MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 73

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 114  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KENT, MEKÂN VE TOPLUM 27.11.2020

    

Akif Burak Atlar ile Kent, Mekân ve Toplum başlıklı söyleşimiz 27 Kasım 2020 Cuma günü saat 20.00de Youtube kanalımızda gerçekleşecektir.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİSLER KOMİSYONU ÜYE FORUMU 3 24.11.2020

    

EMO İstanbul Şubesi Ücretli Çalışan ve İşsiz Mühendisler Komisyonu Üye Forumlarının Üçüncüsünü 23 Kasım 2020 Pazartesi günü online olarak gerçekleştirildi.

ZEUGMA SANAL TURU 23.11.2020

    

Şubemiz tarafından meslektaşımız Hakkı Kaya Ocakaçan’ın anlatımıyla 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 20.30’da ZOOM üzerinden Zeugma Sanal Turu gercekleştirilecektir. Etkinliğe katılım için haberin devamındaki başvuru linkine tıklayarak kayıt yapabilirsiniz.

KORONA KOMİSYONU ÜYE FORUMLARI İLK TOPLANTISI YAPILDI 16.11.2020

    

EMO İstanbul Şubesi Korono Komisyonu Üye Forumu 14 Kasım Cumartesi günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Biricisi gerçekleştirilen foruma Şubemiz yönetim kurulu aktif katılım sağlandı.

YOGA SÖYLEŞİSİ 13.11.2020

    

Şubemiz üyesi Ferruh İskenderoğlu ve Yoga Eğitmeni Simel Erol ile Yoga üzerine yapacağımız söyleşiyi 13 Kasım Cuma günü saat 20.00`de EMO İstanbul TV`den izleyebilirsiniz.

FPGA NEDİR? NASIL YAPILANDIRILIR? 11.11.2020

    

Şubemiz tarafından düzenlenen Mühendislik Geliştirme Seminerleri`nin ilki 11 Kasım Çarşamba günü saat 20.00`de FPGA Nedir? Nasıl Yapılandırılır? başlığıyla Dr. Öğr. Üyesi Tuba Ayhan tarafından verilecektir.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR SÖYLEŞİSİ 09.11.2020

    

Mustafa Serdar Şalcı ile Elektrikli Araçlarda Şarj Cihazlarının Üretimi ve Standartlar konulu seminer 16 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 20.00`de Youtube kanalımızda gerçekleşecektir.

TMMOB, İLK GÖZLEM RAPORUNU YAYIMLADI: EKSİK MÜHENDİSLİK ÖLDÜRÜYOR 07.11.2020

    

TMMOB’nin İzmir Depremi’ne yönelik ilk gözlem raporu, kamuoyuyla paylaşıldı. TMMOB’un düzenlediği ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala’nın da katılım sağladığı basın toplantısında, güvenli yapıların temel yaşam hakkı olduğuna vurgu yapılarak, deprem ve benzeri afetlerin açacağı zararları en aza indirgemenin tek yolunun; yer seçiminden başlayarak mühendisliğin tüm gerekliliklerinin yerine getirmesinden geçtiği vurgulandı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMİNERİ 03.11.2020

    

Yenilenebilir Enerji üzerine Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar ve Dr. Batu Varlık`ın vereceği seminer 6 Kasım 2020 Cuma günü saat 21.00`da Şubemiz youtube kanalında verilecektir.

BİLGİLENDİRME VE DÜZELTME 01.11.2020

    

EMO İstanbul Şubesi 31 Ekim 2020 tarihinde yapılan Yaşam Hakkı Torba Yasaya Sığmaz kampanyası kapsamında gerçekleştirilen basın açıklamasına ilişkin bilgilendirme ve düzeltmede bulundu.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİSLER KOMİSYONU ÜYE FORUMU II 27.10.2020

    

Ücretli Çalışan ve İşsiz Mühendisler Komisyonu üye forumunun ikincisi 26 Ekim günü gerçekleştirildi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıya Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri de katılım sağladı

YAPI DENETÇİLERİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI TOPLANTISI YAPILDI 16.10.2020

    

Şubemiz Yapı Denetim Komisyonu tarafından 10 Ekim 2020 tarihinde Yapı Denetçilerin Sorunları ve Çözüm Yolları başlığıyla toplantı gerçekleştirildi.

KENT VE EKOLOJİ SÖYLEŞİSİ 16.10.2020

    

ÇMO İstanbul Şube Başkanı Meryem Kayan`ın katılacağı, Kanal İstanbul Projesi`nden Ekoloji mücadelesine bir çok konuda sorularımızın yanıtını arayacağımız söyleşimizi 16 Ekim Cuma günü youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz

NKP: SİNOP`U FEDA ETMEYECEĞİZ! 03.10.2020

    

Halkın itirazlarına rağmen Nükleer Santral projesine verilen ÇED Olumlu kararına karşı itiraz dilekçelerini sunan Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

İHTİYACIMIZ OLMAYAN BİR ENERJİ İÇİN HALKIN MALINA DEVLET TARAFINDAN ŞİRKET ÇIKARLARI LEHİNE EL KONULMASI KABUL EDİLEMEZ! 27.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu yayımladığı mesaj ile Manisa-Salihli Çapaklı’da yöre halkının karşı çıkışına rağmen kurulmak istenen Biyogaz Enerji Santrali için acele kamulaştırma kararı verilmesine tepki göstererek, Çapaklı halkının mücadelesini desteklediğini bildirdi.

REAKTİF BEDELLER HK. EPDK`NIN YANITI 24.09.2020

    

Pandemi sürecinde üretim tesislerinin ve çoğu işletmenin çalışmalarını durdurmak veya kapasitelerinin çok altında çalışmak zorunda kaldığını, bunun sonucunda sözleşme gücü 9 kW üzeri işletmelerde zorunlu olan kompanzasyon sistemleri sağlıklı çalışmadığından ve firmalar kompanzasyon ceza riski ile karşı karşıya kaldığını ve bu dönemde endüktif/aktif ve kapasitif/aktif reaktif oranlarından firmalara ceza yansıtılmaması gerektiğini belirten yazıya EPDK tarafından iletilen yanıt ekte yer almaktadır.

ODAMIZ TARAFINDAN ŞANTİFE ŞEFLİĞİ HUSUSUNDA BARTIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA YAZI GÖNDERİLDİ 24.09.2020

    

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine karşın kimi belediyeler tarafından elektrik mühendislerinin şantiye şefi olarak kabul edilmediğine ilişkin bildirimler üzerine Odamız tarafından Bartın Belediye Başkanlığına gönderilen yazı ekte yer almaktadır.

ŞANTİYE ŞEFLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK”TE YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARII VERİLDİ 21.09.2020

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından; 02/03/2019 tarih ve 30702 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan `Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik`in bilimsel ve teknik gereklere ve kamu yararına aykırı bir kısım maddelerinin iptali istemiyle açılan davada Danıştay tarafından yürütmenin durdurulmasına karar verildi.

ŞUBE BAŞKANIMIZ CEMİL KOCATEPE HABERTÜRK`ÜN SORULARINI YANITLADI 16.09.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanımız Cemil Kocatepe Habertürk`ün konuğu oldu. `Çocuk parkında akıl almaz ölüm! Parkta devrilen direk Görkem`i hayattan kopardı, ikiz kardeşleri aydınlatma direği ayırdı. Çocuk parklarındaki tehlikeler ne? Habertürk Muhabiri Gizem Türemen, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemil Kocatepe ile konuştu.`

FEN ADAMLARININ YETKİSİZLİĞİ TESCİLLENDİ 12.08.2020

    

Fen adamlarının, yüksek gerilim işletme sorumluğu üstlenip üstlenemeyeceğine ilişkin tartışmalara Yargıtay son noktayı koydu. Aydın 3. Asliye Mahkemesi ve İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin 4. Hukuk Dairesi’nin fen adamlarının yüksek gerilim işletme sorumluluğu üstlenemeyeceği yönündeki kararları Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından oy birliğiyle onanarak, işletmelerde elektrik mühendisi bulundurulması zorunluğu tescillendi.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


ÖMER LÜTFİ AKAD SİNEMASI SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.