MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 66

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 92  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU ADANA’DA BAŞLADI «Yeni» 14.12.2017

    

TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve 14-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek 11. Enerji Sempozyumu bugün başladı. Şubemiz üye ve yöneticilerinin de katıldığı sempozyumda; “Enerjinin Geleceği” konusunun masaya yatırılacak. 3 gün boyunca 6 oturum, 3 özel oturum ve 2 ayrı panel yapılacak.

CUMARTESİ SÖYLEŞİLERİ: SANATIN 45 BİN YILLIK TARİHİ SERÜVENİ 11.12.2017

    

Şubemiz tarafından düzenlenen Cumartesi Söyleşilerinin bu haftaki konusu Sanatın 45 Bin Yıllık Tarihi Serüveni söyleşisi 9 Aralık 2017 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Tiyatrocu Nedim Serkan Durak`ın anlatımıyla gerçekleştirilen söyleşiye 20 üyemiz katıldı.

4. ATEX SEMPOZYUMUNA KATILDIK 08.12.2017

    

EMO Kocaeli Şube tarafından bu sene 4.’sü gerçekleştirilen ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Sempozyumu`na 7 Aralık 2017 Perşembe günü üyelerimizle birlikte katılım sağladık. Sempozyum sonrası dönüş yolunda Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı’nda bulunan Eren Enerji’ye ait enerji santralde sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçileri ziyaret ettik ve bu hak arama mücadelesinde yanlarında olduğumuzu gösterdik.

TMMOB KENT SEMPOZYUMU YAPILDI 04.12.2017

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen İstanbul Kent Sempozyumu`nun dördüncüsü “Kent ve Adalet” temasıyla gerçekleştirildi. 1-3 Aralık 2017 günlerinde Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenen Sempozyumun son günü olan 3 Aralık günü Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy‘un yürütücülüğünde `İstanbul`da Arazi ve Enerji Yönetimi` oturumu yapıldı. Oturumda Şubemiz Enerji Komisyonu üyesi Gazi İpek, İstanbul Bölgesi Elektrik Enerjisinin Üretim ve Tüketim Durumu, Sorunları başlıklı sunum yaptı. Oturum sonunda Erol Celepsoy, Gazi İpek ile birlikte diğer katılımcılara sertifikaları verildi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

IEEE GETEK’17 GÜNLERİNDE SUNUM YAPILDI 30.11.2017

    

IEEE İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kolu’nun düzenlediği Getek`17’nin ikinci günü olan 29 Kasım 2017 günü Şubemiz Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Tayfun İşbilen, Ali Rıza Berkem Konferans Salonunda yaptığı sunumda, EMO ve EMO-Genç tanıtımı yaptı ve sektörümüzdeki yeni ve güncel gelişmeleri öğrencilere aktardı.

EMO’DAN “TÜRK TELEKOM ÖZELLEŞTİRME RAPORU” 28.11.2017

    

EMO; Türk Telekom’da borcunu ödeyemez duruma düşen OTAŞ’ın tüm yönetim kurulu üyeliklerinin Ana Sözleşme’ye göre otomatikman düşmüş olduğunu, yeni atama yapılması gerektiğini bildirdi. Oger Grubu’ndan borcun tahsil edilememesi durumunda yükün bankaların ve kamunun üzerinde kalma riski olduğuna dikkat çeken EMO; sorumluların hesap vermesini istedi. Hisselerin rehin veriliş sürecini, imtiyaz sözleşmesi ve Ana Sözleşme karşısında kamunun yetkilerini, Türk Telekom’un mali ve altyapı durumunu, torba yasayla sağlanan affı inceleyen EMO’nun Türk Telekom Özelleştirme Raporu’na yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN İLKİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 26.11.2017

    

Şubemiz tarafından düzenlenen ve hukuksuz KHK`lar nedeniyle işinden olan akademisyenlerin katıldığı, 6 hafta sürecek Ekonomi Politik Söyleşilerinin ilki 25 Kasım 2017 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. 30 üyemizin katıldığı söyleşi öncesinde Şubemiz Y.K. Bşk. Yrd. H. Ergun Doğru etkinlik öncesi açılış konuşması yaparak, bilimle uğraşırken bir taraftan barış ve adeleti isteyen akademisyenlerin hukuksuz olan KHK‘ların gazabına uğraması üzerine böyle bir söyleşi dizisi hazırlandığını ifade etti.

DATA VE YAPISAL KABLOLAMA SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 23.11.2017

    

Şubemiz teknik seminerleri kapsamında `Data ve Yapısal Kablolama` semineri 22 Kasım 2017 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Elektronik Mühendisi üyemiz Yaşar Ufuk Dinç tarafından verilen seminere 22 üyemiz katıldı. Haberimizin devamında seminerin canlı yayınlanan videosunu izleyebilirsiniz.

YOĞUN BİR KATILIMLA BAŞLAYAN EEMKON 2017 KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI! 16.11.2017

    

Şubemiz tarafından EMO adına düzenlenen ve 16 Kasım’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde yoğun bir katılımla başlayan Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON 2017) 18 Kasım günü başarıyla tamamlandı. Alanındaki en iddialı etkinlik olan EEMKON 2017 boyunca 7 farklı Sempozyum, 8 ayrı salonda, 8’i yurtdışından olmak üzere 200 seçkin konuğumuzun katılımıyla gerçekleşti. EEMKON 2017 Kongresinde çekilen fotoğrafları http://eemkon.org.tr/fotograflar adresinden görebilirsiniz.

2017 GÜZ SATRANÇ TURNUVASI ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ 14.11.2017

    

EMO İstanbul Şubesi Güz Satranç Turnuvası, 12 Kasım 2017 Pazar günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi’nde (Harbiye) gerçekleştirildi. Türkiye Satranç Federasyonundan 2 görevlinin hazır bulunduğu turnuvaya 22 üyemiz katıldı. 5 Maç üzerinden yapılan turnuva sonucunda birinciliği Deniz Ocakaçan, ikinciliği Rıdvan Kurukahveci üçüncü Deniz Nahit Güngör kazandı.

66. ŞUBE BÜLTENİ YAYIMLANDI 07.11.2017

    

66. Şube Bültenimiz yayımlanarak dağıtımına başlandı. EEMKON 2017 Kongresi`nin dosya konusu olarak işlendiği bültenimizde, Telekomünikasyon Alanında Yeniden Kamulaştırma Zorunludur başlığı altında, iletişim alanında yaşanan son gelişmeler değerlendiriliyor. Etkinliklerimiz ve hocalarımızdan gelen teknik makalelerin yer aldığı bültenimizde kültür-sanat sayfaları yanında Duran-Yıldız Leblebici`lere düzenlenen Saygı Buluşması da geniş olarak yer alıyor. Bültenimizin tamamını görmek için haberimizin devamındaki linke bakınız.

ELEKTRİK SİSTEMLERİNDE ENERJİ KALİTESİ PANELİ YAPILDI 06.11.2017

    

Erol Celepsoy, panel açılış konuşmasında; ‘Her geçen gün artan enerji ihtiyacının en önemli parçası olan elektrik şebekemizin verimliliğinin ve kalitesinin yükseltilmesinin büyük önem taşıdığını, bu ihtiyaçtan hareketle böyle bir tartışma ve bilgilendirme etkinliği düzenlediklerini, bu yolla gerek firmalarda, gerek uygulamacılarda gerekse son kullanıcılarda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti. Enerji tasarrufu ve yoğunluğu açısından önem taşıyan ve enerji giderlerinin faturasının yükselmesine yol açan verimsiz enerji kullanımının birçok nedeni ve sorunu bulunduğunu, bunların başında da mevzuatta gerekli güncellemelerin yapılmamasının ve standartların gözden geçirilmemesinin geldiğini belirten Celepsoy, bu konuda çalışan üniversite çevrelerine ve iş sahiplerine teşekkür etti.

EYÜP TARİHİNE KISA BİR YOLCULUK 06.11.2017

    

Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu tarafından düzenlenen Eyüp Tarihi ve Kültür Gezisi 5 Kasım 2017 Pazar günü yaklaşık 70 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Üyemiz Hakkı Kaya Ocakaçan rehberliğinde, Karaköy Motor İskelesinden kalkan motordan Ayvansaray tarafında inilerek başlayan gezi, Sahabe mezarlıkları, Cezr-i Kasım Cami ile devam ederek Eyüp`ün merkezine varıldı. Yemek molasından sonra Eyüp merkezinde Eyüp Sultan ve camiler, medreseler, mezarlıklar gezilerek Piyer Loti`ye çıkıldı. Cellatlar mezarlığı görüldü ve Piyer Loti`den inerken tarihi öneme sahip mezarlıklar ziyaret edilerek gezi bitirildi.

TARTIŞMALI `YAZ SAATİ` SÜRECEK Mİ? (DW.COM.TR) 30.10.2017

    

Alman Deutsche Welle yayına demeç veren Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy; hükümetin yaz saati uygulaması konusundaki ısrarını yorumladı.

YAZ SAATİ TARTIŞMASI TÜRKÇE YAYIN YAPAN ALMAN KÖLN RADYOSU`NDA (27 EKİM 2017) 30.10.2017

    

Yaz Saati tartışmaları Almanya`da Türkçe yayın yapan Köln Radyosu tarafından da ayrıntılı olarak ele alındı. Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy ile söyleşi yapan radyo, yaz saati uygulamasının ülkemiz için sonuçlarını değerlendirdi.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİS KAFASI ETKİNLİĞİNDE ŞUBEMİZ TEMSİL EDİLDİ 27.10.2017

    

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Kulübü`nün üçüncüsünü düzenlediği Mühendis Kafası etkinliğinin 25 Ekim 2017 günkü bölümüne Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy da katıldı. EMO çalışmaları ve EEMKON 2017 Kongresi hakkında bilgi veren Celepsoy, bütün mühendislik öğrencilerini odalarına üye olmaya davet etti.

EEMKON 2017 PROGRAM TANITIMI YAPILDI 26.10.2017

    

EEMKON 2017 Kongresi program tanıtımı için düzenlenen basın toplantısı 26 Ekim 2017 günü Şubemiz Eğitim Salonu`nda yapıldı. Şubemiz 40. Dönem YK Başkanı Erol Celepsoy, EEMKON 2017 Düzenleme Kurulu Başkanı Mehmet Turgut, Elektronik Sanayi Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı Hakkı Kaya Ocakaçan ve Enerji Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı Gazi İpek`in katıldığı basın toplantısında EEMKON 2017 programı kamuoyuna açıklandı. Erol Celepsoy`un okuduğu basın metni haberimizin devamında yer almaktadır.

K.TÜLİN AYDIN MEZARI BAŞINDA ANILDI 24.10.2017

    

Yakalandığı hastalık nedeniyle 23 Ekim 1999 tarihinde genç yaşta aramızdan ayrılan Şubemiz Yönetim Kurulu eski üyesi ve çalışanı K. Tülin Aydın Bakır 23 Ekim 2017 tarihinde mezarı başında anıldı. Anmaya, EMO YK Üyesi Hüseyin Yeşil, Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy, Şubemiz YK Yedek Üyesi Nihal Türüt, Şubemiz Eğitim Komisyonu Başkanı Selçuk Esen, Şubemiz üyeleri, ailesi ve arkadaşları katıldı. Saygı duruşuyla başlayan etkinlikte Erol Celepsoy, Hüseyin Yeşil, Selçuk Esen ailesi ve arkadaşları söz alarak kısa bir konuşma yaptı. Özlemlerini dile getirerek K. Tülin Aydın (Bakır)`ın örnek kişiliği, Oda çalışmalarına yapılan katkılarına değinilen konuşmalarda yapılan bu çalışmaların odalar ve toplum için önemi vurgulandı.

YAPI MALZEMELERİ YÖNETMELİĞİ (CPR) KAPSAMINDA YANGINA KARŞI GÜVENLİ KABLOLARIN SEÇİMİ SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 24.10.2017

    

Ücretsiz teknik seminerlerimiz kapsamında `Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) Kapsamında Yangına Karşı Güvenli Kabloların Seçimi` semineri 18 Ekim 2017 Çarşamba günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı. Elektrik Mühendisi üyelerimiz Sabri Günaydın ve Tamer Yavuztürk tarafından verilen seminere 25 üyemiz katıldı.

ORD.PROF. BEDRİ KARAFAKIOĞLU ÖLÜMÜNÜN 39. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI 20.10.2017

    

20 Ekim 1978 tarihinde faşist katiller tarafından katledilen eski İTÜ Rektörü ve Şubemiz kurucularından Ord. Prof. Bedri Karafakıoğlu, 20 Ekim 2017 günü mezar başında anıldı.

 


CUMARTESİ SÖYLEŞİLERİ: SANATIN 45 BİN YILLIK TARİHİ SERÜVENİ

11.12.2017
 


Çok Okunanlar


YOĞUN BİR KATILIMLA BAŞLAYAN EEMKON 2017 KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI!

EKONOMİ POLİTİK SÖYLEŞİLERİNİN İLKİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

DATA VE YAPISAL KABLOLAMA SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

EMO’DAN “TÜRK TELEKOM ÖZELLEŞTİRME RAPORU”

TMMOB KENT SEMPOZYUMU YAPILDI

CUMARTESİ SÖYLEŞİLERİ: SANATIN 45 BİN YILLIK TARİHİ SERÜVENİ

4. ATEX SEMPOZYUMUNA KATILDIK

ELEKTRİK ÜRETİMİNDE VE FİYATLARDA ALARM - 3 ARALIK 2017 CUMHURİYET GAZETESİ

IEEE GETEK’17 GÜNLERİNDE SUNUM YAPILDI

KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ YAPILDI - KASIM 2017 ELEKTRİK DÜNYASI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri