![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/new_ribbon.png)
IEEE TÜRKİYE XTREME KAMPINDA ŞUBE STANDI
22-26 Temmuz`da Işık Üniversitesi`nde düzenlenen ve destekçileri arasında yer aldığımız Işık Üniversitesi IEEE Türkiye Xtreme Kampında genç meslektaş adaylarımıza Odamızın tanıtımını yapmak üzere EMO İstanbul Şubesi standı açıldı. EMO Genç broşürlerinin dağıtımının yapıldığı stantta Şubemizi temsilen Şubemiz Yönetim Kurulu Ydk. Üyesi Müslüm Can Özata yer aldı.
1
İKİTELLİ OSB SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
EMO İstanbul Şubemiz ve İOSB birlikteliğinde planlanan İkitelli OSB Seminerleri kapsamında YG İşletme Sorumluluğu, Trafo Bakım ve Manevrası başlıklı seminer Elektrik Mühendisi Serdar Harmancıoğlu`nun sunumuyla 24 Temmuz 2024 tarihinde İkitelli OSB Hizmet Binası 4. Kat KOBİ Eğitim Salonu`nda gerçekleştirildi.
Seminerde Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Karaçay ve YK Sayman Üyesi Reha Şen yer aldı.
1
ŞUBE BAŞKANIMIZ İLKE TV`YE KONUK OLDU.
Günün gelişmelerinin ve gündeminin ele alındığı `Güncel Yorum` programının konuğu Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK Başkanımız Erhan Karaçay oldu.
Denizcan Abay ve Ercüment Akdeniz’in sunumuyla 18 Temmuz 2024 tarihinde saat 12.00’da yayınlanan programın tamamını izlemek için haberimizin devamındaki linke tıklayabilirsiniz.
0
ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI
Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Ömerli Havzası`na yapılması planlanan Biyoteknoloji İhtisas OSB Projesinin Havza`da yaratacağı yapılaşma ve kirlilik riskine karşı 16 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısına Subemizi temsilen, EMO İstanbul Şubesi YK Sayman Üyesi Reha Şen ve YK Yedek Üyesi Müslüm Can Özata katıldı.
0
ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİ KAMULAŞTIRILSIN
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, İzmir Alsancak’ta iki yurttaşın sokakta yürürken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiği faciaya ilişkin olarak bugün (13 Temmuz 2024) bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Sahadaki EMO İzmir Şubesi teknik heyetinin ilk izlenimlerinin de paylaşıldığı basın açıklamasında, denetim eksikliğine dikkat çekilerek, elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması çağrısı yapıldı.
0
ÜYELERİMİZE DUYURULUR
EMO İstanbul Şubemizin 1556 sicil numaralı üyesi iken sonsuzluğa uğurladığımız, 2022 yılında Şubemiz tarafından “Meslekte 60. Yıl Plaketi” verilen duayen Elk. Müh. Turgut Gülsoy’u anmak ve özgeçmişi ile resmini, Şubemiz Perpa Eğitim Eğitim ve Konferans Salonu duvarına asmak için, 11.07.2024 Perşembe günü saat 15.00’de düzenlenecek etkinliğe katılımınızı bekliyoruz.
Saygılarımızla. EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu
0
ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU KABUL EDİLEMEZ
Laik, bilimsel, demokratik eğitimden uzak gerici müfredatın uygulatılacağı öğretmenlik meslek kanunu (ÖMK) kabul edilemez diyen eğitim emekçilerinin yanındayız.
Gerçekleştirilecek basın açıklamasına üyelerimizin dayanışma göstermesini önemlidir.
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu
0
KADIKÖY BELEDİYESİ`YLE GÖRÜŞME
Aydınlatma Türk Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Rengin Ünver, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi YK Üyesi Aynur Savaş Uluğtuğ, EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Mazmanoğlu, EMO İstanbul Şubemiz YK Başkanı Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, YK Üyesi Burak Daşdemir, Aydınlatma Komisyonu Başkanı Yeşim Çelikkol`dan oluşan heyet ile Kadıköy Belediyesi yetkilileri arasında 09 Temmuz 2024 Salı günü görüşme gerçekleştirdi.
Kadıköy Belediyesi`nde gerçekleşen görüşmede Kadıköy Belediyesini temsilen Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcıları İsmail Başar Necipoğlu ile Soydan Alkan, İklim Değişikliği ve Sıfır...
0
44. DÖNEM KOMİSYONLARI ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
EMO İstanbul Şubemiz 44. Dönem Komisyonları Ortak Toplantısı, 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü Şube Eğitim Merkezi`nde Şube Yönetim Kurulu Bşk. Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen`in ve komisyon üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Şube ve komisyon faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi. Şube etkinliklerinin ve komisyon faaliyetlerinin planlanması, hayata geçirilmesine yönelik karşılıklı görüş ve öneriler dile getirildi.
0
AYEDAŞ İLE ŞUBEMİZ ARASINDA TOPLANTI
EMO İstanbul Şubemiz ile AYEDAŞ arasında 05 Temmuz 2024 tarihinde toplantı yapıldı. Görüşmede Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, YK Üyesi Nedim Bingöl, Şubemiz SMM Komisyonu Başkanı Mustafa Aydın, Komisyon Rapörtörü Serdar Harmancıoğlu ve Teknik Yönetmelikler Komisyonu Başkanı Mehmet Karadurak yer aldı. AYEDAŞ Genel Müdürlüğü`nde gerçekleşen görüşmede AYEDAŞ heyetinde AYEDAŞ Dağıtım Direktörü Erkan Bilgen, Şebeke Operasyonları Bölge Müdürü Muhsin Kurt, Yapım İşleri Bölge Müdürü İrfan Dinçay, Müşteri Operasyonları Bölge Müdürü Fatih Güldalı, Müşteri...
0
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Etkinlikler |
|
|
Temmuz 2024 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
PTS |
SL |
ÇRŞ |
PRŞ |
CUM |
CTS |
PAZ |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
29 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 30 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | | 28 | 31 | 29 | 30 | 31 | 01 | 02 | 03 | 04 | 32 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 33 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 34 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 35 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 01 | 36 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
| ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_8.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_9.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_10.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Bilgi Edinme |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
e-Liste |
|
Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız; Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz. |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
- Haberler
- Duyurular
- Oda Görüşleri/Raporlar
- Basın Açıklamaları
- Yazılı Basında
- Görsel Basında
- Basından
- Yitirdiklerimiz
- Tümü
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
(40. DÖNEM) EMO İSTANBUL ŞUBESİ 40. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI 15.04.2016 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_4.png) |
Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme, Kontrol ve Biyomedikal mühendislerinden oluşan 15 bini aşkın üyesi, 10 il ve ilçe temsilciliği, 4 işyeri temsilciliği, 29 çalışanı ile şubemiz ülkenin her yerinde 1960‘dan beri emek, demokrasi ve mesleki mücadelesini sürdürmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 39. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI YAYINLANDI 23.05.2014 |
| |
|
39. Dönem Çalışma Programı; Çalışma İlkelerimiz, Üye İlişkileri ve Örgütlenme, Yönetim Kurulu Çalışmaları, Oda Örgütüne Yönelik Çalışmalar, Mesleki Denetim ve Teknik Hizmetler, Eğitim Ve Etkinlik Çalışmaları, TMMOB’ye Bağlı Odalar, Diğer Meslek Odaları, Belediyeler, Kurum Ve Kuruluşlarla İlişkiler, Basın - Yayın Birimi Çalışmaları, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler bölümlerinden oluşuyor. Çalışma Programı ekte yer almaktadır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KÜRESEL KRİZİN ETKİLERİ: EMO ÜYELERİNİN İSTİHDAMI ARAŞTIRMASI
KRİZ MÜHENDİSİ TEĞET GEÇMEDİ 11.01.2010 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_4.png) |
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KÜRESEL KRİZİN ETKİLERİ: EMO ÜYELERİNİN İSTİHDAMI ARAŞTIRMASI
KRİZ MÜHENDİSİ TEĞET GEÇMEDİ 11.01.2010 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_4.png) |
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 08.03.2022 |
| |
|
Şubemiz 43. Dönem Yönetim Kurulu Kadın üyeleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle açıklama yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK FATURALARINDA YAŞANAN KARMAŞA 11.01.2022 |
| |
|
Elektriğe yapılan zamların ardından kamuoyunda ve basında gündem olan elektrik faturalarındaki karmaşaya ilişkin Şubemiz 42. Dönem Yönetim Kurulu tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında faturalandırmanın detaylarına ilişkin bilgiler paylaşıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BASIN AÇIKLAMASI - ELEKTRİK FİYATLARINA BÜYÜK ZAM, MESKEN TÜKETİCİLERİNE; KIŞIN DONMA, ÜRETİME DARBE TARİFESİ 01.01.2022 |
| |
|
EPDK’dan beklenen açıklama nihayet 31 Aralık 2021 akşamı yapılmıştır. Yapılan bu açıklama ile Ocak-Mart 2022 aylarına ait tarifede elektriğe yapılan zamlar da belli olmuştur. Buna göre en başta Meskenler, Sanayi, Ticarethane ve Tarımsal Sulama olmak üzere bütün tüketim grupları enerji bedeline yaklaşık % 120 ile %185 arasında değişen, dağıtım bedeline ise yaklaşık %25 oranında olmak üzere çok yüksek oranda zam yapılmıştır. Meskenlerde uygulanacağı bildirilen kademeli tarife günlük 5 kWh’le sınırlanmış ve bunun üzerindeki miktarlar için toplamda % 125 yani Temmuz-Aralık 2021 aylarında uygulanan tarifeye göre 2,25 kat zam yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BASIN AÇIKLAMASI: #GEÇİNEMİYORUZ 13.12.2021 |
| |
|
EMO İstanbul Şubesi 42. Dönem Yönetim Kurulumuz tarafından basın açıklaması yapıldı. Ücretlerimizle, Emekli Maaşlarımızla, Rant ve Talan Politikalarıyla
GEÇİNEMİYORUZ! başlıklı açıklamanın tamamını haberin devamında bulabilirsiniz.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ÜNİVERSİTE TERCİH PUAN BARAJI NEDEN DÜŞÜRÜLÜYOR?
21.08.2021 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_3.png) |
2021 Üniversite yerleştirme tercihlerinin yapıldığı bu günlerde, 3 öğrenciden birisinin temel yeterlilik testinde barajı geçememesi ve her sene on binlerce kontenjanın boş kalması üzerine Eylül sonuna tarihlenen bir üçüncü ek tercih süreci ilan edildi. Bunu özel kılan durum ise 150 olan TYT barajının 140’a çekiliyor olması. İlk bakıldığında bir ihtiyacı çözüyormuş gibi görünen bu girişim esasen birçok şeyi sorgulamaya itiyor. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BOLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ`NDEKİ IRKÇI SÖYLEMLERİ KINIYORUZ 13.08.2021 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_3.png) |
Bizler için hizmeti alanın, kente ya da o ülkenin siyasi sınırları içerisinde tanımlanmış devletine kayıtlı olup olmaması önemli değildir. Elektrik, doğalgaz, su, ulaşım, iletişim vb tüm bu altyapı hizmetleri, en uygun nitelik ve ücretle sunulmalıdır, hatta olabiliyorsa çeşitli sübvansiyonlar sağlanarak, bedavaya getirilebilmelidir. Bunlar lüks tüketim ürünleri değil temel ihtiyaçlardır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BİLİM VE AKIL YOKSA RANT VE YAĞMA İLE FELAKET GELİR 13.08.2021 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_3.png) |
Sinop ilinde Ayancık, Bartın ilinde Ulus, Kastamonu ilinde Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçelerinin selden etkilendiği ve şu ana kadar yapılan tespitlere göre 27 yurttaşımızın hayatını kaybettiği bir afet yaşanmıştır. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyor, başta aileleri ve sevenleri olmak üzere tüm ülkemizin başı sağ olsun diyor ve herkese sabır diliyoruz. Özellikle Kastamonu ilinin Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi ilçeyi yaşanmaz hale getirmiştir. Aklımız ve yüreğimiz felaketi uğrayan il ve ilçelerimizde yaşayan yurttaşlarımızladır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Tüm Basın Açıklamaları
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Bilgileri |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Formu |
|
|
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ |
Adres: |
ERGENEKON MAH. CUMHURİYET CAD. ADLI HAN 173/1 HARBİYE 34373 ŞİŞLİ - İSTANBUL |
Telefon: |
+90 212 2591150
|
e-posta: |
istanbul@emo.org.tr |
KEP: |
|
|
|
|
|
|
|
|