2007 2005

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

II.SMM SEMPOZYUMU ADANA TOPLANTISI


07 Nisan 2007 Cumartesi günü EMO Adana Şubesi‘nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya,   Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özkul ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte 30 üye katıldı.                 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özkul‘un toplantıyı açış konuşmasının ardından, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M.Sıtkı Çiğdem tarafından, sempozyumun içeriği ve bildiri konularıyla birlikte, çalışmalar hakkında geniş bir bilgilendirme yapıldı.                

Toplantıya katılan üyeler tarafından,YG Tesisleri İşletme Sorumluluğu konusunda şubenin yoğun çalışma yapmasına rağmen TEDAŞ‘ın bu konuda gösterdiği duyarsızlıktan dolayı beklenen sonuçların alınamadığı, konunun yargıya taşınarak çözüm bulunmasının doğru olacağı,TEDAŞ çalışanlarının keyfi uygulamalarından dolayı SMM üyelerin mağdur edilmekte oldukları, SMM Belgesi alacak üyelerimizden  mesleki deneyim koşulu aranması, bu koşulu yerine getiremeyen üyelerimize SMM Belgesi verilmemesi, üyelerimizin mesleki deneyim kazanmaları aşamasında  kendilerinin haklarının korunması ve mağdur edilmemelerinin gerektiği, SMM üyelere serbest çalıştıkları yıllarla orantılı olarak yetki verilmesi gerektiği, Yapı Denetim Mühendisliği görevini üstlenen bazı üyelerimizin bu görevlerini yeterince yapmadıkları, her türlü belgelendirmenin gerçek kişiler olan üyelere yapılmasının doğru olacağı, zaten diplomalara belli oranda verilen iş bitirmelerin gerçek kişilik olması halinde   geçerli olduğu belirtildi.             

Toplantıya katılan üyelerin, sempozyuma yönelik sordukları sorular ile belirttikleri görüşlere, II.SMM Sempozyumu Sekreteri M. Sıtkı Çiğdem tarafından açıklayıcı bilgiler verildi. Toplantı sonunda, Sempozyuma hem bildiri sunulup, hem de en geniş üye katılımı sağlanarak, destek verilmesi benimsendi.       


 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.