|
|
ANTALYA MESLEK ODALARI EŞGÜDÜM KURULU`NDAN ANTALYA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI MUHITTIN BÖCEK`E ZİYARET 04.06.2024 |
| |
| Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’ i makamında ziyaret etti. 29 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen ziyarete Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Durali ÇAKIR katılım sağladı. |
| | |
|
|
TEKNİK SEMİNER: GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK: HARMONİKLER 03.06.2024 |
| |
| Şubemizde, Elektrik-Elektronik Mühendisi Mert DİRİK`in anlatımıyla 8 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13:30`da Şubemiz Seminer Salonunda “GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK: HARMONİKLER” konulu teknik seminer verilecek olup seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Eğitim konularına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. |
| | |
|
|
SAGALASSOS ANTİK KENTİ GEZİSİ DÜZENLENDİ 03.06.2024 |
| |
| Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 02 Haziran 2024 Pazar günü, Burdur’un Ağlasun ilçesinde bulunan Sagalassos Antik Kenti’ne gezi düzenlendi. Ağlasun dağının eteklerinde, oldukça yükseğe kurulmuş bir antik kent olan Sagalassos‘un meşhur çeşmeleri ve dünyanın en yüksekteki 9.000 kişilik Roma tiyatrosu üyelerimiz ve ailerinin katıldığı bir grupla, rehberler eşliğinde gezildi. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sipsi ustası Mehmet Bedel`in müziği ve ezgileri eşliğinde eğlenceli vakit geçirilerek verilen molanın ardından Antalya’ya dönüldü ve günübirlik gezi tamamlandı. |
| | |
|
|
JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE JENERATÖR SEÇİM KRİTERLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 01.06.2024 |
| |
| Şubemiz ve Teksan Jeneratör A.Ş. firması iş birliği ile 01 Haziran 2024 Cumartesi günü Şubemiz Seminer Salonunda `JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE JENERATÖR SEÇİM KRİTERLERİ` konulu teknik seminer düzenlendi. Seminerin açılış konuşması Şube Kurul Üyemiz Ahmet AYDIN tarafından yapıldı. |
| | |
|
|
TMMOB ANTALYA İKK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 31.05.2024 |
| |
| TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu aylık olağan toplantısı 30 Mayıs 2024 Perşembe günü EMO Antalya Şubemizde gerçekleştirildi. Şube Başkanımız Şaban TAT`ın TMMOB Antalya İKK Sekreteri olarak yürüttüğü toplantıda, gündeme ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
|
| | |
|
|
TMMOB ANTALYA İKK KADIN KOMİSYONU İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ 29.05.2024 |
| |
| TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Komisyonu, yeni dönem ilk toplantısını 28 Mayıs 2024 tarihinde TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubemizde gerçekleştirdi. Görev dağılımının belirlendiği toplantıda Komisyon Sekreteryasına Gülşah Ergen; Sekreterya Yardımcılığına ise Funda Oruç Koçyiğit, Sibel Ünlü ve Ayşegül Ekmekçi oy birliği ile seçildi. Toplantıda ayrıca dönem içinde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
TEKNİK SEMİNER: JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE SEÇİM KRİTERLERİ 28.05.2024 |
| |
| Şubemiz ve Teksan Jeneratör A.Ş. firması iş birliği ile 01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13:30`da Şubemiz Seminer Salonunda `JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE JENERATÖR SEÇİM KRİTERLERİ` konulu teknik seminer verilecektir. Seminer sonunda kokteyl düzenlenecek olup, seminere tüm üyelerimiz davetlidir. |
| | |
|
|
ATSO YÖNETİM KURULU ŞUBEMİZE ZİYARETTE BULUNDU. 28.05.2024 |
| |
| Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Pakalın, Mustafa Yayla, Özgür Karagöz, Boğaçhan Göksu, Genel Sekreter Aslı Şahin ve Danışman Ercan Mutlu 28 Mayıs 2024 tarihinde Meslek Odamızı ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban Tat ile Yönetim Kurulumuzdan İbrahim Kaymaz, Ahmet Aydın ve Tevfik Tat`ın da katıldığı verimli toplantıda, önümüzdeki süreçte birlikte yapılabilecek proje ve çalışmalar üzerine fikir alış verişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
OG ANAHTARLAMA ÜRÜNLERİ VE ENERJİ DAĞITIMINDA KULLANILAN TRAFOLAR SEMİNERİ DÜZENLENDİ 27.05.2024 |
| |
| Şubemiz ve Europower Enerji firması iş birliği ile 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonunda, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Sadık DUTUCU ve Sam MALEK`in anlatımlarıyla `OG Anahtarlama Ürünleri ve Enerji Dağıtımında Kullanılan Trafolar` konulu teknik seminer gerçekleştirildi. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşması şube yönetim kurulu üyemiz Nihat Ozan YOLCULAR tarafından yapıldı. |
| | |
|
|
ANTALYA KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI 24.05.2024 |
| |
| Antalya Kent Konseyi 2024 Yılı Olağan Genel Kurulu; 23 Mayıs 2024 tarihinde organ seçimleri AKM Perge Salonu`nda yapıldı. Genel Kurul sonucunda, Şube Başkanımız Şaban TAT Kent Konseyi Yürütme Kurulu`na seçilirken, Semanur KURT da yeniden göreve seçildi. |
| | |
|
|
ÜYELERİMİZLE TİYATRODA BİRARAYA GELDİK! 24.05.2024 |
| |
| Şubemiz Sosyal-Kültürel etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Antalya Kültür Sanat Sahnesinde sahnelenen `BABA` adlı karakomik tiyatro oyununu 23 Mayıs 2024 tarihinde üyelerimiz ve aileleri ile birlikte keyifle izledik. |
| | |
|
|
ATSO B2B NETWORKİNG KONFERANSI DÜZENLENDİ 24.05.2024 |
| |
| Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapay zekâ destekli yeni nesil etkinlik deneyimi ‘ATSO B2B Networking’ ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda 23 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımcılar, farklı sektörlerden ticaret insanları ile bir araya gelerek iş bağlantıları kurma fırsatı buldu. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Şube Başkanımız Şaban TAT, Üyelerimiz, Antalya iş dünyasının temsilcilerinin yanı sıra sanayi, turizm, ticaret ve tarım sektörlerinin ileri gelenleri ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda buluştu. |
| | |
|
|
SAGALASSOS`TA ANTİK BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ! 23.05.2024 |
| |
| Şubemiz Sosyal Etkinlikleri çerçevesinde 02 Haziran 2024 Pazar günü Sagalassos Antik Kenti Gezisi planlanmıştır. Kontenjanı sınırlı sayıda olan etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin Şubemize isim yazdırmaları önemle rica olunur. Etkinlik detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. |
| | |
|
|
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ`E ZİYARET 23.05.2024 |
| |
| Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ 21 Mayıs 2024 tarihinde makamında ziyaret edildi. Ziyarette Şube Başkanımız Şaban TAT, Burdur Temsilcimiz Mehmet ÇIĞRI, Temsilci Yardımcımız Nevriye Nalan ÖZTÜRK ve Burdur Belediyesi’nde görev yapan meslektaşlarımız ile birlikte, mesleki konularımızın yanı sıra ortaklaşa yürütebileceğimiz projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
IEEE FUTUREFEST ZİRVESİ DÜZENLENDİ 21.05.2024 |
| |
| IEEE Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Kolu Topluluğu tarafından, 20 Mayıs 2024 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda FutureFest Zirvesini gerçekleştirildi. Zirvede, Günümüz Teknolojileri konulu panele Şube Başkanımız Şaban TAT moderatör olarak; Dr. Hüseyin HALICI (HALICI Grup CEO) ve Mustafa ERSÖZ (MSE Teknoloji CEO) konuşmacı olarak katılım sağladı. |
| | |
|
|
TEKNİK SEMİNER: ORTA GERİLİM ANAHTARLAMA ÜRÜNLERİ VE ENERJİ DAĞITIMINDA KULLANILAN TRAFOLAR 21.05.2024 |
| |
| Şubemiz ve Europower Enerji firması iş birliği ile 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 13:30`da Şubemiz Seminer Salonunda “ORTA GERİLİM ANAHTARLAMA ÜRÜNLERİ VE ENERJİ DAĞITIMINDA KULLANILAN TRAFOLAR” konulu teknik seminer verilecektir. Seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Eğitim konularına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. |
| | |
|
|
İŞ YERİNDE POSTÜR BOZUKLUKLARINA BAKIŞ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 20.05.2024 |
| |
| Şubemiz ve Artro Life Klinik firması iş birliği ile 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Şubemiz seminer salonunda, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Selen Bengü Erdoğan Gür`ün anlatımıyla `İş Yerinde Postür Bozukluklarına Bakış ve Çözüm Önerileri` konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Seminerin açılış konuşması Şube Başkan Yardımcımız Durali ÇAKIR tarafından yapıldı. |
| | |
|
|
ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 19.05.2024 |
| |
| Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar eğitimi 15-16-17 Mayıs 2024 tarihlerinde Şubemiz Seminer Salonu’nda 20 üyemizin katılımıyla yüz yüze yapıldı. MİSEM eğitmeni Elektrik Mühendisi Ahmet UĞUR`un anlatımıyla 3 gün süren eğitimin açılışını Şube Saymanımız Seyit Çağrı YILDIRIM yaptı. |
| | |
|
|
19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİNE KATILIM SAĞLANDI 19.05.2024 |
| |
| 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle 19 Mayıs 2024 tarihinde T.C. Antalya Valiliği tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı`na düzenlenen çelenk sunma törenine katılım sağlandı.
|
| | |
|
|
ATSO B2B NETWORKİNG ETKİNLİĞİ 18.05.2024 |
| |
| Antalya`nın ilk yeni nesil ticaret buluşması ATSO B2B Networking etkinliği 23 Mayıs 2024 Perşembe günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk Konferans Salonu`nda gerçekleştirilecektir. Etkinlikte katılımcıların kısa sürede ve etkili bir şekilde birbirini tanıması, ikili iş görüşmeleri yapması böylelikle bölge içi ticaret ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yapay zeka destekli B2B Matchmaking teknolojisinin kullanılacağı etkinlikte katılımcılar projelerine, iş geliştirme faaliyetlerine ve devam eden çalışmalarına katkı sağlayacak iş görüşmeleri yapmanın yanında muhtemel girişimci adayları ile de eşleşme imkanı bulacaklardır. Etkinliğe üyelerimiz davetlidir. Etkinliğine ücretsiz katılım ve kayıt için: https://atsob2b.org.tr |
| | |