MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ..


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Tarafından 21-22 Ekim 2011 tarihlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda `Mezopotamya Enerji Forumu` düzenlendi. İki gün süren ve 4 oturumda düzenlenen Mezopotamya Enerji Forumunda; Mezopotamya bölgesinin enerji üretim ve tüketim potansiyeli ve sorunları ele alınarak değerlendirilmiş, sorunlara çözüm önerileri üretilmiş, ülke enerji politikaları tartışılmış, Mezopotamya‘da su ve enerji Savaşları ele alınarak değerlendirilmiştir. Ayrıca Forumda yerel enerji forumlarından çıkan sonuçlar da Mezopotamya Enerji Forumunda değerlendirilerek tekrar tartışılmış ve alternatif çözümler üretilmiştir. Yazının devamı için tıklayınız.
 

Mezopotamya Enerji Forumu düzenlendi..

Mezopotamya Enerji Forumu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda 21 Ekim Cuma günü 10.00 da yapılan açılış konuşmaları ile start aldı.

Açılışta sırasıyla; EMO Diyarbakır Şube Başkanı İdris EKMEN, EMO Genel Başkanı Cengiz GÖLTAŞ, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin YEŞİL, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman BAYDEMİR, Diyarbakır Milletvekili Galip ENSARİOĞLU birer konuşma yaptılar.

EMO Diyarbakır Şube Başkanı İdris EKMEN konuşmasında: Enerjinin insan yaşamının sürdürebilmesi için önemli bir ihtiyaç olduğunu kaydeden Ekmen,  emperyalist güç odaklarının enerji kaynaklarına hakim olmak için dünyayı ve özellikle Ortadoğu‘yu savaşlar yolu ile yeniden dizayn etmeye çalıştığını anlattı. Dünyayı savaşlara ve çevresel felaketlere götüren enerji üretim modellerinin terk edilmesi gerektiğini vurgulayan Ekmen, "Ülkemizde yapımı planlanan nükleer santrallerden, Çernobil ve Fukuşima gibi yüzlerce örnekten ders çıkararak vazgeçilmesi gerekmektedir. Bütün tepkilere rağmen ısrarlı bir şekilde yapılmaya çalışılan Ilısu Barajı‘ndan ve Munzur‘daki barajlardan, suyun ticarileşmesi mantığıyla yapılan HES projelerinden vazgeçilmesi gerekir" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Yrd. Doç.Dr Bilal GÜMÜŞ "Diyarbakır İli Elektrik Enerjisi Sorunları ve Halkın Elektrik Enerjisi Kullanımı Alışkanlıklarının Tespiti Anket Çalışmasının sonuçları" konulu açılış bildirisini izleyicilerle paylaştı.

Forum 13.30 da yapılan "Bölgenin Enerji Potansiyeli ve Bölgede Enerjiye Ulaşım" konulu birinci oturumla devam etti. EMO Bilişim Komisyonu Başkanı Tarık ÖDEN‘in yönettiği bu oturumda, EÜAŞ Karakaya HES İşletme Müdürü Nevzat DOĞAN, TPAO Batman Bölge Müdürlüğü Üretim Müdürü Savaş BÜTÜN, DSİ 10. Bölge Müdür Yardımcısı Hasan KILIÇ, ve EMO Diyarbakır Şubesi Enerji Komisyonu Başkanı Nedim TÜZÜN panelist olarak yer alarak birer sunum gerçekleştirdiler.

1. Oturumun ardından Forum, 15.45 te yapılan "Bölgenin Elektrik Altyapısı, İşletme ve Tüketici Sorunları" konulu ikinci oturumla devam etti. EMO Yönetim Kurulu Üyesi Erdal APAÇIK‘ın yönettiği bu oturumda, TEİAŞ Genel Müdürlüğü APK Daire Başkanı Enver ERKUL, TEİAŞ 16. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Süleyman İLHAN, TÜDEF Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sıtkı YILMAZ, Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Serhat BERAT EFE, EMO Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AY panelist olarak yer alarak birer sunum gerçekleştirdiler

1. gün programının ardından Forum 22 Ekim Cumartesi 10.00 da yapılan olan "Ülke Enerji Politikaları" konulu 3. oturumla devam etti. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz GÖLTAŞ‘ın yönettiği bu oturumda, EİEİ Genel Müdürlüğü Enerji Kaynakları Etüt Dairesi Başkanlığından İ.Yenal CEYLAN, EPDKElektrik Piyasası Daire Başkanlığından Enerji Uzmanı Dr. Nustafa GÖZEN, Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof.Dr.Arif NACAROĞLU, TMMOB Yüksek Onur Kurulu üyesi Musa ÇEÇEN ve Su Hakkı Kampanyasından Nuran YÜCE yer alarak konuya ilişkin birer sunum yaptılar.

Forum sabah yapılan 1. oturumun ardından 14.00 te yapılan "Mezopotamya‘da Su ve Enerji Savaşları" konulu 4. Oturumla devam etti.. EMO Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu Başkanı İdris EKMEN‘in yönettiği bu oturumda,Muş Milletvekili Demir ÇELİK,Gazeteci/yazar Faik BULUT, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin ÇAĞDAŞ, EMO Enerji Çalışma Grubu Üyesi Kemal Bekir ULUSALER ve Hasankeyf‘i Yaşatma Girişimi Üyesi Serhat RESUL yer alarak sunumlar gerçekleştirdiler. 

İki gün süren ve 4 oturumda düzenlenen Mezopotamya Enerji Forumunda; Mezopotamya bölgesinin enerji üretim ve tüketim potansiyeli ve sorunları ele alınarak değerlendirilmiş, sorunlara çözüm önerileri üretilmiş, ülke enerji politikaları tartışılmış, Mezopotamya‘da su ve enerji Savaşları ele alınarak değerlendirilmiştir. Ayrıca Forumda yerel enerji forumlarından çıkan sonuçlar da Mezopotamya Enerji Forumunda değerlendirilerek tartışılmıştır. 

Forumda her oturum sonrasında, oturum konu başlıklarına göre, izleyicilerden yöneltilen sorular katılımcılar tarafından yanıtlanmış, böylece yapılan tartışmalara izleyiciler de katılarak katkı koymuşlardır.

EMO DİYARBAKIR ŞUBESİ

 

Bağlantılar

www.emo.org.tr/etkinlikler/mezopotamya/
 

Çok Okunanlar


ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

D.Ü MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU, KENTTEKİ KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİ.

TMMOB DİYARBAKIR İL KOORDİNASYON KURULU, KENTTEKİ KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİ.

FİRMA TANITIMI/BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

DİCLE ÜNİVERSİTE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YETKİLİLERİ ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ.

Okunma Sayısı: 2049


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.