MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 60  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME VE DANIŞMA KURULU ORTAK TOPLANTISI 10.04.2007

    

Şubemizin Mersin Üniversitesi ile birlikte 19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştireceği “Nükleer Enerji Sempozyumu” Yürütme ve Danışma Kurulları 07 Nisan 2007 Cumartesi günü Mersin Otelinde bir araya geldi. Toplantı başlamadan önce bir basın bilgilendirmesi yapıldı. Basının geniş katılımıyla yapılan bilgilendirmeden sonra toplantı, gündem maddelerinin sırasıyla tartışılıp kararlar alınmasıyla devam etti.

MERSİN İLİ ELEKTRİK SORUNLARININ TESPİTİ İÇİN DÜZENLENEN ANKET SONUÇLARI 04.04.2007

    

EMO Mersin Şubesi olarak, sadece Mersin Merkez İlçede elektriği kullanan tüketicilerin bu alandaki görüşlerini öğrenmek üzere hazırlanan 21 soruluk anket çalışmasını, Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden 10 kişi, 800 kişi ile birebir görüşerek sonuçlandırdı. Anket sonuçlarını ekli dosyadan görebilirsiniz.

MERSİN ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İLK TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

02.04.2007 Pazartesi günü şube hizmet binamızda yapılan toplantı komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda elkt. mühendislerinin EMO tarafından “Elektronik SMM” ile belgelendirilmelerinin oda-üye ilişkileri açısından da teşvik edilmesi benimsendi. Diğer yandan Elkt. Mühendislerinin elektrik iç tesisat projeleri zayıf akım bölümüyle ilgili olarak, elk. mühendisleri ile birlikte projelere imza atmaları önerildi ve elk.-elkt. mühendislerinin Elektrik SMM alma koşulları tartışıldı

MERSİN SMM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

Mersin Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının ardından yapılan toplantıda yeni mezun Elektrik Mühendislerinin SMM belgesi almak için MİSEM kurslarına katılmaları ve ilerleyen süreçte avukat ve mali müşavirler gibi, mezuniyetten sonra bir yıllık staj ve sınav sonucunda belgelendirilmeleri önerildi. Ayrıca Fen adamlarının 3. sınıf için 16 kw proje çizme yetkilerinden vazgeçip 75 kw iş yapma yetkilerinin arttırılması yönündeki istekleri şube SMM Komisyonumuzca kabul edilmedi.

2. SMM SEMPOZYUMU TANITIM TOPLANTISI ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 02.04.2007

    

20-21 Ekim 2007 tarihlerinde Antalya’ da yapılacak olan 2. SMM Sempozyumu tanıtım toplantısı, Sempozyum Sekreteri Sıtkı Çiğdem’in sunumuyla 31 Mart Cumartesi günü Mersin Oteli’nde gerçekleştirildi. SMM’li üyelerimiz, TEDAŞ ve Bayındırlık Müdürlüğü’nde çalışan üyelerimizin katıldığı toplantıda sempozyum bildiri konuları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra üyelerimizin sorunları tartışıldı.

TÜM TÜRKİYE MUMLARLA DÜDÜKLERLE 20 MART 20:00 DE ALANLARDA 19.03.2007

    

TMMOB, DİSK, KESK, TTB, TDB, İstanbul Barosu, İstanbul SMMO, İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nın, ABD'nin Ortadoğu'dan çekilmesi, Irak'ta süren işgalin son bulması, savaşın ve ölümlerin durdurulması için bir aydır ülke genelinde çeşitli etkinliklerle sürdürdükleri kampanya, ülke çapında gerçekleştirilecek "SAVAŞA DUR DE, BİR SES VER, BİR IŞIK YAK" etkinliğiyle son bulacak.

SİZDE ANKETİMİZE KATILIN ! 16.03.2007

    

EMO Adana Şube ile birlikte Şubemizin 5 Nisan 2007 tarihinde Adana’da gerçekleştireceği “Çukurova Bölgesi Enerji Forumu” hazırlıkları sürdürülmektedir. Şubemizin Enerji Komisyonu da forumda bir sunum yapacaktır. Enerji Komisyonu’ muzun sunumunu zenginleştirmek için hazırlanan anket sorularımızı cevaplayarak mersin@emo.org.tr adresine e-mail olarak iletebilir veya 03242379409 nolu faksımıza gönderebilirsiniz.

MİLYONLAR 17 MART 2007 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK MİTİNGDE BULUŞUYOR! 16.03.2007

    

ABD’nin Irak saldırısının 4. yılı dolayısıyla dünyada yapılacak savaş karşıtı gösterilere paralel olarak 17 Mart 2007 tarihinde İstanbul’da Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu tarafından yapılacak mitinge TMMOB pankartı altında katılım sağlanarak destek verilecektir.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU 19-20 EKİM 2007 13.03.2007

    

Mersin Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz “Nükleer Enerji Sempozyumu” 19-20 Ekim 2007 tarihinde Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur ORAL Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır.Yapacağımız sempozyumu en iyi şekilde sonuçlandırılması ve sempozyumun amacına ulaşması için yapılan ilk yürütme kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.Sempozyum web alanının çalışmaları da devam etmekte olup, detaylı bilgileri www.emo.org.tr/etkinlikler/nukleerenerji adresinden edinebilirsiniz.

4. GELENEKSEL EMO-GENÇ FUTBOL TURNUVASI 07.03.2007

    

Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek 4. Geleneksel EMO-Genç Futbol Turnuvası, Mersin Üniversitesi Vadi Spor Tesisleri halı sahasında, 7 Mart Çarşamba günü açılış maçı ile start alacaktır. Daha tetaylı bilgileri www.meugenc.net adresinden edinebilirsiniz.

EMOENERJİ DERGİSİ'NİN İLK SAYISI ARTIK EMO ŞUBELERİNDE 02.03.2007

    

EMO Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve tüm EMO Şubelerine dağıtımı yapılan EMOENERJİ Dergisi üç ayda bir yayımlanacaktır. EMOENERJİ Dergisi'nin ilk sayısı şubemizden ücretsiz olarak temin edilebilir.

“ÜLKEMİZDE NÜKLEER SANTRALLER VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI” PANELİ YAPILDI 26.02.2007

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan panele, Prof. Dr. Halil Kumbur, eski Mersin Milletvekili Mehmet Emin Aydınbaş, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ve EMO Mersin Şube Yön. Kur. Başkanı Kamer Gülbeyaz katıldı.

“ELEKTRİK MOTORLARI BAKIM-ONARIM SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.02.2007

    

Seminerde işlenen konular arasında, değiştirme-yenileme-modernize amaçlı elektrik motorları bakımı-onarımı ve arızaların giderilmesi, elektrik motorlarının soğutulması, yalıtımı, sargı dirençlerinin ölçülmesi, doğru akım motorları, güç trafoları, trafo bakımları, trafo yağları, yağ testi, yağ tasfiyesi konuları işlendi.

DÜNYADA NÜKLEER SANTRALLERİN KONUMU VE ÜLKEMİZDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ DURUMU 22.02.2007

    

22.02.2007 Perşembe günü EMO Mersin Şube Başkanı Kamer GÜLBEYAZ’ın sunumuyla, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda bir konferans gerçekleştirildi.“Dünyada Nükleer Santrallerin Konumu ve Ülkemizde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Durumu” konulu konferansa Üniversite Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

EMO’DAN ÜYELERİNE FERDİ KAZA SİGORTASI 20.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası ödentilerini düzenli olarak ödeyen üyelerini ferdi kaza sigortası kapsamına aldı. Tüm üyelerini sigorta kapsamına alma hazırlıkları yapan EMO, üyelerine ödenti borçlarını sıfırlama çağrısında bulunuyor.

YENİ MEZUN GENÇ ÜYELERİMİZLE BOTANİK RESTAURANT’ DAYDIK 16.02.2007

    

15 Şubat 2007 Perşembe akşamı Botanik Restaurant’ da yönetim kurulu ve genç üyelerimizle tanışma ve sorunlarını değerlendirme amaçlı yemekli toplantı gerçekleştirildi. Tanışmak, diyaloğumuzu arttırmak ve sorunlarını paylaşmak için bir araya geldiğimiz genç üyelerimize, yönetim kurulu çalışmaları ile etkinlikler görsel ve sözlü olarak anlatıldı.

KATODİK KORUMA VE ÖLÇME SEMİNERİ YAPILDI 08.02.2007

    

6 Şubat 2007 Salı günü şube binamızda Kimya Mühendisi Serkan ÖZTAŞ’ın sunumuyla ücretsiz olarak gerçekleştirilen katodik koruma ve ölçme semineri bir gün sürdü.Yoğun ilginin gözlendiği ve 23 üyemizin katıldığı seminerde yeraltına tesis edilen ağırlıklı olarak LPG tankları, doğalgaz boru hatları gibi metal aksamın korozyonlarını önlemeye yönelik yöntemler anlatıldı.

HRANT DİNK'İN KATLEDİLMESİNİ KINIYORUZ 06.02.2007

    

Bu saldırıyı, farklı dil, din ve kültürlerdeki insanlarımızın barış içinde bir arada yaşama isteğine karşı işlenmiş bir cinayet olarak görüyoruz ve nefretle kınıyoruz.

EMO MERSİN ŞUBE BASIN YAYIN KOMİSYONU 4. DÖNEM 2. TOPLANTISI YAPILDI 22.01.2007

    

17 Ocak 2007 Çarşamba günü şube hizmet binasında 2. kez yapılan EMO Mersin Şube Basın Yayın Komisyonu Toplantısı’nda birtakım kararlar alındı.

MERSİN-KARAMAN 1/100.000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANINA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU TMMOB MERSİN İKK TARAFINDAN YAPILDI 18.01.2007

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu sekreterliğini üstlendiğimiz odamızca yapılan basın duyurusunda Mersin-Karaman arası çevre düzeni planına yönelik çalışmalar yer alıyor.

 


EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI ÇOCUK FESTİVALİ’NDE EMO ÇOCUK KULÜBÜ STANDIMIZLA YER ALIYORUZ.

ENERJİSA MOBİL EĞİTİM TIRI BİZİMLE!

23 NİSANI ALANLARDA COŞKUYLA KUTLADIK. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULUSLARARASI ÇOCUK FESTİVALİ’NDE EMO ÇOCUK KULÜBÜ STANDIMIZLA YER ALDIK.

EMO 49. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

ENERJİSA MOBİL EĞİTİM TIRI 2-3 MAYIS TARİHLERİNDE MERSİN ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUNDU.

MAYIS AYININ İLK HAFTASI BİZ ! ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN.

PASKALYA BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ VE MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI (MTSO) İŞ BİRLİĞİNDE ‘YAPAY ZEKA DESTEKLİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞ DÜNYASINDA DÖNÜŞÜMÜN ANAHTARI’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.