MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SİNOP’TA NÜKLEERİN ZARARLARI GÖRÜLMEYE BAŞLADI!


BASIN AÇIKLAMASI

 
Nükleer Karşıtı Platform, Sinop'ta düzenlenen etkinliklerin engellenmesi ve bazı etkinliklere katılanlara ceza kesilmesine tepki gösteren bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BASIN AÇIKLAMASI

Sinop‘ta Nükleerin Zararları Görülmeye Başladı!

Nükleer karşıtı hareket olarak; nükleer santralların, insanlığın yarattığı bütün değerlere düşman bir kapitalist zihniyetin, anti-demokratik ve otoriter bir toplum anlayışının ürünü olduğunu, her platformda dile getirdik ve bundan sonra da dile getirmeye devam edeceğiz.

AKP Hükümeti, Sinop ve Akkuyu halkının direnişini, Meclis‘e verilen 100 bin imzayı ve 171 onurlu bilim insanının itirazlarını görmezden gelerek, uluslararası tekellerin ve savaş politikalarının güdümünde olduğunu, çıkardığı nükleer yasa ile bir kez daha göstermiştir.

Bergama‘da, Cargill‘de, Eşme‘de ve Seydişehir‘de yargı kararlarını uygulamayarak hukuku da kirletenler; bu yetmezmiş gibi enerji ve savaş tacirlerine, denetlenemeyecekleri hukuksal özerklikler yaratan yasalar çıkartmaktadırlar. Yaşam hakkını ve insanlığın geleceğini savunmak için en temel demokratik haklarını kullanan nükleer karşıtlarına ise cezaevinin kapıları gösterilmektedir.

12 Ağustos 2007 tarihinde Sinop‘ta gerçekleştirilen "Soner-Öner ve Güneş‘i Anma Etkinlikleri" Sinop Valiliği tarafından henüz izin başvuruları yapılırken engellenmeye çalışılmıştır. Başta Sinop Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü olmak üzere etkinlikleri bu şekilde engelleyemeyen yetkililer, Sinop‘ta bundan sonra yapılacak nükleer karşıtı eylemleri engelleme konusundaki tutumlarını açıkça ortaya koymuşlardır. Etkinliklere katılan insanları taşıyan otobüslere para cezası kesilmiş, Tertip Heyeti‘nde yer alan ve almayan onlarca kişi hakkında Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası‘nı ihlal ettikleri gerekçesiyle soruşturma başlatılmış ve Kabahatler Kanunu‘na göre idari para cezaları kesilmiştir.

Tıpkı nükleer santral gibi, güvenli olmayan, öngörülemeyen, riskli, pahalı, dışa bağımlı ve eşitsiz bir hukuk sistemi yaratılmaya çalışmaktadır. Nükleer santral istemedikleri için bir araya gelip seslerini duyurmaya çalışan çok sayıda insana ceza kesilmiştir.

Tıpkı nükleer konusundaki tekçi ve otoriter bakış açısı gibi yüzlerce katılımcı arasından bir grup kişinin seçilerek dava açılması ve sonuçlanan cezaya ilişkin sadece Ceyhan Akay‘a karar tebligatının yapılmasıyla, şahsında bütün nükleer karşıtları cezalandırılmaya çalışılmaktadır.

Bir kez daha tekrar ediyoruz: Nükleer santral, insanlık düşmanı, geleceğimizi tehdit eden bir teknolojidir. Emekçilerin ve ezilenlerin büyük bedeller ödeyerek elde ettikleri demokratik hak ve özgürlüklerimizin, nükleer teknoloji heveslileri tarafından elimizden alınmasına izin vermeyeceğiz. Hem kendimiz hem çocuklarımız hem de büyük insanlık için başarmak zorundayız.

Hukuk, adalet için vardır. Yaşamı savunmak suç olamaz. Nükleer ideolojinin adaletsizliğine ve hukuksal kazanımlarımızı yok etmesine sessiz kalmayacağız.

Sinop halkının en kutsal hakkı olan yaşam hakkını korumasından rahatsız olanlara inat, demokratik hak ve taleplerimizi dile getirmek için bu yıl Mersin‘de ve Sinop‘ta daha güçlü sesimizi duyuracağız ve yeni 26 Nisan‘lar yaratacağız. Bu kez;

ÖZRÜMÜZ KABAHATİMİZDEN BÜYÜK OLACAK!

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM
17.04.2008TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


EMO GENÇ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ`NDE

ETMD GELENEKSEL YAZA MERHABA BULUŞMASI

ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ`NİN DÜZENLEDİĞİ ÇMO`NUN 32. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN

Okunma Sayısı: 1706


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.