MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÜLKEMİZ YANGIN YERİ


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, ülkemizde yaşanan gelişmeler üzerine yazılı bir açıklama yaparak, herkesin elini tetikten çekmesi çağrısında bulundu. Yeşil, Haziran seçim sürecinden itibaren “iktidarı kaybetme” korkusundaki AKP’nin yürüttüğü politikalarla ülkemizin büyük bir savaş alanına döndürülmekte olduğuna dikkat çekerek, `Katliamlar, ölümler, baskılar, gözaltılar, tutuklamalar ardı ardına gelmektedir. Hendekler, kent boşaltmalar, tuzaklar, operasyonlar ülkemizi yangın yerine çevirmiştir` dedi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz
 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI

ÜLKEMİZ YANGIN YERİ

Ülkemiz, Haziran seçim sürecinden itibaren "iktidarı kaybetme" korkusundaki AKP`nin yürüttüğü politikalarla büyük bir savaş alanına döndürülmektedir. Halkımız bir kez daha "istikrar" hayalleriyle kandırılmıştır. Katliamlar, ölümler, baskılar, gözaltılar, tutuklamalar ardı ardına gelmektedir. Hendekler, kent boşaltmalar, tuzaklar, operasyonlar ülkemizi yangın yerine çevirmiştir.

AKP iktidarı, pazarlık unsuru olarak kullandığı Kürt Sorunu`nda "çözüm süreci" kandırmacasından bugün "ev ev temizlik" noktasına vardırmış; ülke ikiye bölünmüş görüntüsündedir. Öğretmenleri, memurları sözde gerekçelerle operasyon yapacağı bölgelerden çekmiştir. Köy boşaltmaları, göç ve sürgün görüntüleri; ellerinde valizlerle otobüs terminallerine yığılan, yollara dökülen insanlarımız ekranlara yansımıştır.

Kamu görevlileri bölgeden çekilip adeta toplu yıkım hazırlığı sergilenmiştir. Ülkemiz çatışma noktasından iç savaş noktasına çekilmektedir. Silopi, Cizre, Nusaybin, Dargeçit ve Sur ilçelerinde operasyonlar başlatılmıştır. Tanklar, tüfeklerle evlere saldırılmaktadır. Bölge can pazarına döndürülmüştür.

Devlet AKP`nin değil, halkın devleti olmalıdır. Halk da etnik, dini ve mezhepsel olarak ayrımcılığa tabi tutulamaz. Cumhuriyetin "eşit yurttaşlık" ilkesi temelinde halkımız bir bütündür. Mağduriyet edebiyatıyla iktidara gelen AKP; bugün etnik, dini, mezhepsel ayrımların üzerine bir de "iktidar yandaşlığı" dayatmasını eklemiştir. İhalelerde temel kural haline getirilen iktidar yandaşı olma dayatması, bugün hayatın her alanına yayılmış; yandaşlık "çalışabilmek, yaşayabilmek" için temel dayatma haline getirilmiştir.

Halkımız açık bir şekilde istemediğini göstermesine rağmen halen Cumhurbaşkanı`nın başkanlık sistemi hayalleri zorlanmaktadır. Başkanlık adı altında örtülü faşizmden açık faşizme geçmeye çalışan iktidar bunu kabul ettirebilmek için de "kontrolsüz güç" gösterilerini yaygınlaştırmaktadır. Anayasa değişikliğinde Parlamento`dan eksik olan vekil sayısını tamamlayabilmek için adeta savaş çıkarılmaktadır. İnsanların ölümleri üzerinden seçimlerde oy devşirmeye çalışan iktidar bugün de can pazarı üzerinden Anayasa değişikliği için parmak hesabı yürütmektedir.

Yaşananlar, kaygılarımızı derinleştirmekte ve korkularımızı artırmaktadır. Kamuoyunun yaşananlar konusunda acilen sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Bu ülkede yaşayan insanlar olarak, "halkların kardeşliği" temelinde birlikte demokratik, özgür ve barış içinde bir ülkeyi örebilmek için "savaşa hayır" deme sorumluluğu içindeyiz. Daha 10 Ekim`de Demokrasi Emek ve Barış Mitingi için geldikleri Ankara`da katledilen 100`ü aşkın canımız başta olmak üzere barış yolunda yitirdiğimiz tüm yurttaşlarımızın acısını içimizde hissederek, bunu dile getirmek hayatlarını bu yolda kaybeden tüm insanlarımıza karşı kaçınılmaz bir sorumluluğumuzdur. Eller tetikte barış getirilemez. Derhal her türlü şiddete son verilmeli, savaşın kentlere yayılmasından, kent boşaltmalarından, halka karşı operasyonlardan vazgeçilmeli, herkes elini tetikten çekmelidir.

Hüseyin Yeşil
Elektrik Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı
17 Aralık 2015

 


Çok Okunanlar


TMMOB BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU BİR ARAYA GELEREK DEPREM SÜRECİ VE YAPILAN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ.

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ..

TMMOB BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYETİN DEPREM BÖLGESİNDE YAPTIĞI İNCELEME VE DEĞERLENDİRMELERİ DÜZENLENEN BASIN AÇIKLAMASIYLA BASIN VE KAMUOYU İLE PAYLAŞILDI.

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ..

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ..

Okunma Sayısı: 44


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.