MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 76  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BİR IŞIK YAK! BİR SES VER! 21.03.2007

    

Irak'a ilk bomba 20 Mart'ta 20:00'de atıldı. Tam o gün ve o saatte (20 Mart saat 20:00'de) "İşgale ve Savaşa Dur" demek için Çiftlik Mahallesi Süleymaniye geçidinde buluşuldu.

NEVRUZ/NEWROZ'U BARIŞ, ÖZGÜRLÜK VE KARDEŞLİK TALEBİYLE KUTLUYORUZ 21.03.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 21 Mart 2007 tarihinde bir basın açıklaması yaparak, barış, demokrasi ve özgürlük talepleriyle Nevruz/Newroz'u kutladı. Konuya ilişkin basın açıklamasını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI 19.03.2007

    

19 Mart 2007 tarihinde "Bir Işık Yak, Bir Ses Ver" başlıklı basın açıklaması yapıldı.

KOKTEYL 17.03.2007

    

16 Mart 2007 tarihinde ferdi kaza sigortası poliçelerinin dağıtımı için düzenlenen kokteyl ile tüm üyelerimiz ve Emo-genç bir araya geldi. Kokteyl sırasında üye aidatı olmayan üyelerimize de sigorta poliçeleri verildi.

İŞ ALANI, ENERJİ POLİTİKALARI, HUKUK VE SAĞLIK BOYUTUYLA NÜKLEER SANTRALLER YAŞAMIN NERESİNDE? KONULU PANEL SİNOP'TA DÜZENLENDİ 13.03.2007

    

10 Mart 2007 saat 14.00‘da Sinop‘ta Love Story Tesislerinde "İş Alanı, Enerji Politikaları, Hukuk ve Sağlık Boyutuyla Nükleer Santraller Yaşamın Neresinde?" adlı panel düzenlendi. Panelde Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Cengiz Göltaş "Enerji Politikaları ve Nükleer Santral" başlıklı bir sunum yaptı.

BİLİM İNSANLARINDAN NÜKLEER SANTRAL KARŞITI BİLDİRİ 12.03.2007

    

Yaklaşık 165 bilim insanının bir araya gelerek imzaladıkları “Nükleer Santral Karşıtı Bilim İnsanları Bildirisi” kamuoyuna 3 büyük ilde birden açıklandı.

IV. OTOMASYON SEMPOZYUMU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 12.03.2007

    

6 Mart 2007 tarinde IV.Otomasyon Sempozyumu Danışma Kurulu Samsun üyeleri EMO'da toplanarak sempozyumun bundan sonraki aşamasında yapılacaklar konuşuldu. Ardından 8-11 Mart 2007 tarihlerinde WIN Fuarına katılım sağlanarak, Eksen Yayıncılık Ltd.Şti. Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Turan Türkmen ile birlikte firmalarla bire bir görüşmeler yapılarak sempozyum hakkında bilgi verildi ve katkı sunulması istendi.

KONFERANS: “MESLEK İÇİ EĞİTİM VE BELGELENDİRME–YETKİN MÜHENDİSLİK” 12.03.2007

    

TMMOB Samsun İKK tarafından, 09 Mart 2007 tarihinde, OMÜ Mühendislik Fakültesi konferans salonunda konuşmacı olarak TMMOB İkinci Başkanı Elektrik Mühendisi Hüseyin Yeşil’in katıldığı "Yetkin Mühendislik" konulu konferans düzenlendi.

PETROL YASASI PANEL'İ DÜZENLENDİ 01.03.2007

    

Yeni Petrol Kanunu ile, AB mevzuatına uyum sağlama gerekçesiyle kamu yararından vazgeçilirken, uluslararası şirketler lehine yeni düzenlemeler getirilmiş ve kamu adına petrol arama ve üretim faaliyetlerini yürüten Türkiye Petrolleri A.O.‘nın özelleştirilmesinin önü açılmıştır. Yasa değişikliği ile, ülkemizde üretilen ham petrol ve doğal gazdan alınan % 12.5‘lik devlet hissesi oranlarında büyük indirimler yapılarak, buradan sağlanan mevcut gelirler %70 oranında düşürülerek ülke büyük gelir kaybına uğratılmıştır.

IV. OTOMASYON SEMPOZYUMU İKİNCİ DUYURU 17.02.2007

    

Bu ikinci duyuruda, sempozyum ilgili kurullarının, süreç içinde edindikleri bilgiler ve gelen istekler doğrultusunda oluşturdukları içerik aşağıdaki gibi ana çizgileriyle özetlenebilir:

IV.OTOMASYON SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANDI 14.02.2007

    

Sempozyum yürütme kurulu üyeleri 12 Şubat 2007 tarihinde toplanarak; Sempozyum kapsamında sergi, workshop, reklam sunum, firmaların salon kiralaması, destekleyen kuruluşlara ait bir pano oluşturulması ve sponsorluk konuları konuşularak sempozyum sürecinde bu gibi çalışmalara yer verilmesi yönünde karar alındı.

EMO’DAN ÜYELERİNE FERDİ KAZA SİGORTASI 12.02.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası üye ödentilerini düzenli olarak yerine getiren üyelerini ferdi kaza sigortası kapsamına aldı. Tüm üyelerini sigorta kapsamına alma hazırlıkları yapan EMO, üyelerine aidat borçlarını sıfırlama çağrısında bulunuyor.

EEBM EĞİTİMİ 3. ULUSAL SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ 06.02.2007

    

16-18 Kasım 2006 tarihlerinde İ.T.Ü. Süleyman Demirel Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar (EEB) Mühendislikleri Eğitimi 3.Ulusal Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Yayınlandı.

Ülkemiz temel sorunlarını saptayarak çözüm önerileri oluşturmak ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek bilinç ve iradesiyle hareket eden TMMOB ve Elektrik Mühendisleri Odası, bu sempozyum özelinde EEB Mühendislikleri eğitiminde "Ne durumdayız?" , "Nereye gidiyoruz?" ve "Ne yapmalıyız?" sorularını yanıtlanmasını hedeflemiştir.

TEDAŞ'TA İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZ İLGİLİLERİNE İLETİLDİ 06.02.2007

    

TEDAŞ Genel Müdürlüğü Bağlı Ortaklıklarında 4857 sayılı İş Yasası'na tabii Geçici İşçi Mühendis (Belirli Süreli Hizmet Akdi imzalamış personel) olarak çalışan üyemiz işçi mühendislerin sorunları TMMOB ortamında değerlendirilerek, mevcut sorunlara çözüm üretmek ve bundan sonrası için oluşabilecek diğer olumsuzluklara engel olmak amacıyla, aşağıdaki görüşlerin ilgili yerlere iletilmesi kararlaştırılmıştır.

ENERJİNE SAHİP ÇIK, GELECEĞİNİ KARARTMA KAMPANYASI YAYGINLAŞTIRILIYOR 31.01.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından 26 Aralık 2006 tarihinde başlatılan, “Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyasını yaygınlaştırılıyor. Tüm şubelerde kampanyanın kamuoyuna duyurulması ve etkinliğinin arttırılması için çalışmalar başlatılıyor.

Ayrıntılı bilgi için kampanya çerçevesinde hazırlanan http://www.enerjinesahipcik.org adresindeki web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

IV. OTOMASYON SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI 30.01.2007

    

IV. Otomasyon Sempozyumu yürütme kurulu şubemizde 29 Ocak 2007 tarihinde toplandı. Ankara'da 21 Ocak 2007 tarihinde yapılan genişletilmiş yürütme kurulu toplantısı hakkında bilgilendirme yapılarak sergi,sponsorluk,bildiri süresinin uzatımı konularında konuşuldu.

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU'NUN I.DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 27.01.2007

    

Odamızın çeşitli birim ve kuruluşlarından katılımların yanısıra; Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Çevre Mühendisleri Odası(ÇMO), DSİ 7.Bölge Müdürlüğü, TES-İŞ Sendikası, Yeşilırmak EDAŞ, TEİAŞ, Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası, İl Özel İdaresi gibi kurum ve kuruluşlardan da katılımcıların bulunduğu, 30'a yakın kişi ile Orta Karadeniz Enerji Forumu'nun I.Danışma Kurulu toplantı 27 Ocak 2007 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Eğitim Salonu'nda gerçekleştirildi.

14. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI KAPSAMINDA UĞUR MUMCU ANILDI 27.01.2007

    

Unutmayalım ki, Cesur Bir Kez Korkak Bin Kez Ölür, Önemli Olan İnsanın Böyle Bir Toplumda Mezar Taşı Gibi Suskunluk Simgesi Olmamasıdır. Uğur Mumcu

SUAT YILMAZ KLAS TV'DE 25.01.2007

    

Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Yılmaz, 24 Ocak 2007 tarihinde 21.00-21.30 saatleri arasında Klas TV'de Kent Günlüğü programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Program kapsamında EMO'nun "Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma" kampanyası ve enerji sektöründeki son gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı.

SEMPOZYUM YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ ANKARA'DA TOPLANDI 22.01.2007

    

IV. Otomasyon Sempozyumu’nun genişletilmiş yürütme kurulu toplantısı 21 Ocak 2007 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde yapıldı.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.