MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 14  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

HÜKÜMET VE TBMM YENİ ULUSAL ULAŞIM POLİTİKASI İÇİN HAREKETE GEÇMELİDİR! 03.08.2004

    

Ulaştırma sistemindeki çarpıklık ve uygulama yanlışlıkları ile ülkemizde yıllardır yaşanan olumsuzluklar, son günlerde meydana gelen tren ve trafik kazalarıyla "cinayet" tanımına denk gelen sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Hükümet ve yetkililer; kazaların gerçek nedenlerini ortaya çıkarmak yerine sorunun üzerini kapatan, olayı küllendiren tarzdaki yaklaşımlarına devam etmektedirler.

ÖSS SONRASI ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ YAZ 03.08.2004

    

BÖYLE BİR MESLEK ÜNVANI YOKTUR! 2004 ÖSS Sınavında, üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerine yerleşebilecek puanları tutturan öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. 1980 sonrası, YÖK ve üniversiteler, dünyanın gelişmiş hiçbir ülkesinde olmayan bir uygulama başlatmışlardır. Elektrik mühendisliği ve elektronik mühendisliği olarak ayrı dallar açan birkaç üniversite dışında, bu bölümler öğrencilerine mezun olduklarında "elektrik-elektronik mühendisi" veya "elektrik ve elektronik mühendisi" diploması vermektedirler. Böyle bir ünvan yoktur!

TÜRKİYE’DE NÜKLEER ENERJİ SÖYLEMLERİ: “SİYAH-BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ” 03.08.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından 28 Temmuz 2004 günü yapılan, TÜRKİYE’DE NÜKLEER ENERJİ SÖYLEMLERİ: “SİYAH-BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ” başlıklı basın açıklamasının tam metnini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

GELİYORUM DİYEN FACİA 23.07.2004

    

BAŞIMIZ SAĞOLSUN! İstanbul-Ankara seferini yapan hızlandırılmış tren Sakarya’nın Pamukova İlçesi'nde Osmaneli-Mekereci istasyonu yakınlarında raydan çıktı. Uzmanların ve meslek örgütlerinin, alt yapı eksiklerine dikkat çekerek, yaptıkları tüm uyarılara rağmen başlatılan hızlandırılmış tren seferleri faciaya neden oldu. Konuya ilişkin Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası’nın basın açıklamasının tam metnini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ÖNCE EMEKLİLİĞE ZORLADILAR, 4000 SÖZLEŞMELİ İŞÇİ ALIYORLAR 13.07.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 38. Dönem Yönetim Kurulu, TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik'in, personel yetersizliği nedeniyle TEDAŞ'a 4000 sözleşmeli işçi alınacağını açıklaması üzerine, 13 Temmuz 2004 tarihinde, bir basın açıklaması yaptı. Kapitalist küreselleşmeye entegrasyon adı altında özelleştirme kapsamına alınan enerji sektöründe TEDAŞ da payını aldı. 21 bölgede özelleştirme kapsamına alınan TEDAŞ çalışanlarının IMF direktifleri doğrultusunda emekli olmaları için, emekli ikramiyeleri % 30 arttırılarak, kurumun son kuşak mühendis, teknisyen ve işçilerinin tasfiyesi daha önceden başlatılmıştı.

EĞİTİM-SEN'İ KAPATMA DAVASI, ÖRGÜTLENME, İFADE VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE AÇILMIŞTIR 13.07.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 38. Dönem Yönetim Kurulu, Eğitim-Sen'e karşı açılan kapatma davasında, mahkemenin duruşmayı 14 Eylül 2004 tarihine ertelemesi üzerine, bir basın açıklaması yaptı. KESK Eğitim-Sen'e "demokratikleşme" söylemlerinin yoğunlaştığı bir dönemde, sendikal hak ve özgürlükler sürecinde verdiği mücadele ve savunduğu ilkeler nedeniyle açılan kapatılma davasında, mahkeme, savunma avukatlarının taleplerini reddederek bir sonraki duruşma için 14 Eylül 2004 tarihine gün vermiştir.

TÜRK TELEKOM (TT), DAR GELİRLİ VATANDAŞA İNDİRİM DEĞİL ZAM YAPTI. 12.07.2004

    

7 Temmuz 2004 tarihinde yapılan açıklamayla, Türk Telekom'un telefon görüşmelerinde, 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere, %29 ila %80'e varan "indirimler" yaptığı belirtildi. Açıklamaya göre TT beş ayrı tarife uygulamasına geçecektir.

EĞİTİM-SEN'İ KAPATMA DAVASI, TOPLUMUN ÖRGÜTLENME ÖZGÜRLÜĞÜNE KARŞI AÇILMIŞTIR. 12.07.2004

    

KESK Eğitim-Sen'e "demokratikleşme" söylemlerinin yoğunlaştığı bir dönemde, sendikal hak ve özgürlükler sürecinde verdiği mücadele ve savunduğu ilkeler nedeniyle açılan kapatılma davasında Eğitim-Sen'lilerle bir arada duracağız.

HÜKÜMET, TÜRK TELEKOM'U (TT) ULUSLARARASI TEKELLERE SATMAK İÇİN HER YOLU DENİYOR 12.05.2004

    

Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım 20.04.2004 tarihinde yaptığı basın toplantısında, Türk Telekom özelleştirilmesi kapsamında yabancı sermaye açısından olumsuz olan tüm sınırlamaların ortadan kaldırılarak satışın kolaylaştırılacağını” belirtmişti. Bu çerçevede Hükümetçe hazırlanan yasa tasarısı Bakanlar Kurulu tarafından imzalanarak Meclis'e sevk edilmiştir.

EMO 39. GENEL KURULU OLARAK BİR KEZ DAHA HAYKIRIYORUZ:ÜLKEMİZİN ENERJİ-TELEKOMÜNİKASYON-BİLİŞİM ALTYAPILARI SATILAMAZ! KAMU ÖZEL ŞİRKET, YURTTAŞ MÜŞTERİ DEĞİLDİR! 20.04.2004

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 39. Olağan Genel Kurulu'nu "Ülkemize, Mesleğimize, Geleceğimize ve Onurumuza" sahip çıkma kararlılığını bir kez daha vurgulayarak gerçekleştirdi. 16-17 Nisan'da Ankara'da TODAİE Konferans Salonunda toplanan Genel Kurulumuzda Odamızda son iki yılda yürütülen çalışmaları, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri ve bu gelişmelerin mesleğimiz, meslektaşlarımız, ülkemiz ve halkımız üzerindeki etkilerini değerlendirerek geleceğe ilişkin politikalarını oluşturdu. 18 Nisan'da yapacağımız seçimlerle de yeni dönemde görev alacak yöneticilerimizin seçimi ile Genel Kurul Sürecimiz tamamlanmış olacaktır. Daha güçlü, daha örgütlü bir Oda, üreten, sanayileşen, hakça bölüşen, demokratik bir Türkiye için çalışmalarımızı ve mücadelemizi sürdüreceğiz.

REFORM DİYE SUNULAN ''ENERJİ STRATEJİSİ BELGESİ'' DÜNYA BANKASI ONAYLI ÖZELLEŞTİ 22.03.2004

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, dün akşam Bakanlık'ta yaptığı toplantıda "Enerji Strateji Belgesi" adı altında enerji alanındaki yol haritasını, daha doğrusu özelleştirme planını açıkladı.

ÇEVREYE ZARARLI MOBİL SANTRAL İÇİN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI 18.02.2004

    

Ankara 10. İdare Mahkemesi, Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde kurulan Mobil Santral'ın kuruluşuna olanak sağlayan kararın iptaline karar verdi. Santralın yapımı sürerken Samsun Barosu, santralın kurulabilmesine dayanak sağlayan kararın iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Samsun İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı. Davanın Ankara'ya alınmasından sonra, Ankara 10. İdare Mahkemesi 2003'te yürürlüğü durdurdu. Ancak o tarihte faaliyette olan santral, kararın, faaliyet durmasına yönelik olmadığı gerekçesiyle çalışmaya devam etti.

 


“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

ÜYEMİZE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇAMLIBEL ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (ÇEDAŞ) GENEL MÜDÜRÜ NİYAZİ KIVILCIM EMO TOKAT İL TEMSİLCİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.