|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TEMSİLCİLİKLERİMİZİN DENETİMLERİ YAPILDI 12.01.2009 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Şubemiz Yönetim Kurulu tarafından 14.10.2008 tarihinde Tarsus İlçe Temsilciliğimiz, 14.11.2008 tarihinde Silifke İlçe Temsilciliğimiz, 20.12.2008 tarihinde Karaman İl Temsilciliğimizin çalışmaları ve periyodik denetimleri yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI YAPACAK 17.11.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Diyarbakır, Erzurum, Edirne, Elazığ, Kastamonu, Yozgat illerinde sözleşmeli olarak elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik haberleşme, bilgisayar mühendisleri alımı yapacaktır. İlgilenen üyelerimiz detaylı bilgilere www.tkgm.gov.tr adresinden ulaşabilirler. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ VE TMMOB MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ ARASINDA 2003 YILINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ OLUŞTURULAN WEB SAYFASI ARTIK YAYINDA… 17.11.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen asansör kontrolleri ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğiniz web sayfasına www.asansormersin.com adresinden ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SMM BELGESİ ALMAK İÇİN DERS TAMAMLAMA KURSU DÜZENLENECEK 27.10.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından, "Elektrik 1 kV Üstü ve Elektrik 1 kV Altı Tesisler" SMM Belgesi ders tamamlama kursu düzenlenecektir. Bu kapsamda" Yüksek Gerilim Tekniği" dersi açılacaktır. Kurs 40 kişilik kontenjan dolduğu zaman açılacaktır. Bu sayıya ulaşıldığı takdirde Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından belirlenecek kurs tarihi, Şubemiz tarafından size bildirilecektir.Bu kursa katılmak isteyen üyelerimiz yazımız devamında bulunan kılavuz formunu okuduktan sonra başvuru formunu doldurup, Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı‘na iletmeleri gerekmektedir.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MERSİN KENT SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 27.10.2008 |
| |
| EMO Mersin Şube olarak sekreterliğini yürüttüğümüz TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’ nun düzenlediği “Mersin Kent Sempozyumu” 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde MTSO Konferans Salonu’ nda gerçekleştirildi. Sempozyuma siyasi parti, sivil toplum örgütleri, sendikalar ve kurumlardan bir çok dinleyici katıldı. Sempozyum yürütme kurulu başkanlığını yapan Kamer Gülbeyaz sempozyumun düzenlenmesindeki amacın, kentin ve kentte yaşayan insanlar için sağlıklı ve bilimsel bir gelişim anlayışıyla, yaşanabilir kentin ve kentlilik bilincinin oluşturulması doğrultusunda; Mersin’in sorunlarını tüm boyutlarıyla tartışmaya açıp, bilimsel ve siyasal bir tartışma kürsüsü oluşturmak olduğunu dile getirdi. Toplam 6 oturumda 21 bildirinin sunulduğu, açılış konuşmaları ve çağrılı bildirilerle birlikte devam eden sempozyumun ilk günü, akşam yapılan gala yemeği ile sonlandırıldı. 2. günün sonunda ise “Cumhuriyetin 100. yılında Mersin” konulu panel çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirilerek sempozyuma son nokta konuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MERSİN KENT SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR 22.10.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | EMO Mersin Şube olarak sekreterliğini yürüttüğümüz TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’ nun düzenlediği “Mersin Kent Sempozyumu” 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde MTSO Konferans Salonunda düzenlenecek. Sağlıklı, yaşanabilir ve nitelikli bir kent ile sürdürülebilir bir kentlilik bilincini oluşturma amacından yola çıkarak Mersin kentinin sorunlarının tespit edilmesini, bu sorunların çözümü için stratejiler ve vizyon oluşturulmasını ve bu sürecin geniş bir katılımla gerçekleştirilmesini hedeflediğimiz sempozyum saat 09:00 da kayıtların yapılmasıyla başlayacak. Sempozyuma ait program kitapçığını yazımız devamında bulabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TANITIM SEMİNERİ YAPILDI 20.10.2008 |
| |
| 16.10.2008 Perşembe günü Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda İzmir Expert firması Elektrik Mühendisi Murat Yapıcı’ nın sunumuyla “Atex Patlayıcı Ortamlar ve Exproof Ekipmanlar” konulu tanıtım semineri gerçekleştirildi. Patlayıcı ortam bölgelerinin sınıflandırılması ile ilgili yönetmelik ve standartlar, temel prensip ve uygulamalar, kullanılan ekipmanların anlatıldığı seminere 27 üyemiz katıldı. Soru cevap bölümüyle sonlanan seminerde soruların çokluğu, konunun özelliği nedeniyle üyelerin konuya olan ilgilerinin göstergesi oldu.
Seminer eğitim notlarını siz üyelerimizin yararlanması için yazımız devamında sunuyoruz.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
“PATLAYICI ORTAMLAR VE EXPROOF EKİPMANLAR” SEMİNERİ DÜZENLENECEK 13.10.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 16.10.2008 Perşembe günü saat 14:00-16:00 arasında Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda İzmir Expert firması ile birlikte düzenlenen “Patlayıcı Ortamlar ve Exproof Ekipmanlar” konulu tanıtım seminerine katılabilirsiniz.
Planlanan seminer kapsamı yazımız devamında mevcuttur.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TRT'YE MÜHENDİS ALINACAK 16.09.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, 28-29 Haziran 2008'de yapılan KPSS' ye katılan Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendislerinden 25'ini kendi bünyesinde görevlendirmek üzere alacak. Detaylı bilgiyi www.trt.net.tr adresinden edinebilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NÜKLEERSİZ BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN! 07.08.2008 |
| |
| Bizler,
Dünyanın vazgeçmiş olduğu kirli, yatırımı ve ürettiği enerji maliyeti pahalı, tümüyle dışa bağımlı, yakıt kaynakları sınırlı, riskli ve Ülkemizin hiç ihtiyacı olmayan nükleer santral teknoloji dayatmalarına, Ülkemizin “Nükleer Çöplük” olmasına, Nükleer silahlanmaya, Dünyada işsiz kalan “nükleer lobilerin” kar hırsları yüzünden, çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına, Bilimsel olmayan, tamamen siyasal tercihlere dayalı “ Nükleer Santral Kurma” kararına,
KARŞI DURMAK İÇİN
Ülkemizdeki bol, yeterli, ucuz, yerli, temiz ”güneş, rüzgar ve su” gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimine yatırım yapılması,
Barışın, yaşam hakkının ,çocuklarımızın geleceğinin korunması,
Ülkemizin geleceğini, sağlığını ve bağımsızlığını tehlikeye sokacak olan
NÜKLEER SANTRALLERE HAYIR DEMEK İÇİN
Bütün siyasi partileri,sendikaları,meslek odalarını,sivil toplum kuruluşlarını,demokratik kitle örgütlerini ve yurttaşlarımızı,
9 Ağustos 2008” de Akkuyu”ya davet ediyoruz.
MERSİN NÜKLEER KARŞITI PLATFORMU
Otobüs Hareket Saati : 09.30
Ücretsiz Otobüs Hareket Yerleri
Karayolları 5. bölge önü
Şehir Stadı Önü |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BALIKÇI DAVASI 6 AĞUSTOS'TA 30.07.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Sürgün gönderildiği Şanlıurfa'da, kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadele ile tanınan Hasan Balıkçı'nın hain bir saldırı sonucu aramızdan ayrılmasının üzerinden 5.5 yıl geçti. Balıkçı'yı öldürenler kadar azmettirenler ve bu olayın arkasındaki sorumluların cezalandırılması talebiyle sürdürülen hukuki mücadele kapsamında duruşma 6 Ağustos 2008 tarihinde Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Duruşmaya EMO merkez ve şubelerden kitlesel katılım sağlanacak.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ YAPILDI 11.06.2008 |
| |
| EMO Genel Merkezi Denetleme Kurulu tarafından şubemizin rutin denetimi yapıldı. 07.06.2008 Cumartesi günü yapılan denetleme saat 17.00’ ye kadar devam etti. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GELENEKSEL 5. HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI YAPILDI 29.05.2008 |
| |
| TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’nun düzenlediği 5. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası 7 odanın katılımıyla Armada Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Final Maçı Ziraat Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası arasında yapıldı. 5-5 berabere biten maçın ardından yapılan penaltı atışları sonucunda Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi şampiyon oldu. Turnuvada 2. Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, 3. Gıda Mühendisleri Odası Mersin Şubesi oldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TÜRK TELEKOM A.Ş. MÜHENDİS ALIYOR 16.05.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Türkiye genelinde Türk Telekom Operasyon birimlerinde Mühendis olarak görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. Türk Telekom A.Ş.’nin www.turktelekom.com.tr adresindeki ilana başvuruda bulunmak için öncelikle üye olmak gerekiyor. Üyelik, web adresindeki kariyer bölümünde bulunan iş ilanları kısmından yapılıyor. Üyelik gerçekleştikten sonra başvuru yapılabiliyor. Personel alımında Türkiye vatandaşı olan , 01.01.1981 ve sonrası bir tarihte doğmuş, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin Telekomünikasyon, Elektronik ve Haberleşme, Elektrik ve Elektronik, Elektronik, Bilgisayar bölümlerinden mezun olmuş, görevlerini yapmalarına engel olabilecek sağlık problemi bulunmayan, ingilizce bilen ve askerlikle ilişiği bulunmayan kişiler tercih ediliyor. Başvurular 25.05.2008 tarihinde sona eriyor. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO-GENÇ KADINCIK BARAJINA TEKNİK GEZİ YAPTI 09.05.2008 |
| |
| 3 Nisan Perşembe günü Emo-Genç olarak, bölüm akademisyenlerinden Hüseyin Canbolat, Alkan Alkaya ve Cevher Ak'ın da katılımıyla ve teknik rehberliğiyle Tarsus'taki Kadıncık barajına teknik gezi yapıldı. Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 barajları arasındaki tünel bağlantı gören EMO-Genç üyelerimiz barajın içinde epey gözlem yapma fırsatı bulundu. Eğlenerek bilgi sahibi olan EMO-Genç üyelerinin gezi etkinliğinde hem sosyal birliktelikler geliştirildi, paylaşımlar arttı hem de teorik olarak yeterli bilgiler, pratikte sınama ve görme şansı yarattı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BİLİRKİŞİLİK SEMİNERİ YAPILIYOR 06.05.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | En az 3 yıl mesleki deneyim sahibi ve aidat borcu bulunmayan üyelerimize yönelik Bilirkişilik Semineri 14-15 Mayıs 2008 tarihlerinde Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Binası'nda (Palmiye Mah. 1215 Sk Gökçe Apt. No:2) gerçekleştirilecek olup, Şubemize 110.-YTL seminer ve belge bedeli yatırılması gerekmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK TESİSLERİNDE PROJELENDİRME VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ YAPILDI 05.05.2008 |
| |
| 02 Mayıs 2008 Cuma günü Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nde “Elektrik tesislerinde Projelendirme ve Topraklama Sistemleri” konulu seminer 38 üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. EMO İzmir Şube MİSEM Eğitmeni Elektrik Yüksek Mühendisi Taner İRİZ’in sunumuyla gerçekleştirilen seminerde kısa devre hesapları, iç tesisat kolon şemaları, topraklama iletken kesitleri, OG topraklamalarının birleştirilmesi, TT-TN-IT topraklama sistemleri, yıldırımdan korunma sistemleri konularında bilgilendirme yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BASIN AÇIKLAMASINA KARADAN VE DENİZDEN KATILIM SAĞLANDI 24.04.2008 |
| |
| Mersin Nükleer Karşıtı Platform Sözcüsü Kamer Gülbeyaz tarafından “Nükleer Santrallere ve Balık Çiftliklerine Hayır” mitingi ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Mersin Nükleer Karşıtı Platform Üyeleri ve konuya duyarlı halkında bulunduğu basın açıklamasına teknelerden pankartlar açılarak katılım sağlandı. Atatürk parkı içerisindeki özgürlük anıtı önünde yapılan basın açıklamasında nükleer santrallere ve kentimizin önünü tıkayan kirletici projeleri bize zorla dayatanlara karşı tepki dile getirilirken, yaşanılabilir bir Mersin için 26 Nisan’da yapılacak mitinge de çağrı yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
RÖLELER VE ŞEBEKE ANALİZÖRLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.04.2008 |
| |
| 16 Nisan 2008 Çarşamba günü Gondol Otel’de Entes firması ile birlikte “Bilgisayar Haberleşmeli Reaktif Güç Kontrol Röleleri ve Şebeke Analizörleri” konulu seminer 43 üyemizin katılımıyla gerçekleştirildi. Seminerde konu ile ilgili geniş ürün yelpazesi tanıtımının yanında özellikle güncel konu olan kompanzasyon sorunlarının çözümüne yönelik gelişmiş teknoloji ürünü reaktif güç röleleri hakkında geniş bilgilendirme yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BİLGİSAYAR HABERLEŞMELİ REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLELERİ VE ŞEBEKE ANALİZÖRLERİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENİYOR 10.04.2008 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 16 Nisan 2008 Çarşamba günü saat 13:00 da Entes firması ile birlikte gerçekleştireceğimiz seminere katılmanızı diliyoruz. Seminere ait detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |