2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

II.SMM SEMPOZYUMU GAZİANTEP TOPLANTISI


II.SMM SEMPOZYUMU GAZİANTEP TOPLANTISI

28 Nisan 2007 Cumartesi günü EMO Gaziantep Şubesi‘nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya,   Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Arif  Nacaroğlu,Yönetim Kurulu Üyeleri, Adıyaman ve K.Maraş İl Temsilcileriyle  birlikte 30 üye katıldı.                 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Arif Nacaroğlu‘nun toplantıyı açış konuşmasının ardından, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M.Sıtkı Çiğdem tarafından, sempozyumun içeriği ve bildiri konularıyla birlikte, çalışmalar hakkında geniş bir bilgilendirme yapıldı.                

Toplantıya katılan üyeler tarafından, projelerde mesleki denetim uygulaması aşamasında fatura denetimi yapılmasının SMM‘lerde sıkıntı yarattığı, Fen Adamları karşısında haksız rekabete uğrandığı ve SMM‘lerin mağdur durumda bırakıldığı, SMM‘ler görevlerini yeterince yapmadıkları için asıl suçlunun kendilerinin olduğu, birkaç üniversite dışında kalan üniversitelerde verilen eğitimin yeterli olmadığı gibi okutulan derslerin içerikleri bakımından da üniversiteler arasında fark bulunduğu, mesleki eğitimin çok önemli olduğu, bunun için mesleği icra edeceklerde mutlaka yeterli mesleki deneyim aranmasının gerektiği, deneyimli meslektaşların bu deneyimlerini, mesleğe yeni başlayan meslektaşlarıyla paylaşmalarının önemli olduğu belirtildi.             

Toplantıya katılan üyelerin, sempozyuma yönelik sordukları sorular ile belirttikleri görüşlere, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M. Sıtkı Çiğdem tarafından açıklayıcı bilgiler verildi. Toplantı sonunda, Sempozyuma hem bildiri sunulup, hem de en geniş üye katılımı sağlanarak, destek verilmesi benimsendi.      

  
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.