞALIM!

ÜYELERİMİZLE DEMRE ÜÇAĞIZ’DA MAVİ YOLCULUKDA BULUŞTUK

KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ:`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM`

ŞUBEMİZDE ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM` SEMİNERİ ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ

YAPI VE TESİSLERDE YILDIRIMDAN KORUNMA VE AG PARAFUDR TASARIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YEKSEM YÜRÜTME KURULU 7.TOPLANTISI YAPILDI

ATSO 24.GRUP MESLEK KOMİTESİ`NE ZİYARET

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 7`Sİ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR… (01 TEMMUZ 2019)

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 7`Sİ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR (SÖZCÜ-02.07.2019)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri