|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AKP ANAYASAL SUÇ İŞLİYOR 23.02.2007 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Başta özelleştirme işlemleri olmak üzere yargıdan çıkan kararların uygulanmaması için Bakanlar Kurulu’nda prensip kararı alınması, yargı kararlarının yok sayılması, hukuksuzluğu geriye dönük şekilde yasalaştırmak gibi yöntemlerle ülkemizde hukuk devleti her geçen gün yara almaktadır. Ancak AKP Hükümeti, ilk kez yargı kararlarının uygulanmaması için bir yasa düzenlemesi yapma pervasızlığını göstermiştir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
20/21 EKİMTARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN `II.SMM SEMPOZYUMU `İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR , YAPILACAKLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 07.02.2007 TARİHİNDEŞUBE TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 08.02.2007 |
| |
| II.SMM Sempozyumu Sekreteri M.Sıtkı ÇİĞDEM ;SMM lerin büyük çoğunluğunun katıldığı toplantıda Sempozyum konu başlıklarını sundu.
Antalya İli SMM sorunları konusu değerlendirildi.Toplantıların tekrar yapılacağı belirtildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HRANT DİNK`E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ. 20.01.2007 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | HRANT DİNK BİRARADA YAŞAMI SAVUNANLARIN MÜCADELESİNDE YAŞAYACAK` |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBE BAŞKANIMIZ AYHAN DOLANAY ART-TV-MERCEK ALTINDA PROGRAMINDA ,17 OCAK 2007 ÇARŞAMBA SAAT 20:30-21:45 DE 17.01.2007 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | "Enerjine Sahip çık,Geleceğini Karartma Kampanyası" Enerji sorunları konusunda sunum yapacaktır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIĞIN FATURASI ÇIKIYOR!
BİR ÜLKENİN GELECEĞİNİ YAKINDAN İLGİLENDİREN BİR ALAN OLARAK ENERJİ POLİTİKALARININ, ÇEŞİTLİ LOBİLERİN TALEPLERİYLE DEĞİL, KAMU YARARI GÖZETİLEREK BELİRLENMESİ GEREKMEKTEDİR.06.01.2007 09.01.2007 |
| |
| Türkiye'nin karanlıkta kalmaması için özelleştirme ısrarından vazgeçilmesi ,Yerli ve Yenilenebilir kaynaklara biran önce dönülmesi ve Doğal Gaz bağımlılığının minimize edilmesi çalışmalarının biran önce yapılması için kamuoyuna "Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma" çağrısında bulunuyoruz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AYHAN DOLANAY ANTALYA ETV'DE 06.01.2007 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Elektrik Mühendisleri Odası 12 Ocak 2007 Cuma Saat:19.15-20.00 de ETV-Günün Konuğu Programına katılacaktır."Enerjine sahip çık,Geleceğini karartma "kampanyası ve doğalgaz kesintisi nedeniyle yaşanan sıkıntıya ilişkin değerlendirme lerde bulunacak. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EŞGÜDÜM(MESLEK ODALARI):YEŞİL ALANDA TİCARET YAPMAK İSTİYORLAR! 30.12.2006 |
| |
| 100.Yıl Spor Komleksşnde yapılması planlanan 30 Kişilik stadyum ve 12 bin kişilik spor salonu ile rant yarılmak istenmektedir.asıl amaç yeşil alanda ticaret yaratmaktır.Yerel basında.28 Aralık 2006 |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
"ENERJİNE SAHİP ÇIK,GELECEĞİNİ KARARTMA"KAMPANYASI BAŞLATILDI. 30.12.2006 |
| |
| Bugün Türkiye, elektrik alanındaki özelleştirme uygulamaları nedeniyle karanlıkta kalma tehdidiyle karşı karşıyadır. Bir ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren bir alan olarak enerji politikalarının, çeşitli lobilerin talepleriyle değil, kamu yararı gözetilerek belirlenmesi gerekmektedir. Türkiye'nin karanlıkta kalmaması için özelleştirme ısrarından vazgeçilmesini talep ediyoruz. Bu nedenle kamuoyuna "Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma" çağrısında bulunuyoruz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TÜRKİYE KARANLIKTA KALMASIN`
BUGÜN TÜRKİYE, ELEKTRİK ALANINDAKİ ÖZELLEŞTİRME UYGULAMALARI NEDENİYLE KARANLIKTA KALMA TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYADIR. 28.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Bir ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren bir alan olarak enerji politikalarının, çeşitli lobilerin talepleriyle değil, kamu yararı gözetilerek belirlenmesi gerekmektedir. Türkiye`nin karanlıkta kalmaması için özelleştirme ısrarından vazgeçilmesini talep ediyoruz. Bu nedenle kamuoyuna `Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma` çağrısında bulunuyoruz. 26.12.2006 tarihinde `ENERJİNE SAHİP ÇIK,GELECEĞİNİ KARARTMA `kampanyasına başlandı.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
"ELEKTRİK NEDENLİ YANGINLARIN İNCELENMESİ ÇALIŞTAYI" 26 ARALIK 2006 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 28.12.2006 |
| |
| Ülkemizde sıklıkla yaşanılan yangınların yaklaşık olarak 1/3'ünün Resmi Kaynaklar tarafından elektrik nedenli gösterilmesi ,bu yangınlarda mal kaybı ve bir kısmında can kaybının yaşanması değerlendirildi.
Elektrik nedenli yangınların bugüne kadar yeterince incelenmediği ,toplumumuzda yeterli bilgi seviyesinin oluşmadığı gerçeğinden hareketle Çalıştayımızı gerçekleştirdik. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GELENEKSEL GECEMİZ 27.12.2006 |
| |
| 1000'i aşkın katılımla 16/17 Aralık Kremlinde Birlik ve Dayanışma gecemizde meslekte 40 ve 25 yılını tamamlamış üyelerimize belgeleri verildi.Bu gecemiz de bizimle olan EMO Denetleme Kurulu ,İstanbul,Adana,İzmir,Kocaeli,Samsun ve Gaziantep Yöneticilerine teşekür ediyoruz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
`ELEKTRİK NEDENLİ YANGINLARIN İNCELENMESİ ÇALIŞTAYI` 14.12.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 26Aralık 2006 tarihinde ;Serbest Mali Müşavirler Odası hizmet binası Mustafa Özdilli Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir.
Soğuksu Mah. KAZIM KARABEKİR Cad. NO:17-ANTALYA(DEFTERDARLIK Binası Kuzeyi)
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
"İNSANCA YAŞAM İÇİN HİZMET ÜRETMİYORUZ"
KESK'İN MÜCADELESİ TMMOB'NİN MÜCADELESİDİR. 14.12.2006 |
| |
| 14 Aralık 2006 tarihinde kamı emekçilerinin,KESK'in eylem
inde birlikteydik. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KAMULAŞTIRMA DAVALARINDA BİLİRKİŞİ OLARAK GÖREV YAPACAKLARIN NİTELİKLERİ VE ÇALIŞMA ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI. 28.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik 24 Kasım 2006 tarihli ve 26356 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SAĞLIK HAKKIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ MİTİNGİ 25 KASIM 2006 GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 27.11.2006 |
| |
| Sağlıkta Dönüşüm Projesi protesto edildi.
Sağlıktaki eşitsizlikleri ,derinleştirip ,çözülemeyecek hale getirecek bu tarz uygulamalardan biran önce vazgeçilmelidir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO GELENEKSEL GECEMİZ 22.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Şubemizin 16 ARALIK Cumartesi WOW Kremlin Place Otel`inde düzenleyeceği Geleneksel EMO Gecesinde ,Meslekte 25 yılını dolduran üyelere `ONUR BELGESİ` ve 40.yılını dolduran üyelere `PLAKET` leri verilecektir.
Katılımınızı bekleriz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NÜKLEER GÜÇ SANTRALLERİNİN KURULMASI VE İŞLETİLMESİ İLE ENERJİ SATIŞINA İLİŞKİN KANUN TASARISI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI.14 KASIM 2006
14.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Bütün Nükleer Karşıtı Platformları ile eşgüdümlü olarak basın açıklaması Antalya NKP Sekretaryası görevini yürüten EMO ANTALYA Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan DOLANAY tarafından yapıldı. Ekte basın açıklamasının tam metni yer almaktadır.
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HERŞEYİN BAŞI SAĞLIKTIR.SAĞLIKTAKİ YIKIMI DURDURALIM 11.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | 25 kasım Sağlık Haktır,Hakkıma sahip çıkıyorum Mitinginde buluşalım. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MÜHENDİSLİK BÖLÜMLERİ KAPATILIYOR. 10.11.2006 |
| |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/resim_logo_2.png) | Günümüzün en temel ve en çok aranan meslek dallarında eğitim-öğretim veren, eksikleri olmakla birlikte belli bir altyapının sağlanmış olduğu bu bölümlerin kapatılması girişimi kabul edilemez. Öğrenci alınmaması, halen bu bölümlerde eğitim gören öğrencilerin yetiştirilmesini de sekteye uğratacak bir girişimdir. Bölümün yeni öğrenci almaması nedeniyle var olan olanaklarının daha da daralacağı ve eğitim kalitesinin düşeceği açıktır. Halen bu bölümde eğitimlerini sürdüren öğrenciler de, kapatılmış bir bölümden mezun öğrenciler olarak bir adım geriden iş hayatına başlayacaklardır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
HER TÜRLÜ GERİCİLİĞE VE KARANLIĞA KARŞI DEMOKRATİK ,ÖZGÜR VE AYDINLIK TÜRKİYE İSTİYORUZ. 16.10.2006 |
| |
| 14 Ekim TMMOB Mitinginde onbinlerce Mühendis,Mimar ve Şehir Plancısı taleplerini hep birlikte haykırdılar. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |