MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 93  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SİNOP NGS HALKIN KATILIMI TOPLANTISINA (ÇED) HALK ALINMADI 07.02.2018

    

Sinop Nükleer Santralı ÇED süreci kapsamındaki Halkın Katılımı Toplantısı’na halk alınmadı. Salonun dolu olduğu gerekçesiyle Sinop’ta nükleer santral yapılmasına karşı çıkan içinde İstanbul NKP üyelerinin de bulunduğu kesimlerin toplantıya girişi engellenirken, zaten küçük olan salonun geceden doldurulduğu belirtiliyor. Toplantıya katılmak üzere giden TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ da salona alınmadı. Sinoplular, TMMOB ve EMO tarafından verilen dilekçelerde, Halkın Katılımı Toplantısı’nın iptali ve salona almayan görevliler hakkında soruşturma açılması istendi.

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 5- GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ELEKTRİK ÜRETİMİ - STANDARTLAR SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 05.02.2018

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerlerinin beşincisi `Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretimi-Standartlar` semineri Şubemizde 31 Ocak 2018 günü elektrik mühendisi Sabri Günaydın`ın sunumuyla yapıldı. 20 üyemizin katıldığı semineri Şubemizin Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİ TAMAMLANDI 29.01.2018

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı Ekonomi Politik Söyleşileri 6. söyleşi ile sona erdi. 25 Kasım 2017 tarihinde yapılan birinci söyleşinin ardından ikinci söyleşi 16 Aralık 2017, 3. söyleşi 23 Aralık 2017, 4. söyleşi 6 Ocak 2018 ve 5. söyleşi 20 Ocak, 6. söyleşi 3 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Söyleşilerle ilgili bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

EMO İSTANBUL ŞUBESİ GELENEKSEL ODA YEMEĞİ YAPILDI 29.01.2018

    

Şubemizin Geleneksel Oda Yemeği 26 Ocak 2018 günü Crowne Plaza Oteli`nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 350 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilen Geleneksel Oda Yemeğinde meslekte 50 ve 60. yılını dolduran üyelerimize Onur Plaketleri verildi.

2018 KIŞ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 29.01.2018

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu tarafından 27-28 Ocak 2017 tarihinde EMO İstanbul Şubesi 2018 Kış Satranç Turnuvası Şubemiz Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Türkiye Satranç Federasyonu`ndan iki görevlinin hazır bulunduğu turnuvada 20 kişi iki gün boyunca birbirinden zorlu maçlar çıkardılar. Oyunlar sonrasında birinciliği Serkan Ayaydın, ikinciliği C.Selçuk Esen üçüncülüğü ise İ.Kaya Ünver kazandı.

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 4- FOTOVOLTAİK GÜNEŞ SANTRALLARI SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 25.01.2018

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerlerinin dördüncüsü `Fotovoltaik Sistemler` semineri Şubemizde 24 Ocak 2018 günü elektrik mühendisi Nur Güleç’in sunumuyla yapıldı. 35 üyemizin katıldığı semineri Şubemizin Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

TRAKYA TREDAŞ ZİYARETİ VE TRAKYA TEMSİLCİLİKLER TOPLANTISI YAPILDI 24.01.2018

    

Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri temsilcilik faaliyetleri kapsamında 23 Ocak 2018 Salı günü Trakya Elektrik Dağıtım (TREDAŞ) ve ardından Trakya Temsilcilikleri ile birlikte Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. İlk olarak TREDAŞ Dağıtım Grup Direktörü Reşit Bilgili ile Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla yapılan toplantıda iki kurum arasında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantının ardından Trakya`da bulunan Temsilci ve Temsilci Yardımcılarının da katılımıyla ortak Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN BEŞİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 22.01.2018

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı Ekonomi Politik Söyleşileri`nin beşincisi 20 Ocak 2018 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Nurcan Özkaplan`ın moderatörlüğünde yapılan söyleşide; Yasemin Özgün `Medyanın Ekonomi Politiği`, Hülya Kendir ise `Devletin Dönüşümüne Hükümet Güdümlü STK‘lar Üzerinden Bakmak` konularını katılımcılara aktardılar.

FOTOVOLTATİK SİSTEMLER SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 18.01.2018

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerlerinin üçüncüsü `Fotovoltaik Sistemler` semineri Şubemizde 16 Ocak 2018 günü elektronik mühendisi Murat Başkan’ın sunumuyla yapıldı. 40 üyemizin katıldığı semineri Şubemizin Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

JEOTERMAL ENERJİ PANELİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 18.01.2018

    

EMO İstanbul Şubesi ve Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) katkılarıyla Jeotermal Enerji paneli 17 Ocak 2018 Çarşamba günü Şubemizde gerçekleştirildi. 35 üyemizin katıldığı etkinlik öncesinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy katılımcılara hoşgeldiniz diyerek sözü Enerji Komisyonu Başkanı Cemil Ünal`a bıraktı.

FOTOVOLTAİK HÜCRELER SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 11.01.2018

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerlerinin ikincisi `Fotovoltaik Hücreler Semineri` Şubemizde 9 Ocak 2018 günü Kemal Atasoy’un sunumuyla yapıldı. 30 üyemizin katıldığı semineri Şubemizin Youtube Kanalından izleyebilirsiniz.

MUSTAFA DEMİRÖREN ANMA TOPLANTISI ŞUBEMİZDE YAPILDI 11.01.2018

    

Odamızın ve Şubemizin çeşitli kademelerinde yıllarca görev yapmış, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi 1975 Yılı Mezunu, geçen hafta yitirdiğimiz Mustafa Demirören’i anma toplantısı 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ŞUBEMİZ KENT VE YAŞAM ŞENLİĞİNDE 08.01.2018

    

Kadıköy Kent Konseyi’nin, Kalamış Sahili`nde düzenlediği `Kent ve Yaşam Şenliği`nde Şubemiz standı açılarak halka enerji verimliliği üzerine bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Kıyılar ve Kadıköy Halkındır şiarıyla düzenlenen ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve kimi CHP milletvekillerinin katıldığı Şenlikte, Şubemiz dışında meslek odaları, tüketici ve sivil toplum kuruluşları stand açarak etkinlikler gerçekleştirdiler. 6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat: 13.00’te başlayarak akşam saatlerine kadar süren şenlikte birçok müzik grubu ve sanatçı sahne alırken söyleşi ve forumlar da gerçekleştirildi.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ ŞUBEMİZDE YAPILDI 08.01.2018

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı Ekonomi Politik Söyleşileri`nin dördüncüsü 6 Ocak 2018 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Özlem Özkan`ın moderatörlüğünde yapılan söyleşide; Güldem Özatağan `Türkiye Kentleşmesinin Yeni Dinamikleri`, Hafize Öztürk Türkmen ise `Dünden Bugüne Biyoetik` konularını katılımcılara aktardılar.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ SEMİNERLERİ BAŞLADI 28.12.2017

    

MİSEM dışı eğitimler kapsamında düzenlenen Güneş Enerji Sistemleri seminerleri Şubemizde 27 Aralık 2017 günü Erkan Solmaz’ın sunumuyla başladı. 40 üyemizin ilgiyle izlediği seminer aynı zamanda canlı olarak yayınlandı. Haberimizin devamında diğer başlıklara ilişkin bilgilerin de bulunduğu seminerler dizisini Şubemizden ya da EMO İstanbul TV kanalından izleyebilirsiniz.

MUSTAFA DEMİRÖREN`İ KAYBETTİK 26.12.2017

    

Odamızın ve Şubemizin çeşitle kademelerinde yıllarca görev yapmış, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi 1975 Yılı Mezunu, Mustafa Demirören vefat etmiştir. Cenazesi 25 Aralık 2017 Pazartesi günü ikindi namazını takiben Maltepe Merkez Camisinden kaldırılarak defnedilmiştir. Ailesine, yakınlarına ve tüm Oda camiasına başsağlığı dileriz.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN ÜÇÜNCÜSÜ ŞUBEMİZDE YAPILDI 26.12.2017

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı Ekonomi Politik Söyleşileri`nin üçüncüsü 23 Aralık 2017 Cumartesi günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Ece Öztan`ın moderatörlüğünde yapılan söyleşide; Güldem Özatağan `Türkiye Kentleşmesinin Yeni Dinamikleri`, Bülent Aslan ise `Işık Kirliliği` konularını katılımcılara aktardılar.

TARİHİ GALATA GEZİSİNE 100 ÜYEMİZ KATILDI 25.12.2017

    

24 Aralık 2017 Pazar günü Hakkı K. Ocakaçan rehberliğinde Tarihi Galata’da gezi yapıldı. Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu tarafından düzenlenen ve 100 üyemizin katıldığı gezide Bankalar Caddesi’nden Osmanlı Bankası’na (Bank-ı Osmanı-i Şahane), Fransız şairi André Marie de Chénier’nin evinden Kamondo merdiveni ve evine, Doğan Apartmanından Musevi Tarihi Müzesi’ne kadar tarihin konakladığı birçok mekana misafir olundu.

ENDÜSTRİ 4.0 PANELİ 22 ARALIK`TA EDİRNE`DE YAPILDI 25.12.2017

    

EMO İstanbul Şubesi, Trakya Üniversitesi ve Trakya Teknopark tarafından; Geçmişten bugüne teknolojideki ilerlemenin, Endüstri 4.0 ve nesnelerin interneti kavramlarının değerlendirildiği, “Endüstri 4.0`ın insanlık için bir fırsat mı yoksa tehdit mi olduğunun irdelendiği `Endüstri 4.0` Paneli 22 Aralık 2017 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Tunca Konferans Salonu`nda gerçekleştirildi. Panel detaylarını duyurumuzun devamında bulabilirsiniz.

LINAC VE BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ SİSTEMLERİ, TEKNİK SERVİS VE SEKTÖREL DENEYİMLER SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 23.12.2017

    

Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri kapsamında Şubemiz Öğrenci Komisyonu EMO-Genç`e yönelik `Linac ve Bilgisayarlı Tomografi Sistemleri, Teknik Servis ve Sektörel Deneyimler` semineri 22 Aralık 2017 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi.

 


MÜHENDİSLER İŞ ARIYOR - FOX TV BENDEN SÖYLEMESİ 14 OCAK 2018

15.01.2018
 


Çok Okunanlar


EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİ TAMAMLANDI

EMO İSTANBUL ŞUBESİ GELENEKSEL ODA YEMEĞİ YAPILDI

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 5- GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ELEKTRİK ÜRETİMİ - STANDARTLAR SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

2018 KIŞ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ

TRAKYA TREDAŞ ZİYARETİ VE TRAKYA TEMSİLCİLİKLER TOPLANTISI YAPILDI

GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ SEMİNERLER DİZİSİ 4- FOTOVOLTAİK GÜNEŞ SANTRALLARI SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

SİNOP NGS HALKIN KATILIMI TOPLANTISINA (ÇED) HALK ALINMADI

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN BEŞİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ. İHTİYACIMIZ BUDUR!

TRAFONUN YANINDAKİ EV 3 KEZ YANDI - 14 ŞUBAT 2018 SÖZCÜ GAZETESİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri