MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 22

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 109  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİ'MİZDE YILDIRIM AŞIRI GERİLİMLERDEN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 19.05.2010

    

Şubemiz ve Amper firması işbirliği ile 18.05.2010 tarihinde Isparta İl Temsilciliğinde 35 üyemizin katılımı ile seminer düzenlendi. Sunumunu elektrik mühendisi Özlem KAPUCU'nun yaptığı seminerde "Yıldırımdan-Aşırı Gerilimlerden korunma, topraklama sistemleri,dış ve iç yıldırım sistemleri" konularında bilgi verildi.

ŞUBEMİZDE YILDIRIM AŞIRI GERİLİMLERDEN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 18.05.2010

    

Şubemiz ve Amper firması işbirliği ile 17.05.2010 tarihinde Şubemizde 61 üyemizin katılımı ile seminer düzenlendi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları hakkında kısa bilgilendirmesinden sonra, elektrik mühendisi Özlem KAPUCU tarafından "Yıldırımdan-Aşırı Gerilimlerden korunma, topraklama sistemleri,dış ve iç yıldırım sistemleri" konularında bilgi verildi.Seminerin ardından kokteyl düzenlendi.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI 17.05.2010

    

Şubemiz işyeri temsilcileri ile 15.05.2010 tarihinde toplantı gerçekleştirildi.Toplantıda İşyeri Temsilcilikleri Yönergesi yönetmelik taslağına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.İşyeri temsilcilerinin daha etkin çalışması ve iki ayda bir işyeri temsilcileri ile toplantı yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE “ELEKTRİK 1 KV. ÜSTÜ VE 1 KV. ALTI TESİSLER SMM BELGESİ” İÇİN DERSLER BAŞLIYOR 17.05.2010

    

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Şubemiz ortak çalışmasıyla Elektrik-Elektronik Mühendisi üyelerimize yönelik olarak 1 kV Üstü ve 1 kV Altı Tesisler Elektrik SMM ve YG Elektrik Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimlerine katılım koşullarını sağlamak üzere Yüksek Gerilim Tekniği, Elektrik Tesisleri (koruma, üretim, iletim, dağıtımdan biri) ve Elektrik Makinaları Dersleri 2010 yılı yaz döneminde açılacaktır.Detaylı bilgi ve başvuruda bulunmak isteyen üyemizin Şubemize müracaat etmeleri rica olunur.

SDÜ EMO-GENÇ'E TEKNİK GEZİ 13.05.2010

    

Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde okuyan EMO-Genç Üyelerine, 07/08/ Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir/Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan EN-KO ELEKTRONİK fabrikası ile Manisa ilinde bulunan VESTEL CİTY ve VESTEL DİGİTAL fabrikalarına Teknik gezi düzenlenmiştir.Toplam 42 Öğrencinin katıldığı teknik gezide, 07 Mayıs 2010 günü Vestel, Sharp, Siemens gibi firmalarla ortak projelerde yer alan ve ortak tasarımlar yaparak bu firmalara ana kart yapan EN-KO Elektronik Fabrikası gezilmiş ve gezi EMO-GENÇ için oldukça faydalı olmuştur.08 Mayıs 2010 günü Manisa ilinde VESTEL Firmasının Beyaz Eşya ve LCD TV Panel Üretim bantları gezilmiştir.Faydalı ve başarılı bir teknik gezi aynı gün Isparta'ya dönüşle son bulmuştur.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 10.05.2010

    

Açılış konuşmasını Şube Başkanı İlhan METİN'in yaptığı, MİSEM kapsamında 05-08 Mayıs 2010 Tarihlerinde Elektrik SMM Eğitimi 25 üyemizin katılımıyla Şubemizde düzenlendi.Eğitimin birinci,ikinci ve üçüncü günü Elk. Müh. Musa ÇEÇEN, TMMOB, EMO, SMM nedir, Yönetmelikler, Tedaş Uygulamaları,kompanzasyon, harmonikler ve enerji kalitesi, 1 kV Altı İç Tesisat Proje hazırlama, yangın algılama sistemleri, zayıf akım sistemleri,OG sistemleri konularında, yine birinci gün Mali Müşavir Zülküf DEMİR mali sorumluluklar konularında bilgi aktardı.Dördüncü gün ise Elektrik Mühendisi Hasan AKTAŞ Elektrik tesislerinde dolaylı dokunmaya karşı koruma ve yüksek gerilim tesislerinde güvenlik ve topraklama,Av. Eser CEYLAN hukuki sorumluluklar konularında bilgi verdi.

EMO’DAN YÖK VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ UYARISI TABELA DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜHENDİS YETİŞMEZ 10.05.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası, mesleki ve teknik eğitim fakültelerinin teknoloji fakültelerine dönüştürülmesiyle yaşanan karmaşayı inceleyerek, Yükseköğretim Kurulu`na ve Milli Eğitim Bakanlığı`na bir yazı gönderdi. Konuya ilişkin bugün (5 Mayıs 2010) yapılan yazılı basın açıklamasında tabela değiştirilerek mühendis yetiştirilemeyeceğinin altı çizildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

470 SİCİL NUMARALI ÜYEMİZ AHMEN ÜNSAL'A ZİYARET 07.05.2010

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı İbrahim KÜCÜ 05 Mayıs 2010 tarihinde şubemizin ilk üyesi olan üyemiz Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret ettiler.Görüşmede Ahmet ÜNSAL Antalya'nın dünden bugüne elektrik enerjisi tarihi hakkında bilgilerini aktardı.Sn.ÜNSAL'ın, bu bilgileri geniş katılımlı şubemiz üyeleri ile de paylaşmak üzere görüş birliğine varıldı.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMܒNE ZİYARET 06.05.2010

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı İbrahim KÜCÜ 05 Mayıs 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şükrü ÖZEN’i makamında ziyaret ettiler.Ziyarette Üniversite-Bölüm-EMO-Genç ve Oda ilişkilerinin arttırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.Görüşmede ayrıca, EMO‘nun 18.03.2004 tarih 25406 sayılı Resmi Gazete‘de yayınlanarak yürürlüğe giren ve 08 Ocak 2009 tarih 27104 sayılı ve 06.05.2010 tarih 27573 sayılı RG'de değişikliklerlerle yayınlanan SMM Hizmetleri Yönetmeliği ile 18.03.2004 tarih 25406 sayılı RG‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 12.01.2008 tarih 26754 sayılı RG‘de değişikliklerle güncellenen; EMO Elektrik YG Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği‘nde transkript incelemesi kapsamında eksik ders olarak tespit edilen yüksek gerilim tekniği dersinin ve “1 kV Üstü ve 1kV Altı Tesisler SMM Yetki Belgesi” alınması için ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSİ üyelerimize yönelik 2010 yılı yaz döneminde, bölüm bünyesinde eksik derslerin açılması konusunda ortak çalışma yapılabileceği belirtildi.

ŞUBE YÖNETİM KURULU'NUN AKDENİZ EDAŞ BURDUR İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ. 05.05.2010

    

04 Mayıs 2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz AKDENİZ EDAŞ Burdur İl Müdürlüğü'nde görevli üyelerimizi ve İl Müdürü Sn. Paşa ÇALI'yı ziyaret ettiler.Ziyarette Oda-üye ilişkileri, Şubemizin gerçekleştireceği etkinliklere ilişkin görüş ve öneriler alındı. AKDENİZ EDAŞ Burdur İl Müdürlüğü ile üyelerimiz arasındaki faaliyetlerde birlikteliğin devamı için neler yapılabileceği üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.İl Müdürü ÇALI,"Yönetim Kurulu'na başarı dileklerini ileterek, ziyaretten, EMO'nun ve Antalya Şubesi'nin her alanda etkin olmasından mutlu olduklarını" ifade etti.

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZ BURDUR İL TEMSİLCİLİĞİ'NDE ÜYELERLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. 05.05.2010

    

04 Mayıs 2010 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Burdur Temsilciliği üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan Şube çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra oturum başkan'lığını üyemiz A.Nejdet İLGÜN'ün yaptığı üyelerin, SMM üyelerinin ve SMM hizmetleri sorunlarının değerlendirildiği toplantıda görüş alış verişinde bulunuldu.Ardından Şube Yönetim Kurulu, Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Temsilcilikte gerçekleştirdi.

ANTALYA OSB TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE MESLEK TANITIM SEMİNERİ VERİLDİ 05.05.2010

    

04 Mayıs 2010 tarihinde Antalya OSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerine, Odamıza bağlı meslek dalları hakkında Şube Yönetim Kurulu Üyesi Halil ALAÇAM ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN tarafından meslek tanıtım semineri verildi.

ATSO 47.VE 48. GRUP MESLEK KOMİTELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 04.05.2010

    

ATSO mimarlık faaliyetleri ile ilgili üyeleri kapsayan 47.grup meslek komitesi'nden komite başkanı Zeynep ÖZKURT, komite başkan yardımcısı Zübeyde ÖZSU, üyeler Ömer DİNÇ (meclis üyesi), Ertuğrul YILMAZHAN (meclis üyesi), Atilla YILMAZ ve mühendislik ve teknik danışmanlık faaliyetleri ile ilgili üyeleri kapsayan 48.meslek komitesi'nden komite başkanı Mahmut ÜNVER, komite başkan yardımcısı Erdem PAK, üyeler Levent YİĞİTER (meclis üyesi-Yönetim Kurulu üyesi),Tahsin AKSOY (meclisüyesi), Akın Akay AKINCI (meclis üyesi), Onur GÜNAYDIN ve Mustafa Kemal NAR Şubemizi ziyarette bulundular.Ziyarette Bina Enerji Performans Yönetmeliği hakkında ve bazı firmaların Mühendis ve Mimarlık ünvanlarının kullanımında özen gösterilmediği ve firma isimlerinde, bünyesinde MÜHENDİS & MİMAR bulunmamasına rağmen MÜHENDİSLİK&MİMARLIK ibarelerinin kullanıldığı ve bu durumun 3458 sayılı Mühendis ve Mimarlar Hakkında Kanun'a muhalefet anlamına geldiği vurgulandı.Mimarlık ve Mühendislik ile ilgili her konuda birlikte çalışacaklarını ifade ettiler.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ, ANTALYA`DA COŞKUYLA KUTLANDI 03.05.2010

    

DİSK, KESK, Türk-İş`e bağlı sendikalar, çeşitli siyasi partiler, Şube Yönetim Kurulu`muz, üyelerimiz ve meslek odaları TMMOB pankartı altında, derneklere üye yaklaşık 10 bin kişi 33 yıl sonra Taksim`e güçlü bir selam göndermek için Tonguç Kavşağı`nda toplandı. Güllük Caddesinde düzenlenen yürüyüşte, sendika üyeleri sloganlarla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. Pankart ve döviz taşıyan gruplar, yürüyüşün ardından Cumhuriyet Caddesi girişindeki Yavuz Özcan Parkı`nda toplandı. Alanı dolduran binlerce katılımcı, barış, özgürlük, demokrasi, ekmek ve daha güzel bir dünyada sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam taleplerini haykırdılar.

ELEKTROMANYETİK DALGA KİRLİLİĞİ MASAYA YATIRILDI 28.04.2010

    

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği işbirliği ile düzenlenen sempozyumda "Elektromanyetik Dalga Kirliliği” masaya yatırıldı. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

1 MAYIS`TA ALANLARDAYIZ 28.04.2010

    

İşçi sınıfının, “uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma” günü olan ‘1 Mayıs’ diğer emek ve meslek örgütleri ile birlikte, başta İstanbul Taksim Meydanı olmak üzere tüm ülke genelinde kutlanıyor. Antalya`da mühendis, mimar ve şehir plancıları TMMOB pankartı altında toplanarak diğer emek ve meslek örgütleri, demokrasi güçleriyle 1 Mayıs`ta Yavuz Özcan Parkı`nda birarada olacaklardır. Emeğin bayramı olan 1 Mayıs‘ta başta üyelerimiz ve EMO-Genç üyelerimiz olmak üzere, özgür ve demokratik bir ülke özlemi içinde olan herkesi, 33 yıl sonra Taksim`e güçlü bir selam göndermek için mitinge,TMMOB pankartı altında buluşmaya davet ediyoruz. Toplanma Yeri : TRT -Güllük Kavşağı (Eski Köy Hizmetleri yanı) Toplanma Saati : 13.00 Miting Güzergahı: Güllük Yavuz Özcan Parkı

ÇERNOBİL`İN 24. YILDÖNÜMÜNDE TBMM`YE UYARI KARTI 27.04.2010

    

Nükleer Karşıtı Platform, Çernobil Felaketi`nin 24. yıldönümünde Türkiye`de devletlerarası anlaşmalar yoluyla kurulmak istenen nükleer santral girişimlerine karşı TBMM`ye toplu kart gönderimi yaparak uyarıda bulundu. Toplu kart gönderiminin ardından Kızılay PTT önünde basın açıklaması yapılarak, Çernobil Felaketi`nin yarattığı tahribata dikkat çekilerek, nükleer sevdasından vazgeçilmesi istendi. EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Erdal Apaçık`ın okuduğu açıklama metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE ASANSÖR DENETLEME, RUHSAT VE KONTROL EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 26.04.2010

    

MİSEM kapsamında 20-21-22 Nisan 2010 Tarihlerinde Asansör Denetleme,Ruhsat ve Kontrol eğitimi 11 üyemizin katılımıyla düzenlendi.Üyelerin Asansör Denetleme,Ruhsat ve Kontrol konusunda yeterli bilgiye ulaşmasının amaçlandığı eğitim Bülent ÇARŞIBAŞI tarafından uygulamalı olarak sunuldu.

BİYOMUT 2010 21-24 NİSAN 2010 TARİHLERİNDE DÜZENLENDİ. 26.04.2010

    

15. Biyomedikal Mühendisliği Ulusal Toplantısı-BİYOMUT 2010 Düzenleme Kurulu üyesi Şube Başkanı İlhan METİN ve Düzenleme Kurulu üyesi Ankara Şube üyesi Orhan ÖRÜCÜ ve Şube Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ'nün katıldığı Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin ev sahipliğinde 21 Nisan 2010 Çarşamba günü açılış konuşmaları ile başlayan BİYOMUT 2010 21-24 Nisan 2010 tarihlerinde düzenlendi.Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN 22.04.2010

    

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz.“EGEMENLİK KAYITSIZ VE ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” M.KEMAL ATATÜRK. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


`GES VE ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ` SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“YENİ NESİL PARAFUDR TEKNOLOJİLERİ, TEK HAT ŞEMASINDA YERLİ SEMBOLLER, ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TAZMİNAT SORUMLULUĞU, NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRܔ SEMİNER

TEKNİK SEMİNER: YENİ NESİL PARAFUDR TEKNOLOJİLERİ, TEK HAT ŞEMASINDA YERLİ SEMBOLLER, ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TAZMİNAT SORUMLULUĞU, NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRÜ

BURDUR VE ISPARTA TEMSİLCİLİKLERİMİZİN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA`DA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE GELECEĞİ

AKDENİZ MÜHENDİSLİK GÜNLERİ ÇALIŞTAYI – “AKDENİZ SU HAVZASI VE SUYUN GELECEĞİ”

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİYARET EDİLDİ

ŞUBEMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ`NDE EMO-GENÇ BULUŞMASI!

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.