MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 61  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SİZDE ANKETİMİZE KATILIN ! 16.03.2007

    

EMO Adana Şube ile birlikte Şubemizin 5 Nisan 2007 tarihinde Adana’da gerçekleştireceği “Çukurova Bölgesi Enerji Forumu” hazırlıkları sürdürülmektedir. Şubemizin Enerji Komisyonu da forumda bir sunum yapacaktır. Enerji Komisyonu’ muzun sunumunu zenginleştirmek için hazırlanan anket sorularımızı cevaplayarak mersin@emo.org.tr adresine e-mail olarak iletebilir veya 03242379409 nolu faksımıza gönderebilirsiniz.

MİLYONLAR 17 MART 2007 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK MİTİNGDE BULUŞUYOR! 16.03.2007

    

ABD’nin Irak saldırısının 4. yılı dolayısıyla dünyada yapılacak savaş karşıtı gösterilere paralel olarak 17 Mart 2007 tarihinde İstanbul’da Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu tarafından yapılacak mitinge TMMOB pankartı altında katılım sağlanarak destek verilecektir.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU 19-20 EKİM 2007 13.03.2007

    

Mersin Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz “Nükleer Enerji Sempozyumu” 19-20 Ekim 2007 tarihinde Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur ORAL Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır.Yapacağımız sempozyumu en iyi şekilde sonuçlandırılması ve sempozyumun amacına ulaşması için yapılan ilk yürütme kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.Sempozyum web alanının çalışmaları da devam etmekte olup, detaylı bilgileri www.emo.org.tr/etkinlikler/nukleerenerji adresinden edinebilirsiniz.

4. GELENEKSEL EMO-GENÇ FUTBOL TURNUVASI 07.03.2007

    

Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek 4. Geleneksel EMO-Genç Futbol Turnuvası, Mersin Üniversitesi Vadi Spor Tesisleri halı sahasında, 7 Mart Çarşamba günü açılış maçı ile start alacaktır. Daha tetaylı bilgileri www.meugenc.net adresinden edinebilirsiniz.

EMOENERJİ DERGİSİ'NİN İLK SAYISI ARTIK EMO ŞUBELERİNDE 02.03.2007

    

EMO Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve tüm EMO Şubelerine dağıtımı yapılan EMOENERJİ Dergisi üç ayda bir yayımlanacaktır. EMOENERJİ Dergisi'nin ilk sayısı şubemizden ücretsiz olarak temin edilebilir.

“ÜLKEMİZDE NÜKLEER SANTRALLER VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI” PANELİ YAPILDI 26.02.2007

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan panele, Prof. Dr. Halil Kumbur, eski Mersin Milletvekili Mehmet Emin Aydınbaş, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ve EMO Mersin Şube Yön. Kur. Başkanı Kamer Gülbeyaz katıldı.

“ELEKTRİK MOTORLARI BAKIM-ONARIM SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.02.2007

    

Seminerde işlenen konular arasında, değiştirme-yenileme-modernize amaçlı elektrik motorları bakımı-onarımı ve arızaların giderilmesi, elektrik motorlarının soğutulması, yalıtımı, sargı dirençlerinin ölçülmesi, doğru akım motorları, güç trafoları, trafo bakımları, trafo yağları, yağ testi, yağ tasfiyesi konuları işlendi.

DÜNYADA NÜKLEER SANTRALLERİN KONUMU VE ÜLKEMİZDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ DURUMU 22.02.2007

    

22.02.2007 Perşembe günü EMO Mersin Şube Başkanı Kamer GÜLBEYAZ’ın sunumuyla, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda bir konferans gerçekleştirildi.“Dünyada Nükleer Santrallerin Konumu ve Ülkemizde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Durumu” konulu konferansa Üniversite Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

EMO’DAN ÜYELERİNE FERDİ KAZA SİGORTASI 20.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası ödentilerini düzenli olarak ödeyen üyelerini ferdi kaza sigortası kapsamına aldı. Tüm üyelerini sigorta kapsamına alma hazırlıkları yapan EMO, üyelerine ödenti borçlarını sıfırlama çağrısında bulunuyor.

YENİ MEZUN GENÇ ÜYELERİMİZLE BOTANİK RESTAURANT’ DAYDIK 16.02.2007

    

15 Şubat 2007 Perşembe akşamı Botanik Restaurant’ da yönetim kurulu ve genç üyelerimizle tanışma ve sorunlarını değerlendirme amaçlı yemekli toplantı gerçekleştirildi. Tanışmak, diyaloğumuzu arttırmak ve sorunlarını paylaşmak için bir araya geldiğimiz genç üyelerimize, yönetim kurulu çalışmaları ile etkinlikler görsel ve sözlü olarak anlatıldı.

KATODİK KORUMA VE ÖLÇME SEMİNERİ YAPILDI 08.02.2007

    

6 Şubat 2007 Salı günü şube binamızda Kimya Mühendisi Serkan ÖZTAŞ’ın sunumuyla ücretsiz olarak gerçekleştirilen katodik koruma ve ölçme semineri bir gün sürdü.Yoğun ilginin gözlendiği ve 23 üyemizin katıldığı seminerde yeraltına tesis edilen ağırlıklı olarak LPG tankları, doğalgaz boru hatları gibi metal aksamın korozyonlarını önlemeye yönelik yöntemler anlatıldı.

HRANT DİNK'İN KATLEDİLMESİNİ KINIYORUZ 06.02.2007

    

Bu saldırıyı, farklı dil, din ve kültürlerdeki insanlarımızın barış içinde bir arada yaşama isteğine karşı işlenmiş bir cinayet olarak görüyoruz ve nefretle kınıyoruz.

EMO MERSİN ŞUBE BASIN YAYIN KOMİSYONU 4. DÖNEM 2. TOPLANTISI YAPILDI 22.01.2007

    

17 Ocak 2007 Çarşamba günü şube hizmet binasında 2. kez yapılan EMO Mersin Şube Basın Yayın Komisyonu Toplantısı’nda birtakım kararlar alındı.

MERSİN-KARAMAN 1/100.000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANINA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU TMMOB MERSİN İKK TARAFINDAN YAPILDI 18.01.2007

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu sekreterliğini üstlendiğimiz odamızca yapılan basın duyurusunda Mersin-Karaman arası çevre düzeni planına yönelik çalışmalar yer alıyor.

YG İŞLETME SORUMLULUĞU SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 29.12.2006

    

MİSEM kapsamında yapılan seminerde TMMOB yasası, EMO yönetmelikleri, mühendislerin hukuki sorumlulukları, elektrik tarifeleri, bakım programları, manevralar, transformatörler, kablolar, kesiciler, sigortalar, ayırıcılar, güvenlik ve topraklama, YG tesislerinde koruma, kompanzasyon, iş güvenliği, ilk yardım konuları anlatıldı.

“İNSANCA YAŞAM İÇİN HİZMET ÜRETMİYORUZ” 13.12.2006

    

Kamu emekçilerini yoksulluğa, halkı kamu hizmetlerinden yoksunluğa terk eden 2007 bütçesi ile ilgili KESK, TMMOB ve TTB’nin işyerlerinde yaptığı “Bütçe Referandumu” nda, bütçeye %92,1 oy oranıyla hayır diyen emekçiler 14.12.2006 Perşembe günü alanlara iniyor.

ENERJİ KOMİSYONU 2. TOPLANTISI YAPILDI 23.11.2006

    

22.11.2006 Çarşamba günü EMO Mersin Şube binasında yapılan Enerji Komisyonu 2. Toplantısında Çukurova Bölgesi Enerji Forumu çalışma programına esas konular görüşüldü ve yapılacak işlerin tespiti ile ilgili kararlar alındı.

2006 DÖNEMİNE AİT ASANSÖR PERİYODİK KONTROLLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR 03.11.2006

    

20 Aralık 1995 tarih ve 22499 sayılı ve 15 Şubat 2003 tarih ve 25021 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Asansör Yönetmeliğine göre : “Yapının bağlı bulunduğu belediyelerce yılda en az bir kere her asansörün kontrolü yapılacaktır. Ancak kadrosunda bu konuda yeterli sayıda uzman teknik eleman bulunmayan belediyeler veya valiliklerin yıllık kontrollük işini dışarıdan elektrik ve makina mühendisine yaptırabileceklerdir.”

PETKİM PETRO KİMYA HOLDİNG A.Ş. ELEMAN ALIYOR 01.11.2006

    

PETKİM’de çalışacak 59 kişi arasına girmek isteyen adayların, 2004 (KPSS) veya 2006 KPSS-1’ e katılmış olmaları gerekiyor. Başvuru esnasında KPSS P3 bölümünde 60 puan ve üzeri dikkate alınacak olup, son başvuru tarihi 10 Kasım 2006 günü mesai bitimine kadardır.

5-6 AĞUSTOS NÜKLEER KARŞITI PLATFORM ETKİNLİK RESİMLERİ 15.08.2006

    

 


EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI ŞUBEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTSO 15 NO’LU MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK KOMİTESİ KOMİTE BAŞKANI ATAHAN TEKİN VE KOMİTE ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ OLAN TEİAŞ MÜHENDİSİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZLA TARSUS OSB ENERJİ MÜDÜRÜ VE EMO GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ HANİFİ YAYICI`YI ZİYARET ETTİK.

TOROS ÜNİVERSİTESİ`NDE DÜZENLENEN `FUNCTIONAL MATERIALS SCIENCE AND ENGINEERING 2024` SEMPOZYUMUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILIM SAĞLADI.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU ODA TEMSİLCİLERİ OLARAK TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLADIK.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODAMIZIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GEÇMİŞ OLSUN MERSİN!

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIMSAL SULAMA VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA DIŞ PAYDAŞ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILDI.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ALANİNDA ÖNCÜ BİR FİRMA OLAN ALDO ENERJİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİ, DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.