MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

DEPREM BÖLGELERİNDE FATURALANDIRILAN BAŞTA ELEKTRİK OLMAK ÜZERE SU, DOĞALGAZ, İNTERNET VE TELEFON FATURALARI DEVLET TARAFINDAN KARŞILANSIN..


 
Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama ile kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle yurttaşların elektrik,su,doğalgaz,internet ve telefon faturalarının devlet tarafından karşılanması gerektiğine ilişkin çağrıda bulundu.açıklamanın devamı için tıklayınız..
 

 Deprem Bölgelerinde FaturalandırılanBaşta Elektrik Olmak Üzere Su, Doğalgaz, İnternet ve Telefon Faturaları Devlet Tarafından Karşılansın.

Maraş`ın Elbistan ve Pazarcık ilçe merkezlerinde meydana gelen depremlerden etkilenen yerleşim yerlerinde elektrik başta olmak üzere su, doğalgaz, internet ve telefon faturaları ilgili şirketler tarafından faturalandırılmaya başlandı.

Depremden etkilenen illerimizde halkımızın başta barınma olmak üzere diğer sorunları daha çözülememişken ve yıkılan binaların enkazları hala ortadayken ve devletin söz konusu faturaları mağdur olan halkımızdan tahsil etmemesi veya tahsilatını ertelemesi gerekirken alelacele para tahsilatına başlaması ve halkı özel şirketlerin insafına bırakması asla kabul edebilir bir durum değildir.

Odamıza da özellikle elektrik faturalarının yüksek oranda geldiği 2. Kademede ödeme yaptıkları veya zamlı olarak geldiği şeklinde şikayetler gelmiştir. Odamızca yapılan incelemede; faturaların yüksek gelme nedeninin faturaların gün sayısının fazla olması (40-45 gün), yapılan faturalandırmaların da kademelendirme (kwh/günkuralına uygun olduğu tespit edilmiştir. Yani günlük 8 kilovat saate kadar tüketim 1. Kademede, 8 kilovat saat üstü de 2. kademeden olacak şekilde hesaplanmıştır. Ancak daha önceki faturalarında 2. kademede ödeme yapmayan bazı vatandaşlar 2. kademeden ödeme yapmak zorunda kalmıştır. 

Ayrıca, bilindiği gibi milyonlarca hane belli bir oranda elektrik desteği almaktadır. 30 günü aşan bu tür faturalandırmalar elektrik desteği alan vatandaşlarımızın da mağdur olmasına neden olmaktadır.

Olması gereken depremden etkilenen illerimizde yaşayan halkımızdan şirketler tarafından faturalandırılması yapılanfaturaların devlet desteği ile karşılanarak halkımızdan tahsilatının yapılmaması ya da ödemelerin en az 3-6 ay sonrasına ertelenmesidir.

Bir kez daha belirtiyoruz, elektrik enerjisi bir insan hakkıdır. İktidara düşen elektriğin kesintisiz ve kaliteli olarak halka ulaştırılmasını sağlamaktadır. Birilerine peşkeş çekerek özelleştirmek değildir.

Bir an önce depremden etkilenen bölgelerde faturalardan kaynaklı bu mağduriyetin giderilmesi ve sosyal devlet ilkesi gereği faturaların devlet tarafından ödenmesi  gerekmektedir.

Faturasının mevzuata uygun olarak hesaplanmadığını düşünen yurttaşlarımızın ilgili elektrik dağıtım şirketine (Diyarbakır ve Şanlıurfa için Dicle Elektrik, Elazığ için Fırat Elektrik) başvurmasını veya Odamıza incelenmek üzere faturalarını iletebilecekleri hususunda, kamuoyuna önemle duyurulur

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu


Çok Okunanlar


DİYARBAKIR ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ`NDE BULUNAN EMO İŞYERİNE ÜYE ZİYARETİ YAPILDI

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş`DE BULUNAN EMO İŞYERİNE ÜYE ZİYARETİ YAPILDI

Okunma Sayısı: 250


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.