MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 98  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YENİLENEBİLİR JAPONYA-YENİ BİR ENERJİ PARADİGMASI BELGESEL GÖSTERİMİ YAPILDI 12.10.2018

    

“Yenilenebilir Japonya-Yeni Bir Enerji Paradigması” isimli belgesel film, 11 Ekim 2018 Perşembe akşamı Saat: 19:00-20:30 arasında Şubemiz Eğitim Salonu’nda izlendi. Şubemiz Enerji Komisyonu’nun düzenlediği etkinlikte Komisyon Başkanı Cemil Ünal kısa bir açış konuşması yaptı. Başta komisyon üyeleri olmak üzere 15 katılımcının izlediği belgeselin anında çevirisini Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar yaptı.

10 EKİM KATLİAMI 3. YILINDA ANILDI: UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ 11.10.2018

    

10 Ekim Ankara Katliamının 3. yıldönümünde ülkenin bir çok ilinde yapılan anma etkinliğinin İstanbul ayağı akşam 19.30’da Kadıköy’de gerçekleştirildi. TMMOB İstanbul İKK’nın da bileşenleri adasında olduğu İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu’nun çağrısıyla içlerinde Odamız üye ve yöneticilerinin de yer aldığı yüzlerce insan Kadıköy Beşiktaş İskelesi önünde bir araya geldi.

YAZ SAATİ ÜZERİNE FRANSIZ RADYOSUNA GÖRÜŞ BİLDİRİLDİ 11.10.2018

    

Ülkemizdeki Yaz Saati uygulamaları ve buna yönelik bir tartışmanın Avrupa’da da sürdürülmesi üzerine Uluslararası Fransız Radyosu (RFI), Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı ile bir söyleşi yaparak yaz saati uygulamasının devam ettirilmesinin sebepleri ve sonuçları üzerine görüşlerini aldı. (11 Ekim 2018)

TAYFUN AKGÜL’DEN “AHŞABÎ İŞLER” SERGİSİ 10.10.2018

    

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve Şubemiz Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Tayfun Akgül’ün ahşap üzerine işlenen karikatürlerden oluşan “Ahşabi İşler” sergisi, 17 Ekim’de İstanbul’da açılıyor. Geleneksel zanaatlardan oymacılığı karikatürle buluşturan ilginç serginin düzenleyiciliğini (küratör) Ali Nihat Yazıcı üstleniyor. Sergi, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 4 Kasım tarihine dek izlenebilecek.

ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU, YENİ SEÇİLEN EMO-GENÇ YÜRÜTME KURULU İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI 10.10.2018

    

Her yıl yenilenen EMO-Genç yürütme Kurulu, 6 Ekim 2018 günü yapılan seçimle tekrar oluşturulmuştu. Seçilen EMO-Genç Yürütme Kurulu 9 Ekim 2018 günü Şubemiz Yönetim Kurulu toplantısına katılarak, hem Yönetim Kurulu üyeleriyle tanıştılar hem de gelecek dönem çalışmalarına ilişkin fikir alışverişinde bulundular.

GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞTU 09.10.2018

    

Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde 6 Ekim 2018 Cumartesi günü Genç Mühendisler buluştu. Şubemiz Genç Mühendisler Komisyonu’nun düzenlediği etkinlikte hem sohbet edildi hem de müzik eşliğinde eğlence yapıldı. Şubemiz Yönetim Kurulu’ndan Mazlum Kaplan ve Beyza Metin’in katıldığı etkinlikte, Genç Mühendisler Komisyonu Raportörü Mutlu Bektaş da yer alarak kısa birer konuşma yaptılar ve herkesi komisyon çalışmalarına katılmaya davet ettiler.

EMO – GENÇ YÜRÜTME KURULU SEÇİLDİ 09.10.2018

    

Her yıl yenilenen EMO-Genç (Öğrenci Komisyonu) Yürütme Kurulu seçimleri 6 Ekim 2018 Cumartesi günü EMO Perpa Konferans Salonu’nda yapıldı. Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerinden Mazlum Kaplan ve Beyza Metin ile birlikte teknik görevli Enes Yılmazer’in katıldığı seçimler sonucunda aşağıda ismi bulunan EMO-Genç üyeleri yürütme kuruluna seçildiler.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİK 08.10.2018

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu çalışmaları kapsamında, ofis ortamından, İstanbul stresinden kaçarak bir soluk almak isteyen bisikletseverler olarak 6 Ekim Cumartesi günü Kadıköy`de bir araya geldik ve Bostancı`ya kadar pedal çevirdik. EMO İstanbul Şubesi bünyesinde bir bisiklet grubu oluşturma üzerine konuştuğumuz molanın ardından Kadıköy`e geri döndük. 5 kişinin katıldığı etkinlik daha kalabalıklarının organizasyonu için bir başlangıç oldu. Tüm bisikletsever EMO ve EMO-Genç üyelerini grubumuza davet ediyoruz.

E-SİGARA ACİL İNİŞ YAPTIRDI - NTV 3 EKİM 2018 04.10.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hakkı Kaya Ocakaçan 3 Ekim 2018 tarihinde NTV televizyonuna uçakta patlayan elektronik sigara hakkında görüş bildirdi.

FATURANIN DÖRTTE BİRİ DAĞITIM BEDELİ - KANAL D 2 EKİM 2018 04.10.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy 1 Ekim 2018 tarihinde Kanal D televizyonuna elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli hakkında bilgilendirme yaptı.

YAZ SAATİ UYGULAMASI TASARRUF MU İSRAF MI - FOX TV 2 EKİM 2018 04.10.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, 2 Ekim 2018 tarihinde FOX TV televizyonuna yaz saati uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı.

TEMEL TİYATRO ATÖLYESİ BAŞLADI 03.10.2018

    

Tüm sanatlar gibi tiyatro sanatı da, kaynağını insanda buldu. İnsan, aynı zamanda oyuncu oldu. Gösterdi, görünenin ardındaki görünmezi. Bunun için donandı oyuncu. Donandı gövdesi, duygusu, sesi, diksiyonu, mimiği ile. Donandı dekoru, kostümü, ışığı ile. Donandı tüm estetik, teknik, teorik bilgisi ile. Öyle çıktı oyuncu sahneye ve öyle gösterdi insanı insana, dünyayı dünyaya.

BU KIŞ KARANLIĞA UYANACAĞIZ - YOL TV 2 EKİM 2018 03.10.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy 2 Ekim 2018 tarihinde Yol TV`de Gün Ortası programına katıldı. Kalıcı yaz saati uygulaması ve elektrik zamları hakkında bilgiler veren Erol Celepsoy, dışa bağımlı bir enerji politikası olduğunu belirterek elektrik üretimi ve dağıtımının kamusal anlayışla sürmesinin gerektiğini belirtti.

ELEKTRİK 3 AYDA 3. KEZ ZAMLANDI - ARTI.TV 2 EKİM 2018 03.10.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy 2 Ekim 2018 tarihinde Artı TV Gün Başlıyor programında elektriğe yapılan zamları, yaz saati uygulamasını ve faturalarda tasarrufu değerlendirdi.

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18 02.10.2018

    

Elektriğe 1 Ekim’de rekor düzeyde zam yapıldı. Konut kullanıcılarının elektrik faturası 2017 yılsonuna göre yüzde 44.9 arttı; sanayi, ticarethane, tarımsal sulama ve aydınlatma tarifelerine yapılan zam ise yüzde 70’i aştı. Asgari tüketimi 230 kilovatsaat olan 4 kişilik bir ailenin elektrik faturasının 137 liraya çıktığını saptayan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu`nun, yeni zamlarla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ! EMEĞİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİN OMUZ OMUZA! 27.09.2018

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ülkemizde yaşanan ekonomik krize ilişkin 26 Eylül 2018 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptı.

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI 27.09.2018

    

EMO Şube Başkan ve Saymanları Toplantısı, 22 Eylül’de Ankara’da yapıldı. Mali durum, sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, şube yönetim kurulu başkan ve saymanları görüş ve önerilerini aktardılar. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, iktidarın mesleki kuruluşlara yönelik baskısının giderek hız kazanacağı uyarısında bulunurken, Rekabet Kurumu’nun EMO Konya Temsilciliği’ndeki bir dava bahanesiyle EMO’nun bilgisayarları ve dosyalarını incelemesinin de bu tespiti doğruladığını kaydetti. İpek, tüm baskılara karşın emek ve meslek örgütleri ile dayanışma içerisinde mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR! 27.09.2018

    

TMMOB, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ücretlerinin ve özlük haklarının iyileştirilmesi için kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırlanan dilekçe ilgili kurumlara gönderilirken, önümüzdeki dönemde resmi kurum ziyaretleri, işyeri toplantıları ve sosyal medya çalışmaları gibi bir dizi etkinlik planlandı.

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI 27.09.2018

    

Sinop Nükleer Güç Santralı’nın çevre düzeni planlarında yer almadığı gerekçesiyle açılan davanın 25 Eylül 2018 tarihindeki duruşmasına Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) ile birlikte kitlesel katılım sağladık. Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ndeki duruşmada, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına Enerji Raporu sunularak teknik bilgi verildi. Mahkeme kararının daha sonra taraflara iletileceği belirtilerek duruşmanın sona erdirilmesinin ardından, EMO Samsun Şubesi’nde basın açıklaması yapıldı.

FPGA VE VERİLOG DONANIM TANIMLAMA DİLİNE GİRİŞ SEMİNERİ YAPILDI 24.09.2018

    

Şubemiz teknik seminerleri kapsamında FPGA ve VERILOG Donanım Tanımlama Giriş Semineri 22 Eylül 2018 tarihinde EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektronik Mühendisi Tuba Ayhan`ın verdiği seminere 12 üyemiz katldı. İki bölümden oluşan eğitimde öncelikle; verilog DTD ile modül tanımlama, alt-devre kullanma, kombinezonsal ve ardışıl devreleri davranışsal olarak tanımlama ve benzetim dosyası hazırlama konuları anlatıldı. Seminerin ikinci bölümünde ise Quartus, ISE ve Vivado gibi tasarım araçlarından birini ModelSim veya ISIM benzetim programları aracılığıyla uygulamalı örnekler oluşturuldu.

 


E-SİGARA ACİL İNİŞ YAPTIRDI - NTV 3 EKİM 2018

04.10.2018
 


Çok Okunanlar


GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞTU

TEMEL TİYATRO ATÖLYESİ BAŞLADI

EMO İSTANBUL ŞUBE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ BİRİNCİSİ YAPILDI

ORTA GERİLİM HÜCRELERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

E-SİGARA ACİL İNİŞ YAPTIRDI - NTV 3 EKİM 2018

FPGA VE VERİLOG DONANIM TANIMLAMA DİLİNE GİRİŞ SEMİNERİ YAPILDI

YAZ SAATİ UYGULAMASI TASARRUF MU İSRAF MI - FOX TV 2 EKİM 2018

TAYFUN AKGÜL’DEN “AHŞABÎ İŞLER” SERGİSİ

ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU, YENİ SEÇİLEN EMO-GENÇ YÜRÜTME KURULU İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ! EMEĞİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİN OMUZ OMUZA!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri