MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 65

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 90  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BEDAŞ VE BEPSAŞ GENEL MÜDÜRLERİ İLE GÖRÜŞME 08.08.2017

    

BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit ve BEPSAŞ Genel Müdürü Halit Bakal ile 7 Ağustos 2017 Pazartesi günü iki ayrı görüşme yapıldı. Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, Yönetim Kurulu Yedek üyesi F. Kemal Özoğuz, Cemil Kocatepe ve Şube Müdürü Murat Gündüzay’ın katıldığı görüşmede; Şubemizin düzenleyeceği EEMKON 2017 Kongresi, Yangın Güvenliği, Elektrik Enerji Kalitesi ve Harmonikler etkinliklikleri ile ilgili konular ele alındı. BEDAŞ ile yürütülen diğer konuların da değerlendirildiği görüşmede, meslek alanına ilişkin yapılacak etkinliklerin ve işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi temennisi yapıldı.

ASANSÖR KUMANDA SİSTEMLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 24.07.2017

    

Teknik seminerlerimiz kapsamında `Asansör Kumanda Sistemleri` semineri 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Elektrik Mühendisi üyemiz Melih Aybey`in anlatımıyla gerçekleştirilen seminere 40 üyemiz katıldı. Seminer sonrası katkılarından dolayı Melih Aybey`e plaketi Şubemiz Y.K. Yedek üyesi Ahmet Can Kutlu tarafından verildi.

EEMKON 2017 OLARAK İZMİR’DEKİ ÜNİVERSİTELERİ ZİYARET ETTİK 24.07.2017

    

EEMKON2017 Kongra hazırlıkları kapsamında, 20 Temmuz 2017 günü Şubemizden Tayfun İşbilen, H. Ergün Doğru ve Namık K. Cibaroğlu ile birlikte Aydın Adnan Menderes Elektrik/Elektronik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Kalkan ve bölüm hocaları Doç. Dr. Olcay Üzengi Aktürk, Yrd. Doç. Dr. Mümtaz Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Atilla Dönük’le görüşmeler yapıldı. Aynı gün İzmir Yaşar Üniversitesi Elektrik/Elektronik Bölümü Başkanı Profesör. Dr. Mustafa Gündüzalp ve Yrd. Doç. Dr. Hacer Öztura görüşüldü. Görüşmeye, H. Ergun Doğru, Tayfun İşbilen ve Namık K. Cibaroğlu katıldı.

BİNA VE TESİSLERDE ELEKTRİKSEL TEST VE GÜVENLİK YÖNTEMLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 21.07.2017

    

Teknik seminerlerimiz kapsamında `Bina ve Tesislerde Elektriksel Test ve Güvenlik Yöntemleri` semineri 20 Temmuz 2017 Perşembe günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Üyemiz Muzaffer Tüntül tarafından verilen seminere 30 üyemiz katıldı.

EEMKON 2017 TEMMUZ AYI ÜNİVERSİTE ZİYARETLERİ 21.07.2017

    

EEMKON 2017 Kongresi hazırlıkları kapsamında kurum ve kuruluşlara tanıtım ve destek isteği ziyaretleri yoğun olarak devam ediyor. EEMKON 2017 Düzenleme Kurulu ve Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Temmuz ayı içinde, Boğaziçi, Yıldız Teknik, Arel, Marmara ve Kültür üniversitelerine ziyaret yapıldı.

TMMOB İSTANBUL İKK: DOĞAYA MÜDAHALE VE PLANSIZ KENTLEŞME AFETLERE DAVETİYE ÇIKARIYOR 19.07.2017

    

İstanbul’da dün ve bugün yaşanan yoğun yağış, şehirdeki alt yapı eksikliği nedeniyle taşkınlara sebep olmuş, kent yaşamını felç etmiştir. Şehir yönetiminde planlama ve denetleme mekanizmaları etkin kullanıldığında; bu tip yağışların olası olumsuz sonuçları kontrol edilebilir bir boyut kazanmaktadır. Yağış rejimleri ne kadar doğalsa ortaya çıkan ve ‘afet’ diye adlandırabileceğimiz, can ve mal kaybıyla sonuçlanan durumlar ise o kadar yapaydır.

ÇERKEZKÖY TEMSİLCİLİĞİMİZ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI 18.07.2017

    

EMO İstanbul Şubesi Çerkezköy Temsilciliği 13 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yeni binasına hizmet vermeye devam edecek. Yeni temsilcilik binasının açılış töreni 13 Temmuz günü Çerkezköy Temsilcilik Binasında gerçekleştirildi. Açılış törenine Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, YK Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru, YK Yazman Üyesi Tayfun İşbilen, YK Üyesi Mustafa Bulut, EMO Onur Kurulu Üyesi İsa Güngör, EMO Kadıköy Temsilcisi R. Cem Erkanlı, Şubemiz Teknik Görevlileri ve üyelerimiz katıldı.

DARBELERE HAYIR, DİKTAYA SON! 17.07.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu, geçen yıl 15 Temmuz`da yaşanan darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle açıklama yaptı. TMMOB`nin darbelere karşı olduğunun altı çizilerek, 1 yıllık sürede gerçek sorumluların açığa çıkartılmadığına ve soru işaretlerinin giderilmediğine dikkat çekildi. Üç aylığına ilan edilen olağanüstü halin AKP`nin olağan rejimi haline getirilmesi eleştirilerek, toplumun tüm kesimlerinin baskı altında tutulduğu karanlık bir dönem yaşandığı kaydedildi. “Baskının, zulmün ve sömürünün hüküm sürdüğü bir ülke yerine, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye` mücadelesinin sürdürüleceği vurgulandı.

2017 YAZ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 17.07.2017

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2017 Yaz Satranç Turnuvası, 16 Temmuz 2017 Pazar günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezi`nde düzenlendi.

MİLYONLAR ADALET TALEBİ İLE BULUŞTU 10.07.2017

    

25 gün önce Ankara’dan başlayan ve on binlerin katıldığı Adalet Yürüyüşü, iki milyon yurttaşın katıldığı mitingle 9 Temmuz 2017`de son buldu. Şubemiz üye ve yöneticilerinin de yoğun katılım gösterdiği, aralarında TMMOB`nin de bulunduğu milyonlar `Adalet` taleplerini bir kez daha bu geniş katılımlı mitingle dile getirdiler. Yürüyüşe destek veren on binlerce kişi, Maltepe’de toplanan iki milyondan fazla yurttaşla birleşti.

YANGIN GÜVENLİĞİ ETKİNLİĞİ HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI 07.07.2017

    

Şubemiz 40. Dönemi Çalışma Programı içinde yer alan Yangın Güvenliği konulu etkinlik gerçekleştirmek için ilgili bütün bileşenlerle 6 Temmuz 2017 Perşembe günü Şubemizde ilk hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Şubemiz Alaettin Anahtarcı –Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde saat: 14.00’te başlayan toplantıya; Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy, Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru, üyemiz Hüseyin Orman ile Şubemiz teknik görevlisi etkinlik sekreteri Özgür D. Miçooğulları katıldı.

TMMOB İSTANBUL İKK, SGK’YI PROTOKOLÜ YENİDEN İMZALAMAYA ÇAĞIRDI 07.07.2017

    

TMMOB İstanbul İKK Sekreterliği, SGK’nin mühendis ve mimarlar için asgari ücret düzeyini belirleyen protokolü tek taraflı feshetmesini İstanbul SGK önünde protesto etti. TMMOB, SGK’nin mühendis ve mimarlar için asgari ücret düzeyini belirleyen protokolü tek taraflı feshetmesini birçok ilde olduğu gibi İstanbul’da da protesto etti. İstanbul’da, Fındıklı’da bulunan SGK İl Müdürlüğü önünde 6 Temmuz 2017 günü saat: 16.30’da bir araya gelen TMMOB İstanbul İKK bileşeni şubelerin üyeleri ve Şubemiz üye ve yöneticileri sloganlarla protokolün iptal edilmesini protesto etti. TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, protokolün feshi nedeniyle devletin gelir kaybına uğrayacağı uyarısında bulundu. Akçelik, protokolün tekrar imzalanmasını istediklerini ifade etti.

İTÜ 2016-2017 YILI ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI 07.07.2017

    

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi 2016-2017 yılı mezuniyet ödül töreni 7 Temmuz 2017 Cuma günü İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Binası İdris Yamantürk Salonu`nda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine; mezunların aileleri, bölüm başkanları ve öğretim görevlilerinin yanı sıra Şubemiz adına Y.K. Başkan Yardımcısı H. Ergun Doğru ve Şube Teknik Görevlisi Enes Yılmazer katıldı.

XII. BİTİRME TASARIM PROJE ÖDÜLLERİNDE DERECEYE GİREN PROJELER BELLİ OLDU 06.07.2017

    

Şubemiz tarafından 2016-2017 öğretim yılında 12.`si düzenlenen ‘Bitirme Tasarım ve Proje Ödülleri’nin sunumları 17 Haziran 2017 Cumartesi günü Şubemizde yapıldı. Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Biyomedikal, Kontrol Mühendisi adaylarını çalışmalarında teşvik etmek için 11 yıldan bu yana düzenlenen etkinlikte birbirinden değerli projeler Değerlendirme Kurulu önünde sunumlarını yaptılar. Elektrik, Kontrol, Otomasyon kategorisinde 15 proje, Elektronik, Haberleşme, Biyomedikal kategorisinde ise 17 proje, toplamda 32 proje değerlendirmeye katıldı. Dereceye giren projeleri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

ENERJİ SİSTEMLERİNDE ENERJİ KALİTESİ ETKİNLİĞİ HAZIRLIK TOPLANTISI 05.07.2017

    

Şubemiz 40. Dönemi Çalışma Programı içinde ilgili bütün bileşenlerle Elektrik Sistemlerinde Enerji Kalitesi konulu bir etkinlik yapmayı planlamıştı. Bu plan doğrultusunda 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü Şubemizde etkinliğin ilk hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. İlgili kurum ve kuruluşlara gönderilen davet yazısında bu konu şöyle gerekçelendirilmişti:

ŞUBEMİZ ÜYE VE YÖNETİCİLERİ ADALET YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK VERDİ 05.07.2017

    

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne 20. Gününde EMO İstanbul Şubesi üye ve yöneticileri de katılarak destek verdi. 4 Temmuz 2017 Salı günü saat: 05.00 sıralarında Taksim AKM ve Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde toplanan Şubemiz üye ve yöneticileri, buradan yürüyüşün konakladığı İzmit’in Yahyakaptan Mahallesi’ne gitti. Sabah 09.00’da başlayan yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşün ilk etabı İzmit’in içinde yer yer yağmur altında devam etti.

TMMOB’NİN ASGARİ ÜCRET MÜCADELESİ 05.07.2017

    

TMMOB ve SGK arasında kayıtdışı çalışmayı önlemek üzere imzalanan ve ancak iki taraflı anlaşma ile kaldırılabilecek olan Asgari Ücret Protokolü, SGK tarafından tek taraflı olarak feshedildi. Bu duruma tepki gösteren TMMOB; mühendis, mimar ve şehir plancısına yönelik Asgari Ücret Protokolü’nün kaldırılmasına karşı kampanya başlattı. Olmayan mevzuat değişikliklerini ileri sürerek TMMOB’nin asgari ücret belirleme ve bu asgari ücretin altında bildirim yapılmamasına yönelik protokol hükümlerinin kaldırılmak istemesine tepki gösteren TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, bu yanlış adımdan dönülmesi için çağrı yaptı.

ÜYELERİMİZLE ZER FİLMİNİ İZLEDİK 22.06.2017

    

New York’tan Dersim’e bir var oluş hikâyesini anlatan Zer filminin ilk gösterimi 20 Haziran 2017 Salı günü Beyoğlu Atlas Sinemasında Şubemiz üye ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği film sonrası yönetmen ve film ekibi ile söyleşi gerçekleştirildi.

SİYASAL İKTİDAR İŞ CİNAYETLERİNE DAVETİYE ÇIKARTIYOR 22.06.2017

    

AKP Hükümeti’nin, yeni bir düzenlemeyle kamuda çalışanlara verilmesi gereken işçi sağlığı hizmetlerini 2020 yılına ötelemesi üzerine DİSK, KESK, TMMOB ve TTB bu alanda yaşanan sorunlara, atılması gereken acil adımlara dikkat çekmek üzere 21 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Tabip Odasında bir basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasına DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu, KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, TMMOB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş ile TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel katıldılar.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI’NA ÜRETİM LİSANSI VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ! 20.06.2017

    

EMO, Akkuyu Nükleer Santralı için üretim lisansı verilmesine tepki göstererek, ne enerji ihtiyacı ne ulusal çıkarlar ne de ekonomik gerekçelerle kabul edilebilir hiçbir yanı olmayan bu karar ile Türkiye’nin geleceğinin ipotek altına alındığını bildirdi. Lisansın derhal iptal edilmesini isteyen EMO’nun basın açıklamasında, “Siyasetçilerin kapalı kapılar ardında yürüttükleri pazarlıkların bedeli; tehlikeli ve dışa bağımlı enerjinin pahalıya kullandırılmasıyla yurttaşlarımıza ödettirilecektir” denildi.

 


ELEKTRİK KESİNTİLERİ ÇİLEYE DÖNDÜ - FOX TV ANA HABER 12 HAZİRAN 2017

13.06.2017
 


Çok Okunanlar


BİNA VE TESİSLERDE ELEKTRİKSEL TEST VE GÜVENLİK YÖNTEMLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

ÇERKEZKÖY TEMSİLCİLİĞİMİZ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

ASANSÖR KUMANDA SİSTEMLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

BEDAŞ VE BEPSAŞ GENEL MÜDÜRLERİ İLE GÖRÜŞME

EEMKON 2017 OLARAK İZMİR’DEKİ ÜNİVERSİTELERİ ZİYARET ETTİK

EEMKON 2017 TEMMUZ AYI ÜNİVERSİTE ZİYARETLERİ

TMMOB İSTANBUL İKK: DOĞAYA MÜDAHALE VE PLANSIZ KENTLEŞME AFETLERE DAVETİYE ÇIKARIYOR

YATIRIMLAR KAMU TARAFINDAN DÜZENLENİP DENETLENMELİ - DÜNYA GAZETESİ 1 AĞUSTOS 2017

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri