|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
19 MAYIS 19.05.2024 |
| |
| 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ETMD`DEN ŞUBEMİZE ZİYARET 10.05.2024 |
| |
| 9 Mayıs 2024 Perşembe günü Elektrik Mühendisleri Derneği (ETMD) tarafından EMO İstanbul Şubemize ziyaret gerçekleştirdi.
Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Karaçay, YK Sayman Üyesi Reha Şen, YK Üyesi Nedim Bingöl ve YK Yedek Üyesi Hasan Daldıkan ve YK Yedek Üyesi Beyza Çelik`ın yer aldığı görüşmede ETMD adına ETMD YK Başkanı Cemil Topak, YK Sayman Üyesi Uğur Varlık, YK Üyesi Harun Öndül ve YK Üyesi Altuğ Şenol yer aldı.
Şube binamızda gerçekleşen görüşmede mesleki ve teknik alanda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Yapılabilecek ortak faaliyetlere ilişkin konular ele alındı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NKP İSTANBUL BİLEŞENLERİ 2024 KONGRESİ TAMAMLANDI
08.05.2024 |
| |
| NKP İstanbul Bileşenleri 2024 Kongres 04 Mayıs 2024 Cumartesi günü EMO İstanbul Şubesi’nin Harbiye’deki Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti. Çok sayıda bireysel ve kurumsal katılımın olduğu kongrenin katılımcıları arasında Sinop Belediye Başkanı Metin Gürbüz, İBB Meclis Üyeleri, siyasi partiler, ekoloji toplulukları, demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşları yer aldı. Kongrede NKP İstanbul Bileşenleri yeni dönem yürütmesi oluşturuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
YAŞASIN 1 MAYIS 01.05.2024 |
| |
| Yaşasın 1 Mayıs
İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun.
Taksim`e Yürüyoruz!
Buluşma yeri: Saraçhane Meydanı/ Saat: 10.00 |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
STAJ BAŞVURULARI BAŞLADI 29.04.2024 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi EMO Genç Staj Başvuruları Başladı
EMO İstanbul Şubesi EMO Genç Staj Komisyonu tarafından
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Kontrol, Haberleşme, Biyomedikal
ve Tıp Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin
staj başvuruları alınmaya başlamıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
1 MAYIS 17.04.2024 |
| |
| Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Beşiktaş Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Şubemiz adına Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Karaçay’ın da yer aldığı basın açıklamasında 1 Mayıs 2024 programı açıklandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
43. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYINLANDI 05.02.2024 |
| |
| TMMOB EMO İstanbul Şubesi 43. Dönem Çalışma Raporu (2022-2024) yayınlandı. 43. Dönem Çalışma Raporunu haber içerisindeki dosya ekinden pdf olarak indirebilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBE BÜLTENİMİZİN 81. SAYISI YAYINLANDI 27.12.2023 |
| |
| EMO İstanbul Şubemizin Aralık 2023 tarihli 81. sayılı bülteni yayınlandı. Bültene erişim linki haberimizin devamında. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO 69 YAŞINDA 26.12.2023 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 69. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan basın açıklamasında, EMO’nun siyasal iktidarlardan, devletten ve sermayeden bağımsız politikalar oluşturup hayata geçirerek, ülkeye, mesleğe ve meslektaşlarımıza sahip çıktığı vurgulandı. Mühendislerin düşük ücretler, esnek ve güvencesiz çalıştırılmasının önüne geçilmesi için acilen istihdam planlaması yapılması istenen açıklamada, Türkiye’nin krizden çıkabilmesi için özelleştirme ve serbestleştirmeye dayalı politikaların terk edilmesi gerektiği belirtildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
PROF. TAHSİN SAYA SAYGI BULUŞMASI 04.12.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | Elektrik Mühendisleri Odası olarak, EMO geleneği haline getirilen Saygı Buluşmaları kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi radyosu, radyoda ilk canlı maç yayını, ilk FM vericisi çalışmaları, kapalı devre ilk televizyon yayınları gibi Türkiye’nin elektronik haberleşme tarihinde önemli gelişmelerde rol alan ülkemiz çınarlarından Prof. Tahsin Saya ile 100. yaşında bir araya geldik.
18 Ekim 2023 tarihinde Saya`nın evinde gerçekleşen, yürütücülüğünü Ahmet Tarık Uzunkaya`nın üstlendiği, Prof. Dr. Duran Leblebici ve Sayın Oğuz Çitçi`nin konuk olduğu Cumhuriyet`in 100. Yılında 100 Yaşında Prof. Tahsin Saya Saygı Buluşması`nın video kaydına buradan erişebilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ 03.12.2023 |
| |
| İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz Mühendisliğe Hazırlık Semineri 6 Aralık 2023 Çarşamba günü 14.30`da İstanbul Aydın Üniversitesi`nde yüzyüze olarak gerçekleştirilecektir. Prof. Dr. Osman Yıldırım`ın moderatörlüğünde gerçekleşecek seminerde Sayın F. Kemal Özoğuz TMMOB-EMO Tanıtımı, Serbest Mühendislik Müşavirlik yetki konusunu, Sayın Erkan Solmaz ise Mühendislik iş alanları ve mesleki uygulamalar konusu ele alacak. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
WEBINAR 23.11.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | Şubemiz tarafından düzenlenen Perakende Sektöründe Aydınlatma Kriterleri başlıklı webinar Sayın Bülent Akpınar`ın sunumuyla 29.11.2023 Çarşamba günü 20.30`da EMO İstanbul TV YouTube sayfamızdan canlı olarak yayınlandı. Yayın linkini haberimizin devamında bulabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SMM-BT BAŞVURULARI BAŞLADI 14.11.2023 |
| |
| Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak hizmet üreten üyelerimiz ( ÜCRETLİ ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ HARİÇ) için SMM yenileme dönemi, 15 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. 2023 yılı belgelerinin geçerliliği 31 Aralık 2023 tarihinde sona erecektir. SMM–BT belge işlemleri, 29 Şubat 2024 tarihine kadar `yenileme`, sonrasında ise `ilk çıkarma` kapsamında değerlendirilecektir. Yenileme işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgilere ve istenen evrakların listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.
Ücretli çalışan üyelerimiz içinse yenileme işlemlerinin 2024 yılı mühendislik hizmeti ücretinin belirlenmesinin ardından başlatılmasına karar verilmiştir.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ 10.11.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | Sevgi ve Özlemle Anıyoruz #10kasım1938 |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ ILE AYEDAŞ GÖRÜŞMESİ SONUÇ METNİ 27.10.2023 |
| |
| 20.10.2023 tarihinde Şubemiz ile AYEDAŞ arasında gerçekleştirilen toplantı sonuçları haberimizin devamında yer almakta olup Şubemizin toplantıda gündeme gelen 7. ve 21. maddelere dönük talepleri devam etmektedir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO YÖNETİM KURULU, İSTANBUL ŞUBE’MİZİ ZİYARET ETTİ 09.10.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz ile Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Yönetim Kurulu 7 Ekim 2023 tarihinde ortak toplantı gerçekleştirdi. İstanbul Şube binamızda gerçekleşen toplantıda meslek alanlarımızdaki güncel gelişmeler, Oda çalışmaları ve önümüzdeki dönem faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZDEN EÇADEM`E EĞİTİM 09.10.2023 |
| |
| Yeniköy’de bulunan (EÇADEM) Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi’nin Şubemizden talebi çerçevesinde EÇADEM içindeki engelli bireylere ve çalışanlara tehlike yaratacak, risk oluşturacak durumları ve elektrikle ilgili oluşabilecek temel sorunları, önlemleri, yapılması ve yapılmaması gereklenler üzerinne bilgilendirmeleri içeren eğitim toplantısı Şubemiz Yönetim Kurulu yedek üyesi Erkan Solmaz tarafından yapılmıştır.
Merkezin tüm alanları, merkez yetkili ve çalışanları ile birlikte gezilerek risk tespitleri yapılmış ve öneriler sunulmuştur. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GEZİ ONURUMUZDUR! 30.09.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu tarafından Gezi Davasında verilen karara dair basın açıklaması yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KAMUOYUNA 19.09.2023 |
| |
| EMO İstanbul Şubesi 42. Dönem Yönetim Kurulumuz tarafından Şubemiz web sayfasında yayınlanan `IRKÇI FAŞİST KATLİAMI ŞİDDETLE LANETLİYORUZ” başlıklı yazı sebebiyle dönemin Yönetim Kurulu üyelerine karşı açılan dava İstanbul 42. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülmüş olup, beraatla sonuçlanmıştır.
Beraat eden 42. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunar, Odamızın ve Şubemizin mesleğini bilimden, üretimden ve toplumdan yana kullanan bir geleneğin sürdürücüsü olmaya devam edeceğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.
EMO İstanbul Şubesi
43. Dönem Yönetim Kurulu |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
30 AĞUSTOS 30.08.2023 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_1.png) | 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |