2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

II.SMM SEMPOZYUMU İZMİR TOPLANTISI


21 Nisan 2007 Cumartesi günü EMO İzmir Şubesi‘nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küçük ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte 40 üye katıldı.                 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küçük‘ün toplantıyı açış konuşmasının ardından, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M.Sıtkı Çiğdem tarafından, sempozyumun içeriği ve bildiri konularıyla birlikte, çalışmalar hakkında geniş bir bilgilendirme yapıldı.                

Toplantıya katılan üyeler tarafından,bugün örgüt içinde düzenlenen pek çok sempozyumun EMO İzmir Şubesi tarafından gündeme getirilerek gerçekleştirme doğrultusunda girişimde bulunulduğu, SMM‘lerin yazılı metin formatında bildiri sunma alışkanlığına sahip olmadıkları, EMO İzmir Şubesi olarak sempozyumun tüm konu başlıklarına yönelik bildiri sunulabileceği, sempozyuma gönderilen her bildirinin sempozyumda sunulması diye birşeyin söz konusu olmaması gerektiği, yönetmeliklerle ilgili olarak Odanın bildiri sunmasının önemli olduğu, yapılara ait mimari projeler ile statik,mekanik ve elektrik projeleri arasında çoğu zaman uyum olmadığı, Oda olarak yönetmelikleri yeterince uygulamadığımız, ilgili TEDAŞ birimlerince de bu konuda hassasiyet gösterilmediği için yanlış projelerin üretilmesine olanak yaratıldığı, bunun da aslında pekçok SMM‘in işine geldiği, zira yeterli denetim olmayınca kolay proje hazırlandığı, sempozyum sonucunda alınan kararların uygulamaya konmasının ve bu kararların ilgili yerlere iletilmesinin gerektiği, sempozyumda sadece bildiri sunumu yapılıp tartışma ortamı yaratılmaz ise istenen sonucun alınamayacağı belirtildi.             

Toplantıya katılan üyelerin, sempozyuma yönelik sordukları sorular ile belirttikleri görüşlere, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M. Sıtkı Çiğdem tarafından açıklayıcı bilgiler verildi. Toplantı sonunda, Sempozyuma hem bildiri sunulup, hem de en geniş üye katılımı sağlanarak, destek verilmesi benimsendi.       
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.