2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

II.SMM SEMPOZYUMU GİRİŞ


   EMO Antalya Şubesi olarak ikincisini düzenlediğimiz SMM Sempozyumunun ilki, EMO Ankara Şubesi tarafından 26 Kasım 2005 tarihinde Ankara‘da, "SMM Sorunları Sempozyumu‘05" adı altında düzenlenmiştir. Etkinlikte, sektörde yaşanan gelişmeler, bu gelişmelerin üyelere yansımaları ve özelde SMM üyelerin yaşadığı sorunların tartışılması, önerilerin geliştirilmesi ve gerek SMM üyeler ile EMO arasındaki, gerekse SMM üyeler ile diğer kurum ve kuruluşlar arasındaki sorunların çözümlerinin konuşulması amaçlanmıştır.

   Ayrıca sempozyum, Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetlerinin ulusal ölçekte durumunu tespit etmeyi, bu alandaki evrensel değişimi ve gelişimi irdeleyerek, geleceğe yönelik yeni açılımlarda bulunmayı hedeflemiştir. Bunun yanı sıra belgelendirme ve yetkilendirme konularını da tartışmaya açma platformu olarak düşünülmüştür. 

   Sonuçta birinci sempozyumun; SMM üyelerimizin her gün karşılaştıkları sorunların çözümüne ön ayak olacağı belirtilmiş ve gelecek sempozyumlara da mevcut SMM sorunları yerine, Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetlerinin daha düzenli hale getirilmesi için bir yol haritası oluşturması temenni edilmiştir. 

   Bu tespitlerden hareket ile 10-11 Kasım 2007 tarihlerinde EMO Antalya Şubesi tarafından Antalya‘da gerçekleştirilecek olan ikinci sempozyumun, ilkinden farklı olarak öncelikle iki gün olması düşünülmüştür.İçerik olarak, SMM üyelerin karşılaştıkları günlük sorunlar ile bu sorunlara çözüm önerileri oluşturulması yerine; konun, bilimin ışığında, evrensel ve teknik boyutlarını da kapsayacak biçimiyle ele alınarak incelenmesi tercih edilmiş ve konu başlıkları buna uygun olarak seçilmiştir.

   İkinci sempozyumun kurgusu bu doğrultuda oluşturulduğu için isminin de değiştirilerek daha genel bir kavramı kapsayacak şekilde, "II.SMM SEMPOZYUMU" olarak değiştirilmesi uygun bulunmuştur.Bununla birlikte; sempozyumu sadece SMM üyelerimizle sınırlı kalmaması için konuya ilgi duyan kamu,özel sektör ve yapı denetim firma çalışanı üyelerimizin de  belirlenen konu başlıklarında bidiri sunarak sempozyuma  katkı koymalarına olanak sağlanmıştır.

  Dileğimiz, sempozyuma sunulacak bildirilerin, ilgili yerlere uyarılar ve önerilerde bulunabilmemize dayanak olabilecek ve konuya ilişkin oluşturulacak platformlarda yer almamıza olanak sağlayabilecek nitelik taşımasıdır.

   "II.SMM Sempozyumu" nun ufkumuzu açacak değerli bildirilerle başarılı olmasını diliyoruz. Amaçlarımızın gerçekleşmesi doğrultusunda, geçmişte olduğu gibi bu sempozyumumuzda da bizlere desteğini esirgemeyen kurum, kuruluş, firma ve kişilere bir kez daha teşekkür ederiz.

Düzenleme Kurulu

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.