MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 61  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

INTELLICAD KURSU GERÇEKLEŞTİRİLİYOR 03.03.2009

    

5-8 Mart 2009 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü Bilgisayar Laboratuarında Eğitmen Önder ÖZDİPÇİNER’ in sunumu ile Intellicad Kursu gerçekleştirilecek. 4 gün devam edecek olan Intellicad Kursu 5 Mart Perşembe günü saat 10:00 da başlayacak.

ASANSÖR KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 26.02.2009

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Asansör Komisyonu 10.02.2009 tarihinde EMO Mersin Şube hizmet binasında toplantı yaptı. Toplantı Asansör Komisyonu üyeleri ve asansör periyodik kontrollerine giden üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Komisyon Başkanı Kamer Gülbeyaz başkanlığında yapılan toplantıda gündeme gelen konular ve bu konularla ilgili alınan kararlar yazımız devamındadır.

YENİ HİZMET BİNASI İNŞAATIMIZIN YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 12.01.2009

    

07 Aralık 2007 tarihinde temeli atılarak işaatına başlanan bodrum+zemin+iki nomal kat, toplam 1000 m2 kullanım alanlı, konferans salonu, lokal, eğitim ve internet salonlarının da olacağı yeni hizmet binamızın kaba inşaatı ve duvar örülmesi işleri bitirilmiş bulunmaktadır. İnşaatımızın bundan sonraki aşamaları için gerekli keşif ve metraj çalışmaları tamamlanmak üzeredir.

TEMSİLCİLİKLERİMİZİN DENETİMLERİ YAPILDI 12.01.2009

    

Şubemiz Yönetim Kurulu tarafından 14.10.2008 tarihinde Tarsus İlçe Temsilciliğimiz, 14.11.2008 tarihinde Silifke İlçe Temsilciliğimiz, 20.12.2008 tarihinde Karaman İl Temsilciliğimizin çalışmaları ve periyodik denetimleri yapılmıştır.

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI YAPACAK 17.11.2008

    

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Diyarbakır, Erzurum, Edirne, Elazığ, Kastamonu, Yozgat illerinde sözleşmeli olarak elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik haberleşme, bilgisayar mühendisleri alımı yapacaktır. İlgilenen üyelerimiz detaylı bilgilere www.tkgm.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ VE TMMOB MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ ARASINDA 2003 YILINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ OLUŞTURULAN WEB SAYFASI ARTIK YAYINDA… 17.11.2008

    

2003 yılından bu yana gerçekleştirilen asansör kontrolleri ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğiniz web sayfasına www.asansormersin.com adresinden ulaşabilirsiniz.

SMM BELGESİ ALMAK İÇİN DERS TAMAMLAMA KURSU DÜZENLENECEK 27.10.2008

    

Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından, "Elektrik 1 kV Üstü ve Elektrik 1 kV Altı Tesisler" SMM Belgesi ders tamamlama kursu düzenlenecektir. Bu kapsamda" Yüksek Gerilim Tekniği" dersi açılacaktır. Kurs 40 kişilik kontenjan dolduğu zaman açılacaktır. Bu sayıya ulaşıldığı takdirde Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından belirlenecek kurs tarihi, Şubemiz tarafından size bildirilecektir.Bu kursa katılmak isteyen üyelerimiz yazımız devamında bulunan kılavuz formunu okuduktan sonra başvuru formunu doldurup, Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı‘na iletmeleri gerekmektedir.

MERSİN KENT SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.10.2008

    

EMO Mersin Şube olarak sekreterliğini yürüttüğümüz TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’ nun düzenlediği “Mersin Kent Sempozyumu” 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde MTSO Konferans Salonu’ nda gerçekleştirildi. Sempozyuma siyasi parti, sivil toplum örgütleri, sendikalar ve kurumlardan bir çok dinleyici katıldı. Sempozyum yürütme kurulu başkanlığını yapan Kamer Gülbeyaz sempozyumun düzenlenmesindeki amacın, kentin ve kentte yaşayan insanlar için sağlıklı ve bilimsel bir gelişim anlayışıyla, yaşanabilir kentin ve kentlilik bilincinin oluşturulması doğrultusunda; Mersin’in sorunlarını tüm boyutlarıyla tartışmaya açıp, bilimsel ve siyasal bir tartışma kürsüsü oluşturmak olduğunu dile getirdi. Toplam 6 oturumda 21 bildirinin sunulduğu, açılış konuşmaları ve çağrılı bildirilerle birlikte devam eden sempozyumun ilk günü, akşam yapılan gala yemeği ile sonlandırıldı. 2. günün sonunda ise “Cumhuriyetin 100. yılında Mersin” konulu panel çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirilerek sempozyuma son nokta konuldu.

MERSİN KENT SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR 22.10.2008

    

EMO Mersin Şube olarak sekreterliğini yürüttüğümüz TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’ nun düzenlediği “Mersin Kent Sempozyumu” 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde MTSO Konferans Salonunda düzenlenecek. Sağlıklı, yaşanabilir ve nitelikli bir kent ile sürdürülebilir bir kentlilik bilincini oluşturma amacından yola çıkarak Mersin kentinin sorunlarının tespit edilmesini, bu sorunların çözümü için stratejiler ve vizyon oluşturulmasını ve bu sürecin geniş bir katılımla gerçekleştirilmesini hedeflediğimiz sempozyum saat 09:00 da kayıtların yapılmasıyla başlayacak. Sempozyuma ait program kitapçığını yazımız devamında bulabilirsiniz.

TANITIM SEMİNERİ YAPILDI 20.10.2008

    

16.10.2008 Perşembe günü Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda İzmir Expert firması Elektrik Mühendisi Murat Yapıcı’ nın sunumuyla “Atex Patlayıcı Ortamlar ve Exproof Ekipmanlar” konulu tanıtım semineri gerçekleştirildi. Patlayıcı ortam bölgelerinin sınıflandırılması ile ilgili yönetmelik ve standartlar, temel prensip ve uygulamalar, kullanılan ekipmanların anlatıldığı seminere 27 üyemiz katıldı. Soru cevap bölümüyle sonlanan seminerde soruların çokluğu, konunun özelliği nedeniyle üyelerin konuya olan ilgilerinin göstergesi oldu. Seminer eğitim notlarını siz üyelerimizin yararlanması için yazımız devamında sunuyoruz.

“PATLAYICI ORTAMLAR VE EXPROOF EKİPMANLAR” SEMİNERİ DÜZENLENECEK 13.10.2008

    

16.10.2008 Perşembe günü saat 14:00-16:00 arasında Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda İzmir Expert firması ile birlikte düzenlenen “Patlayıcı Ortamlar ve Exproof Ekipmanlar” konulu tanıtım seminerine katılabilirsiniz. Planlanan seminer kapsamı yazımız devamında mevcuttur.

TRT'YE MÜHENDİS ALINACAK 16.09.2008

    

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, 28-29 Haziran 2008'de yapılan KPSS' ye katılan Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendislerinden 25'ini kendi bünyesinde görevlendirmek üzere alacak. Detaylı bilgiyi www.trt.net.tr adresinden edinebilirsiniz.

NÜKLEERSİZ BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN! 07.08.2008

    

Bizler, Dünyanın vazgeçmiş olduğu kirli, yatırımı ve ürettiği enerji maliyeti pahalı, tümüyle dışa bağımlı, yakıt kaynakları sınırlı, riskli ve Ülkemizin hiç ihtiyacı olmayan nükleer santral teknoloji dayatmalarına, Ülkemizin “Nükleer Çöplük” olmasına, Nükleer silahlanmaya, Dünyada işsiz kalan “nükleer lobilerin” kar hırsları yüzünden, çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına, Bilimsel olmayan, tamamen siyasal tercihlere dayalı “ Nükleer Santral Kurma” kararına, KARŞI DURMAK İÇİN Ülkemizdeki bol, yeterli, ucuz, yerli, temiz ”güneş, rüzgar ve su” gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimine yatırım yapılması, Barışın, yaşam hakkının ,çocuklarımızın geleceğinin korunması, Ülkemizin geleceğini, sağlığını ve bağımsızlığını tehlikeye sokacak olan NÜKLEER SANTRALLERE HAYIR DEMEK İÇİN Bütün siyasi partileri,sendikaları,meslek odalarını,sivil toplum kuruluşlarını,demokratik kitle örgütlerini ve yurttaşlarımızı, 9 Ağustos 2008” de Akkuyu”ya davet ediyoruz. MERSİN NÜKLEER KARŞITI PLATFORMU Otobüs Hareket Saati : 09.30 Ücretsiz Otobüs Hareket Yerleri Karayolları 5. bölge önü Şehir Stadı Önü

BALIKÇI DAVASI 6 AĞUSTOS'TA 30.07.2008

    

Sürgün gönderildiği Şanlıurfa'da, kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadele ile tanınan Hasan Balıkçı'nın hain bir saldırı sonucu aramızdan ayrılmasının üzerinden 5.5 yıl geçti. Balıkçı'yı öldürenler kadar azmettirenler ve bu olayın arkasındaki sorumluların cezalandırılması talebiyle sürdürülen hukuki mücadele kapsamında duruşma 6 Ağustos 2008 tarihinde Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Duruşmaya EMO merkez ve şubelerden kitlesel katılım sağlanacak.

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ YAPILDI 11.06.2008

    

EMO Genel Merkezi Denetleme Kurulu tarafından şubemizin rutin denetimi yapıldı. 07.06.2008 Cumartesi günü yapılan denetleme saat 17.00’ ye kadar devam etti.

GELENEKSEL 5. HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI YAPILDI 29.05.2008

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’nun düzenlediği 5. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası 7 odanın katılımıyla Armada Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Final Maçı Ziraat Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası arasında yapıldı. 5-5 berabere biten maçın ardından yapılan penaltı atışları sonucunda Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi şampiyon oldu. Turnuvada 2. Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, 3. Gıda Mühendisleri Odası Mersin Şubesi oldu.

TÜRK TELEKOM A.Ş. MÜHENDİS ALIYOR 16.05.2008

    

Türkiye genelinde Türk Telekom Operasyon birimlerinde Mühendis olarak görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. Türk Telekom A.Ş.’nin www.turktelekom.com.tr adresindeki ilana başvuruda bulunmak için öncelikle üye olmak gerekiyor. Üyelik, web adresindeki kariyer bölümünde bulunan iş ilanları kısmından yapılıyor. Üyelik gerçekleştikten sonra başvuru yapılabiliyor. Personel alımında Türkiye vatandaşı olan , 01.01.1981 ve sonrası bir tarihte doğmuş, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin Telekomünikasyon, Elektronik ve Haberleşme, Elektrik ve Elektronik, Elektronik, Bilgisayar bölümlerinden mezun olmuş, görevlerini yapmalarına engel olabilecek sağlık problemi bulunmayan, ingilizce bilen ve askerlikle ilişiği bulunmayan kişiler tercih ediliyor. Başvurular 25.05.2008 tarihinde sona eriyor.

EMO-GENÇ KADINCIK BARAJINA TEKNİK GEZİ YAPTI 09.05.2008

    

3 Nisan Perşembe günü Emo-Genç olarak, bölüm akademisyenlerinden Hüseyin Canbolat, Alkan Alkaya ve Cevher Ak'ın da katılımıyla ve teknik rehberliğiyle Tarsus'taki Kadıncık barajına teknik gezi yapıldı. Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 barajları arasındaki tünel bağlantı gören EMO-Genç üyelerimiz barajın içinde epey gözlem yapma fırsatı bulundu. Eğlenerek bilgi sahibi olan EMO-Genç üyelerinin gezi etkinliğinde hem sosyal birliktelikler geliştirildi, paylaşımlar arttı hem de teorik olarak yeterli bilgiler, pratikte sınama ve görme şansı yarattı.

BİLİRKİŞİLİK SEMİNERİ YAPILIYOR 06.05.2008

    

En az 3 yıl mesleki deneyim sahibi ve aidat borcu bulunmayan üyelerimize yönelik Bilirkişilik Semineri 14-15 Mayıs 2008 tarihlerinde Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Binası'nda (Palmiye Mah. 1215 Sk Gökçe Apt. No:2) gerçekleştirilecek olup, Şubemize 110.-YTL seminer ve belge bedeli yatırılması gerekmektedir.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE PROJELENDİRME VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ YAPILDI 05.05.2008

    

02 Mayıs 2008 Cuma günü Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nde “Elektrik tesislerinde Projelendirme ve Topraklama Sistemleri” konulu seminer 38 üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. EMO İzmir Şube MİSEM Eğitmeni Elektrik Yüksek Mühendisi Taner İRİZ’in sunumuyla gerçekleştirilen seminerde kısa devre hesapları, iç tesisat kolon şemaları, topraklama iletken kesitleri, OG topraklamalarının birleştirilmesi, TT-TN-IT topraklama sistemleri, yıldırımdan korunma sistemleri konularında bilgilendirme yapıldı.

 


EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI ŞUBEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTSO 15 NO’LU MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK KOMİTESİ KOMİTE BAŞKANI ATAHAN TEKİN VE KOMİTE ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ OLAN TEİAŞ MÜHENDİSİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZLA TARSUS OSB ENERJİ MÜDÜRÜ VE EMO GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ HANİFİ YAYICI`YI ZİYARET ETTİK.

TOROS ÜNİVERSİTESİ`NDE DÜZENLENEN `FUNCTIONAL MATERIALS SCIENCE AND ENGINEERING 2024` SEMPOZYUMUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILIM SAĞLADI.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU ODA TEMSİLCİLERİ OLARAK TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLADIK.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODAMIZIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GEÇMİŞ OLSUN MERSİN!

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIMSAL SULAMA VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA DIŞ PAYDAŞ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILDI.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ALANİNDA ÖNCÜ BİR FİRMA OLAN ALDO ENERJİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİ, DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.