MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

“CİNSİYET AYRIMCILIĞINA, YOKSULLUĞA, KADIN EMEĞİNİN SÖMÜRÜLMESİNE, KADIN KATLİAMLARINA HAYIR!” (07 MART 2016)


BASIN AÇIKLAMASI

  ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

 

"Cinsiyet ayrımcılığına, yoksulluğa, kadın emeğinin sömürülmesine, kadın katliamlarına hayır!"

Bilindiği üzere, Türk Kadınları tarihte birçok dünya ülkesinden önce Ulu Önder M. Kemal ATATÜRK tarafından kadınlara sağlanan haklarla toplumda gurur, onur ve başarı ile yer buldu.

Gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşam içerisinde her türlü özveri ile görev yaptı ve bir anne olarak başarılı evlatlar yetiştirdi. Bundan sonra da emekçi kadınların işsizlik, çocuklarının kreş, yuva, bakıcı, eğitim ve sağlık konularında sağlanacak desteklerle toplumdaki saygın yerini devam ettireceğini ve ülkemizde son dönemde artan şiddet olaylarına maruz kalmadan güven ve başarı ile yollarında ilerleyebileceklerini ümit eder; Elektrik Mühendisleri Antalya Şubesi olarak tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Gününü" kutlarız.

Günümüzde çağdaş toplum kabul edilmenin ölçütü olarak kadın erkek eşitliğinde ulaşılan nokta gösterilmektedir. Ekonomik kalkınmanın ve demokrasinin gelişkinliğin, kadınların erkeklerle toplum hayatında eşit olarak yer almasıyla sağlanabileceği, hem tarihsel hem bilimsel bir gerçek olarak değerlendirilmektedir.

 

Gelişmiş ülkeler kadın erkek eşitliğini sağlayarak bugünkü düzeylerine ulaşmışlardır. Ancak bu ülkeler, bizim bugün yaşadığımız sorunları yıllar önce, çetin mücadeleler sonucu çözme olanağı bulmuşlardı.

 

8 Mart`ın 106. yılında Ülkemizde; kadını, toplumsal yaşamın dışına iten düşünce ve yapı, ülkenin her noktasına yayılarak, yaşamımızı her geçen gün daha fazla kuşatmaktadır. Ülkemizde çalışma yaşamında, aynı iş kolunda, aynı pozisyonda, aynı işi yapan kadın ve erkek eşit şartlarda çalıştırılmamaktadırlar. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak, çalışma alanlarımızda ve gerekse tüm iş kollarında bu eşitsizliğin ortadan kalkması için kadın erkek birlikte mücadele etmemiz gerektiğine inanıyoruz.

8 Mart`ın 106. yılında da Ülkemizde, kadın cinayetleri, kadına yönelik cinsel taciz ve tecavüz, cinsel istismar artarak devam etmektedir. Her gün yeni bir kadın cinayeti haberini öğrenmekteyiz. Cinayete kurban giden bu kadınlarımız, devlet güvencesiyle korunması gereken yaşam hakkına sahip olamamışlardır. Ve pek çok kadın şu anda tehdit altındadır, tacize uğramaktadır ve öldürülme korkusu içinde, güvencesiz, korunmasız koşullarda yaşamlarını sürdürmektedir. Bir süre sonra da gazetelerin beş dakikada unutulan ölüm ve vahşet haberlerine konu olmaktadırlar.

Kadına yönelik şiddetin politik olduğu düşünüldüğünde biz elektrik mühendisi kadınlar da bu politik tablodan çeşitli biçimlerde nasibimizi alıyoruz. Mesleğimizin seçiminden, eğitim sürecine ve icrasına kadar cinsiyet ayrımcılığının birçok biçimiyle karşılaşıyoruz. Elektrik mühendisliği mesleğini fiziksel güçle ilişkilendirerek "erkek mesleği" ilan eden bilim dışı bir anlayışı asla kabul etmiyor, yetenek, beceri, donanım, eğitim ve üretebilme kabiliyetiyle şekillenen mesleğimizin tüm çalışma alanlarında kendini gösteren cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadeleyi sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Kadını ret ve inkâr eden, kadını eşit ve özgür bir insan olarak görmeyen, kadını toplumsal yaşamdan uzaklaştıran, kocaya, babaya bağımlı kılan, kadına yönelik şiddeti, tacizi, tecavüzü kader olarak dayatan, kadını aile içine hapseden, yaşam biçimini dayatan her türlü ideolojiye, politikalara, zihniyete ve yasalara hayır diyoruz.  

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak, kadına yönelik her türlü şiddete karşı olduğumuzu ve sonuna kadar bu düşüncemizin arkasında olacağımızı her platformda duyurmaya devam edeceğiz, yaşamın her alanında emek veren üreten katkı koyan kadınlarımızın her zaman yanında ve destekçisi olacağız.

08 Mart Dünya Kadınlar Gününde TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak, toplumda kadının yerinin daha iyi olduğu, kadınlarımızın sosyal yaşamda daha fazla bulunduğu, kadın-erkek herkesin huzurlu olduğu, dolayısı ile başarılı olduğu güzel günler diliyoruz. 07.03.2016

Çiğdem IŞIKYÜREK

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Adına

Şube Yönetim Kurulu Yazmanı

 EMO ANTALYA ŞUBESİ`NİN ANITKABİR ZİYARETİ!

03.04.2018
 


Çok Okunanlar


YENİ NESİL AYDINLATMA VE ANAHTAR PRİZ TEKNOLOJİSİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YILDIRIM VE AŞIRI GERİLİMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TEMSİLCİLİKLERİN OLAĞAN DENETLEMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİNE KATILIM SAĞLANDI

EKB UZMANI (YENİ TASARLANAN BİNA) EĞİTİMİ YAPILDI

10 KASIM ANMA TÖRENİNE KATILIM SAĞLADIK

BİLGİLENDİRME SEMİNERİ: `ELEKTRİK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ İLE KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLAR`

EMO-GENÇ ÜYELERİMİZE `MUTLULUĞUN REÇETESİ` SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ŞUBEMİZDE BEP-TR2 ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİK ZAMLARI EKONOMİK SIKINTILARI BÜYÜTÜYOR (AKDENİZ EKONOMİ - 01.09.2018)

Okunma Sayısı: 66


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri