MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 81

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

GENEL KURULUMUZ EVRENSEL GAZETESİ`NDE


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
22 Şubat tarihinde Perpa A Blok Konferans Salonunda gerçekleştirilen Şubemiz 42. Dönem Genel Kurulu Evrensel Gazetesi`nde yer aldı. Evrensel`de yer alan haber içeriği şöyle:
 

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 42. Olağan Genel Kurulu başladı. Genel Kurulun ilk günü Perpa Konferans salonunda gerçekleştirildi. Saat 10.00`da başlayan genel kurulda faaliyet raporları ve mali raporlar sunuldu. Yarın Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesinde yapılacak seçimlerin hatırlatıldığı genel kurulda üyeler seçime davet edildi. Demokrat Mühendisler Grubu yönetime adaylığını açıkladı. Perpa konferans salonunda gerçekleşen konuşmalar Gezi davasında verilen beraat kararının memnuniyet yarattığı ifade edilirken; Suruç ve Ankara Katliamında hayatını kaybedenler de unutulmadı.


‘GEZİ DAVASI BİTTİ AMA GEZİ RUHU DEVAM EDİYOR‘
Genel Kurulun açılış konuşmasını Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 41. Dönem Başkanı Erol Çelepsoy gerçekleştirdi.

Konuşmasında antidemokratik uygulamalara değinen Çelepsoy, "Bir yandan rant uğruna doğamızın, tarihimizin ve kültürel değerlerimizin birer birer gözden çıkarılarak metalaştırıldığı diğer yandan Cumhuriyet kazanımı olan laik ve demokratik yaşamın ortadan kaldırıldığı günleri ibretle yaşıyor ve bütün demokratik yol yöntemleri kullanarak bu gidişe dur demek için çaba sarf ediyoruz. Tüm bu hukuksuzluğa karşı, kamu yararı, toplumsal fayda ilkeleri, aklın ve bilimin ışığıyla mücadele eden meslek odalarımızın itibarsızlaştırmaya baskı altına alınmaya çalışıldığı bir ortamda yapacağımız genel kurulumuz, sadece odamıza ve şubemize yeni yöneticilerin ve delegelerin seçimi olmaktan çıkmaktadır" diye konuştu.


HER ÜÇ MÜHENDİSTEN BİRİ İŞSİZ!
Ülkenin ekonomik olarak da zor günlerden geçtiğine dikkat çeken Çelepsoy, "İktidar mevcut tükenmişliğini, ağır siyasi ve iktisadi şartları, çözemediği sorunları, içeride ve dışarıda yürüttüğü savaş politikalarıyla kapatmak istiyor. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Her üç mühendisten biri işsizdir. Kadın mühendisler ve genç mühendislerde bu oranlar daha yüksektir" dedi.


"GEZİ DİRENİŞİ HEPİMİZİN GRUR KAYNAĞIDIR"
EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ise konuşmasına Gezi davasının beraatle sonuçlanmasının sevindirici olduğunu söyleyerek başladı. Suruç ve Ankara Katliamında hayatını kaybedenleri de anan İpek, Gezi direnişi için "Bu dava, iktidarla halk arasında bir bilek güreşine dönüşen mücadelede önemli bir merhaledir. Gezi direnişi, Türkiye tarihinin en kitlesel, en haklı taleplere dayanarak gelişmiş halk eylemidir. İstanbul`da başlayıp tüm Türkiye‘ye yayılan, eşitlik, özgürlük ve demokrasi özlemiyle, baskı, şiddet ve zorbalığa karşı yapılan Gezi direnişi hepimizin gurur kaynağıdır" dedi.


‘DEPREM SEFERBERLİĞİ ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ‘
Deprem ve çığda hayatını kaybedenleri de unutmayan İpek, "Türkiye dünyanın aktif deprem kuşaklarından biri üzerinde yer alıyor. Gelecekte çok daha acı sonuçlarla karşılaşmamak için imar sisteminin yeniden ele alınması, bilim ve teknik kurallarına uygun, rant çevrelerini değil, halkın can güvenliğini esas alan yeni bir sistemin kurulması ve yapı denetiminin formalite icabı değil, işlevsel olarak gerçekleştirilmesi zorunludur. Her doğa olayı ülkemizde afete dönüşüyor. Deprem seferberliği öncelikli görevimiz" ifadelerini kullandı.


YENİ YÖNETİM YARIN BELLİ OLACAK!
Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi‘nin yeni başkanı yarın (23 Şubat) saat 09.00‘da başlayacak seçimlerin tamamlanmasının ardından belirlenecek. (İstanbul/EVRENSEL)TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


KOMİSYON BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

19. İLTEK GÜNLERİ`NDE ŞUBEMİZ STANDI AÇILACAK

IŞIK ÜNİVERSİTESİ`NDE `NESNELERİN İNTERNETİ VE OTOMASYONU` SEMİNERİ

TKP HEYETİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

693. GÜNÜNDE #ADALETNÖBETİ`NDEYDİK.

ADALET NÖBETİ`NDE 700. GÜN

ŞUBEMİZ ESKİ YÖNETİCİLERİNDEN İBRAHİM AKSİN VEFAT ETTI

EMEP HEYETİ`NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

NEWROZ/NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 147


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.