26 yıl sonra “Darbeciler Yargılansın-Demokrasi Mitingine” çağrı yaparken, kendi özgürlüğünü yalnızca ötekinin özgürlüğüyle olanaklı gören, eşitlik isteyen, “Gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir” diyerek emperyalizmin tüm dünya halkları üzerindeki zulmünden acı duyan, çocuklarına onurlu bir gelecek bırakmayı düşleyen herkesi TMMOB ve EMO pankartları ile 10 Eylül 2006 Pazar günü saat 14.00’de Abdi İpekçi Parkı’nda gerçekleştirilecek olan mitingde görüşmek dileğiyle...
12 Eylül, güzel bir gelecek, demokratik bir Türkiye için mücadele edenlerin susturulduğu, toplumun top yekun baskı altına alındığı bir dönemdi. Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin bu denli yaygınlaşmasına, toplumsal eşitsizliğin artmasına neden olan neo-liberal politikalar, 12 Eylül’le ve onun sayesinde uygulanmaya başladı. Örgütlenme hakkı 12 Eylül ile birlikte daha da kısıtlandı. Binlerce devrimci, demokrat insan hapishanelere atıldı, işkence gördü. Çocuk yaştakiler yaşları büyütülerek idam edildi. 26 yıl önce yükselen toplumsal muhalefete karşı halklara baskı ve zülüm uygulamaya başlayan bu zihniyet, apolitikleştirdiği bir kuşakla bugüne kadar geldi. Bugün güzel ve mutlu bir gelecek, demokratik bir Türkiye yaratmanın yolu, Türkiye’ye bu karanlığı yaşatanlardan hesap sormakla mümkündür. 12 Eylül karanlığının parçalanması; darbecilerin yargılanması ve darbecilerin hazırladığı anayasanın yerine özgürlükçü, demokratik bir anayasanın hazırlanması ile mümkün olacaktır. 12 Eylül darbecileri yalnızca döktükleri kan, verdikleri acı yüzünden değil; ayrıca bu ülkenin geleceğine koydukları emperyalist ambargo yüzünden de yargılanmalıdır. 26 yıl sonra “Darbeciler Yargılansın-Demokrasi Mitingine” çağrı yaparken, kendi özgürlüğünü yalnızca ötekinin özgürlüğüyle olanaklı gören, eşitlik isteyen, “Gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir” diyerek emperyalizmin tüm dünya halkları üzerindeki zulmünden acı duyan, çocuklarına onurlu bir gelecek bırakmayı düşleyen herkesi TMMOB ve EMO pankartları ile 10 Eylül 2006 Pazar günü saat 14.00’de Abdi İpekçi Parkı’nda gerçekleştirilecek olan mitingde aramızda görmek istiyoruz. Başka Bir Dünya Mümkün diyen herkes sesini duyurmalı ve haykırmalı: 12 Eylül Darbecileri Yargılansın !!! Gün Gelecek Devran Dönecek Darbeciler Halka Hesap Verecek! Kahrolsun Emperyalizm! Kahrolsun Faşizm! Toplanma Yeri: Tren Garı Önü Saat: 11.00 Miting Alanı: Abdi İpekçi Parkı / Sıhhiye Meydanı Saat: 14.00
|