MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 61  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SMM YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI 09.01.2008

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 31 Aralık 2007 tarih ve 26743 (2. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. 18 Mart 2004 tarihli ve 25406 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte yapılan değişiklikler 1 Ocak 2008 tarihinde yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ENERJİ VERİMLİĞİ HAFTASI BAŞLIYOR 09.01.2008

    

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle 10-13 Ocak 2008 tarihleri arasında Enerji Verimliliği Haftası Konferansı ve Fuarı düzenliyor. Geçen yıl kabul edilen Enerji Verimliliği Yasası kapsamında hafta etkinliklerinin Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, meslek odaları ve TOBB işbirliği ile Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmesi öngörülmüştü. Bu kapsamda EMO’nun da destek olduğu hafta etkinliklerinde TMMOB Danışmanı Elektrik Mühendisi Orhan Örücü ve EMO Enerji Birim Koordinatörü Necati İpek sunum yapacak.

GÜNEŞ PİLLERİ KONULU SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ 08.01.2008

    

Şubemizin düzenlediği "Güneş Pilleri" konulu seminer TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi‘nde gerçekleştirildi. Dr. Erol Sağol‘un sunumuyla gerçekleştirdiğimiz seminere bir çok üyemiz katıldı. Üyelerimizin konu hakkında detaylı bilgiye sahip oldukları seminer 2 saat boyunca devam etti.

KRİZ, ELEKTRİKTE DEĞİL YÖNETENLERDE (GÜNEYDE İMECE, 04 OCAK 2007) 04.01.2008

    

Konutta yüzde 19, saniyede ise yüzde 12’yi bulan son elektrik zammını eleştiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Mersin Şube Başkanı Kamer Gülbeyaz, IMF’nin talimatları sonucunda zam yapıldığını söyledi. Zamla birlikte kaçak elektrik kullanımının artacağına işaret eden Gülbeyaz, “Türkiye’de elektrik enerjisinde değil, yönetenlerde bir kriz söz konusudur” dedi.

EMO MERSİN ŞUBE 4. DÖNEM 2. DANIŞMA KURULU TOPLATISI YAPILDI 17.12.2007

    

15.12.2007 Cumartesi günü Taksim Oteli 31. katta yapılan 4. Dönem 2. Danışma Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu çalışmaları değerlendirildi. Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmeyi amaç edinen Şube Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla ve Danışma Kurulu Üyeleri’ nin de bulunduğu toplantıda, Danışma Kurulu’nun ileriye dönük öneri ve görüşleri değerlendirildi

NÜKLEER ENERJİ TARTIŞILDI 24.10.2007

    

TBMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Mersin Şubesi ve Mersin Üniversitesi tarafından, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Nükleer Enerji Sempozyumu 19-20 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sempozyumda nükleer enerji enine boyuna tartışıldı.

NÜKSEM 2007 BİLDİRİ ÜCRETLERİNİN YATIRILMASI GEREKİYOR! 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu “NÜKSEM 2007” ye bildiri sunumuyla katılacak olanların 16 Ekim 2007 tarihine kadar bildiri ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Ücretler “Türkiye İş Bankası Uray Şubesi 6607-304400-682674” nolu hesaba yatırılacaktır.

NÜKSEM 2007 PROGRAM KİTAPÇIĞI HAZIRLANDI 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek NÜKSEM 2007 program kitapçığını yazının devamındaki dosyalar bölümünden edinebilirsiniz.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU İÇİN REKLAM VE SPONSORLUKLAR KABUL EDİLMEYE BAŞLANMIŞTIR! 10.09.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu için reklam alımı ve sponsorluklar kabul edilmeye başlanmıştır. Bildiri kitabında yer alacak firma tanıtımı için reklam vermek isteyen ve sponsor olabilecek firmaların (üyelerimizde dahil) Şubemize başvuru yapmaları gerekmektedir. Sponsor olabilecek firmalar yazımızın devamındaki “Nükleer Enerji Sempozyumu Sponsor Formu” nu doldurarak mersin@emo.org.tr adresine gönderdikleri taktirde gerekli işlemler yapılacaktır.

“ELEKTRİK TESİSLERİNDE KISA DEVRE HESAPLARI” SEMİNERİ NOTLARI WEB SAYFAMIZA YAYINDA 15.06.2007

    

Şubemiz tarafından gerçekleştirilen “Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları” seminerinde anlatılan örnek çözümlü kısa devre hesaplarına ait notlar üyelerimizin yararlanması için web sayfamızda yayınlanmaktadır.İlgili notlara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

“ELEKTRİK TESİSLERİNDE KISA DEVRE HESAPLARI” SEMİNERİ YAPILDI 13.06.2007

    

12 Haziran 2007 Salı günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan “Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları” seminerine çok sayıda üye katılarak konu hakkında bilgi edindi. Seminerde Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları örnekler üzerinden detaylı bir şekilde anlatıldı. Bu konuda önemli bilgilerin aktarıldığı seminer 3 saat boyunca devam etti.

GÜLBEYAZ SUN TV’ DE 12.06.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Kamer Gülbeyaz, 12.06.2007 Salı günü “Nükleer Santraller ve Enerji Politikaları” konusunu tartışmak üzere Sun Tv’ de ki programa katılacak. Ülke gündeminde de sık rastladığımız Nükleer Santraller konusunda akıllara takılan sorulara cevap aranacak program saat 08.00 de ekranlarda olacak. Aynı konunun tartışılacağı bir sonraki program da 13.06.2007 Çarşamba günü Kent Radyo’da…

ŞUBEMİZİN DÜZENLEDİĞİ SEMİNERLER DEVAM EDİYOR… 11.06.2007

    

Üyelerimizin yoğun ilgisi ile düzenlemeye devam ettiğimiz seminerlerden son olarak düzenlenen "Enerjinin izlenmesi,ölçülmesi,kalitesi,harmonik ve kompanzasyon" semineri 8 Haziran Cuma günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.Çok sayıda üyenin katılmasıyla gerçekleştirilen seminerde, konunun uzmanı kişiler tarafından bilgilendirme yapıldı. "Elektrik Tesislerinde Kısa Devre Hesapları" konulu bir sonraki seminer 12 Haziran 2007 salı günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda geçekleştirilecek.

“5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 04.06.2007

    

Mersin Nükleer Karşıtı Platform’ un “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeniyle düzenlediği etkinlikler ile ilgili bilgi, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Gülbeyaz tarafından basına aktarıldı. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda, Prof. Dr. Figen Kadırgan ve Doç. Dr. Tanay Sıdkı Uyar’ın verecekleri konferans, sonrasında devam edecek konser ve film gösterimiyle son bulacak etkinlik 6 Haziran 2007 Çarşamba Günü gerçekleştirilecek.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME VE DANIŞMA KURULU ORTAK TOPLANTISI 10.04.2007

    

Şubemizin Mersin Üniversitesi ile birlikte 19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştireceği “Nükleer Enerji Sempozyumu” Yürütme ve Danışma Kurulları 07 Nisan 2007 Cumartesi günü Mersin Otelinde bir araya geldi. Toplantı başlamadan önce bir basın bilgilendirmesi yapıldı. Basının geniş katılımıyla yapılan bilgilendirmeden sonra toplantı, gündem maddelerinin sırasıyla tartışılıp kararlar alınmasıyla devam etti.

MERSİN İLİ ELEKTRİK SORUNLARININ TESPİTİ İÇİN DÜZENLENEN ANKET SONUÇLARI 04.04.2007

    

EMO Mersin Şubesi olarak, sadece Mersin Merkez İlçede elektriği kullanan tüketicilerin bu alandaki görüşlerini öğrenmek üzere hazırlanan 21 soruluk anket çalışmasını, Mersin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden 10 kişi, 800 kişi ile birebir görüşerek sonuçlandırdı. Anket sonuçlarını ekli dosyadan görebilirsiniz.

MERSİN ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İLK TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

02.04.2007 Pazartesi günü şube hizmet binamızda yapılan toplantı komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda elkt. mühendislerinin EMO tarafından “Elektronik SMM” ile belgelendirilmelerinin oda-üye ilişkileri açısından da teşvik edilmesi benimsendi. Diğer yandan Elkt. Mühendislerinin elektrik iç tesisat projeleri zayıf akım bölümüyle ilgili olarak, elk. mühendisleri ile birlikte projelere imza atmaları önerildi ve elk.-elkt. mühendislerinin Elektrik SMM alma koşulları tartışıldı

MERSİN SMM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 04.04.2007

    

Mersin Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının ardından yapılan toplantıda yeni mezun Elektrik Mühendislerinin SMM belgesi almak için MİSEM kurslarına katılmaları ve ilerleyen süreçte avukat ve mali müşavirler gibi, mezuniyetten sonra bir yıllık staj ve sınav sonucunda belgelendirilmeleri önerildi. Ayrıca Fen adamlarının 3. sınıf için 16 kw proje çizme yetkilerinden vazgeçip 75 kw iş yapma yetkilerinin arttırılması yönündeki istekleri şube SMM Komisyonumuzca kabul edilmedi.

2. SMM SEMPOZYUMU TANITIM TOPLANTISI ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 02.04.2007

    

20-21 Ekim 2007 tarihlerinde Antalya’ da yapılacak olan 2. SMM Sempozyumu tanıtım toplantısı, Sempozyum Sekreteri Sıtkı Çiğdem’in sunumuyla 31 Mart Cumartesi günü Mersin Oteli’nde gerçekleştirildi. SMM’li üyelerimiz, TEDAŞ ve Bayındırlık Müdürlüğü’nde çalışan üyelerimizin katıldığı toplantıda sempozyum bildiri konuları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra üyelerimizin sorunları tartışıldı.

TÜM TÜRKİYE MUMLARLA DÜDÜKLERLE 20 MART 20:00 DE ALANLARDA 19.03.2007

    

TMMOB, DİSK, KESK, TTB, TDB, İstanbul Barosu, İstanbul SMMO, İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nın, ABD'nin Ortadoğu'dan çekilmesi, Irak'ta süren işgalin son bulması, savaşın ve ölümlerin durdurulması için bir aydır ülke genelinde çeşitli etkinliklerle sürdürdükleri kampanya, ülke çapında gerçekleştirilecek "SAVAŞA DUR DE, BİR SES VER, BİR IŞIK YAK" etkinliğiyle son bulacak.

 


EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI ŞUBEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTSO 15 NO’LU MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK KOMİTESİ KOMİTE BAŞKANI ATAHAN TEKİN VE KOMİTE ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ OLAN TEİAŞ MÜHENDİSİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZLA TARSUS OSB ENERJİ MÜDÜRÜ VE EMO GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ HANİFİ YAYICI`YI ZİYARET ETTİK.

TOROS ÜNİVERSİTESİ`NDE DÜZENLENEN `FUNCTIONAL MATERIALS SCIENCE AND ENGINEERING 2024` SEMPOZYUMUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILIM SAĞLADI.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU ODA TEMSİLCİLERİ OLARAK TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLADIK.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODAMIZIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GEÇMİŞ OLSUN MERSİN!

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIMSAL SULAMA VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA DIŞ PAYDAŞ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILDI.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ALANİNDA ÖNCÜ BİR FİRMA OLAN ALDO ENERJİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİ, DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.