MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 24

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 118  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÜYELERİMİZDEN İLHAN METİN`E ZİYARET 25.08.2011

    

Üyelerimizden İbrahim KURULUOĞLU, Rüştü BEKDİKHAN, Harun MERTER, Şaban TAT ve Murat SÖNMEZ aynı zamanda Antalya Organize Sanayi Bölge Müdür Yardımcısı ve Enerji Müdürü olarak görev yapan Şube Başkanı İlhan METİN`i OSB`deki makamında ziyaret ettiler.Üyelerimiz ziyarette gerek OSB`de gerek EMO Antalya Şubesinde üyelere yönelik yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ileterek hertürlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.Metin, bugüne kadar yapılanların üyelerimizin desteği ile yerine getirdiklerini söyledi.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HES TEKNİK GEZİSİ RAPORU AÇIKLANDI 24.08.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, basın toplantısı ile “Doğu Karadeniz Bölgesi HES Teknik Gezisi Raporu”nu açıkladı. Raporun sunumunu yapan EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Erdal Apaçık, bölgedeki HES projelerinde kamu denetiminin olmamasını eleştirirken, can suyundan, balık geçitlerine, inşaat hafriyatından, dağıtım ve iletim bağlantı sorunlarına, şirketlerin azami kar amacıyla kuralsız çalışmalarına, işyerlerinde taşeronlaşmaya varıncaya kadar uzanan tespitleri ortaya koydu.

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 22.08.2011

    

Açılış konuşmasını Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ`inn yaptığı, MİSEM kapsamında 19-21 Ağustos 2011 tarihlerinde YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitim Semineri 13 üyemizin katılımıyla düzenlendi.Yenilenen Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ile gündeme gelen İşletme Sorumluluğu Mühendisliği‘ nin, işletmenin sürekli ve güvenli çalışır durumda olması için sahip olması gereken bilgi ve deneyimi ile kontrol ve bakım prosedürlerinin standart hale getirilmesi amaçlandığı eğitimin son günü, uygulamalı eğitim ve sınavla tamamlandı.

ÜYE ZİYARETİ 20.08.2011

    

Şube YK Başkanı İlhan METİN ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN 20 Ağustos 2011 tarihinde üyelerimizden Ali ACIR’ı ve R. Birol KARACA’yı makamında ziyaret ettiler.Metin ziyarette üyelerimize, Şube çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Üyelerimiz Şube Yönetim Kurlu’nun üye, örgüt ve kamu yararına yapılan çalışmalarından ayrıca üyelerimize, Odamıza yakışır bir bina tadilatı gerçekleştirmelerinden ve ziyaretten memnun olduklarını ifade ederek Şube Yönetim Kurulu’na başarılarının devamı dileklerinde bulundular.

BURDUR İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ 10.08.2011

    

09 Ağustos 2011 tarihinde Burdur İl Temsilciliği Şube Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi ve Şube YK Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Temsilcilikte gerçekleştirdi. Burdur Temsilcimiz Erkan EVGİN ve Temsilci Yardımcılarımız Mustafa ÇELİK, Faruk ŞEN`in ve Teknik Görevli Mehmet ÇALLIOĞLU`nun hazır bulunduğu ziyarette, mesleki denetim uygulamaları, çözümler ve temsilcilik talepleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.Ardından Temsilcilik üyeleri ile Bölgesel Azaltma Katsayısı ve meslek alanlarımızda karşılaşılan sorunların görüşüldüğü toplantıda biraraya gelindi.

ÜYE ZİYARETİ 06.08.2011

    

Şube YK Başkanı İlhan METİN, Şube YK Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ ve Şube YK yedek üyesi Sefa ŞENGÖK 06 Ağustos 2011 tarihinde SMM üyelerimizden Kemal Selman SARAÇ’ı ve Mustafa SARI’yı makamında ziyaret ettiler.Şube çalışmaları hakkında bilgi verildiği görüşmede SMM üyelerin çalışma yaşamlarında karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Üyelerimiz Şube’nin etkin ve aktif çalışmalarından, etkinliklerinden ve ziyaretten memnun olduklarını ifade ettiler.

ASANSÖRLERE AİT ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI 29.07.2011

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Asansörlere Ait Elektrik Mühendisliği Hizmetleri Yönetmeliği, Resmi Gazete`nin 29 Temmuz 2011 tarih ve 28009 numaralı sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

ÜYEMİZ CANDAN LATİFOĞLU SİVRİKAŞ’A 25 YIL BELGESİ 29.07.2011

    

Şube YK Başkanı İlhan METİN, 29 Temmuz 2011 tarihinde meslekte 25 yılını dolduran Candan Latifoğlu SİVRİKAŞ ’ı makamında ziyaret ederek onur belgesini takdim etti.SİVRİKAŞ Şube çalışmalarını yakından takip ettiğini ve yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını ifade ederek, takdim edilen onur belgesine teşekkür etti.

ÜYE ZİYARETİ 29.07.2011

    

Şube YK Başkanı İlhan METİN ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN 29 Temmuz 2011 tarihinde üyelerimiz İlhami HAVABULUT ve Yusuf Behzat ERZURUMLU’yu makamında ziyaret ettiler.Ziyarette Şube çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Üyelerimiz yapılan ziyaretten memnun olduklarını ve Şube Yönetim Kurulu’na başarılarının devamı dileklerinde bulundular.

ŞUBEMİZDE `ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİM` SEMİNERİ DÜZENLENDİ. 25.07.2011

    

MİSEM kapsamında 18-23 Temmuz 2011 tarihlerinde Enerji Nakil Hatları (36 kV`a kadar) Proje eğitimi 10 üyemizin katılımıyla düzenlendi. Proje yapım ve kontrollük işlerinde görev yapacak üyelerimizin yüksek gerilim ENH (36 kV`a kadar) projelendirme (Swallow) işinde her konuda yardımcı olacak teorik ve ağırlıkla pratik bilgilerin verilmesinin amaçlandığı eğitim Tayyibe ACET tarafından sunuldu.

ÜYELERİMİZLE MANAVGAT`TA YAT GEZİSİ 18.07.2011

    

16 Temmuz 2011 Cumartesi günü üyelerimiz ve ailelerinin ve Isparta Temsilciliğimiz`in de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla Manavgat eski köprüsünden başlayan, doğal güzelliklerin arasında yapılan yat turunda bir araya geldik.Yat turunda geçen eğlenceli saatlerin ardından, Oymapınar barajının su havzasını görmeye gidildi.Ardından Küçükşelalede verilen çay molasından sonra gezi tamamlandı.

TÜRK TELEKOM İŞYERİ ZİYARETİ 09.07.2011

    

Şube Başkanı İlhan METİN ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN 08 Temmuz 2011 tarihinde Türk Telekom Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Harun TORUN, Bekir TATLI, Hüseyin ÖZÇELİK ve Hüseyin YÜKSEL ile Şubemiz, Şube etkinlikleri, oda üye ilişkileri, meslek alanlarımız konularında değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundular.

KARARNAMELER DÖNEMİ VE TMMOB’NİN İŞLEVSİZLEŞTİRİLMESİ 07.07.2011

    

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu 07.07.2011 tarihinde Şubemizde yaptığı basın toplantısında; 636 sayılı kanun hükmümdeki kararname ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı kapatılmış, bu iki bakanlık “ Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı’’ adı altında birleştirilmiş ardından 4 Temmuz 2011 tarihli 644 ve 645 sayılı kararnamelerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı kurulmuştur. Bu kararnameler 636 sayılı kararnameye göre yerel yönetimler, meslek odaları ve kamu yararı aleyhine çok daha ağır hükümler taşımaktadır. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İLHAN METİN TRT ANTALYA RADYO’SUNDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTI 06.07.2011

    

İlhan METİN 100,6 frekansından yayın yapan TRT Antalya Radyo`sunda 05 Temmuz 2011 saat:12:15 de yayınlanan Akdeniz’den adlı programın Uzman Gözüyle köşesine canlı yayın konuğu olarak katılarak `Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufuna` ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.Metin konuşmasında; Ülkemize kullandığımız enerjinin %75’i yut dışından geldiğini ve bu enerjinin %33’ü sanayide, %24’ü konutlarda,%16’sı ulaşımda kullanıldığını ifade ederek, enerji tasarrufuna yönelik halkımızın günlük hayatlarında dikkat etmesi gereken püf noktalarla ilgili bilgilendirmede bulundu.Metin “Çocuklarımız, ülkemiz, geleceğimiz ve çevremiz için Enerji ve Suyumuzu boşa harcamayalım” dedi.

MANAVGAT TEMSİLCİLİĞİ ZİYARET EDİLDİ 06.07.2011

    

Şube Yönetim Kurulu 05 Temmuz 2011 tarihinde Manavgat ilçe Temsilciliğimizi ziyaret ettiler ve Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Temsilcilikte gerçekleştirdi. Manavgat Temsilcimiz Abdullah CENGİZ ve Temsilci Yardımcımız Abdullah AYDIN`ın hazır bulunduğu ziyarette, meslek alanlarımızda karşılaşılan sorunlar, mesleki denetim uygulamaları, çözümler ve temsilcilik talepleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.Ardından Temsilcilik üyeleri ile toplantı gerçekleştirildi.

PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ TOPLANTISI 06.07.2011

    

06.07.2011 tarihinde P.O.Y.D. (PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ) toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Adnan ÖZSOY`un açılış konuşmasının ardından Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Mesut KUZU iletişim,ses(telefon) ve internet(data) hizmetleriyle ilgili bilgiler aktardı.Ardından Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, P.O.Y.D. dernek üyelerini Elektrik Mühendisleri Odası hakkında bilgilendirdi.Ardından günümüzün en büyük sorunu enerji hakkında konuşma yaptı.Bu konu dahilinde enerji verimliliği , yenilenebilir enerji kaynakları ve nükleer enerjiyle ilgili görüş ve önerilerini paylaştı.

TRT ANTALYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 05.07.2011

    

05 Temmuz 2011 tarihinde Şube YK Başkanı İlhan METİN ve Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN TRT Antalya Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Haluk AYDIN’ı ziyaret ettiler.Üyemiz ile yapılan görüşmede Şubede gerçekleştirilen eğitimler ve etkinlikler hakkında bilgi verildi.

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 04.07.2011

    

Isparta İl Temsilciliğimizde, 01-02-03 Temmuz 2011 tarihlerinde 7 üyemizin katılımıyla MİSEM kapsamında YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Semineri düzenlendi. Seminerin son günü Mahmut Kargı İndirici Trafo Merkezinde uygulamalı eğitimin ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı.

PV (FOTOVOLTAİK) HAKKINDA TEMEL BİLGİLER SEMİNERİ DÜZENLENDİ 04.07.2011

    

Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’in yaptığı Şubemiz ve IBC Solar Firması işbirliği ile 02 Temmuz 2011 Cumartesi günü Şubemizde Fotovoltaik Hakkında Temel Bilgiler semineri düzenlendi.Seminerde, Metalurji Mühendisi Alper Ozan KESKİN;Fotovoltaik Hakkında Temel Bilgiler, Elektrik Mühendisi Haluk ÖZGÜN; Fotovoltaik Montaj Sistemleri, Şebekeye Bağlantılı Sistemler ve Elektrik Mühendisi Sadık VERDİOĞLU ise Kurulum/ Kontrol, Şebekeden Bağımsız Sistemler konularında bilgilendirmede bulundular.

ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ 28.06.2011

    

Isparta İl Temsilciliğimizde 24-25-26 Haziran 2011 tarihlerinde 12 Üyemizin katılımıyla MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi düzenlendi.3 günlük seminerde ; Topraklama Hakkında Genel Bilgiler, Tehlike Sınırları, Toprak Geçiş Direnci, Topraklayıcılar, Ölçmeler, Alçak Gerilim Tesislerinde Topraklama, Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklama,Tasarım, Topraklamaların birleştirilmesi, Y.G. Topraklamaları ve İletişim Tesisleri, Aşırı Gerilimlerde topraklamanın önemi, Aşırı Gerilimlere karşı önlemler, Uygulama ve Ölçme Uygulaması konularında Elektrik Mühendisi Hasan AKTAŞ’ın yapmış olduğu sunum, seminerin son günü AKDENİZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Isparta İl Müdürlüğüne ait Trafo Merkezinde ki uygulamalı eğitimin ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı.

 


TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


2023 YILI GELENEKSEL EMO GECEMİZDE BULUŞALIM!

TEKNİK SEMİNER: YENİ NESİL ENERJİ İZLEME SİTEMLERİ-NANOCAD VE WSCAD TEKNİK ÇİZİM PROGRAMLARI

10 KASIM ÇELENK TÖRENİ

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ANTALYA ŞUBE’YE ZİYARET

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TMMOB 8. KADIN KURULTAYI

TEMSİLCİLİKLERİMİZİN OLAĞAN DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

GAZETECİ VE TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ ŞUBEMİZE ZİYARETTE BULUNDU

TMMOB ANTALYA İKK KENT SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.