MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 72

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 39  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİKSEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİMİ 21.01.2019

    

MİSEM Eğitimlerimiz kapsamında Patlayıcı Ortamlarda Elektriksel Güvenlik Temel Eğitimi 25-26 Şubat 2019 tarihlerinde EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı/K. Tülin Aydın Eğitim Merkezi`nde yapılacaktır. Başvuru için https://goo.gl/ZTEqwc

BEP-TR II ORYANTASYON EĞİTİMİ VE ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ YAPILACAKTIR 17.01.2019

    

Şubemiz MİSEM Eğitimleri kapsamında BEP-TR II Oryantasyon eğitimi 28 Ocak 2019 tarihinde Şubemiz Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi ise 29-30-31 Ocak 2019 tarihilerinde EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapılacaktır. Eğitim başvuruları için duyurumuzun devamına bakınız.

TÜYAK: YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİNDE YENİ TEKNOLOJİLER 17.01.2019

    

TÜYAK tarafından düzenlenen Yangın Algılama ve Söndürme Sistemlerinde Yeni Teknolojiler Eğitimi 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Saat: 10.00`da Hilton Otel`nde (İstanbul Kozyatağı / Sahrayıcedit) yapılacaktır. Ücretsiz olan seminere isteyen üyelerimiz katılabilir. Program ekte yer almaktadır.

MİTOLOJİ SEMİNERLERİ `ORDULARIN HAREKETİ` KONUSUYLA DEVAM EDİYOR 04.01.2019

    

Şubemizin Mitoloji seminerleri İlyada`ya Giriş konusuyla 20 Aralık 2018 akşamı başladı ve 27 Aralık 2018 günü tamamlandı. Hakkı Kaya Ocakaçan tarafından verilen seminerlerin ikinci başlığı Orduların Hareketi olacak ve 3 hafta sürecek. Orduların Hareketi seminerleri 17, 24 ve 31 Ocak 2019 Perşembe günleri Saat: 19.00’da yapılacak. Bu başlığın tamamlanmasında sonraki konu ise Truva Önlerinde başlığıyla yapılacak.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARI -5 SAĞLIK TESİSLERİNDE YANGIN GÜVENLİĞİ 04.01.2019

    

“Bir felaket sırasında ve hemen sonrasında hastaneler toplum için hayat ve umut feneridir.” diyor Kaliforniya Hastane Sismik Güvenlik Kanunu (California’s Hospital Seismic Safety Law Its History, Implementation and Related Issues, 2005). Gerçekten de yaşanılan tüm felaketlerde yararlılar, yakınları, haberciler, gönüllüler ve devlet yetkilileri; herkes hastanelere akın eder. Tüm gelişmeler hastanelerden organize edilip haber hastanelerden yayılır topluma.

ÖYKÜ ARİN`E UMUT OL 31.12.2018

    

TMMOB İstanbul İKK tarafından, tüm mühendis, mimar, şehir plancıları Öykü Arin ve lösemili çocuklara umut olmak için kan grubu farketmeksizin donör olmaya davet ediliyor. 1 Şubat Cuma günü, 10.00-17.00 saatleri arasında Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesine gelerek kan verebilirsiniz. 18-50 yaş aralığındaysanız ve kronik sağlık sorununuz yoksa, kan grubunuz ne olursa olsun, SİZİ DONÖR OLMAYA DAVET EDİYORUZ

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU HAKKINDA 28.12.2018

    

EMO İSTANBUL ŞUBE MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME SEMİNER VE EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR 24.12.2018

    

Üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla EMO İstanbul Şube Mühendislik Geliştirme Seminer ve Eğitimleri devam ediyor. Eğitim bilgi ve başvuruları detaylarını duyurumuzun devamında bulabilirsiniz..

MUSTAFA DEMİÖREN’İ ANIYORUZ 24.12.2018

    

Odamızın ve Şubemizin kurullarında yıllarca görev yapmış, odamız ve meslektaşların yetki ve haklarının kazanımlarının gelişmesinde katkıda bulunmuş İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi 1975 Yılı Mezunu, geçen yıl yitirdiğimiz Mustafa Demirören’i mezarı başında anacağız. 25 Aralık 2018 günü Saat: 16.00’da Tuzla Şifa Mezarlığında bulunan mezarı başında yapılacak anma için haberin devamında belirtilen noktalardan araç kaldırılacaktır.

MEKANSAL ZEKA BULUŞTAYI 20.12.2018

    

Harita Mühendisleri Odası’nın üyelerinin de içerisinde bulunduğu Mekansal Bilişim İnisiyatifi ile Harita Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin birlikte düzenlediği, teknolojideki hızlı gelişime ve uygulamalardaki köklü değişikliklere neden olan yapay zeka teknolojisinin mekansal bilgi sektörüne olan etkilerini tartışmak üzere ayda bir kere düzenlenen buluşma etkinliklerinin altıncısı 26 Aralık 2018 Çarşamba günü 19.00-21.00 saatleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent 6 Konferans Salonunda (Reşit Paşa Mah. Katar Cad. No:4 İç Kapı No:1101 Maslak/Sarıyer / İstanbul https://goo.gl/maps/5uxCCPcjk7r ) düzenlenecektir.

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE, HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ! 13.12.2018

    

TMMOB tarafından başlatılan “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz!” başlıklı kampanya kapsamında, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB`nin çağrısıyla Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz kampanyası kapsamında Miting düzenlenecektir.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ ÖNCESİNDE MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP 13.12.2018

    

10 Aralık 2018 tarihinde başlamış olan 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu üzerine görüşmeler öncesinde TMMOB tarafından milletvekillerine mektup gönderildi. “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz” kampanyası kapsamındaki taleplerin yer aldığı mektupta, kamuda ve özel sektörde çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları’nın sorunlarına dikkat çekiliyor. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz imzasıyla gönderilen mektup için duyurumuzun devamına bakınız.

ODAMIZIN ÇINARLARINDAN ALAETTİN ANAHTARCI VE ŞAHİN ÖZGÜL’Ü ANIYORUZ 28.11.2018

    

1 Aralık 2002 tarihinde kaybettiğimiz Odamızda her kademede çeşitli görevlerde bulunmuş, EMO‘nun çınarlarından Alaettin ANAHTARCI ve 6 Aralık 2011 tarihinde son yolculuğuna uğurladığımız Şubemiz yöneticilerinden Şahin ÖZGÜL, Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde anılacaktır. Bütün üyelerimizi Odamızın Değerlerini anmaya davet ediyoruz.

SÖYLEŞİ: HAYVAN HAKLARI İHLALİ NEDİR? 22.11.2018

    

Son yıllarda toplumumuzda giderek artan bir şiddet yaşanıyor; ağırlıkla kadınlar, çocuklar ve toplumun sessiz parçası olan hayvanları hedef alıyor. Bu şiddet zincirinin ilk basamağında yer alan ve giderek daha ağır, acımasız şiddete maruz kalan sessiz dostlarımızın yaşam haklarını korumak, uzun vadede toplumsal şiddeti azaltmak ve çocuklarımızı şiddete karşı korumanın ilk adımıdır. Bu inançla Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 41. Dönem Sosyal İşler Komisyonu olarak sessiz dostlarımızın hakları ve yaşam koşullarına ilişkin farkındalığımızı artıracak bir dizi etkinlik düzenleme kararı alındı ve uygulamaya geçildi.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARI -3 BİYOMEDİKAL METROLOJİ TEST, KONTROL, KALİBRASYON 16.11.2018

    

Biyomedikal Mühendisliği Toplantıları’na devam ediyoruz. Üçüncü toplantımızda “Biyomedikal Metroloji – Test, Kontrol, Kalibrasyon” konuşacağız. Bu sefer ilan etmekte oldukça geç kaldık ama en başından “…her ayın 3. Salı akşamı…” diye rezervasyonumuzu yapmıştık. Henüz işlemediyseniz takviminizi bu şekilde güncellemenizi öneririz. Bu toplantımızda; “mevzuat”, “eğitim”, “sahada uygulama” ve “planlama” açısından metrolojiyi konuşacağız. Yine birbirinden kıymetli konuşmacılarımız olacak. 20 Kasım 2018 19.00`da ilgilenen herkesi bekliyoruz.

JEAN MONNET BURS PROGRAMI 2019-2020 AKADEMİK YILI BAŞVURULARI BAŞLADI! 15.11.2018

    

Jean Monnet Burs Programının 2019-2020 akademik yılına ilişkin başvurular 4 Ekim 2018 tarihinde başlamıştır. Başvurular 4 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir. Bursun kapsamı, başvuru koşulları ve sınav sürecine ilişkin gerekli tüm bilgi ve belgeler Avrupa Birliği Başkanlığı (www.ab.gov.tr) ve Jean Monnet Burs Programının (www.jeanmonnet.org.tr) internet sitelerinde yer almaktadır.

ELECO İÇİN BURSA`YA GİDİYORUZ 15.11.2018

    

Elektrik - Elektronik ve Biyomedikal Mühendisliği Konferansı`na (ELECO) katılım için 30 Kasım 2018 Cuma günü saat 07.00`de Şubemizden Bursa`ya araç kaldırılacaktır. Dönüş aynı gün akşamı olup, katılmak isteyen üyelerimizin Şubemizi arayarak kayıt yaptırmaları rica olunur. İletişim Müge Meriç: Tel: (0212) 259 11 50 dahili 112

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-2 “AYDINLATMA OTOMASYONU VE UYGULAMA ALANLARI” 15.11.2018

    

EMO İstanbul Şubesi Aydınlatma Teknikleri Komisyonu’nun düzenlediği Aydınlatma Seminerlerinin ikincisi, `Aydınlatma Otomasyonu ve Uygulama Alanları` konusu ile 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Elektrik Mühendisi Vahit Can tarafından verilecek seminerin içeriği ve ayrıntıları duyurumuzun devamındadır.

ENERJİ SANTRALLARINDA TEMEL ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ VE SANTRAL DİZAYNI SEMİNERİ 05.11.2018

    

Şubemiz Genç Mühendisler Komisyonu tarafından düzenlenen Enerji Santrallarında Temel Elektrik Mühendisliği ve Santral Dizaynı semineri 9 Kasım 2018 Cuma günü Saat: 19.00’da Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır. Mehmet Tan Turan ve Mustafa Erken tarafından verilecek seminer, Yenilenebilir ve Konvansiyonel Enerji Santrallarına Ait Çalışma Prensiplerinin İncelenmesi konusuna odaklanacak ve katılımcıların soru ve katkılarıyla geliştirilecektir.

SMM FORUMU 10 KASIM`DA DÜZENLENECEKTİR 02.11.2018

    

Şubemizde Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak faaliyet yürüten yaklaşık 900 SMM üyemizin dağıtım şirketleri, belediyelerle ve resmi kurumlarla olan işlerinde meslek hayatlarında karşılaştıkları sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerini paylaşmak için 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11:00 de PERPA Ticaret Merkezi B Blok Konferans Salonunda (B Blok 13. Kat No: 2278) AYEDAŞ ve BEDAŞ Yetkililerinin de katılacağı SMM Forumu etkinliği düzenlenecektir. Katılımınızı bekliyoruz.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


7326 SAYILI KANUNA GÖRE ODA AİDAT BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ ALİ FUAT AYDIN TRT HABER`E DEMEÇ VERDİ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.