MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 65

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 91  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ORD.PROF. BEDRİ KARAFAKIOĞLU ÖLÜMÜNÜN 39. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI 20.10.2017

    

20 Ekim 1978 tarihinde faşist katiller tarafından katledilen eski İTÜ Rektörü ve Şubemiz kurucularından Ord. Prof. Bedri Karafakıoğlu, 20 Ekim 2017 günü mezar başında anıldı.

YAZ SAATİNDE RAPOR POLEMİĞİ - FOX TV ANA HABER 18 EKİM 2017 19.10.2017

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, yaz saati uygulaması hakkında 18 Ekim 2017 günü FOX Tv Ana Haber programında görüş bildirdi. Erol Celepsoy, elektrik tüketiminin ortalama 6.22`lik bir artış olduğunu belirterek tasarruf değil israf olduğunu söyledi. Yaz saatinin savunanların dayandığı İstanbul Teknik Üniversitesi raporunun ortada olmadığını, bir kaç hocaya hazırlatılmış ve bilimsel olmaktan uzak böyle bir çalışma varsa bunun bütün kamuoyuna açıklanması gerektiğini ifade etti.

TARİHİ VE KÜLTÜREL BURSA GEZİSİ YAPILDI 19.10.2017

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu’nun düzenlediği Bursa gezisi, 15 Ekim Pazar günü Hakkı Kaya Ocakaçan`ın rehberliğinde yapıldı. 75 üyemizin katıldığı Bursa’ya 2 otobüs ile gidildi. Bursa gezisinde, ilk durak Cumalıkızık`da kahvaltıydı. Daha sonra Muradiye Külliyesinde cami ve türbe ziyaretlerinde bulunuldu. Başta 2. Murat, Şehzade Mustafa olmak üzere birçok türbe ve 2. Murat Camii`nin ter aldığı Muradiye Külliyesinde katılımcılara tarihi bilgiler verildi.

TAHİR ÇİÇEKCİ VE OSMAN ÇEKEN ANMA TOPLANTISI ŞUBEMİZDE YAPILDI 12.10.2017

    

Şubemiz 32. ve 35. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Odamızın birçok komisyonunda üye ve yöneticilik görevlerinde bulunan 1980 İDMMA Mezunu olan ve geçen hafta kaybettiğimiz Tahir Çiçekci’yi ve geçen sene 11 Ekim günü kaybettiğimiz, Şubemiz çalışmalarında önemli yeri ve katkısı olan, İstanbul Devlet Mimar Mühendis Akademi 1982 yılı mezunu, Osman Çeken’i anmak için 11 Ekim 2017 Çarşamba Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde anma toplantısı gerçekleştirildi.

10 EKİM ANKARA KATLİAMI`NDA YİTİRİLENLER KADIKÖY`DE ANILDI! 11.10.2017

    

Birliğimiz TMMOB’nin içinde yer aldığı İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, 10 Ekim Ankara katliamının ikinci yılında Kadıköy`de anma gerçekleştirdi. Kadıköy Beşiktaş iskelesi önünde buluşan yüzlerce insan `Unutmayacağız hesabını soracağız` sloganlarıyla buluştu. Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy ve YK üyelerimizin içinde yer aldığı anma etkinliğine, TMMOB’a bağlı şubelerin üye ve yöneticileriyle birlikte DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, KESK yöneticilerinin de içinde olduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü temsilcileri katıldı.

EEMKON 2017 KONGRESİ 3. DÜZENLEME KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 10.10.2017

    

Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON 2017) kapsamında; ülkemizde ve dünyada hızla gelişen elektrik, elektronik ve biyomedikal mühendisliği alanlarında yenilikleri paylaşacak, irdeleyecek ve geleceğe ilişkin politikaları tartışacağımız kongremizin hazırlıkları devam ediyor. Hazırlık çalışmaları kapsamında 3. Düzenleme Kurulu Toplantısı, 7 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi “İdris Yamantürk Salonu”nda gerçekleştirildi.

TAHİR ÇİÇEKCİ SONSUZLUĞA UĞURLANDI 06.10.2017

    

Şubemiz 32. ve 35. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Odamızın birçok komisyonunda üye ve yöneticilik görevlerinde bulunan 1980 İDMMA Mezunu, Tahir Çiçekçi, geçirdiği amansız hastalık sonucu vefat etti. Cenazesi 5 Ekim 2017 günü öğle vakti, yakınlarının, meslektaşlarının diğer odalardan üye ve yöneticilerin yoğun katımıyla Fatih Camisi’nden kaldırılarak Kilyos Mezarlığına defnedildi. Uzun yıllar İstanbul Nükleer Karşıtı Platformun sözcülüğünde bulunan Çiçekci’nin uğurlayanları arasında birçok nükleer karşıtı insan da hazır bulundu.

KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ YAPILDI 02.10.2017

    

Şubemizin, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Derneği (TÜYAK) ile birlikte düzenlediği ve ilgili üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşlar, özel kuruluşlar ve gönüllü toplum kuruluşlarının destek verdiği Konutlarda Yangın Güvenliği Paneli 30 Eylül 2017 Cumartesi günü yapıldı. Perpa A Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliği 200’den fazla kişi ilgiyle takip etti.

BASIN TOPLANTISI TMMOB’NİN KİMYASINI BOZDURMAYIZ! 28.09.2017

    

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Birliğimiz TMMOB üyesi Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açmış olduğu davada mahkeme, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyelerinin görevden alınmasına karar verilmesine karşı “TMMOB’nin Kimyasını Bozdurmayız!” kampanyasının İstanbul ayağının startı 28 Eylül 2017 günü verildi. Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, Yazman üyesi Tayfun İşbilen ve üyelerimizin hazır bulunduğu toplantıda TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK başkanı da süreçle ilgili bilgi vererek, bu kararı kabul etmeyeceklerini belirtti.

KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 27.09.2017

    

Konutlarda Yangın Güvenliği konusunda 30 Eylül 2017 günü düzenlenecek olan panel/forumun tanıtımı için yapılan basın toplantısı 27 Eylül 2017 günü saat: 11.00’de Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç ve TÜYAK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özlem Güneç’in katıldığı basın toplantısından önce yangınların çıkış sebepleriyle ilgili kısa bir video gösterimi yapıldı. Basın metninin Erol Celepsoy tarafından aktarıldığı toplantı, Facebook üzerinden canlı olarak yayınlandı.

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ: KMO YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDA 26.09.2017

    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı ve EMO’nun müdahil olduğu davada, Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi KMO Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına karar verdi. Anayasa ve TMMOB Yasası’nın ilgili hükümleri ortadayken hukuka aykırı olarak verilen karara karşı istinaf ve temyiz yollarına başvurulacak. TMMOB Başkanı Emin Koramaz, tüm saldırılara karşın boyun eğmeyeceklerini, demokrasi ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

ELEKTRİK PROJELERİNDE PASİF YANGIN DURDURUCU UYGULAMALAR 21.09.2017

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında `Elektrik Projelerinde Pasif Yangın Durdurucu Uygulamalar` semineri 20 Eylül 2017 Çarşamba günü Şubemiz Eğitim Merkezinde yapıldı. Gemi İnşaat Yüksek Mühendisi Tolga Aycı tarafından verilen seminere 25 üyemiz katıldı. Seminer ayrıca Şubemizin Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlandı.

ISTANBUL LIGHT FUARINA KATILIYORUZ 20.09.2017

    

Aydınlatma sektörünü buluşturan 10. Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi (IstanbulLight) 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi`nde (Yeşilköy) gerçekleştirilecek. Bugün başlayan Fuar`da, Şubemiz EEMKON 2017 Kongresi, Hall 10 A-103 no`lu stantta yer alarak ziyaretçilere Odamız ve Kongre hakkında bilgilendirme yapılıyor. Fuarda bulunan stantda Şubemiz yönetici ve görevlileri yer alarak, Şube çalışmaları ve EMKON 2017 Kongresi hakkında ziyaretçilere bilgilendirmede bulunuyorlar. Fuar hakkında detaylı bilgi ve online kayıt için www.istanbullight.com/tr adresine bakınız.

ELEKTRİK PROJELERİNDEKİ BAĞLANTI ELEMANLARINDA SİSMİK PERFORMANS SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 15.09.2017

    

Teknik seminerlerimiz kapsamında `Elektrik Projelerindeki Bağlantı Elemanlarında Sismik Performans` semineri 14 Eylül 2017 Perşembe günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Gemi İnşaat Yüksek Mühendisi Tolga Aycı`nın anlatımıyla gerçekleştirilen semineri üyelerimiz ilgiyle takip etti.

IEC 62305 STANDARTI KAPSAMINDA YAPI VE TESİSLERDE YILDIRIMDAN KORUNMA TASARIMI VE AG PARAFUDR SEÇİM KRİTERLERİ SEMİNERİ BEYLİKDÜZÜ TEMSİLCİLİKTE YAPILDI 15.09.2017

    

Şubemiz teknik seminerleri kapsamımda `IEC 62305 Standartı Kapsamında Yapı ve Tesislerde Yıldırımdan Korunma Tasarımı ve AG Parafudr Seçim Kriterleri` semineri 13 Eylül 2017 Çarşamba günü Beylikdüzü Temsilciliğimizde yapıldı. Elektrik mühendisi üyemiz Serdar Aksoy`un anlatımıyla gerçekleşen seminere 33 üyemiz katıldı.

YANGIN GÜVENLİĞİ ETKİNLİĞİ 2. HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 24.08.2017

    

Şubemiz 40. Dönemi Çalışma Programı içinde yer alan Yangın Güvenliği konulu etkinlik gerçekleştirmek için ilgili bütün bileşenlerle 6 Temmuz 2017 Perşembe günü Şubemizde ilk hazırlık toplantısı gerçekleştirilmişti. 24 Ağustos günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı –Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde saat: 14.00’te yapılan 2. Hazırlık toplantısında; biçimi Panel-Forum, etkinliğin konusu da “Konutlarda Güvende miyiz?” olarak belirlendi. Toplantıya, Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy, Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru, üyemiz Hüseyin Orman ve Hayri Kartopu ile birlikte Şubemiz teknik görevlisi Özgür D. Miçooğulları katıldı.

TEMEL TİYATRO ATÖLYESİ (2017 -2018) BAŞLADI 23.08.2017

    

Oynamak - eylemek - eğlenmek - üretmek... Tüm sanatlar gibi tiyatro sanatı da, kaynağını insanda buldu. İnsan, aynı zamanda oyuncu oldu. Gösterdi, görünenin ardındaki görünmezi. Bunun için donandı oyuncu. Donandı gövdesi, duygusu, sesi, diksiyonu, mimiği ile. Donandı dekoru, kostümü, ışığı ile. Donandı tüm estetik, teknik, teorik bilgisi ile. Öyle çıktı oyuncu sahneye ve öyle gösterdi insanı insana, dünyayı dünyaya. Temel Tiyatro Atölyesi, sizleri bu keyifli yolculuğa çağırıyor ve diyor ki: `Haydi, çıkın ışığa!` Sesimize ses olmak adına... Ayrıntılar için duyurunun devamına bakınız

ŞUBEMİZ VE ETMD YÖNETİM KURULLARI TOPLANTISI YAPILDI 23.08.2017

    

Şubemiz Yönetim Kurulu ile Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD ) Yönetim kurulu 22 Ağustos 2017 günü Şubemizde toplantı yaptı. Yapılan toplantıda, ETMD düzenlemiş olduğu Elektrik Tesisat çalıştayı hakkında bilgi verdi. Şubemiz yöneticileri de 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2017, 30 Eylül 2017 tarihinde düzenlenecek Yangın Güvenliği Etkinliği ve 21 veya 28 Ekim 2017 tarihinde düzenlenmesi için hazırlık yapılan Elektrik Sistemlerinde Enerji Kalitesi etkinliği hakkında bilgi verdiler.

ENERJİ SİSTEMLERİNDE ENERJİ KALİTESİ ETKİNLİĞİ 2. HAZIRLIK TOPLANTISI 23.08.2017

    

Şubemiz 40. Dönemi Çalışma Programı içinde ilgili bütün bileşenlerle yapmayı düşündüğü Elektrik Sistemlerinde Enerji Kalitesi konulu etkinliğin 1. Hazırlık toplantısı 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü Şubemizde gerçekleştirilmişti. Bu toplantının ikincisi 23 Ağustos 2017 günü Şubemizde düzenlenerek, yapılacak etkinliğin içerik ve programı değerlendirildi.

TMMOB İSTANBUL İKK DEPREM RAPORU AÇIKLANDI 16.08.2017

    

TMMOB İstanbul İKK, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1999 Körfez Depremi’nin yıldönümünde Deprem Raporu’nu “İstanbul Depreme Hazır mı?” başlığı altında kamuoyuna sundu. Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Konferans Salonu’nda 16 Ağustos 2017 günü yapılan ve Şubemiz YK Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru, YK Yazmanı Tayfun İşbilen ve Enerji Komisyonu üyesi Bilgin Akbal’ın da katıldığı Basın Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, bütün Şubelerin katılımıyla hazırlanan raporun içeriğini basına özetledi.

 


YAZ SAATİNDE RAPOR POLEMİĞİ - FOX TV ANA HABER 18 EKİM 2017

19.10.2017
 


Çok Okunanlar


KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ YAPILDI

TAHİR ÇİÇEKCİ SONSUZLUĞA UĞURLANDI

YAZ SAATİNDE RAPOR POLEMİĞİ - FOX TV ANA HABER 18 EKİM 2017

TAHİR ÇİÇEKCİ VE OSMAN ÇEKEN ANMA TOPLANTISI ŞUBEMİZDE YAPILDI

KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

YAZ SAATİ UYGULAMASI - BLOOMBERG HT TV 29 EYLÜL 2017

TARİHİ VE KÜLTÜREL BURSA GEZİSİ YAPILDI

EEMKON 2017 KONGRESİ 3. DÜZENLEME KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BASIN TOPLANTISI TMMOB’NİN KİMYASINI BOZDURMAYIZ!

KIŞIN YAZ SAATİ ISRARINDAN VAZGEÇİLSİN!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri