MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 94  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AYEDAŞ YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞME YAPILDI 19.04.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleriyle ile İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) yöneticileri arasında 19 Nisan 2018 günü görüşme yapıldı. Şubemizden Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru ve Sayman üyesi Mustafa Aydın’ın katıldığı görüşmede, AYEDAŞ’tan İstanbul Elektrik Dağıtım A.Ş. Dağıtım Direktörü Erkan Bilgen, Şebeke Operasyonları Bölge Müdürü İlkay Baydar, Sistem İşletme Müdürü Uğur Şahin, Müşteri Operasyonları Bölge Müdürü Muhsin Kurt katıldılar. SMM üyelerimizin AYEDAŞ`ta karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, çalışmaların ve işbirliğinin devamı için AYEDAŞ yetkilileri görüşmelerin sürdürülmesine karar verildi.

EMO’DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI 09.04.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nda 7 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen tören ile görevi devralan yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Gazi İpek, Başkan Yardımcılığını Mehmet Turgut, Yazmanlığını İbrahim Saral, Saymanlığını Şakir Aydoğan üstlenirken, Kübülay Özbek, Evindar Aydın ve Cansel Aslan da Yönetim Kurulu Üyesi oldular. Konuyla ilgili basın bültenimize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL NKP BASIN AÇIKLAMASI: NÜKLEERKONDU TEMEL TUTMAZ 04.04.2018

    

Şubemizin de bileşeni olduğu İstanbul Nükleer Karşıtı Platform 3 Nisan 2018 tarihinde yaptığı basın açıklamasında Akkuyu’daki temel atma töreninin yok hükmünde olduğunu, Türkiye’nin bir “nükleerkondu” kurmaya çalıştığını söyledi. Basın açıklamasını duyurumuzun devamında bulabilirsiniz.

REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU VE HARMONİKLER EGİTİMİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 03.04.2018

    

MİSEM Eğitimlerimiz kapsamında Reaktif Güç Kompanzasyonu ve Harmonikler Eğitimi 29-30 Mart 2018 tarihlerinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı-K.Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği eğitim üyemiz Kazım Topaloğlu tarafından verildi.

EMO’DA YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ 02.04.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu, 1 Nisan 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde yapılan seçimlerle tamamlandı. İki listenin yanı sıra Yönetim Kurulu için bireysel olarak başvuran 8 adayın yarıştığı seçimler sonucunda yeni EMO Yönetim Kurulu, Gazi İpek, Mehmet Turgut, Evindar Aydın, Şakir Aydoğan, Cansel Aslan, Kübülay Özbek ve İbrahim Saral’dan oluştu.

YILIN İLK 4 AYINDA ELEKTRİK YÜZDE 11.95 ZAMLANDI! 02.04.2018

    

EMO; 1 Nisan 2018 elektrik tarifesini inceleyerek yazılı açıklama yaptı. Meskenler için birim elektrik başına yüzde 2.9 zam yapılırken, bir ailenin asgari 230 kWh tüketim üzerinden faturasının 106 TL`ye çıkacağı kaydedilen açıklamada, yapılan zammın elektrik faturaları üzerindeki vergi yükünü de artıracağı ortaya konuldu. Sanayicilerin elektrik faturasının daha fazla zamlandığını saptayan EMO; TETAŞ için açıklanan 1 Nisan 2018 elektrik satış tarifesinin kamuya yansımasını da ele aldı.

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI 30.03.2018

    

EMO 46. Olağan Genel Kurulu, çalışmalarına başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, ekonomik, siyasal ve hukuki alanda yaşanan kaos ortamına dikkat çektiği konuşmasında, iktidarın meslek örgütlerine yönelik müdahalesine tepki gösterdi. Önder, neoliberal politikaların elektrik kesintisi, arz fazlası, pahalı elektrik gibi kamu zararına sonuçlar doğurduğunu ortaya koyarken, ülkenin teknolojik olarak geri kalmasının mühendislere işsizlik olarak döndüğüne dikkat çekti. Önder, EMO`nun emekten, halktan, bilimden, demokrasiden yana tavrını, mesleki ve üyeleri yararına mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

İSTANBUL İKK: UYARIYORUZ! 30.03.2018

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu`nun 28 Şubat 2018 tarihinde 12.30’da MMO İstanbul Şubesi`nde düzenlediği basın toplantısında `Kanal İstanbul Projesi` değerlendirilerek `Uyarıyoruz! Kanal İstanbul, tam anlamıyla coğrafik, ekolojik, ekonomik, sosyolojik, kentsel ve kültürel bir yıkım ve felaket önerisidir` denildi.

MUSTAFA BULUT SONSUZLUĞA UĞURLANDI 19.03.2018

    

Şubemizin 30 yılı aşkın tarihi içinde önemli bir yer tutmuş, uzun yıllar büyük bir mütevazilik ve fedakarlıkla Oda çalışmalarında görev almış, bütün zor zamanlarda herkesin omuzbaşında durmuş Mustafa Bulut`u 19 Mart 2018 günü sonsuzluğa uğurladık. 18 Mart günü yitirdiğimiz Bulut’un naaşı, Maltepe Hacı Yusuf Ziya Üçüncü Camisinden öğle vakti yapılan ve ailesi ve yakınlarıyla birlikte yüzlerce arkadaşı, meslektaşı ve sevenlerinin katıldığı törenden sonra Feriköy Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 08.03.2018

    

Irkçı ve ayrımcı politikaların tüm dünya genelinde yükseldiğine tanıklık ettiğimiz, erkek egemen şiddet dilinin dört bir yanımızı kuşattığı, çocuk istismarının kat kat arttığı, kadınların ve çocukların, tacize, tecavüze uğradığı, öldürüldüğü, bu şiddeti engelleyecek mekanizmaları oluşturması, düzenlemeler yapması gereken siyasi iktidarın, şiddetin her türlüsünü meşrulaştırdığı, kadınları hane içine ve aileye sıkıştıracak politikalar geliştirerek şiddeti tırmandırdığı bir iklimde 8 Mart’ı yaratan mücadele azmini ve kararlılığını selamlıyoruz.

ŞUBEMİZ 41. DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV PAYLAŞIMI YAPTI 07.03.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şubesi 41. Olağan Genel Kurulu`nda seçilen Yönetim Kurulu üyeleri mazbata aldıktan sonraki ilk toplantıda görev paylaşımı yaptılar. Görev paylaşımına göre 41. Dönemde; Erol Celepsoy Yönetim Kurulu Başkanı, Hüseyin Ergun Doğru Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Hakkı Kaya Ocakaçan Yazman, Mustafa Aydın Sayman, Faik Kemal Özoğuz, Tayfun İşbilen ve Mazlum Kaplan ise Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacak.

41. DÖNEM YÖNETİM KURULU DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI 05.03.2018

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 41. Olağan Genel Kurulu 25 Şubat 2018 tarihinde yapılan seçimlerle 41. Dönemde görev alacak Yönetim Kurulu Üyelerini ve Şube Denetçilerini belirledi. 2 Mart 2018 Cuma günü yapılan devir teslim töreni ile Divan Başkanı Cemil Kocatepe`nin elinden mazbatasını alan yeni 41. Dönem Yönetim Kurulu görevi 40. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinden devraldı. İlerleyen günlerde yapılacak Yönetim Kurulu toplantısı ile görev dağılımı duyurulacaktır.

DEMOKRAT MÜHENDİSLER ŞUBE SEÇİMLERİNDE GÜVEN TAZELEDİ 25.02.2018

    

Kesin olmayan sonuçlara göre Şubemiz seçimleri tamamlandı. Erol Celepsoy ile başlayan liste 1776, Dağıstan Bekiroğlu ile başlayan liste 832, Şenol Aslan ile başlayan Birlikte Değişim (Meslekte Birlik) listesi 1092 oy aldı. Seçimi yeniden kazanan Demokrat Mühendisler tüm üyelerine teşekkür ediyor ve daha güçlü bir EMO için tüm üyelerini birlikte çalışmaya davet ediyor. Seçimlerin tamamlanması sonrasında yapılan konuşma videosu için lütfen haberimizin devamına bakınız...

EMO İSTANBUL ŞUBESİ 41 OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI 24.02.2018

    

EMO İstanbul Şubesi 41 Genel Kurulu 24 Şubat 2018 Cumartesi sabahı Perpa A Blok Konferans Salonu’nda başladı. Gündem gereği yapılan Divan seçimleri sonucunda; Divan Başkanlığına Cemil Kocatepe divan başkan yardımcılığına Bilgin Akbal yazmanlıklarına ise Asuman Yıldırım ve Aydın Tokdemir getirildi. Divan seçiminin tamamlanmasından sonra İstiklal Marşı eşliğinde saygı duruşu gerçekleştirildi. Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere 40. Dönem Şube Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy kürsüye çıktı.

EMO İSTANBUL ŞUBE BÜLTENİ 67. SAYI ÇIKTI 14.02.2018

    

EEMKON 2017 Kongresi ve Şubemiz 40. Dönem çalışmalarının yer aldığı Şube Bültenimizin 67. Sayısı hazırlandı ve çok kısa bir süre içinde dağıtımına başlanıyor. Bülteni okumak için haberimizin devamına bakınız.

SİNOP NGS HALKIN KATILIMI TOPLANTISINA (ÇED) HALK ALINMADI 07.02.2018

    

Sinop Nükleer Santralı ÇED süreci kapsamındaki Halkın Katılımı Toplantısı’na halk alınmadı. Salonun dolu olduğu gerekçesiyle Sinop’ta nükleer santral yapılmasına karşı çıkan içinde İstanbul NKP üyelerinin de bulunduğu kesimlerin toplantıya girişi engellenirken, zaten küçük olan salonun geceden doldurulduğu belirtiliyor. Toplantıya katılmak üzere giden TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ da salona alınmadı. Sinoplular, TMMOB ve EMO tarafından verilen dilekçelerde, Halkın Katılımı Toplantısı’nın iptali ve salona almayan görevliler hakkında soruşturma açılması istendi.

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 5- GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ELEKTRİK ÜRETİMİ - STANDARTLAR SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 05.02.2018

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerlerinin beşincisi `Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretimi-Standartlar` semineri Şubemizde 31 Ocak 2018 günü elektrik mühendisi Sabri Günaydın`ın sunumuyla yapıldı. 20 üyemizin katıldığı semineri Şubemizin Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİ TAMAMLANDI 29.01.2018

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı Ekonomi Politik Söyleşileri 6. söyleşi ile sona erdi. 25 Kasım 2017 tarihinde yapılan birinci söyleşinin ardından ikinci söyleşi 16 Aralık 2017, 3. söyleşi 23 Aralık 2017, 4. söyleşi 6 Ocak 2018 ve 5. söyleşi 20 Ocak, 6. söyleşi 3 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Söyleşilerle ilgili bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

EMO İSTANBUL ŞUBESİ GELENEKSEL ODA YEMEĞİ YAPILDI 29.01.2018

    

Şubemizin Geleneksel Oda Yemeği 26 Ocak 2018 günü Crowne Plaza Oteli`nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 350 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilen Geleneksel Oda Yemeğinde meslekte 50 ve 60. yılını dolduran üyelerimize Onur Plaketleri verildi.

2018 KIŞ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 29.01.2018

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu tarafından 27-28 Ocak 2017 tarihinde EMO İstanbul Şubesi 2018 Kış Satranç Turnuvası Şubemiz Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Türkiye Satranç Federasyonu`ndan iki görevlinin hazır bulunduğu turnuvada 20 kişi iki gün boyunca birbirinden zorlu maçlar çıkardılar. Oyunlar sonrasında birinciliği Serkan Ayaydın, ikinciliği C.Selçuk Esen üçüncülüğü ise İ.Kaya Ünver kazandı.

 


NÜKLEER ATIK NEREDE İMHA EDİLECEK - FOX TV ANA HABER 4 NİSAN 2018

05.04.2018
 


Çok Okunanlar


EMO’DA YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONU VE HARMONİKLER EGİTİMİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

EMO’DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

YILIN İLK 4 AYINDA ELEKTRİK YÜZDE 11.95 ZAMLANDI!

İSTANBUL NKP BASIN AÇIKLAMASI: NÜKLEERKONDU TEMEL TUTMAZ

İSTANBUL İKK: UYARIYORUZ!

NÜKLEER ATIK NEREDE İMHA EDİLECEK - FOX TV ANA HABER 4 NİSAN 2018

3 AYDA 100 LİRALIK FATURA 112 LİRAYA YÜKSELDİ - FOX TV ANA HABER 31 MART 2018

AYEDAŞ YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞME YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri