MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BEDAŞ İLE ORTAK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


YİTİRDİĞİMİZ


 
Şubemiz ile BEDAŞ arasında 16 Eylül 2020 Çarşamba günü önemli başlıkların konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi. Şube yönetim kurulumuz ile BEDAŞ yetkilileri arasında karşılıklı fikir alışverlerinin olduğu toplantının detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.
 

Toplantıya BEDAŞ adına Murat YİĞİT, Utku GURUŞCU, Bekir BULUT, Hulusi KARA, Emrah KALKAN, Murat KAYNAR, Noyan SEVİM, Günay MUTLU, Hakan KIRKGÖZ, Kadir GÜNERKAN, Ahmet Eralp PERİLİ; Şubemiz adına Yönetim Kurulu Başkanı Cemil KOCATEPE ve SMM Komisyonu üyeleri Mustafa AYDIN, Servet BİLİŞ, Ramazan PALTUN ile Şube Müdürü Ali Fuat AYDIN katılım sağladı.

Toplantı başlangıcında söz alan BEDAŞ Gn. Müdürü Murat YİĞİT ilgili konular üzerinde yaptıkları çalışmalar konusunda kısa bilgiler verdikten sonra sözü devralan Utku GURUŞÇU da gene aynı konularda kurumun çalışmaları konusunda bilgilendirme yaptı, sonrasında söz alan Şube Yönetim Kurulu başkanımız Cemil KOCATEPE genel bilgilendirme ile beraber tespit edilen sorunların SMM üyelerimiz arasında anket yapılarak belirlendiğini belirterek, değerlendirmelerin buna göre yapılmasını istemiştir. Bu yönteme BEDAŞ tarafı da teşekkür ederek, böylesi demokratik ve adil yöntemin bundan sonraki düzenlemelerin daha sağlıklı olmasına sebep olacağını vurguladılar.

Devamında, EMO ile ortak bir şekilde 3. şahıs tesislerinin bakımlarının sağlıklı yapılması ve performans değerlendirilmesine dayalı bir sistem üzerinden takibi, yetkili mühendislerin randevu gününde işin başında olması ve yetkili mühendisin tesisi kontrol etmesinden sonra muayene talep açılmasına özen gösterilmesi istendi.

Yetkili mühendislerin abonelere veya yeni abone olacaklara, enerji temini hususunda mevzuatta belirtilen süreler konusunda uyarıcı bilgilendirme yapması ve buna göre işlem tesis etmesi gerektiği BEDAŞ yetkilileri tarafından belirtildi.

İşletme sorumlusu sunmayan tüketicilerin enerjisinin kesilmesi konusunda mevzuat yönünden incelenmesi hususunda arıza sayı ve sürelerini düşürme kapsamında bu konuda mutabık olduğumuz ve pandemi tedbirleri sebebiyle askıya alınan elektrik kesme uygulamasını yakından takip edileceği vurgulanmıştır. 

BEDAŞ yetkililerinin belirttiği konuların ardından, şubemiz talepleri SMM komisyonu temsilcileri tarafından dile getirildi. Şubemiz tarafından genel anlamda tüm iş süreçlerin hızlandırılması talep edildi. İlgili talebe yönelik olarak BEDAŞ tarafından sürecin hızlandırılması için şirket olarak dijitalleştirme ve organizasyonun güçlendirilmesi konularında çalışmaların devam ettiği, ancak sahada yetkili fen adamlarının mevzuat ve teknik kriterlere uygun iş yapmalarının süreci hızlandırmada önemli bir pay sahibi olacağı vurgulandı.

YG bağlantı görüşü tanzim edilirken ekinde YG mevcut durum tek hat şemalarının verilmesi talebimize ilişkin ise YG bağlantı görüşü ile beraber verilecek kroki, proje aşamasında              güncellenmesi gerekeceğinden ilgili işletme tarafından verilmesinin uygun olduğu, ancak CBS, DMS ve entegrasyonlarla ilgili sürecin bir kroki çıktısı verebilme durumu olursa ilerleyen dönemde (güncel olmayacağı uyarısı ile birlikte) değerlendirileceği belirtildi.

YG İşletme sorumluluk belgelerinde EMO onayının istenmesine özen gösterilmesi konusunda zaten bu yönde bir uygulama içinde olunduğu ve hassas davrandıkları dile getirildi.

2018 ve 2019 yılında kurum tarafından yapılması istenen (güç artış) işlemlerin tamamlanmasına ilişkin talebimize dair ise yatırım birimi tarafından bekleyen iş olup olmadığı ve sebebi araştırılarak gereğinin yapılacağı ifade edidi.

BEDAŞ Genel Müdürlüğünde mühendislerin görüşme yapmasını sağlayacak bir odanın kurulması talebimize ilişkin pandemi sürecinin akabinde bu talebin daha kalıcı olarak değerlendirileceği vurgulandı.

İç tesisat projelerinin BEDAŞ`a onaylatılması konusunda ilçe Belediye ziyaretlerinin planlanması için ortak çalışma yapılması değerlendirildi.

Son olarak teminat mektuplarının geçici kabulden sonra iadesi talebimize ilişkin EPDK mevzuatı ve yatırım usul esaslarına dayalı olarak ancak kesin kabul sonrası teminat iadesinin yapılabileceği belirtildi.

Son olarak EMO tarafından belirlenen sorunlara ait ilerlemelerin takip edilmesi,  BEDAŞ tarafından paylaşılması ve ilerlemelerin değerlendirilmesi için Ekim ayında tekrar bir araya gelinmesi benimsendi.

 TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 853


Tüm Yitirdiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.