MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 65

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 89  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜYELERİMİZLE ZER FİLMİNİ İZLEDİK 22.06.2017

    

New York’tan Dersim’e bir var oluş hikâyesini anlatan Zer filminin ilk gösterimi 20 Haziran 2017 Salı günü Beyoğlu Atlas Sinemasında Şubemiz üye ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği film sonrası yönetmen ve film ekibi ile söyleşi gerçekleştirildi.

SİYASAL İKTİDAR İŞ CİNAYETLERİNE DAVETİYE ÇIKARTIYOR 22.06.2017

    

AKP Hükümeti’nin, yeni bir düzenlemeyle kamuda çalışanlara verilmesi gereken işçi sağlığı hizmetlerini 2020 yılına ötelemesi üzerine DİSK, KESK, TMMOB ve TTB bu alanda yaşanan sorunlara, atılması gereken acil adımlara dikkat çekmek üzere 21 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Tabip Odasında bir basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasına DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu, KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, TMMOB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş ile TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel katıldılar.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI’NA ÜRETİM LİSANSI VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ! 20.06.2017

    

EMO, Akkuyu Nükleer Santralı için üretim lisansı verilmesine tepki göstererek, ne enerji ihtiyacı ne ulusal çıkarlar ne de ekonomik gerekçelerle kabul edilebilir hiçbir yanı olmayan bu karar ile Türkiye’nin geleceğinin ipotek altına alındığını bildirdi. Lisansın derhal iptal edilmesini isteyen EMO’nun basın açıklamasında, “Siyasetçilerin kapalı kapılar ardında yürüttükleri pazarlıkların bedeli; tehlikeli ve dışa bağımlı enerjinin pahalıya kullandırılmasıyla yurttaşlarımıza ödettirilecektir” denildi.

EMO’DAN YENİ DAVA 20.06.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe karşı 13 Haziran 2017’de dava açtı. EMO’nun davasında yönetmelikteki değişikliğe ilişkin bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali talep edildi. Ayrıca firmaları kamunun asli görevleri için yetkilendirmeye ilişkin dayanak gösterilen yasa değişikliğinin Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne götürülmesi istendi.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2016-2017 YILI MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 19.06.2017

    

Doğuş Üniversitesi 2016-2017 öğretim yılı Fen Bilimleri Enstitüsü & Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni 17 Haziran 2017 günü Doğuş Üniversitesinde gerçekleştirildi. Gözaçan Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan törende bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı plaketleri Şubemiz Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ahmet Can Kutlu tarafından verildi.

TMMOB SUSTURULAMAZ; YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ 15.06.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvurusu sonucu Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması davasına ilişkin 14 Haziran 2017 tarihinde TMMOB’de bir basın toplantısı düzenlediler.

MÜHENDİS HAKLARININ GASPINA GEÇİT YOK 15.06.2017

    

EMO`nun açtığı davada mühendislerin mesleki haklarını yok sayarak eğitim ve sınav koşulu getiren Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliği’nin ilgili düzenlemelerin yürütmesi durduruldu. Ancak Danıştay kararından 1 gün sonra Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle yine belge zorunluluğu getirildi. EMO bu yönetmelik değişikliğine de 13 Haziran 2017 tarihinde dava açtı.

ROBOT ŞAİR DENİZ YILMAZ`IN HAZİN HİKAYESİ SÖYLEŞİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 13.06.2017

    

Sosyal İşler Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumartesi Söyleşilerinin bu haftaki konusu `Robot Şair Deniz Yılmaz`ın Hazin Hikayesi` söyleşisi 10 Haziran 2017 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Robot Şair Deniz Yılmaz`ın yaratıcısı Bager Akbay`ın anlatımıyla gerçekleştirilen söyleşi üyelerimiz tarafından ilgiyle izlendi.

YANGIN VE PATLAMA OLAYLARININ ÇEVRE İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 13.06.2017

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında `Yangın ve Patlama Olaylarının Çevre ve İnsan Üzerindeki Etkileri` konulu seminer 12 Haziran 2017 Pazartesi Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezi (Harbiye)’de üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

TMMOB İSTANBUL İKK - ŞUBE BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI 08.06.2017

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Temsilcileri-İstanbul Şube/Temsilcilik Başkanları ortak toplantısı, TMMOB Kanunu Değişikliği Taslağı, KMO YK Görevden alınmasına ilişkin dava gündemleriyle 07.06.2017 tarihinde MMO İstanbul Şube binasında gerçekleştirildi.

ZEKA OYUNLARI VE EĞİTİMDEKİ YERİ SÖYLEŞİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 06.06.2017

    

Sosyal İşler Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumartesi Söyleşilerinin bu haftaki konusu `Zeka Oyunları ve Eğitimdeki Yeri` söyleşisi 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. 2017 Türkiye Liseler Arası Zeka Oyunları Olimpiyatı Genel Koordinatörü Serkan Yürekli`nin anlatımıyla gerçekleştirilen söyleşide zeka oyunları ve işlem oyunları üyelerimizle birlikte uygulamalı yapıldı.

ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİNDE KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 02.06.2017

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında Elektrik Tesisat İşlerinde Keşif, Metraj, Hakediş semineri 1 Haziran 2017 Perşembe günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Elektrik Mühendisi Erkan Solmaz tarafından verilen seminere 30 üyemiz katıldı.

NESNELERİN İNTERNETİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ YAPILDI 01.06.2017

    

Şubemiz Eğitim Komisyonu’nun düzenlediği (IOT) Nesnelerin İnterneti konulu seminerler dizisinin sonuncusu `Nesnelerin İnterneti İletişim Teknolojileri` semineri 31 Mayıs 2017 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Elektronik Mühendisi Ahmet Arış tarafından verilen seminere 26 üyemiz katıldı.

TMMOB III. DANIŞMA KURULU TOPLANDI 31.05.2017

    

TMMOB 44. Dönem III. Danışma Kurulu’nda Anayasa değişikliğine ilişkin halkoylaması sonrasında mücadele kararlılığı vurgulandı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, halkın tepkisini sönümlendirmeye çalışan tutumların kabul edilemez olduğunu belirterek, “Cumhuriyetin kazanımlarının yok edilmesine karşı meslektaşlarımızda oluşan doğal tepki ile doğru ilişki kurmanın yolları, bütün Odalarımızda aktif bir şekilde aranmalıdır” dedi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Cumhuriyet değerlerine saldırılarak olmayan bir tarihin var kılınmaya çalışıldığı çirkin girişimlerle tarihsel bir operasyon yapıldığına dikkat çekti.

ELEKTRİK SİSTEMLERİNDE KOMPANZASYON UYGULAMALARI SEMİNERİ PERPA`DA YAPILDI 26.05.2017

    

Şubemiz Perpa Temsilciliği tarafından Mayıs 2017 seminerleri kapsamında Elektrik Sistemlerinde Kompanzasyon Uygulamaları semineri 25 Mayıs 2017 Perşembe günü EMO Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda Elektrik Mühendisi Ozan Kaytuoğlu`nun anlatımıyla gerçekleştirildi.

IEC 62305 STANDARTI KAPSAMINDA YAPI VE TESİSLERDE YILDIRIMDAN KORUNMA TASARIMI VE AG PARAFUDR SEÇİM KRİTERLERİ SEMİNERİ 26.05.2017

    

Çerkezköy Temsilciliğimizde yapılan IEC 62305 Standartı Kapsamında Yapı ve Tesislerde Yıldırımdan Korunma Tasarımı ve AG Parafudr Seçim Kriterleri seminerine 10 üyemiz katıldı. Çerkezköy Temsilciliğimizde, Serdar Aksoy (Elektrik Mühendisi) tarafından verilen seminerde haberin devamındaki konu başlıkları ele alındı.

KADIKÖY`DE NURİYE VE SEMİH YALNIZ DEĞİLDİR EYLEMİ 25.05.2017

    

Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edildikleri işlerine dönmek için 76 gündür açlık grevinde olan Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA, önceki gün “tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri gerekçesiyle” çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. Birliğimiz TMMOB İstanbul İKK Sekreterliği ve TTB Bileşenleri KESK ile birlikte 24 Mayıs günü Kadıköy İskele’sinde basın açıklaması yaparak, “Nuriye ve Semih yalnız değildir”, “Gözaltılar serbest bırakılsın” dediler.

NESNELERİN İNTERNETİ GÜÇ TÜKETİMİ VE GÜVENLİK SEMİNERİ YAPILDI 25.05.2017

    

Şubemiz Eğitim Komisyonu’nun düzenlediği (IOT) Nesnelerin İnterneti konulu seminerler dizisinin ikincisi `Nesnelerin İnterneti Güç Tüketimi ve Güvenlik` semineri 23 Mayıs 2017 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Elektronik Mühendisi Özen Özkaya tarafından verilen seminere 25 üyemiz katıldı.

SMM’LER ARTIK TÜM BİNALAR İÇİN YETKİLİ 24.05.2017

    

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle daha önce sadece yeni binalar için Enerji Kimlik Belgesi düzenleyebilen SMM’lerin yetkisi mevcut tüm binaları kapsayacak şekilde genişletildi.

BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ HUKUKSUZCA İHRAÇ EDİLENLER İŞLERİNE İADE EDİLSİN 24.05.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, açığa alınan emekçilerin ivedilikle işlerine iade edilmeleri ve Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın açlık grevi sonucu gözaltına alınmaları ve ardından tutuklanmalarına ilişkin 24 Mayıs 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

 


ELEKTRİK KESİNTİLERİ ÇİLEYE DÖNDÜ - FOX TV ANA HABER 12 HAZİRAN 2017

13.06.2017
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİNDE KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

MUTFAKTAKİ GİZLİ BOMBALAR 22 MAYIS 2017 - NTV ANA HABER

ZEKA OYUNLARI VE EĞİTİMDEKİ YERİ SÖYLEŞİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

ELEKTRİK KESİNTİLERİ ÇİLEYE DÖNDÜ - FOX TV ANA HABER 12 HAZİRAN 2017

NESNELERİN İNTERNETİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ YAPILDI

MÜHENDİS HAKLARININ GASPINA GEÇİT YOK

ÜYELERİMİZLE ZER FİLMİNİ İZLEDİK

ROBOT ŞAİR DENİZ YILMAZ`IN HAZİN HİKAYESİ SÖYLEŞİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

TMMOB İSTANBUL İKK - ŞUBE BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

YANGIN VE PATLAMA OLAYLARININ ÇEVRE İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri