MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELECO’2006 KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI


 
Bursa Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu ve Fuarı (ELECO’2006) 6 –10 Aralık 2006 tarihleri arasında Bursa - TÜYAP da yapılıyor. Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Sempozyumun açılışı yapıldı.EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler sempozyum açılış konuşmasında, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknoloji üretiminde treni kaçırmak üzere olduğunu ifade ederek, siyasi karar vericilerin üniversite eğitimine nasıl baktıklarının sorgulanması gerektiğini vurguladı. TMMOB II. Başkanı Hüseyin Yeşil ise TMMOB’nin üniversite eğitimine büyük önem verdiğini kaydederek, “Gecekondu Üniversite istemiyoruz” diye konuştu.
 

ELECO‘2006 4. Ulusal Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu BUTTİM Kültür Merkezi‘nde 6 Aralık 2006 tarihinde Bursa Oda Orkestrası‘nın Klasik Müzik dinletisiyle başladı. Dinletinin ardından sempozyumun açılış konuşmaları sırasıyla Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aktuğ, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Oktay, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Ülkü, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal B. Ulusaler ve Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) II. Başkanı Hüseyin Yeşil tarafından yapıldı.

Aktuğ açılış konuşmasında, EMO Bursa Şubesi‘nin 1968 yıllından başlayan ve 8 yıldır ELECO ismi altında bir yıl ulusal bir yıl uluslararası kongre ve fuar olarak gerçekleştirdiğini belirterek, "1986 yılından itibaren her yıl katılımın ve bilimsel düzeyinin artarak geliştiği ELECO ülkemizde olduğu kadar ülkemiz dışında da birçok ülkede tanınan bir kongre olmuştur" dedi. ELECO‘2006‘da Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Mühendisliğinin her çalışma alanında ülkemizin dört bir köşesindeki bilim insanlarınca hazırlanan özgün bildirilerin sunulacağını kaydeden Aktuğ, "ELECO‘2006 haftasında 2 bin civarındaki mühendis mesleklerindeki günceli, geleceği sunumlarla, görsellerle izleme imkanı bulabileceklerdir" diye konuştu.

"ELECO uluslarası marka oldu"

İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kuntman, 8 yıl içerisinde kongrelerin kalitesinin arttığını ve ELECO‘nun bir marka haline geldiğini kaydetti. ELECO‘nun 1999 yılında Marmara Depremi, 2001 yılında İkiz Kuleler ve 2003 yılındaki İstanbul‘daki terör saldırısı ile gölgelendiğini belirten Kutman, bu dönemlerde ülke dışından bilim insanlarını getirmekte zorlanmalarına rağmen uluslararası alanda da ELECO‘nun bir marka haline gelmesinden gurur duyduklarını ifade etti. Kutman, ELECO‘2006 kapsamında beyin göçü, güneş arabaları ve Akreditasyon‘da MUDEK deneyimi üzerine üç tane çağrılı bildiri sunulacağını ve TUBİTAK‘ın Güneş Arabaları Yarışması‘nda birinci olan ARIBA isimli güneş arabasının da fuar alanında sergilendiğini kaydetti.

ELECO‘2006 Yürütme Kurulu Üyesi ve Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Oktay ise,  sunulan bildirilerin tamamının üniversitelerden geldiğini, ELECO‘nun genç öğretim elemanlarını motive ettiğini, gerek ulusal gerekse de uluslararası düzeyde bilimsel düzeyin arttığını vurguladı.

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Ülkü, ELECO konferansının Bursa için önemli bir akademik etkinlik olduğunu belirtti. Uludağ Üniversitesi‘nin eğitimde kalite çalışmalarını sürdürdüğünün ifade eden Ülkü, üniversiteleri adına TUBİTAK Güneş Arabaları Yarışında 38 araba içinde ilk kez katılan TİMSAH‘ın 5. olduğunun altını çizdi.

Ulusaler, "Türkiye treni kaçırdı"

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler yaptığı açılış konuşmasında, Elektrik Mühendisleri Odası‘nın üniversitelerle işbirliği yaparak çok sayıda akademik etkinlik düzenlediğini ifade ederek, "Üç hafta önce İstanbul‘da gerçekleştirdiğimiz Elektrik, Elektronik Bilgisayar Mühendisliği Eğitiminde olduğu gibi bu sempozyumu da yine üniversitelerimiz ile birlikte düzenlemekteyiz. İki insan arasındaki en kısa mesafe gülümsemekse meslek odamızda üniversitelerimize bir gülümseme mesafesindedir" diye konuştu. Teknolojik gelişimin günümüzde olağanüstü hızlı gerçekleştiğini belirten Ulusaler,  "Bu yıl kabul edilen ‘Bilgi Toplumu Strateji Belgesi‘nde hala Türkiye‘nin hazırlık aşamasında olduğu saptaması Türkiye‘nin bilgi ve iletişim teknolojilerinde özellikle üretici olabilme anlamında treni kaçırdığı izlenimi yaratmaktadır" dedi. Nüfus başına düşen bilimsel yayın itibarı ile Türkiye milyon kişi başına 169 yayın ile sıralamada oldukça geri kaldığının altını çizen Ulusaler, siyasi karar vericilerin üniversite eğitimine nasıl baktıklarının sorgulanması gerektiğini vurguladı.

"Gecekondu Üniversite istemiyoruz"

TMMOB II. Başkanı Hüseyin Yeşil açılış konuşmasında, TMMOB bünyesindeki yapılan çok sayıda bilimsel etkinliğin amacına ulaştığını ifade ederek, Aydın‘da yapılan Jeotermal Konferansı sonunda halkın doğalgaz yerine kendi öz kaynaklarını kullanma talebinin arttığını dile getirdi. Yeşil, TMMOB‘nin Mühendislik Değerlendirme Kurulu üyeliğini sürdüreceğini, üniversitelerdeki eğitimin kalitesinin artması için TMMOB‘nin sorumluklarını yerine getirmeye çalıştığını kaydetti. Adnan Menderes Üniversitesi‘nde açılmak istenen Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının iptali için TMMOB‘nin Danıştay‘a başvurduğunu hatırlatan Yeşil, "Gecekondu Üniversite istemiyoruz" diye konuştu.

ELECO‘2006 açılışında MÜDEK Başkanı Prof. Dr. Ayşe Erdem Şenatalar tarafından "Mühendislik Eğitiminde Akreditasyon ve MÜDEK Deneyimi" başlığında bildiri, ‘çağrılı bildiri‘ olarak sunuldu. MÜDEK‘in temel amacının, mühendislik eğitiminin teşvik edip ilerletmek; böylece daha iyi eğitilmiş, kalitesi yüksek mühendislerin yetiştirilmesini sağlamak olduğunu kaydeden Şenatalar, bağımsız bir sivil toplum girişimi özelliği olan MÜDEK‘in üniversitelerden, sanayiden, KALDER‘den ve TMMOB‘dan üyeleri bulunduğunu belirtti.

Sempozyum açılışından sonra TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde Fuar açılışı gerçekleştirildi. Fuar Açılışını TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü yaptı. Açılışa Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İbrahim Okur, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mahmut İnan, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı.

Fuar ziyaret saatleri

Endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojilerin sergileneceği "ELECO 2006", 20 ülkeden toplam 250 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 6-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuar süresince, 4 ayrı salonda sektördeki bilimsel ve teknolojik değişimleri konu alan sempozyum da yapılacak. Fuar, 6-9 Aralık tarihleri arasında 11.00-20.00, 10 Aralıkta ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Sempozyumda 35 farklı oturumlarda 3‘ü çağrılı olmak üzere toplam 164 bildiri sunumu yapılacak. Sempozyumu kapsamında ayrıca Kent Müzesi, Cumalıkızık, Durmazlar Makina ve  Korteks Fabrikası‘na teknik ve sosyal geziler düzenlenecek.

Sempozyum programı ve sunulacak bildirilerek ilişkin detaylı bilgiyi http://www.emo.org.tr/etkinlikler/eleco/ adresinde bulabilirsiniz.TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


ETMD GELENEKSEL YAZA MERHABA BULUŞMASI

ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ`NİN DÜZENLEDİĞİ ÇMO`NUN 32. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN

Okunma Sayısı: 1305


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.