MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SİNOP NGS HALKIN KATILIMI TOPLANTISINA (ÇED) HALK ALINMADI 
Sinop Nükleer Santralı ÇED süreci kapsamındaki Halkın Katılımı Toplantısı’na halk alınmadı. Salonun dolu olduğu gerekçesiyle Sinop’ta nükleer santral yapılmasına karşı çıkan içinde İstanbul NKP üyelerinin de bulunduğu kesimlerin toplantıya girişi engellenirken, zaten küçük olan salonun geceden doldurulduğu belirtiliyor. Toplantıya katılmak üzere giden TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ da salona alınmadı. Sinoplular, TMMOB ve EMO tarafından verilen dilekçelerde, Halkın Katılımı Toplantısı’nın iptali ve salona almayan görevliler hakkında soruşturma açılması istendi.
 

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli`nde yapılacak ÇED Halkın Katılımı Toplantısı`na katılmak isteyen halk, salona 500 metre uzaklıkta bariyerler oluşturularak engellendi. Salonun dolu olduğu gerekçesiyle toplantıya alınmayanlar arasında Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, CHP`den Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ da vardı. Salona doldurulan AKP`liler tarafından toplantıyı protesto eden nükleer karşıtlarına karşı küfürlü saldırılar olurken, Sinoplulara polis tarafından biber gazlı müdahalede bulunuldu.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, saat 9`da başlayacak olan toplantıya katılmak üzere saat 8.30`da toplantı yerine gittiklerini, ancak 500 metre uzaklıkta kurulan bariyerlerden içeri geçirilmediklerini anlatırken, "Baştan almamak üzere bir niyetle hareket ettikleri görülüyor. Salonun dolu olduğu söyleniyor. Kimler tarafından ne zaman doldurulmuş? Görevliler içeriye alınmamamız yönünde direktif aldıklarını söylediler. Tabii bu direktifi kimin verdiği de belli değil" dedi.

Toplantı salonuna katılanlar arasında yer almayı başaran 2 kişinin toplantı sırasında "Hangi halk? Hepimizin sağlığıyla oynuyorsunuz" içerikli düşüncelerini belirtmeleri üzerine güvenlik görevlilerince müdahale edilerek gözaltına alındıkları öğrenildi.

Toplantı salonuna alınmayan kesimler, Sinop Valiliği önüne yürüyerek tepkilerini gösterirlerken, Valilik önündeki Sinoplulara biber gazıyla polis tarafından müdahale edildi. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de polis tarafından yumruklu darp saldırısına uğradı. Bu arbedeler sırasında 1 kişi daha gözaltına alındı.

Valilik önünde bulunan gruptan yalnızca CHP`li vekiller ile TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük`ün Sinop Valisi Hasan İpek ile görüşmesine izin verildi. Sinop halkı içeriye alınmadıkları Halkın Katılımı Toplantısı`nın iptali ve toplantıya katılımlarını engelleyenler hakkında işlem yapılması talebiyle Sinop Valiliği`ne dilekçe verdiler. Valiliğe TMMOB ve EMO adına da dilekçeler sunuldu.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder tarafından Sinop Valiliği`ne verilen dilekçede şöyle denildi:

"…toplantıya katılımım kolluk görevlileri tarafından engellenmiştir. Toplantıya katılımın engellenmesi yönünde alınmış bir idari karar olduğu yönünde tüm diğer katılımcılarla birlikte tarafıma da sözlü bilgilendirme yapılmıştır. Ancak alınan kararın hangi idari merci tarafından alındığına ve içeriğine ilişkin net bir bilgi verilmemiştir. TMMOB Anayasa`nın 135. Maddesi ve 6235 sayılı Kanun`a göre kurulmuş, kamu kurumu niteliğinde meslek örgütüdür. Çevre Kanunu ve ÇED Yönetmeliği`ne göre meslek örgütlerinin ÇED sürecine katılımı gerekmektedir. Ancak üstlendiğim kamu görevi, kamu görevlisi olduğunu söyleyen kişiler tarafından engellenmiştir. Sinop Valiliği olarak hukuka aykırı Halkın Katılımı Toplantısı`nın iptal edilmesini ve toplantıya katılmamızı engelleyen kamu görevlileri hakkında gerekli idari soruşturmanın yapılmasını arz ve talep ederim."

Valilik`te yapılan görüşmelerin ardından gözaltına alınanların serbest bırakılacağı "anonsla" halka duyurulurken, daha sonra burada Sinop Nükleer Karşıtı Platform Dönem Sözcüsü Murat Şahin bir açıklama yaptı. CHP`li 3 vekilin konuşmalarının ardından EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder de bir açıklama yaptı. Valilik önünde yapılan açıklamalarda toplantıya halkın alınmamasına tepki gösterilerek, bu toplantının meşru olmadığının altı çizildi ve Halkın Katılımı Toplantısı`nın yapılmış kabul edilemeyeceği vurgulandı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder açıklamasında "Buraya halkı bilgilendirme toplantısı için geldik. Ama toplantı salonuna alınmadan ayrılmak zorunda kaldık. Bu nükleer santralın üreteceği elektriğe Türkiye`nin ihtiyacı olmadığını ve mevcut kurulu güç ve yapılması planlanan santralların Türkiye`nin enerji ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğunu anlatacaktık. Bu nükleer santrallara pahalı fiyatlar üzerinden verilen alım garantilerinin ülkemizin sırtına yeni yükler bindirdiğini söyleyecektik. Ama buna izin vermediler" diye konuştu.BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARI-5 SAĞLIK TESİSLERİNDE YANGIN GÜVENLİĞİ

21.01.2019
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

EMO 2019 AJANDASI ÇIKTI

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

RAYLI SİSTEMLERDE SİNYALİZASYON SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI

AYDINLATMA SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ IŞIK KİRLİLİĞİ KONUSU İLE ŞUBEMİZDE YAPILDI

ŞUBEMİZ YÖNETİCİLERİ TREDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARETİ

MİTOLOJİ SEMİNERLERİ `TRUVA ÖNLERİNDE` KONUSUYLA DEVAM EDİYOR

Okunma Sayısı: 83


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri